star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Euroloan – limit pożyczkowy do 20 000 zł

Firma pożyczkowa

Rynek pozabankowy z roku na rok coraz bardziej się rozwija i w ofercie firm pożyczkowych są już nie tylko klasyczne chwilówki czy pożyczki ratalne, ale również limity pożyczkowe działające na podobnych zasadach jak karty kredytowe. Firma Euroloan oferuje takie właśnie produkty – można wnioskować o limit w kwocie od 300 zł do nawet 20 000 zł. Jesteś zainteresowany taką usługą? Przyjrzeliśmy się dokładnie ofercie Euroloan – zapraszamy do lektury!

Podstawowe informacje na temat firmy

Dane adresowe:

Euroloan Consumer Finance Sp. Z O.O.

Aleje Jerozolimskie 172

02-486 Warszawa

Dane kontaktowe:

Telefon: 22 1 333 111

E-mail: cok@euroloan.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek: 8.00-18.00

sobota-niedziela: nie pracuje

Pozostałe informacje:

NIP: 5252532791

REGON: 146157665

KRS: 0000422999

Historia firmy Euroloan

Euroloan należy do Euroloan Consumer Finance Sp. z o.o, który z powodzeniem od 2007 roku działa na rynku finansowym w Finlandii i Szwecji. W Polsce firma swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku. Cieszy się dużą popularnością wśród klientów, którzy szukają alternatyw dla chwilówek i pożyczek ratalnych. Euroloan ceniony jest zwłaszcza za wysokie standardy obsługi klienta oraz profesjonalnie przygotowane oferty. Przez 10 lat swojej działalności z oferty firmy skorzystało już około 70 000 pożyczkobiorców. Euroloan jest zaangażowany społecznie – należy do paktu Carbonfund, którego celem jest redukcja emisji CO2 i rozpowszechnianie sadzenia drzew.

Co, jak i dla kogo. Warunki pożyczania w Euroloan

Podobnie jak każda inna firma pożyczkowa, tak i Euroloan ma pewne wytyczne, którymi kieruje się podczas przyznawania limitu pożyczkowego. Są one mniej restrykcyjne niż te wyznaczane przez banki, niemniej jednak istnieją i są jasno określone. Warto się z nimi zapoznać jeszcze przed złożeniem wniosku.

Portret idealnego pożyczkobiorcy, czyli kto może wnioskować o limit pożyczkowy w Euroloan?

O limit w Euroloan może wnioskować każda pełnoletnia osoba – pożyczkodawca nie stawia żadnych dolnych ani górnych granic wiekowych. Musi jednak ona legitymować się polskim dowodem osobistym oraz numerem telefonu komórkowego. Konieczne jest także posiadanie własnego konta bankowego, otwartego na swoje imię i nazwisko. Aby otrzymać limit pożyczkowy w Eurloan trzeba także odznaczać się pozytywną historią kredytową w Biurach Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej. Do złożenia wniosku wymagane jest także założenie profilu w serwisie Euroloan.

Ile, na ile i za ile. Koszty i parametry limitu w Euroloan

W Euroloan można wnioskować o otwarcie limitu kredytowego w kwocie od 300 zł do 20 000 zł. Wysokość tego limitu będzie zależna od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Gotówkę można wypłacić w dowolnym momencie i limit będzie się spłacało w ratach miesięcznych dopasowanych do wysokości zadłużenia aż do uregulowania całości (maksymalnie przez 48 miesięcy). Poza tym firma nalicza dodatkowe opłaty:

 • opłata miesięczna za utrzymanie konta – 60 zł
 • opłata roczna za utrzymanie limitu – 20 zł
 • przedłużenie terminu spłaty – każdorazowo 10 zł.

