star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Fellow Finance - opinie klientów i recenzja

Firma pożyczkowa
Maks. pierwsza pożyczka 60 000 zł
Weryfikacja w bazach: TAK
Konieczność weryfikacji dowodem: TAK
ZŁÓŻ WNIOSEK O POŻYCZKĘ
Ocena użytkowników
Ocena: 3.92 (739 głosów)
Zobacz opinie użytkowników

Wymagania:

Adres zamieszkania Adres zamieszkania
Status osoby fizycznej Status osoby fizycznej
Konto w banku Konto w banku
Telefon komórkowy Telefon komórkowy
Przedział wiekowy Przedział wiekowy
Obywatelstwo polskie Obywatelstwo polskie
Zamieszkanie w Polsce Zamieszkanie w Polsce
Firma pożyczkowa

Wszystko to, czego klient chciałby się dowiedzieć na początku

Kwota 3 000 - 60 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Okres spłaty od 12 do 60 miesięcy
Oprocentowanie 7%
Prowizja b.d.
RRSO 20,78%
?
Reprezentatywny przykład dla pożyczki premium od Fellow Banku: Całkowita kwota pożyczki: 10 000 zł, okres pożyczkowania: 36 miesięcy, wysokość comiesięcznej raty: 366,73 zł (w tym comiesięczna opłata za prowadzenia konta: 58 zł), oprocentowanie w stosunku rocznym: 7%, łączna kwota odsetek: 114,28 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 13202,28 zł, całkowity koszt pożyczki: 3202,28 zł; rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 20,78%.
Maks. pierwsza pożyczka 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 60 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy od 20 do70 lat
Sposób weryfikacji Kontomatik
Czas wypłaty Od kilkunastu minut od złożenia wniosku
Metoda wypłaty przelew na konto
Wymagane konto bankowe Tak
Godziny pracy Zamknięte, niedziele: Zamknięte
Reprezentatywny przykład dla pożyczki premium od Fellow Banku: Całkowita kwota pożyczki: 10 000 zł, okres pożyczkowania: 36 miesięcy, wysokość comiesięcznej raty: 366,73 zł (w tym comiesięczna opłata za prowadzenia konta: 58 zł), oprocentowanie w stosunku rocznym: 7%, łączna kwota odsetek: 114,28 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 13202,28 zł, całkowity koszt pożyczki: 3202,28 zł; rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 20,78%.

Zalety i wady firmy Fellow Finance

Zalety
 • wysoka kwota pożyczki ratalnej od 3000 do 60 000 zł
 • długi okres kredytowania do 60 miesięcy
 • jedyny potrzebny dokument – ważny dowód osobisty
 • procedura wnioskowania 100% online
 • minimum formalności
 • możliwość przedłużenia terminu spłaty
Wady
 • wnikliwa analiza baz dłużników
 • ograniczenia wiekowe klientów od 20-70 roku życia

Dane firmy

Adres: Pursimiehenkatu 4 A
00150 Helsinki
Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Dane kontaktowe

E-mail: bok@fellowfinance.pl
Strona: https://www.fellowfinance.pl/

Fellow Finance Polska sp. z o.o., będąca córką Fellow Bank Plc – fińskiego innowacyjnego banku cyfrowego – oferuje pożyczki ratalne opiewające nawet na 60 000 zł. Długi okres spłaty, sięgający 60 miesięcy i atrakcyjne warunki finansowania sprawiają, że pożyczka w tej firmie stanowi znakomitą alternatywę dla kredytu bankowego.

Klienci Fellow Finance najbardziej cenią sobie indywidualnie dopasowaną do potrzeb i możliwości pożyczkobiorcy wysokość raty, brak ukrytych kosztów oraz gwarancję stałego oprocentowania – 7% w skali roku.

Ile mogę pożyczyć w Fellow Finance?

Klienci Fellow Finance mogą wnioskować o pożyczkę ratalną w wysokości od 3000 do 60 000 złotych. Jest to zatem produkt finansowy odpowiedni zarówno dla osób poszukujących gotówki na pokrycie niespodziewanych wydatków, jak i klientów chcących zrealizować inwestycje wymagające większych nakładów pieniężnych.

Na jak długo mogę pożyczyć w Fellow Finance?

Okres kredytowania pożyczki w Fellow Finance wynosi od 12 do 60 miesięcy. Klienci nie muszą się więc obawiać, że miesięczne zobowiązanie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Jak podkreśla Fellow Finance, każda pożyczka jest szyta na miarę i posiada elastyczne warunki spłaty.

Koszty pożyczki w Fellow Finance

Na całkowity koszt pożyczki w Fellow Finance składają się:

 • kapitał,
 • oprocentowanie stałe wynoszące 7% w skali roku,
 • zawarta w racie opłata za prowadzenie konta wynosząca od 7% do 20% kapitału pożyczki rocznie.

