star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Extra Portfel – do 3000 zł pożyczki dla nowych klientów

firma pożyczkowa

Nowy klient Extra Portfel może pożyczyć nawet 3 000 zł! Pożyczkodawca nie wymaga zaświadczeń o dochodach i rozpatruje wnioski nawet od osób zadłużonych. A to oczywiście jeszcze nie wszystkie zalety tej oferty. Z resztą, sprawdźcie sami!

W 2013 roku na polskim rynku pożyczek pozabankowych pojawił się nowy gracz: firma Creamfinance. W ciągu zaledwie pięciu lat udało jej się wypromować dwie bardzo silne marki pożyczkowe. Jedną z nich jest ExtraPortfel, drugą Lendon. Strategia biznesowa firmy najwyraźniej działa dobrze – obydwie marki są rozpoznawalne i przyciągają klientów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jednak marce ExtraPortfel.

Marka Extra Portfel należy do spółki Creamfinance Poland. Pożyczek pod jej szyldem udziela natomiast MDP Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wybierając ofertę tej firmy, jako nowy klient pożyczysz 3 000 zł bez opłat, a na zwrot pożyczki dostaniesz aż 45 dni.

Ile mogę pożyczyć?

W ExtraPortfel klienci mogą pożyczyć od 100 zł do maksymalnie 6 000 zł na okres od 5 dni do 45 dni. Pełna oferta jest kierowana jednak do stałych klientów. Nowy klient jest traktowany nieco inaczej. Jak? Sprawdźmy to.

Nowy klient w firmie ExtraPortfel nie może pożyczyć maksymalnej kwoty pieniędzy, czyli 6 000 zł. Wysyłając wniosek o pożyczkę, jest ograniczony limitem do 3000 zł. Jeśli pożyczkobiorca odda pieniądze zgodnie z harmonogramem, spełni tym samym warunki promocji i nie poniesie dodatkowych kosztów za udzielenie pożyczki. Oznacza to, że  odda dokładnie tyle pieniędzy, ile pożyczył. Wczytując się dokładniej w regulamin tej promocji, znajdziemy zapis, że firma toleruje opóźnienie w spłacie do 3 dni.

Aby ubiegać się o pożyczkę do 3 000 zł w ExtraPortfel, wystarczy spełniać podstawowe wymogi pożyczkodawcy:

 • przedział wiekowy 21-70 lat,
 • obywatelstwo polskie,
 • posiadanie rachunku bankowego,
 • posiadanie aktualnego dowodu osobistego,
 • posiadanie aktywnego numeru telefonu komórkowego.

Z pożyczki w ExtraPortfel mogą skorzystać także osoby o nieregularnych dochodach. Wnioski są rozpatrywane indywidualnie, dzięki czemu osoby zadłużone także mogą ubiegać o gotówkę. Pożyczkodawca nie wymaga żadnych zaświadczeń o źródłach dochodu; podczas oceny pożyczkobiorcy kieruje się swoim scoringiem, tj. systemem oceniania pożyczkobiorcy.

Firma deklaruje specjalne oferty dla stałych klientów. Na stronie internetowej nie podaje jednak żadnych szczegółów.

baner reklamowy Extra Portfel

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Zarówno nowy, jak i stały klient mogą wziąć pożyczkę maksymalnie na 45 dni. Jeśli klient nie jest w stanie spłacić terminowo swojego zobowiązania, może refinansować swoją pożyczkę.

Co to oznacza? Zobowiązanie wobec ExtraPortfel jest regulowane przez inną firmę, w której pożyczkobiorca otrzymuje pożyczkę na spłatę zadłużenia. Refinansowanie pożyczki odbywa się po dokonaniu opłaty za refinansowanie, której wysokość zależy od kwoty pożyczki podlegającej refinansowaniu oraz terminu refinansowania. Dokładne koszty sprawdzisz w swoim profilu klienta.

Koszty pożyczki w ExtraPortfel

Składowe kosztów pożyczki w ExtraPortfel nie różnią się od innych pożyczkodawców. Firma nalicza opłaty podstawowe za:

 • odsetki kapitałowe – 10% w skali rocznej,
 • prowizję – w zależności od pożyczanej kwoty i terminu spłaty.

Opóźnienie w spłacie wiąże się z naliczanie karnych odsetek w wysokości 14% w skali roku. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki, która nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Ile za pożyczkę zapłaci nowy klient? Korzystając z promocji „Pożyczka Promocyjna”, której warunkiem jest terminowe uregulowanie zobowiązania, pożyczkobiorca odda tyle, ile pożyczy. Omówmy to na przykładzie.

Pani Klaudia z racji awarii swojej nowoczesnej pralki postanowiła zaciągnąć pożyczkę na naprawę sprzętu w ExtraPortfel. Zawnioskowała o kwotę 3000 zł na 30 dni. Pani Klaudia wywiązała się z warunków promocyjnych, dzięki czemu oddała 3000 zł i nie płaciła dodatkowych kosztów. Tym samym ominęły ją koszty prowizji i odsetek za spóźnienie, ponieważ uregulowanie zobowiązania w terminie sprawiło, że pani Klaudia mogła w pełni skorzystać z „Pożyczki Promocyjnej”.

Koszt pożyczki 3000 zł na 30 dni dla nowego klienta w ramach promocji to: 0 zł (0 zł prowizja, 0 zł odsetki).

Pani Klaudia po jakimś czasie znowu zwróciła się do firmy z prośbą o pożyczenie pieniądze. Ponieważ jej pierwsze zobowiązanie zostało spłacone w terminie, a pani Klaudia wnioskując drugi raz po spłacie pożyczki, stała się automatycznie stałym klientem, przysługiwał jej nowy limit pożyczkowy: 6 000 zł. Pani Klaudia nie potrzebowała jednak aż tak dużej kwoty, a zaledwie 3 100 zł na 30 dni. Zalogowała się na swoje konto w portalu extraportfel.pl i złożyła wniosek. Korzystając z kalkulatora, wiedziała, że tym razem będzie ponosić koszty prowizji i odsetek:

 • 840,10 zł prowizji
 • 25,41 zł odsetek

Symulacja na kalkulatorze pokazała jej, że całkowita kwota do spłaty zobowiązania 3 100 zł na 30 dni dla stałego klienta wyniesie 3965,51 zł.

Jak dostać pożyczkę w ExtraPortfel?

Wymagany wiek: 21 – 70 lat

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Sprawdzane bazy:

 • BIG InfoMonitor S.A.
 • ERIF,
 • KRD
 • BIK
 • KBIG
 • credit-check.pl

Formy weryfikacji tożsamości: via system Instantor

Dane kontaktowe

CreamFinance POLAND Sp z o.o.
ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa 01-211
KRS: 0000453034
NIP: 525 254 89 58

telefon kontaktowy: 22 388-66-66
email: info@extraportfel.pl
godziny pracy: pon. – pt.: 8:00-21:00 sob – nie: 9:00-18:00

Jak wziąć pożyczkę w Extra Portfel?

Szybka pożyczka to świetne rozwiązanie w przypadku pilniej potrzeby finansowej. Zaciągnięcie takiego zobowiązania w banku to zwykle skomplikowane procedury i przedłużające się oczekiwanie. Chwilówkę w firmie Extra Portfel można natomiast pozyskać łatwo, bez niepotrzebnych i skomplikowanych formalności. A jak to zrobić? Przedstawiamy ten proces krok po kroku.

Weź pożyczkę w Extra Portfel

1. Ustal parametry pożyczki

W pierwszej kolejności należy ustalić, na jaką kwotę ma być zaciągnięta pożyczka i na jaki okres. Parametry te wybiera się za pomocą specjalnych suwaków na stronie głównej. Pierwszy suwak dotyczy kwoty pożyczki, natomiast drugi czasu, po którym pieniądze mają zostać zwrócone. Jednocześnie na stronie od razu pojawiają się koszty, jakie wiążą się z daną pożyczką. Dzięki temu od razu zapoznamy się z opłatami, jakie trzeba będzie ponieść w związku z pożyczeniem pieniędzy.

Pierwszy krok w formularzu Extra Portfel

2. Wypełnij formularz

Po kliknięciu przycisku „Weź pożyczkę” system przekieruje nas do formularza rejestracyjnego. W tym miejscu musimy natomiast podać takie dane jak imię, nazwisko, numer pesel, numer dowodu osobistego, adres mailowy oraz numer telefonu. Te dane są niezbędne dla założenia profilu klienta na stronie pożyczkodawcy. Na tym jednak nie koniec – formularz składa się bowiem z dwóch części.

drugi etap wniosku w extra portfel

3. Uzupełnij adres zamieszkania i zameldowania

W kolejnym kroku należy wypełnić dane dotyczące adresu zamieszkania i zameldowania. Jeżeli są to te same adresy, wystarczy wprowadzić tylko jeden. Jeżeli jednak jesteśmy zameldowani pod innym adresem niż ten, pod którym można nas obecnie znaleźć, warto podać także adres naszego tymczasowego zamieszkania. Ułatwi do pożyczkobiorcy ewentualny kontakt z nami.

krok trzeci we wniosku extra portfel

4. Podaj informacje o zatrudnieniu i wyraź potrzebne zgody

W kolejnym kroku należy wskazać źródło uzyskiwanego dochodu i wyrazić zgodę na zawarcie umowy pożyczki, deklarując jednocześnie, że zapoznaliśmy się z jej treścią. Wybór źródła dochodu spowoduje, że pojawią się dodatkowe pola, gdzie należy wprowadzić bardziej szczegółowe informacje na temat swoich zarobków.

Pożyczkodawca będzie chciał poznać dane pracodawcy, nazwę naszego stanowiska pracy, adres miejsca, w którym pracujemy oraz wysokość otrzymywanego przez nas dochodu netto, czyli tego, które faktycznie wpływa na konto. Firma prosi również o informację na temat sposobu realizowania wypłat (tzn. czy jest to przelew na konto, czy wypłata do ręki). Wszystkie dane tego typu posłużą firmie do weryfikacji naszej sytuacji finansowej.

czawarty etap wniosku w extra portfel

Po uzupełnieniu omówionych wyżej elementów należy kliknąć przycisk „Zarejestruj się”.

piąty etap wniosku w extra portfel

Gdy wszystkie dane zostaną wprowadzone poprawnie, szary przycisk rejestracji zmienia kolor na bladozielony.

5. Zweryfikuj tożsamość

Po kliknięciu wspomnianego przycisku, system prosi nas o przeprowadzenie weryfikacji. Należy to zrobić wybierając z podanej listy bank w którym posiadamy konto. Ważne, aby był to rachunek na których przelewana jest nasza pensja. Następnie klikamy przycisk „weryfikacja natychmiastowa”. Naszym oczom ukaże się panel do logowania w naszej internetowej bankowości. Musimy więc zalogować się na swój rachunek, a specjalny system Instantor sprawdzi dane właściciela konta i porówna je z tymi widniejącymi we wniosku. Jeśli będą one zgodne, nasza tożsamość zostanie potwierdzona, a złożony przez nas wniosek trafi do rozpatrzenia.

szósty etap wniosku w extra portfel

6. Poczekaj na decyzję pożyczkodawcy

Po weryfikacji konta bankowego pracownicy analizują złożony przez nas wniosek. Decyzja zapada zwykle w ciągu kilkunastu minut.  Jeśli Extra Portfel zdecyduje się pożyczyć nam pieniądze, automatycznie nastąpi także wypłata gotówki. Potrzebne środki finansowe możemy więc mieć na koncie jeszcze tego samego dnia.

Podsumowując

Pożyczka w Extra Portfel obsługiwana jest bardzo szybko. Wszystkie dane należy podać w formularzu rejestracyjnym, który jest jednocześnie wnioskiem o pożyczkę. Weryfikacja przebiega automatycznie bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego, co dodatkowo usprawnia proces kredytowy. Dzięki temu, w ciągu 15 minut pieniądze mogą być na koncie.

Weź pożyczkę w Extra Portfel

Czy pożyczanie w Extra Portfel jest bezpieczne?

Nowi klienci danego pożyczkodawcy często zastanawiają się, czy korzystanie z usług wybranej firmy pozabankowej na pewno jest bezpieczne. W przypadku Extra Portfel możemy być jednak spokojni. Marka ta działa na rynku pozabankowym od 2013 roku, dlatego może pochwalić się sporym doświadczeniem w sektorze pożyczkowym.

Co więcej, za Extra Portfel stoi wspomniana wcześniej spółka Creamfinance Poland, właściciel innej, znanej marki pozabankowej – Lendon. Zarówno Extra Portfel, jak i Lendon należą do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, dzięki czemu możemy być pewni, że w swojej działalności kierują się oni polityką odpowiedzialnego i bezpiecznego pożyczania.

Wady i zalety pożyczki w Extra Portfel

Oceniając ofertę marki Extra Portfel, wzięliśmy pod uwagę głównie elementy istotne z punktu widzenia przyszłego pożyczkobiorcy, takie jak np. dopuszczalna kwota pożyczki, koszty zobowiązania czy ogólne wymagania w stosunku do pożyczających. Porównując propozycję tego pożyczkodawcy z innymi ofertami dostępnymi na rynku, zdecydowaliśmy się wskazać elementy stanowiące zarówno mocne strony Extra Portfel, jak i obszary w które wymagają jeszcze poprawy. Oto one:

Zalety chwilówki w Extra Portfel

 1. Wysoka kwota pierwszej chwilówki – nowy klient Extra Portfel może pożyczyć nawet 3 000 zł.baner reklamowy Extra Portfel
 2. Darmowa pożyczka dla nowych klientów – osoba pożyczająca w Extra Portfel po raz pierwszy nie ponosi żadnych kosztów pożyczki.
 3. Wysoki limit dla powracających klientów – dopuszczalna kwota pożyczki dla dotychczasowych klientów wynosi aż 6 000 zł.
 4. Szybka decyzja pożyczkowa – pieniądze mogą dotrzeć na konto pożyczkobiorcy już w kilkanaście minut.
 5. Krótki formularz rejestracyjny – w formularzu rejestracyjnym (będącym jednocześnie częścią wniosku pożyczkowego) znajdują się wyłącznie pytania o podstawowe dane osobowe klienta.
 6. Brak konieczności potwierdzenia dochodów – w przypadku chwilówki w Extra Portfel nie musisz dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów.
 7. Pożyczka dostępna także dla osób starszych – maksymalny wiek klienta w Extra Portfel wynosi 70 lat.
 8. Opcja refinansowania pożyczki – w przypadku trudności ze spłatą możesz złożyć wniosek o pożyczkę refinansującą.
 9. Możliwość potwierdzenia tożsamości na dwa sposoby – klient może dokonać swojej weryfikacji za pomocą przelewu bankowego bądź aplikacji Instantor.
 10. Długi okres kredytowania – chwilówkę w Extra Portfel można zaciągnąć nawet na 45 dni.

Wady chwilówki w Extra Portfel

 1. Jedna forma wypłaty gotówki – chwilówka wypłacana jest wyłącznie przelewem na rachunek klienta.
 2. Wysoki minimalny wiek pożyczkobiorcy – aby wnioskować o chwilówkę w Extra Portfel trzeba mieć m.in. 21 lat.
 3. Kontrola w kilku bazach dłużników – Extra Portfel korzysta z takich rejestrów jak BIK, KRD czy ERIF.
 4. Możliwość wzięcia pożyczki wyłącznie na wybrane okresy – Extra Portfel pożycza pieniądze na 5,10,15,20,25,30,40 bądź 45 dni.

Opinia Sowy Finansowej o Extra Portfel

Jak już wspomnieliśmy, Extra Portfel to marka zajmująca czołowe pozycje w naszym rankingu chwilówek. Klienci zwykle oceniają tę ofertę na cztery gwiazdki, chwaląc takie elementy jak brak zbędnych formalności czy też szybką wypłatę gotówki na konto. Naszym zdaniem oferta Extra Portfel to bardzo dobra propozycja pożyczki, jednak wzorem innych firm wydłużylibyśmy nieco dostępny okres spłaty (np. do 60 dni). Klienci z pewnością byliby zadowoleni z takiej modyfikacji.

Ocena: 4.20 (9328 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Martyna Schulz
Martyna Schulz
3 lat temu

teraz teraz do 3000 zl na okres 45 dni bez odsete. Z tego co wiem ,to nie ma żadnych ukrytych opłat. wszystko zawarte jest w umowie ramowej ;)