Ile zapłacimy za limit? Przykładowo przy kwocie 1000 zł, za spłatę w ciągu 12 miesięcy, koszty dodatkowe wyniosą 883 zł, a miesięczna rata – 180 zł; przy limicie w wysokości 10 000 zł, z okresem spłaty na 36 miesięcy, koszty pożyczki będą wynosiły 4 127 zł, a miesięczna rata – 420 zł.

Dodatkowe informacje na temat oferty

Euroloan wymaga przeprowadzenia weryfikacji tożsamości za pomocą przelewu z własnego rachunku bankowego w wysokości 1 zł na konto pożyczkodawcy. Firma decyzję o przyznaniu limitu podejmuje w 15 minut, czas oczekiwania na gotówkę wynosi do maksymalnie jednego dnia roboczego po zleceniu dyspozycji wypłaty w serwisie my.euroloan.pl. Euroloan posiada konto w PKO BP – klienci tej instytucji mogą otrzymać przelew z gotówką do 15 minut. Firma sprawdza historię kredytową swoich klientów w BIG-u oraz w BIK-u.

Jak otworzyć limit pożyczkowy w Euroloan?

Zainteresowała Cię oferta Euroloan – uważasz, że otwarcie limitu pożyczkowego to doskonałe rozwiązanie, które jest wygodne i stosunkowo łatwo dostępne. Zastanawiasz się jednak, jak wyglądają wszystkie formalności? Usiądź wygodnie i zobacz jak krok po kroku otworzyć limit pożyczkowy w Euroloan.

1. Określ parametry limitu

Na samym początku musimy określić, o jaką kwotę limitu pożyczkowego chcemy wnioskować. Na stronie internetowej Euroloan znajduje się prosty kalkulator, za pomocą którego możemy wybrać kwotę od 300 zł do 20 000 zł. Od razu też zapoznamy się z szacowaną miesięczną ratą oraz całkowitym kosztem pożyczki. Następnie możemy przejść do kolejnego kroku.

2. Utwórz konto w serwisie Euroloan

Aby złożyć wniosek otwarcie limitu pożyczkowego w Euroloan, niezbędne jest utworzenie swojego indywidualnego profilu w serwisie internetowym pożyczkodawcy. Musimy zatem wypełnić takie informacje, jak:

 • dane osobowe (imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail, obywatelstwo, numer rachunku bankowego),
 • adres zameldowania (ulica, numer domu i mieszkania, kod pocztowy, miasto),
 • adres korespondencyjny, o ile jest inny niż adres zameldowania,
 • dane identyfikacyjne (PESEL, seria i numer dowodu osobistego, data ważności dowodu osobistego, nazwa użytkownika, hasło wraz z powtórzeniem).

Konieczne będzie także wyrażenie zgód administracyjnych i marketingowych, a także pozwolenia na sprawdzenie historii w bazach kredytowych.

3. Wypełnij wniosek o otwarcie limitu pożyczkowego

Euroloan poprosi nas na tym etapie o podanie informacji dotyczących naszej sytuacji zarobkowej i finansowej. Będzie konieczne określenie naszego źródła dochodu, wskazanie wysokości miesięcznych dochodów netto oraz wszystkich zobowiązań. Na podstawie tych informacji Euroloan obliczy nasza zdolność kredytową i przeanalizuje, w jakiej wysokości możemy otrzymać limit pożyczkowy.

4. Zweryfikuj swoją tożsamość

Pożyczkodawca musi sprawdzić, czy podane przez nas dane są prawdziwe. W tym celu poprosi nas o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Z własnego rachunku bankowego jesteśmy zobowiązani przesłać kwotę w wysokości 1 zł na konto Euroloan (można to zrobić szybciej za pomocą transferu BlueMedia). Dane nadawcy przelewu zostaną porównane z tymi, które zostały podane we wniosku.

5. Oczekuj na decyzję i otwarcie limitu

Jeśli dane będą poprawne, pożyczkodawca podejmie decyzję o otwarciu (bądź nie) limitu pożyczkowego w zależności od wyniku analizy wiarygodności kredytowej. Zostaniemy o tym poinformowani. Jeśli decyzja będzie pozytywna, otrzymamy dostęp do limitu pożyczkowego w określonej wysokości. W każdej chwili możemy niego wypłacić dowolną kwotę – przez całą dobę, każdego dnia w tygodniu. Pieniądze zostaną przelane na nasze konto bankowego do jednego dna roboczego.

Pożyczaj kiedy chcesz, ile chcesz, ale oddawaj w terminie

Limit pożyczkowy to naprawdę wygodne rozwiązanie. Można otworzyć limit, a korzystać z niego w razie potrzeby, nie składając nowych wniosków i nie tracąc czasu na zbędne formalności. Warto jednak pamiętać o terminowej spłacie. W przypadku spóźnienia się z miesięczną ratą trzeba liczyć się z odsetkami i karnymi opłatami, a zaprzestanie spłacania należności może się wiązać z oddaniem sprawy do windykacji czy w efekcie do komornika. Lepiej tego uniknąć i pożyczać tyle, na ile nas stać i regularnie oddawać zobowiązanie. Limit pożyczkowy łatwo otworzyć, ale gorzej spłacić – warto więc mądrze podjąć decyzje i dopasować jego wysokość do sowich faktycznych potrzeb i możliwości finansowych.

Opinie o Euroloan

Euroloan kojarzony jest głównie z hasłem „pożyczka po fińsku” oraz kampanią medialną w typowo skandynawskim stylu. To marka należąca do Mash Group Oyi, firmy wyrosłej na gruncie Euroloan Consumer Finance. Na rynku zadebiutowała w 2007 roku na terenie Szwecji oraz Finlandii, a już sześć lat później zawitała do innych państw europejskich, w tym do Polski. Szacuje się, że w ciągu tego czasu firma zdobyła już więcej niż 70 tysięcy klientów. To bardzo dużo jak na tak niestandardowy typ pożyczania.

Czy pożyczanie w Euroloan jest bezpieczne?

Jak już wspomnieliśmy, marka Euroloan wywodzi się ze Skandynawii, regionu będącego kolebką najnowocześniejszych technologii z branży FinTech. Dzięki temu wszystkie transakcje online i zarządzanie danymi osobowymi są maksymalnie zabezpieczone. Jest to także firma duża, podlegająca ścisłej kontroli prawnej i finansowej, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Miejmy więc pewność, że przestrzegane są wszystkie prawa pożyczkobiorców gwarantowane przez ustawę antylichwiarską, ustawę o kredycie konsumenckim z 2011 roku oraz inne dokumenty.

Pieczę nad bezpieczeństwem trzyma m.in. Komisja Nadzoru Finansowego, a także Konferencja przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, której członkiem jest Euroloan. Organizacja ta czuwa nad tym, by udzielanie pożyczek był etyczne, uczciwe i nie narażało konsumentów na pogorszenie ich sytuacji finansowej.

Wady i zalety pożyczki w Euroloan

Euroloan, zamiast standardowych pożyczek na raty, udziela tzw. limitu pożyczkowego, zwanego również pożyczką odnawialną. Już samo to czyni tę markę unikalną. Od zwykłej formy finansowania różni się ona tym, że pieniądze zostają nam przyznane w ramach limitu wynikającego z naszej zdolności kredytowej. Nie musimy od razu wypłacać ich wszystkich, a jedynie taką kwotę, jaka jest nam w danej chwili potrzebna.

Dodatkowo, spłacając pożyczkę uzupełniamy limit i przy następnej wypłacie mamy więcej pieniędzy do dyspozycji. Czy jednak jest to dla klienta bardziej opłacalne niż zwykła pożyczka?

Zalety pożyczki w Euroloan:

 • Wysoka kwota limitu. Maksymalnie otrzymamy nawet 40 000 złotych, oczywiście jeśli na tyle pozwala nam nasza zdolność kredytowa.
 • Długi okres spłaty. Na oddanie wszystkich pieniędzy mamy aż 60 miesięcy.
 • Stały dostęp do pieniędzy. Pożyczkobiorca, jeśli regularnie spłaca wypłacane pieniądze, może cały czas mieć dostępną pełną przyznaną kwotę.
 • Odsetki płaci się tylko od wykorzystanej kwoty. Euroloan nie naliczy opłat za całość przyznanego limitu, a tylko za jednorazowo wypłaconą kwotę i czas jej użytkowania.
 • Niska kwota spłaty minimalnej. Nie ma potrzeby spłacania całej wypłaconej kwoty naraz. Miesięcznie musimy oddać tylko tzw. kwotę minimalną, którą dodatkowo można ustawić samodzielnie na odpowiadającym nam poziomie.
 • Szybki czas przyznania pożyczki. Pomimo niestandardowej formy, wnioskowanie o pożyczkę jest standardowe: wypełniamy wniosek pożyczkowy, potwierdzamy swoją tożsamość i oczekujemy na decyzję. Całość może zająć zaledwie 15 minut.
 • Dowolność w wypłacie środków. Pieniądze z przyznanego limitu możemy wypłacać o każdej porze dnia i nocy, każdego dnia tygodnia.
 • Samodzielne ustalanie dnia spłaty. Na wpłatę kwoty minimalnej możemy wybrać taki dzień, który najbardziej nam odpowiada, np. taki przypadający tuż po wypłacie. Jeśli doświadczamy problemów finansowych, możemy także przesunąć płatność jednej wpłaty.

Wady pożyczki w Euroloan:

 • Tylko jedna forma potwierdzenia tożsamości. Niestety, dopuszczalny jest tylko standardowy przelew weryfikacyjny na 1 złoty, przez co czas oczekiwania na decyzję może się lekko wydłużyć.
 • Niska granica wieku pożyczkobiorców. Nie pożyczymy, jeśli mamy więcej niż 70 lat. Prawdopodobnie związane jest to z wysokością dostępnej kwoty i nawet 5-letnim okresem spłaty.
 • Szczegółowa weryfikacja w bazach finansowych. Oprócz BIK, Euroloan sprawdzi także wszystkie bazy dłużników należące do Biur Informacji Gospodarczych. Każdy negatywny wpis spowoduje automatyczną odmowę.
 • Możliwe dłuższe oczekiwanie na pieniądze. Zlecenie wypłaty środków jest niestety jednoznaczne tylko ze zleceniem przelewu. Na jego zaksięgowanie musimy poczekać zgodnie z harmonogramem sesji Elixir.
 • Ograniczona kwota wypłaty. Za pierwszym razem możemy wypłacić tylko połowę przyznanego nam limitu. Aby odblokować tę możliwość, musimy posiadać specjalny kod, który wysyłany jest dopiero po terminowej spłacie pierwszej raty.

Opinia Sowy Finansowej o Euroloan

Limit pożyczkowy to dość niespotykana na polskim rynku forma finansowa, więc ciężko znaleźć konkurenta Euroloan w tej materii. Uważamy jednak, że firma wypada bardzo dobrze nawet w porównaniu do zwykłej pożyczki na raty. Potencjalnych klientów może skusić przede wszystkim bardzo wysoka kwota pożyczki i dłuższy niż zazwyczaj okres spłaty. Pożyczkobiorca ma także dużą swobodę działania – wypłaca pieniądze, kiedy chce i ile chce. Dzięki temu zyskuje spokój i pewność, że nie zaszkodzą mu większe wydatki. Jeśli mielibyśmy wskazać pola, które wymagają poprawy, to byłoby to tylko usprawnienie przelewów – w Euroloan dzieje się to wolniej niż w przypadku innych firm.

Ocena: 3.94 (142 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników