star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Euroloan

Firma pożyczkowa

Limit odnawialny w Euroloan to świetna alternatywa dla standardowych pożyczek online. Wysokie kwoty i długi okres spłaty to nie wszystko – pożyczka odnawialna to także stały dostęp do pieniędzy w razie nagłych wydatków. Sprawdź naszą analizę oferty i przekonaj się, czy to wybór dopasowany do twoich potrzeb.

Euroloan kojarzony jest głównie z hasłem „pożyczka po fińsku” oraz kampanią medialną w typowo skandynawskim stylu. To marka należąca do Mash Group Oyi, firmy wyrosłej na gruncie Euroloan Consumer Finance. Na rynku zadebiutowała w 2007 roku na terenie Szwecji oraz Finlandii, a już sześć lat później zawitała do innych państw europejskich, w tym do Polski. Szacuje się, że w ciągu tego czasu firma zdobyła już więcej niż 70 tysięcy klientów. To bardzo dużo jak na tak niestandardowy typ pożyczania.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Czy pożyczanie w Euroloan jest bezpieczne?

Jak już wspomnieliśmy, marka Euroloan wywodzi się ze Skandynawii, regionu będącego kolebką najnowocześniejszych technologii z branży FinTech. Dzięki temu wszystkie transakcje online i zarządzanie danymi osobowymi są maksymalnie zabezpieczone. Jest to także firma duża, podlegająca ścisłej kontroli prawnej i finansowej, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Miejmy więc pewność, że przestrzegane są wszystkie prawa pożyczkobiorców gwarantowane przez ustawę antylichwiarską, ustawę o kredycie konsumenckim z 2011 roku oraz inne dokumenty.

Pieczę nad bezpieczeństwem trzyma m.in. Komisja Nadzoru Finansowego, a także Konferencja przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, której członkiem jest Euroloan. Organizacja ta czuwa nad tym, by udzielanie pożyczek był etyczne, uczciwe i nie narażało konsumentów na pogorszenie ich sytuacji finansowej.

Więcej o Euroloan

Wady i zalety pożyczki w Euroloan

Euroloan, zamiast standardowych pożyczek na raty, udziela tzw. limitu pożyczkowego, zwanego również pożyczką odnawialną. Już samo to czyni tę markę unikalną. Od zwykłej formy finansowania różni się ona tym, że pieniądze zostają nam przyznane w ramach limitu wynikającego z naszej zdolności kredytowej. Nie musimy od razu wypłacać ich wszystkich, a jedynie taką kwotę, jaka jest nam w danej chwili potrzebna.

Dodatkowo, spłacając pożyczkę uzupełniamy limit i przy następnej wypłacie mamy więcej pieniędzy do dyspozycji. Czy jednak jest to dla klienta bardziej opłacalne niż zwykła pożyczka?

Zalety pożyczki w Euroloan:

 • Wysoka kwota limitu. Maksymalnie otrzymamy nawet 40 000 złotych, oczywiście jeśli na tyle pozwala nam nasza zdolność kredytowa.
 • Długi okres spłaty. Na oddanie wszystkich pieniędzy mamy aż 60 miesięcy.
 • Stały dostęp do pieniędzy. Pożyczkobiorca, jeśli regularnie spłaca wypłacane pieniądze, może cały czas mieć dostępną pełną przyznaną kwotę.
 • Odsetki płaci się tylko od wykorzystanej kwoty. Euroloan nie naliczy opłat za całość przyznanego limitu, a tylko za jednorazowo wypłaconą kwotę i czas jej użytkowania.
 • Niska kwota spłaty minimalnej. Nie ma potrzeby spłacania całej wypłaconej kwoty naraz. Miesięcznie musimy oddać tylko tzw. kwotę minimalną, którą dodatkowo można ustawić samodzielnie na odpowiadającym nam poziomie.
 • Szybki czas przyznania pożyczki. Pomimo niestandardowej formy, wnioskowanie o pożyczkę jest standardowe: wypełniamy wniosek pożyczkowy, potwierdzamy swoją tożsamość i oczekujemy na decyzję. Całość może zająć zaledwie 15 minut.
 • Dowolność w wypłacie środków. Pieniądze z przyznanego limitu możemy wypłacać o każdej porze dnia i nocy, każdego dnia tygodnia.
 • Samodzielne ustalanie dnia spłaty. Na wpłatę kwoty minimalnej możemy wybrać taki dzień, który najbardziej nam odpowiada, np. taki przypadający tuż po wypłacie. Jeśli doświadczamy problemów finansowych, możemy także przesunąć płatność jednej wpłaty.

Przejdź do Euroloan

Wady pożyczki w Euroloan:

 • Tylko jedna forma potwierdzenia tożsamości. Niestety, dopuszczalny jest tylko standardowy przelew weryfikacyjny na 1 złoty, przez co czas oczekiwania na decyzję może się lekko wydłużyć.
 • Niska granica wieku pożyczkobiorców. Nie pożyczymy, jeśli mamy więcej niż 70 lat. Prawdopodobnie związane jest to z wysokością dostępnej kwoty i nawet 5-letnim okresem spłaty.
 • Szczegółowa weryfikacja w bazach finansowych. Oprócz BIK, Euroloan sprawdzi także wszystkie bazy dłużników należące do Biur Informacji Gospodarczych. Każdy negatywny wpis spowoduje automatyczną odmowę.
 • Możliwe dłuższe oczekiwanie na pieniądze. Zlecenie wypłaty środków jest niestety jednoznaczne tylko ze zleceniem przelewu. Na jego zaksięgowanie musimy poczekać zgodnie z harmonogramem sesji Elixir.
 • Ograniczona kwota wypłaty. Za pierwszym razem możemy wypłacić tylko połowę przyznanego nam limitu. Aby odblokować tę możliwość, musimy posiadać specjalny kod, który wysyłany jest dopiero po terminowej spłacie pierwszej raty.

Opinia Sowy Finansowej o Euroloan

Limit pożyczkowy to dość niespotykana na polskim rynku forma finansowa, więc ciężko znaleźć konkurenta Euroloan w tej materii. Uważamy jednak, że firma wypada bardzo dobrze nawet w porównaniu do zwykłej pożyczki na raty. Potencjalnych klientów może skusić przede wszystkim bardzo wysoka kwota pożyczki i dłuższy niż zazwyczaj okres spłaty. Pożyczkobiorca ma także dużą swobodę działania – wypłaca pieniądze, kiedy chce i ile chce. Dzięki temu zyskuje spokój i pewność, że nie zaszkodzą mu większe wydatki. Jeśli mielibyśmy wskazać pola, które wymagają poprawy, to byłoby to tylko usprawnienie przelewów – w Euroloan dzieje się to wolniej niż w przypadku innych firm.

Ocena: 3.94 (139 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy