star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ekassa – pożycza aż do 9 000 zł na 12 tygodni!

Ekassa – pożycza aż do 9 000 zł na 12 tygodni!

Jeżeli potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, koniecznie zapoznaj się z ofertą marki Ekassa. U tego pożyczkodawcy pożyczysz aż 9 000 zł z opcją spłaty w ratach. Poznaj szczegółowe zasady udzielania pożyczek przez Ekassa i sprawdź, czy ta oferta rzeczywiście ci odpowiada.

Ekassa – kilka słów o pożyczkodawcy

Marka Ekassa należy do Tribution Consult Ltd, z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych pod adresem Quijano Chambers, P.O. Box 3159, Road Town, Tortola, VG1110, British Virgin Islands, wpisaną do Rejestru Spółek pod numerem 1856750.

Tribution Consult Ltd jest z kolei pośrednikiem pożyczkowym. Choć może wydawać się, że nazwa tej instytucji jest dla polskich klientów całkowicie obca, tak naprawdę Tribution Consult Ltd stoi także za dwiema innymi, znanymi markami chwilówkowymi: Szybka Gotówka oraz Frezzl. Instytucja ta ma więc już doświadczenie na naszym rodzimym rynku finansowym i może pochwalić się zaufaniem tysięcy klientów.

Dane kontaktowe:

telefon: 22-873-85-86

mail: info@ekassa.com

adres www: https://ekassa.pl/

O pożyczkach w Ekassa – co warto wiedzieć?

Kto może zostać klientem Ekassa?

Ekassa udziela pożyczek osobom, które:

 • są obywatelami Polski
 • mają min. 18 lat
 • posiadają regularne dochody

Oczywiście, warunkiem otrzymania pożyczki jest także odpowiednia zdolność kredytowa. Zgodnie z polskim prawem, instytucja pożyczkowa ma obowiązek kontroli takiej zdolności. W związku z tym, pożyczkodawcy najczęściej realizują ten warunek poprzez kontrolę klienta w bazach dłużników. Wnioskując o pożyczkę w Ekassa musisz zatem liczyć się z tym, że firma sprawdzi informacje o tobie zgromadzone przez KRD i BIK.

Negatywne wpisy na twój temat nie oznaczają jeszcze, że wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Firma dokładnie przeanalizuje twoje możliwości finansowe i na tej podstawie wyda decyzję pożyczkową.

Ogólne warunki pożyczek w Ekassa

Jak już wspomnieliśmy, maksymalna kwota pożyczki w tej firmie wynosi 9 000 zł. Biorąc pod uwagę inne oferty pożyczek ratalnych, suma ta nie jest czymś wyjątkowym. Ciekawy jest natomiast fakt naliczania kosztów pożyczki przez Ekassa. W tej firmie, im dłuższy okres pożyczki wybierasz, tym lepsze warunki finansowe otrzymujesz. Bardziej opłaca się więc rozłożyć swoje zobowiązanie na większą ilość rat.

Terminy i koszty

Na spłatę pożyczki w Ekassa klient ma aż 12 tygodni. W przeciwieństwie do innych firm oferujących produkty ratalne, spłata rat zobowiązania w tej instytucji odbywa się co tydzień. Pierwszy tydzień korzystania z pożyczonych pieniędzy nazywany jest “wakacjami”. Zwrot długu rozpoczyna się natomiast dopiero po upływie dwóch tygodni.

Ekassa bacznie przygląda się terminowości dokonywanych wpłat. Jeśli klient będzie rzetelnie spłacał swoje zobowiązanie, może liczyć na obniżenie kosztów pożyczki. Z tego względu nie da się wyróżnić jednej konkretnej ceny wybranej pożyczki. Każdy klient traktowany jest bowiem indywidualnie, a koszty jego zobowiązania zależą od terminowej spłaty i historii kredytowej w bazach dłużników. Im lepsza ona będzie, tym mniejsze koszty pożyczka firma może nam zaoferować.

Wniosek o pożyczkę w Ekassa

Ekassa pośredniczy w udzielaniu pożyczek online. Z związku z tym wniosek o ten produkt można złożyć wyłącznie przez internet. Samo wypełnienie wniosku zajmie około 10 minut. W pierwszej kolejności należy podać swój numer telefonu oraz zaakceptować warunki pożyczki.

Na dalszym etapie wnioskowania konieczne będzie ujawnienie swoich danych osobowych oraz ustawienie hasła do logowania do osobistego profilu. Przy kolejnym wnioskowaniu o pożyczkę wystarczy natomiast zalogować się do tego konta i podać jedynie potrzebną kwotę oraz okres spłaty pożyczki. Pozostałe informacje wypełnią się automatycznie.

Do wypełnienia pierwszego wniosku o pożyczkę niezbędne będą takie dokumenty jak:

 • dowód osobisty,
 • numer osobistego konta bankowego,
 • data zawarcia umowy o pracę (jeśli pracujemy na podstawie takiego dokumentu).

Nowy klient Ekassa będzie musiał także potwierdzić, że rzeczywiście jest tą osobą, za którą się podaje. Weryfikację tę można przeprowadzić na dwa sposoby: albo za pomocą przelewu albo poprzez dostęp do bankowości elektronicznej.

Weryfikacja tożsamości za pomocą przelewu

Wybierając opcję potwierdzenia za pomocą przelewu, klient zostanie zobowiązany do przelania na konto pożyczkodawcy symbolicznej kwoty 1 zł. Dzięki temu pożyczkodawca porówna dane posiadane przez bank z tymi widniejącymi we wniosku pożyczkowym. Jeżeli będą one zgodne, nasza tożsamość zostanie zweryfikowana pozytywnie. Wpłacona na konto pożyczkodawcy złotówka trafi natomiast z powrotem do naszych rąk.

Weryfikacja tożsamości za pomocą konta bankowego

Potwierdzenia swojej tożsamości można także dokonać bezpośrednio w trakcie wypełniania wniosku pożyczkowego. Wystarczy zalogować się do swojej bankowości elektronicznej bezpośrednio ze strony pożyczkodawcy. Oczywiście, połączenie to jest całkowicie bezpieczne, a podane przez nas dane do logowania będą nigdzie przechowywane.

Poprzez zalogowanie się do swojej bankowości, dasz pożyczkodawcy szansę na wgląd do informacji o tobie posiadanych przez bank. Dodatkowo, Ekassa otrzyma też wyciąg z twoich transakcji finansowych, co będzie bardzo pomocne w ocenie twojej zdolności kredytowej.

Przelew pożyczki od Ekassa

Ekassa zwykle rozpatruje wnioski w ciągu 24 godzin. Jeśli decyzja pożyczkowa będzie pozytywna, Ekassa powiadomi cię o wypłacie środków smsem. Jednocześnie otrzymasz także powiadomienie o tym fakcie na swoją skrzynkę mailową. Wypłata środków następuje zwykle w ciągu jednego dnia.

A jeśli w trakcie korzystania z pożyczki od Ekassa stwierdzisz, że potrzebujesz jeszcze więcej, zawsze możesz ubiegać się o kolejną pożyczkę jeszcze przed spłatą aktualnej. Firma nie robi bowiem problemu, jeśli klient potrzebuje korzystać z kilku zobowiązań jednocześnie.

Trudności w spłacie pożyczki w Ekassa

Marka Ekassa zakłada, że jeśli na podstawie oceny zdolności kredytowej klienta, otrzymał on pożyczkę, zawsze będzie w stanie ją spłacić. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie damy rady uregulować swojego zobowiązania, konieczne będzie powiadomienie o tym Ekassa oraz firmy będącej bezpośrednim wierzycielem (jej nazwa znajduje się w umowie pożyczki). Ważne, aby powiadomić o zaistniałym fakcie wcześniej, zanim nasze dane trafią do baz dłużników.

Jak wziąć pożyczkę w Ekassa?

Zapoznałeś się z ofertą pożyczki w Ekassa, wiesz wszystko na temat tej firmy, poznałeś opinie innych klientów. Teraz pozostaje Ci już tylko złożenie wniosku. Przygotuj dowód osobisty i telefon komórkowy, usiądź wygodnie i razem z nami przejdź te formalności krok po kroku.

1. Określ, ile chcesz pożyczyć

Na samym początku musisz zaznaczyć kwotę, którą chcesz pożyczyć. Masz do dyspozycji suwak, za pomocą którego możesz wskazać interesującą Cię wysokość gotówki – od 400 zł do 4000 zł. Okres kredytowy wyświetla się automatycznie, ale na kolejnych etapach wnioskowania będziesz mógł i ten parametr zmienić. Od razu zapoznasz się też z szacowanymi kosztami pożyczki oraz z wysokością raty.

2. Wypełnij wniosek pożyczkowy

Pożyczkodawca wymaga, abyś określił swoje dane osobowe, kontaktowe i adresowe, a także podzielił się swoją sytuacją zawodową i osobistą. We wniosku musisz zatem podać:

 •        dane osobowe (imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, stan cywilny, ilość dzieci do 21.roku życia, wykształcenie, wykonywany zawód, sumę miesięcznych opłat),
 •        informacje kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail, inną osobę do kontaktu, taką jak: mąż/żona, ojciec/matka, brat/siostra, syn/córka, krewny, bliski, znajomy oraz jej numer telefonu),
 •        adres zamieszkania (typ nieruchomości – własny dom/mieszkanie, dom/mieszkanie z hipoteką, wynajęty dom/mieszkanie, u rodziców, inne, miejscowość, ulica, numer domu i mieszkania),
 •        informacje na temat pracodawcy (rodzaj zatrudnienia, nazwa zakładu pracy, kontakt do pracodawcy, wysokość dochodu).

Na podsumowanie wniosku musisz także zaznaczyć wymagane zgody administracyjne oraz marketingowe.

3. Zapoznaj się z warunkami pożyczki i zatwierdź jej parametry

Po przejściu do kolejnego kroku zobaczysz podsumowanie swojej oferty: wybraną kwotę pożyczki, okres kredytowy w tygodniach, wysokość tygodniowej raty oraz możliwość spłaty jednorazowej. To podsumowanie będzie wyświetlało się w dwóch opcjach:

 •        polecanej – sugerowanej przez pożyczkodawcę,
 •        mojej wersji – gdzie sam ustalasz swojej parametry i opcję spłaty.

Możesz też zapoznać się z całkowitym kosztem pożyczki oraz z harmonogramem rat. Aby przejść dalej, należy zaakceptować warunki pożyczki, czyli innymi słowy umowę (masz ją do wglądu).

4. Przejdź weryfikację telefoniczną

Potwierdzeniem zapoznania się z warunkami umowy jest weryfikacja telefoniczna. Na podany we wniosku numer telefonu otrzymasz SMS z kodem weryfikacyjnym. Musisz wpisać go w odpowiednie pole, aby przejść dalej.

5.     Zweryfikuj swoją tożsamość

Ekassa musi mieć pewność, że podane przez Ciebie we wniosku dane są prawdziwe. Dlatego konieczna jest weryfikacja tożsamości. Pożyczkodawca daje dwie możliwości jej przejścia. Pierwsza to tradycyjny przelew – na podany numer konta musisz wykonać transakcję na niewielką kwotę ze swojego rachunku bankowego. To jest opcja dłuższa i nieco opóźniająca decyzję i przelew gotówki. Szybsza weryfikacja odbędzie się za pomocą aplikacji Instantor – wybierasz bank, w którym masz konto i za pomocą tejże właśnie aplikacji logujesz się do swojej bankowości internetowej. Aplikacja ta bezpiecznie i szybko sprawdza Twoje dane i ich prawdziwość.

6. Oczekuj na decyzję i gotówkę

Jeśli weryfikacja będzie pomyślana, pożyczkodawca podejmie decyzję o przyznaniu Ci pożyczki, o czym zostaniesz poinformowany drogą elektroniczną. Środki finansowe otrzymasz natomiast w godzinach pracy banku. Pozytywna decyzja będzie wiązała się z natychmiastowym przelewem gotówki na Twoje konto. Może to potrwać od 15 minut do jednego dnia roboczego w zależności od Twojego banku.

Weź pożyczkę w Ekassa

Pożyczaj w Ekassa, oddawaj w terminie

To już wszystko. Otrzymałeś pożyczkę, nie wychodząc z domu. Szybko, wygodnie i bezpiecznie – takie rozwiązanie naprawdę się opłaca. Warto jednak pamiętać o terminowej spłacie rat. Każde opóźnienie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Lepiej ich uniknąć i nie wpakowywać się w dodatkowe długi, windykację czy komornika. Pożyczaj tyle, ile będziesz mógł później, co tydzień oddawać w Ekassa.

Opinie o Ekassa

Ekassa została stworzona przez brytyjską firmę Colorfull Management Ltd., z siedzibą na Dziewiczych Wyspach Brytyjskich. W rzeczywistości jest to platforma internetowa zrzeszająca różnych pożyczkodawców, dzięki czemu Ekassa może zaoferować naprawdę dużą przyznawalność i skierować naszą aplikację tam, gdzie mamy największe szanse na zdobycie gotówki. To jedna z niewielu ofert, która wykazuje naprawdę indywidualne podejście do każdego klienta.

Czy pożyczanie w Ekassa jest bezpieczne?

Siedziba firmy tak odległa jak Dziewicze Wyspy Brytyjskie może martwić polskich konsumentów. Warto jednak pamiętać, że Ekassa to podmiot, który prowadzi w Polsce legalną działalność i jest zarejestrowany na naszym terytorium: ma numer NIP, REGON i KRS. Nie powinniśmy się więc martwić, że w razie jakichkolwiek problemów, nie będziemy mieli do kogo zwrócić się o pomoc.

Jako obywateli polskich chroni nas ustawa o kredytach konsumenckich, która gwarantuje nam szereg praw. Poza tym, nad uczciwością działań Ekassa czuwają takie instytucje jak UOKiK czy Rzecznik Finansowy.

Wady i zalety pożyczki w Ekassa

Ekassa przygotowała tak różnorodną ofertę, że wydaje się, iż wpasuje się w gusta i potrzeby każdego konsumenta, niezależnie od tego, ile gotówki potrzebuje, na jak długi okres i czy ma już inne zobowiązania. Tak skondensowane oferty trafiające do wszystkich mogą jednak mieć pewne niedociągnięcia i nie odpowiedzą na potrzeby specjalne. W końcu nie zawsze chodzi o samą kwotę, czy rodzaj pożyczki, a czasami bardziej może liczyć się szybkość, dostępność, czy elastyczność harmonogramu spłaty. Te parametry zawiera nasza analiza.

Zalety pożyczki w Ekassa

 1. Spora rozpiętość kwotowa różnych pożyczek. Ekassa oferuje od 400 do 3000 złotych w chwilówce na 28 dni; do 4000 złotych na 11 tygodni przy pożyczce ratalnej oraz do 16 000 złotych na 12 miesięcy przy pożyczce konsolidacyjnej.
 2. Możliwość „dobrania kwoty pożyczki”. Nawet jeśli wnioskujemy o maksymalną kwotę pożyczki na raty, mamy możliwość „dobrać” pewną kwotę (nawet kolejne kilka tysięcy!) po jakimś czasie. Nie wydłuża to jednak okresu spłaty.
 3. Dodatkowa kwota „na dowolny cel” przy konsolidacji. Tylko część kwoty (do 12 000 złotych) zostanie przeznaczona na konsolidację i wysłana bezpośrednio do innych pożyczkodawców. Pozostała kwota trafi na nasze konto i możemy wydać ją według własnego uznania.
 4. Maksymalne kwoty pożyczek dostępne już za pierwszym razem.
 5. Możliwość refinansowania chwilówki. Możemy je otrzymać na tyle dni, na ile pierwotnie została zaciągnięta pożyczka.
 6. Wszystkie pożyczki dostępne już od 18 r.ż. Górna granica wieku wynosi natomiast 99 lat, więc można powiedzieć, że ograniczeń wiekowych po prostu nie ma.
 7. Niewiele formalności. Podobnie jak u innych pożyczkodawców, potrzebny będzie tylko dowód osobisty.
 8. Szybka decyzja pożyczkowa. Powinna się pojawić po mniej więcej 15 minutach. Każdy klient informowany jest o tym poprzez SMS.
 9. Dogodne godziny pracy firmy. Ekassa pracuje każdego dnia tygodnia od 8:00 do 19:00, dzięki czemu o pożyczkę możemy wnioskować nawet w weekend.
 10. Kilka sposobów weryfikacji tożsamości. Można tego dokonać za pomocą zwykłego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza, poprzez platformę Blue Media lub za pomocą szybkiej aplikacji.
 11. Ekspresowa wypłata pieniędzy. Niezależnie od rodzaju pożyczki, pieniądze wysyłane są przelewami ekspresowymi Blue Media.
 12. Koszty pożyczki dostosowane do historii kredytowej. Istnieje możliwość obniżenia kosztów pożyczki, jeśli mamy dobrą historię kredytową w BIK. Im wyższy jest nasz scoring, tym większy upust dostaniemy.

Wady pożyczki w Ekassa

 1. Niska kwota pożyczki na raty. Potrzeby osób poszukujących pożyczek na raty najczęściej wychodzą poza oferowane 4000 złotych. Ciężko przy tym uwzględnić dodatkowe kwoty „dobrania”, bo wtedy krótki okres spłaty będzie działał na naszą niekorzyść.
 2. Krótki okres spłaty chwilówki i pożyczki ratalnej. Największy minus to tylko 11 tygodni na spłatę pożyczki ratalnej – tak krótki okres sprawdzi się tylko, jeśli będziemy wnioskować o minimalną kwotę.
 3. Tygodniowa spłata zobowiązania. Ten system niezbyt dobrze sprawdza się u polskich konsumentów, którzy przyzwyczajeni są do miesięcznego systemu wypłat i planowania domowego budżetu.
 4. Ograniczony zakres konsolidacji. Konsolidować można tylko zobowiązania pozabankowe, głównie chwilówki.
 5. Brak możliwości wzięcia pożyczki bez BIK. Dobra historia kredytowa jest absolutnie wymagana. Dodatkowo Ekassa sprawdzi również ewentualny stan zadłużenia w KRD.
 6. Wysokie koszty pożyczki. Niestety, wszystkie pożyczki są dość drogie. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej RRSO wynosi ok. 150%, podczas gdy inni pożyczkodawcy utrzymują ten wskaźnik nawet na dwukrotnie wyższym poziomie.

Opinia Sowy Finansowej o Ekassa

Jeśli chodzi o chwilówki i pożyczki na raty, to ciężko nazwać te oferty wysoce konkurencyjnymi. Szczególnie pożyczka ratalna w małym stopniu odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów. Bardziej sprawdzą się one jako pomoc niewielka, gdy bardzo szybko potrzebujemy gotówki.

Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na pożyczkę konsolidacyjną, bo to jedna z bardzo niewielu takich ofert na rynku i jedyna, która jest tak prosta i szybka. Weźmy też pod uwagę fakt, że obecnie jeszcze nie wszystkie banki godzą się na konsolidację chwilówek, a dodatkowo wymagana jest znacznie wyższa zdolność kredytowa. Oferta od Ekassa nie jest idealna, jeśli rozpatrywać ją całościowo, ale pewne jej elementy są naprawdę godne polecenia: prostota, szybkość i wąska specjalizacja w zakresie konsolidacji.

100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments