star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Fellow Finance – opis i recenzja firmy

Firma pożyczkowa

Fellow Finace to firma, które oferuje pozabankowe pożyczki społecznościowe, ale w systemie ratalnym. O gotówkę można wnioskować za pomocą specjalnej platformy. Fellow jest pośrednikiem pomiędzy klientami a pożyczkodawcami – inwestorami. Można pożyczyć od 1000 zł do maksymalnie 12 000 zł na okres od roku do dwóch lat. Chcesz skorzystać z oferty Fellow Finance? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić i na czym polega pożyczanie społecznościowe.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Weź pożyczkę w Fellow Finance

Podstawowe informacje na temat Fellow Finance

Dane adresowe:

Fellow Finance

ul. Nowogrodzka 44 lok.3

00-695 Warszawa

Dane kontaktowe:

tel. 22 397 51 15

e-mail: bok@fellowfinance.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek

11.00 – 15:00

Dodatkowe informacje:

NIP: 7010508554

REGON: 362560885.

KRS: 0000576864

Historia firmy Fellow Finance

Pożyczki społecznościowe w Polsce pojawiły się już w 2008 roku, jednak ich popularność rośnie od niedawna. Fellow Finance na rynku polskim pojawiło się całkiem niedawno. Platforma wywodzi się z Finlandii i powstała w 2013 roku. Fellow Finance to serwis internetowy łączący ludzi posiadających pieniądze z tymi, którzy ich potrzebują. W ramach platformy nie są oferowane chwilówki, ale pożyczki ratalne. Dzięki temu osoby nawet z mniejszą zdolnością kredytową mogą otrzymać gotówkę na korzystnych warunkach.

Warunki pożyczania w Fellow Finance, czyli dla kogo pożyczka społecznościowa?

Jeśli chodzi o warunki pożyczania w Fellow Finance, to niewiele się, one różnią od tych, które są proponowane przez tradycyjne firmy pożyczkowe. Oferta Fellow Finance jest przedstawiana indywidualnie, po przeanalizowaniu profilu klienta, jego historii oraz zdolności kredytowej. Na podstawie tych informacji serwis ustala, ile i na ile możemy pożyczyć oraz jaki będzie ostateczny koszt pożyczki.

Kto może pożyczyć w Fellow Finance?

Wnioskujący o pożyczkę w Fellow Finance musi mieć od 20 do 75 roku życia. Konieczne jest stałe zamieszkiwanie na terenie naszego kraju oraz posiadanie polskiego konta bankowego wraz z dostępem do bankowości internetowej (co ważne – rachunek powinno się posiadać przez minimum trzy miesiące). Potencjalny pożyczkobiorca musi wyróżniać się nienaganną historią kredytową (Fellow Finance sprawdza bazy kredytowe) oraz odpowiednią zdolnością ustaloną na podstawie dochodów oraz wydatków. Ponadto, wnioskodawca jest poddawany weryfikacji tożsamości.

Weź pożyczkę w Fellow Finance

Parametry i koszty pożyczki w Fellow Finance

Za pośrednictwem platformy Fellow Finance można pożyczyć od 1 000 zł do 12 000 zł. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy – są to pożyczki ratalne. Wnioskujący mogą zatem otrzymać gotówkę spłacaną w okresie od 12 do 24 miesięcy. Każdy może sam wybrać interesującą go kwotę oraz okres kredytowania. Pamiętajmy jednak, że ostateczna oferta będzie dopasowana do zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Pożyczka w Fellow Finance nie należy do najtańszych. Jakie opłaty nalicza platforma? Konieczne jest uiszczenie:

  • opłaty wstępnej w wysokości 12% kapitału,
  • miesięcznej opłaty za prowadzenie konta w wysokości 20% kwoty pożyczki,
  • opłaty administracyjnej (do 22,00% kapitału w skali roku, doliczane do raty),
  • oprocentowania w wysokości 10%,
  • dodatkowych opłat za usługi dodatkowe i opóźnienia w spłacie:

– za przedłużenie spłaty o kolejny miesiąc – 5 złotych,

– ustawowo ustalonych odsetek za nieterminową spłatę,

– za przesłanie listu poleconego z upomnieniem (monit) – 20 złotych.

Dodatkowe informacje o Fellow Finance

Do złożenia wniosku o pożyczkę za pośrednictwem Fellow Finance nie są wymagane żadne dokumenty. Należy podać tylko swoje podstawowe dane oraz wyrazić zgodę na sprawdzenie swoich danych w biurach informacji gospodarczej (platforma nie informuje, w jakich konkretnie bazach sprawdza potencjalnych pożyczkobiorców) oraz na weryfikację tożsamości za pośrednictwem serwisu Kontomatik (to nowoczesna usługa umożliwiająca szybką weryfikację klienta poprzez logowanie do bankowości online, w ciągu kilku sekund aplikacja sprawdza dane, czy zgadzają się z tymi podanymi we wniosku oraz zapoznaje się z historią transakcji).

Jeśli wniosek przejdzie weryfikację i decyzja o przyznaniu gotówki będzie pozytywna, to gotówka zostanie przelana natychmiast (jeśli mowa o dniu roboczym). Fellow Finance posiada konta w mBanku oraz PKO BP – jeśli jesteś klientem jednego z tych dwóch banków, przelew dotrze na rachunek do 15 minut, w przypadku innych banków należy poczekać najpóźniej do jednego dnia roboczego.

Opinie o Fellow Finance

Fellow Finance nie jest specjalnie rozpoznawalną marką na polskim rynku usług pozabankowych. Dlatego zdanie osób, które już korzystały z pożyczek za pośrednictwem tej platformy jest bardzo ważne. Warto posłuchać, co o Fellow mówią jej użytkownicy – zapraszamy zatem do zapoznania się z artykułem na temat opinii o Fellow Finance, który powstał w oparciu o autentyczne wypowiedzi klientów tego serwisu.

Opinie o Fellow Finance

Korzystałeś z pożyczki w Fellow Finance? Koniecznie podziel się swoją opinią z innymi!

Weź pożyczkę w Fellow Finance

Ocena: 3.91 (729 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Lucy_Ann.22
Lucy_Ann.22
1 rok temu

Wzielam pozyczke na 24 miesiace na 6000 zl. Wszystko tak jak napisane w artykule sie zgadzalo. Ja polecam.

1
0
()
x