star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jak wziąć pożyczkę w Fellow Finance?

Firma pożyczkowa

Fellow Finance to pożyczka społecznościowa udzielana online. Chcesz złożyć wniosek o gotówkę za pośrednictwem tej platformy? Zobacz, jak krok po kroku wygląda cała procedura zakładania konta w serwisie Fellow Finance i wnioskowania o pożyczkę. Usiądź wygodnie, przejdź na stronę platformy i skorzystaj z naszego poradnika, by szybko dostać gotówkę!

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Weź pożyczkę w Fellow Finance

1. Wybierz ofertę dla siebie

Po przejściu na stronę serwisu Fellow Finance mamy do wyboru try opcje: jedna jest przygotowana dla inwestorów, kolejna dla firm, a trzecia interesuje nas najbardziej – bo jest to przestrzeń dla pożyczkobiorców.

Wystarczy kliknąć w baner z napisem „Złóż wniosek”, by przejść do kolnego etapu składania wniosku. Zanim jednak to zrobimy, możemy zapoznać się z informacjami na temat oferty Fellow Finance (ile można pożyczyć i w jaki sposób).

2. Określ parametry pożyczki

Kolejnym krokiem, który musimy zrobić w drodze do szybkiej pożyczki jest określenie parametrów. Za pomocą intuicyjnego suwaka musimy zadecydować, o jaką kwotę chcemy wnioskować i na jaki czas. Możemy pożyczyć od 1000 zł do 12 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 12 do 24 miesięcy. Po ustaleniu parametrów od razu zapoznamy się z szacowaną wysokością miesięcznej raty.

Pod suwakiem znajduje się przycisk prowadzący nas do kolnego etapu, jednak wcześniej można zapoznać się z potencjalnymi kosztami pożyczki w Fellow Finance. Sprawdzimy opłatę wstępną, całkowita kwotą do zapłaty oraz RRSO. Po przejściu na kolejny etap raz jeszcze zapoznamy się z podsumowaniem naszego wniosku:

3. Wypełnij wniosek pożyczkowy

Na tym etapie zostaniemy poproszeni o naszych danych osobowych: PESEL-u, numeru i serii dowodu osobistego, imienia i nazwiska, adresu korespondencyjnego, numeru telefonu, adres e-mail oraz numeru rachunku bankowego. Po prawej stronie wniosku stale mamy przed oczami podsumowanie parametrów pożyczki, o którą się ubiegamy.

Kolejnym etapem wnioskowania o pożyczkę jest podanie swoich danych finansowych. Fellow Finance chce poznać informacje na temat naszego zatrudnienia, zarobków oraz wydatków. Zostaniemy poproszeni o podanie:

  • celu pożyczki (utrzymanie samochodu, renowacja mieszkania, podróżowanie, większe zakupy do domu, koszty życia, zdrowie, edukacja, hobby, spłata innych pożyczek, własna działalność gospodarcza, inwestycje, inne),
  • stanu cywilnego (panna/kawaler, kohabitacja, mężatka/żonaty, rozwiedziona/-y, wdowa/wdowiec),
  • liczby osób na utrzymaniu,
  • szczegółów dotyczących wykształcenia i zatrudniania (wykształcenie – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła zawodowa, technikum, liceum ogólnokształcące, licencjat, magister; główne źródło utrzymania – pracownik, własna działalność gospodarcza, student, emeryt/rencista, rolnik, bezrobotny, inne),
  • szczegółów dotyczących warunków mieszkaniowych (status mieszkaniowy – własnościowe/spółdzielcze własnościowe, mieszkanie komunalne, wynajem, mieszkanie pracownicze; rodzaj mieszkania – dom, dom szeregowy lub bliźniak, mieszkanie, inne; ilość lat, które minęły od ostatniej przeprowadzki),
  • dochodów i wydatków (miesięczny dochód brutto, dodatkowe stałe dochody miesięczne, źródła dodatkowych stałych dochodów, miesięczne wydatki na mieszkanie, inne miesięczne koszty utrzymania, zobowiązania finansowe – miesięczna rata kredytu hipotecznego, miesięczna rata kredytu na samochód, łączna kwota innych pożyczek i kredytów, karta kredytowa).

4. Weryfikacja wniosku i decyzja

Fellow Finance analizuje podane przez Ciebie dane w celu ustalenia zdolności kredytowej, sprawdza także Twoje dane w bazach informacji kredytowej i gospodarczej oraz w rejestrach dłużników. Na podstawie tych informacji zostanie podjęta decyzja o przyznaniu pożyczki.

5. Weryfikacja tożsamości

Jeśli decyzja Fellow Finance będzie pozytywna, to zanim otrzymasz pożyczkę, musisz przejść weryfikację tożsamości za pomocą aplikacji Kontomatik. Za jej pośrednictwem logujemy się do bankowości internetowej – oprogramowanie sprawdza, czy dane podane we wniosku zgadzają się z danymi posiadacza rachunku. Aplikacja ma dostęp także do historii transakcji. Jest to całkowicie bezpieczny i legalny system, nie trzeba obawiać się wyłudzeń ani oszustw. Jeśli weryfikacja będzie pozytywna, na konto wnioskującego o pożyczkę zostanie wysłana gotówka. Przelew dotrze od 15 minut do maksymalnie jednego dnia roboczego.

Dowiedz się więcej o Fellow Finance

Pożyczaj za pomocą Fellow Finance

Jak widać – proces pożyczania za pośrednictwem platformy Fellow Finance nie jest niczym skomplikowany. Mało tego – formalności w przypadku pożyczek społecznościowych niczym się nie różnią od tych, które znamy w przypadku tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Gotówkę można otrzymać w niecałe 30 minut. Warto jednak pamiętać o terminowym spłacaniu rat – monity wysyłane przez Fellow Finance i odsetki za nieterminową spłatę mogą nas mocno uderzyć po kieszeni, zaś brak spłaty może skończyć się komornikiem. Na pewno tego nie chcemy – zatem pożyczajmy, ale pamiętajmy o regularnym spłacaniu rat!

Zobacz, co o Fellow Finance mówią dotychczasowi klienci tej firmy!
Weź pożyczkę w Fellow Finance

Ocena: 4.30 (27 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
fran
fran
2 lat temu

Wniosek tylko dla osób, które pierwszy raz tutaj pożyczają! Kolejni już mają dużo prościej, wystarczy telefon do pożyczkodawcy i sprawa załatwiona!!

Gienia_2
Gienia_2
2 lat temu

Przy pożyczkach ratalnych trzeba się liczyć z długimi wnioskami i szczegółowymi pytaniami. W fellow pod tym względem jest tak samo jak wszedzie indziej. tylko może wypłata pieniędzy nieco szybsza

sandraM
sandraM
2 lat temu

Okropnie długi ten wniosek!! Niby tutaj nie wygląda na skomplikowany, ale wypełniałam go chyba 10 minut!!