Firma przedstawia przykład reprezentatywny pożyczki na 10 000 zł, który pozwala zorientować się w kosztach finansowania.

 • Kwota pożyczki: 10 000 zł
 • RRSO: 20,78%
 • Odsetki: 1114,28 zł
 • Wysokość raty: 366,73 zł
 • Całkowita kwota do zapłaty: 13202,28 zł
 • Okres spłaty: 36 miesięcy

Aby poznać wysokość miesięcznej raty dotyczący innej pożyczki, wystarczy skorzystać z interaktywnego suwaka, który znajduje się na stronie www.fellowfinance.pl.

Należy jednak pamiętać, że dokładne koszty zadłużenia ustalane są dopiero po weryfikacji wniosku, zależą one bowiem od zdolności kredytowej klienta.

Warunki otrzymania pożyczki

Mimo że Fellow Finance może śmiało konkurować z ofertą niektórych banków, wymagania, jakie stawia swoim klientom, wcale nie są wygórowane. Aplikujący o pożyczkę musi spełnić standardowe, zupełnie podstawowe warunki, do których należą:

 • wiek od 20 do 70 roku życia,
 • obywatelstwo polskie,
 • adres zamieszkania na terenie Polski,
 • istniejący od minimum 3 miesięcy osobisty rachunek bankowy, z dostępem do bankowości internetowej,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników,
 • aktywny numer telefonu komórkowego,
 • regularny miesięczny dochód.

Dokumenty wymagane do otrzymania pożyczki

Fellow Finance dbając o wygodę oraz komfort swoich klientów ogranicza wszystkie formalności do minimum. Nowoczesne metody weryfikacji pozwalają na przeprowadzenie całego procesu wnioskowania bez przesyłania jakichkolwiek dokumentów.

Aby aplikować o pożyczkę, wystarczy aktualny dowód osobisty, którego numer i serię należy wpisać w odpowiednich polach formularza. Fellow Finance podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki na podstawie analizy wniosku, weryfikacji informacji zawartych w bazach dłużników oraz sprawdzenia tożsamości i dochodów klienta za pomocą usługi Kontomatik.

Jedynie w wyjątkowych przypadkach, wierzyciel może poprosić pożyczkobiorcę o przesłanie skanu dowodu osobistego lub wyciągu z konta bankowego.

Formy zatrudnienia

Fellow Finance akceptuje praktycznie wszystkie rodzaje źródeł dochodu, jeśli są one regularne i odpowiednio wysokie. O pożyczkę mogą aplikować między innymi osoby pracujące w oparciu o umowy cywilno-prawne, emeryci, renciści, osoby prowadzące działalność gospodarczą czy wynajmujące nieruchomości.

Weryfikacja w bazie dłużników

Fellow Finance ocenia zdolność kredytową klienta między innymi na podstawie informacji zgromadzonych podczas weryfikacji baz dłużników. Wierzyciel rzetelnie sprawdza rejestry, aby jak najtrafniej ustalić wiarygodność i kondycję finansową wnioskującego.

 • Bazy sprawdzane przez Fellow Finance:
 • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG),
 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK),
 • CRIF,
 • Biuro Informacji Gospodarczej ERIF,
 • Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Czy Fellow Finance udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Fellow Finance udziela pożyczek w oparciu o wysokie standardy bezpieczeństwa oraz zasady odpowiedzialnego pożyczania. Analizując wniosek klienta, nigdy nie pomija weryfikacji baz dłużników, w tym rejestru Biura Informacji Kredytowej, który jest najczęściej sprawdzaną bazą przez większość firm pozabankowych.

Czy Fellow Finance udziela pożyczek dla zadłużonych?

Fellow Finance podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Może się zatem okazać, że drobne zaległości w regulowaniu niewielkich zobowiązań nie wpłyną negatywnie na ostateczną decyzje o przyznaniu zadłużenia. Wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej, na którą składa się wiele czynników. Jednak klienci, których nazwisko notorycznie pojawia się w rejestrach dłużników, raczej muszą liczyć się z odmową przyznania pożyczki przez Fellow Finance.

Czy w Fellow Finance można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Zajęcie komornicze świadczy o tym, że pożyczkobiorca konsekwentnie lekceważył obowiązek spłaty zadłużenia, przez co jego sprawa trafiła na drogę postępowania sądowego.

Ponadto osoba, wobec której toczy się egzekucja komornicza, posiada liczne negatywne wpisy w bazach i często jest po prostu niewydolna finansowo, co przekreśla jej szanse na otrzymanie pożyczki w większości firm pozabankowych. Fellow Finance nie udziela pożyczek z komornikiem, byłoby to bowiem obarczone zbyt dużym ryzykiem dla obu stron.

H2: Jak wziąć pożyczkę w Fellow Finance?

Wzięcie pożyczki w Fellow Finance nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani zaawansowanej wiedzy. Proces wnioskowania jest prosty, szybki i intuicyjny. Aby rozpocząć procedurę aplikowania, należy wejść na www.fellowfinance.pl, a następnie kliknąć przycisk „weź pożyczkę”.

Następnie za pomocą interaktywnego suwaka klient ustawia preferowaną kwotę pożyczki oraz okres kredytowania. Po dokonanym wyborze na ekranie pojawia się wysokość miesięcznej raty.  

Po kliknięciu przycisku „złóż wniosek” wnioskujący ponownie informowany jest o wybranej kwocie finansowania oraz liczbie i wysokości rat. Jeśli klient nadal chce kontynuować procedurę, musi kliknąć przycisk „dalej”.

Kolejnym etapem jest wypełnienie formularza. W pierwszych rubrykach Wnioskujące proszony jest o podanie  imienia, nazwiska, numeru PESEL oraz serii i numeru dowodu osobistego.  

W dalszej kolejności pożyczkobiorca wpisuje adres korespondencyjny, numer telefonu, adres email oraz numer konta bankowego.  

Na końcu klient Fellow Finance musi zatwierdzić niezbędne zgody, aby móc przejść do dalszej części procesu wnioskowania.

W następnym kroku konieczne jest przeprowadzenie weryfikacji tożsamości za pomocą usługi Kontomatik. Gdy przebiegnie ona pomyślnie, klient otrzyma decyzję o przyznaniu finansowania. Jeśli jest ona pozytywna, umowa pożyczki trafia na jego skrzynkę mailową. Po zdalnym zawarciu umowy, które odbywa się za pomocą specjalnego kodu SMS, pożyczkobiorca może się spodziewać pieniędzy na koncie nawet w ciągu 15 minut.

Spłata pożyczki na raty w Fellow Finance

Każdy klient Fellow Finance po zawarciu umowy otrzymuje harmonogram spłaty, według którego jest zobowiązany do comiesięcznego, terminowego regulowania rat. Może to zrobić, logując się za pomocą adresu email i wcześniej ustalonego hasła w panelu klienta lub dokonać tradycyjnego przelewu na numer konta podany w umowie pożyczki. Pierwszy sposób spłaty jest jednak zdecydowanie wygodniejszy i szybszy.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Pożyczkobiorca korzystający z oferty Fellow Finance ma pełne prawo do przedterminowej spłaty długu. Zobowiązanie może uregulować wcześniej w całości lub częściowo. Całkowita kwota zadłużenia zostanie wówczas pomniejszona proporcjonalnie do czasu, o który został skrócony okres kredytowania. Klient nie ponosi żadnych kosztów z tytułu wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Wydłużenie terminu spłaty

Klienci Fellow Finance, którzy mają chwilowy kłopot z terminowym uregulowaniem raty, mogą skorzystać z przesunięcia terminu płatności o 14 dni lub zawieszenia spłaty kapitału pożyczki na 30 dni. Każda zmiana w harmonogramie spłaty obarczona jest dodatkową opłatą zgodnie z cennikiem usług, który znajduje się na stronie internetowej wierzyciela: przesunięcie terminu raty o 14 dni – 2,5 zł, zawieszenie spłaty kapitału na miesiąc – 2,5 zł.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Jeśli pożyczkobiorca nie wywiązuje się z zawartej umowy pożyczki, musi liczyć się z tym, że poniesie z tego powodu konsekwencje finansowe przede wszystkim w postaci odsetek karnych, które z każdym dniem zwiększają kwotę zadłużenia. Warto także pamiętać, że koszty związane z czynnościami windykacyjnymi również ponosi dłużnik.

Dla przykładu, zgodnie z cennikiem Fellow Finance przygotowanie i wysyłka monitu to koszt 130 zł + VAT, przygotowanie oraz wysyłka ostatecznego wezwania do zapłaty z powiadomieniem o wpisie do KRD – 200 zł + VAT, rozpoczęcie windykacji terenowej – 10% zaległej części wierzytelności + VAT (min. 200 zł netto).

Ponadto przekazanie danych pożyczkobiorcy do Biura Informacji Gospodarczej skutkuje natychmiastowym nadszarpnięciem jego reputacji finansowej i często uniemożliwia zaciągnięcie kolejnych zobowiązań.

Windykacja w Fellow Finance

Jeśli wierzyciel odnotuje opóźnienie w spłacie należności, natychmiast rozpoczyna działania mające na celu wyegzekwowanie długu. Klient otrzymuje wówczas drogą elektroniczną, telefoniczną oraz pocztową wezwania do zapłaty. Jeżeli monity nie skutkują, czynności przejmuje firma windykacyjna. To ostatni polubowny etap odzyskiwania zadłużenia.

Kolejnym krokiem podejmowanym przez pożyczkodawcę jest przekazanie sprawy na drogę sądową. Zwykle kończy się to dla dłużnika postępowaniem komorniczym.

Kolejna pożyczka w Fellow Finance

O kolejną pożyczkę w Fellow Finance można aplikować poprzez panel klienta. Dzięki temu cały proces wnioskowania przebiegnie jeszcze szybciej niż za pierwszym razem, większość potrzebnych danych jest już bowiem zapamiętana przez system. Klienci, którzy chcieliby zwiększyć kwotę finansowania, mogą to zrobić po czterech miesiącach terminowego regulowania aktualnego zobowiązania.

Fellow Finance okiem Sowy Finansowej

Fellow Finance Polska Sp. z o.o. bez wątpienia jest firmą godną zaufania. Wysokie standardy świadczenia usług finansowych czerpie z doświadczenia swojej fińskiej matki – Fellow Finance Oyj,  która prowadziła najbardziej zaawansowaną w Europie platformę pożyczek społecznościowych i crowdfundingowych.

Fellow Finance oferuje pożyczki ratalne, które z powodzeniem mogą zastąpić kredyt w banku. Długi okres finansowania oraz wysoka kwota pożyczki, sięgająca nawet 60 000 zł, zadowolą osoby poszukujące środków na większe inwestycje. Procedura wnioskowania jest jasna, prosta i zajmuje kilkanaście minut.

Aby uzyskać pożyczkę, wystarczą dowód osobisty, nienaganna historia kredytowa oraz regularne dochody. W razie jakichkolwiek trudności ze spłatą zadłużenia klient może skorzystać z 14-dniowego odroczenia terminu spłaty lub miesięcznej przerwy w regulowaniu zobowiązania.

Co prawda wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak nie są one wysokie, a dłużnik nie musi się obawiać naliczenia odsetek karnych czy negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Ofertę Fellow Finance cechuje transparentność, nowoczesność oraz indywidualne podejście do klienta. Elastyczny okres spłaty oraz dobrze dopasowana do potrzeb pożyczkobiorcy rata, a także gwarancja stałego oprocentowania – 7% w skali roku – pozwalają zaciągnąć zadłużenie bez zbędnego ryzyka. Klienci, którzy liczyli na większą pożyczkę, mogą aplikować o wyższą kwotę finansowania po 4 miesiącach regularnej spłaty rat.

avatar

Zobacz podobne firmy i porównaj oferty

Opinie o Fellow Finance

Zostaw swoją ocenę i opinię!
Ocena: 3.92 (739 głosów)
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucy_Ann.22
Lucy_Ann.22
3 lat temu

Wzielam pozyczke na 24 miesiace na 6000 zl. Wszystko tak jak napisane w artykule sie zgadzalo. Ja polecam.

Kaśka
Kaśka
3 lat temu

jakaś skomplikowana ta ich oferta

Mania
Mania
3 lat temu

Co ważne, konto bankowe musi działać przez co najmniej trzy miesiące przed dniem złożenia wniosku

Franek
Franek
3 lat temu

Na przykładzie reprezentatywnym widze, że pożyczka u nich nie jest taka droga. Koszty zblizone do innych ofert. Ktoś powie jak jest w praktyce?

mixer
mixer
3 lat temu

Nie ufam pożyczkom społecznościowym

Pajak
Pajak
3 lat temu

Czekam aż odpiszą na mojego maila już czwarty dzień. Widać na klientach im nie zależy

fran
fran
4 lat temu

Wniosek tylko dla osób, które pierwszy raz tutaj pożyczają! Kolejni już mają dużo prościej, wystarczy telefon do pożyczkodawcy i sprawa załatwiona!!

Gienia_2
Gienia_2
4 lat temu

Przy pożyczkach ratalnych trzeba się liczyć z długimi wnioskami i szczegółowymi pytaniami. W fellow pod tym względem jest tak samo jak wszedzie indziej. tylko może wypłata pieniędzy nieco szybsza

sandraM
sandraM
4 lat temu

Okropnie długi ten wniosek!! Niby tutaj nie wygląda na skomplikowany, ale wypełniałam go chyba 10 minut!!

Pola
Pola
5 lat temu

Nie polecam. Długie oczekiwanie na decyzje. Przeciąganie w nieskończoność. Obietnice kontaktu i odpowiedzi ci do kompletu dokumentów bez pokrycia a w BOK pan nie chciał powiedzieć jak się nazywa.

Paweł Paweł
Paweł Paweł
6 lat temu

Dzień dobry wczoraj złożyłem wniosek o pożyczkę i jeszcze nie dostslem żadnej odpowiedzi

Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników