star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Cashmat – pożyczka na raty do 4000 zł

firma pożyczkowa

Marka Cashmat dała się poznać jako firma udzielająca krótkoterminowych pożyczek. Obecnie profil działalności tego pożyczkodawcy nieco się zmienił. Nadal oczywiście możemy wnioskować o pożyczkę w tej firmie, ale tym razem będą to produkty z dłuższym okresem spłaty. Poznaj zatem szczegółowe warunki nowej aktualnej oferty Cashmat!

Cashmat – co to za pożyczkodawca?

Marka Cashmat należy do Spółki Super Grosz.

KRS: 0000551150,

NIP: 5252607460

REGON: 360301004

Kapitał zakładowy w wysokości 200 000 zł

Adres:

Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa

Kontakt:

Infolinia: 22 102 19 00

Mail: kontakt@cashmat.pl

Możliwość kontaktu także poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej

Godziny pracy:

pon. – pt.: 8.00 – 20.00

sob. – nd.: 10.00 – 18.00

Historia marki Cashmat

W ramach marki Cashmat pożyczek udziela spółka Super Grosza. Instytucja ta jest także właścicielem innej marki pożyczkowej o tej samej nazwie, gdzie klient może wnioskować o szybką pożyczkę krótkoterminową. W 2016 roku spółka ta uruchomiła jednak kolejną markę, za pomocą której klient mógł znaleźć potrzebne wsparcie finansowe. Tym produktem był właśnie Cashmat. Choć początkowo instytucja ta także zaczynała od udzielania tzw. chwilówek, aktualnie główny profil jej działalności to pożyczki ratalne z okresem spłaty sięgającym aż do 30 miesięcy.

O pożyczkach w Cashmat – co warto wiedzieć?

Kto może zostać klientem Cashmat?

Marka ta udziela pożyczek wszystkim osobom, które:

 • posiadają polskie obywatelstwo,
 • mają min. 23 lata,
 • posiadają stałe źródło dochodu,
 • mogą pochwalić się pozytywną historią w bazach dłużników takich jak BIK, BIG czy KRD,
 • poprawnie wypełnią wniosek o pożyczkę,
 • posiadają konto w banku z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • używają telefonu komórkowego oraz maila.

Choć Cashmat wymaga od pożyczkobiorców stałych dochodów, nie potrzebuje jednocześnie poświadczenia takiego stanu rzeczy. Oznacza to, że wnioskując o pożyczkę nie musisz prosić swojego pracodawcy o odpowiednie zaświadczenie. Cashmat podejmie decyzję pożyczkową na podstawie twoich deklaracji oraz wyników kontroli w bazach dłużników.

Ogólne warunki pożyczek w Cashmat

Każdy klient spełniający powyższe warunki może w Cashmat pożyczyć od 1 000 do 4 000 zł. Czas spłaty wynosi natomiast od ośmiu do trzydziestu miesięcy. Warunkiem otrzymania pożyczki jest wypełnienie wniosku na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Do wypełnienia wniosku niezbędny będzie dowód osobisty, a dokładniej dane w nim zawarte, Warto zatem mieć je pod ręką, aby sprawniej przejść proces ubiegania się o pożyczkę. Kiedy pożyczkodawca otrzyma twoje podanie, a ty w międzyczasie potwierdzisz swoją tożsamość za pomocą bankowości elektronicznej, rozpocznie się procedura rozpatrzenia  wniosku. Cashmat oceni twoją zdolność kredytową na podstawie informacji pochodzących z baz dłużników. Negatywne wpisy na twój temat spowodują odrzucenie złożonego podania. Jeżeli zatem podejrzewasz, że twoja historia w tych rejestrach nie jest najlepsza, przed złożeniem wniosku spróbuj nieco ją poprawić.

Zobacz, jak poprawić swoją zdolność kredytową

Pozytywna weryfikacja w bazach takich jak BIK czy KRD oraz dochody pozwalające na spłatę pożyczki na czas spowodują wydanie pozytywnej decyzji pożyczkowej. O przyznaniu gotówki pożyczkodawca poinformuje cię smsem oraz mailem. Wypłata pożyczki nastąpi natomiast automatycznie wraz z wygenerowaniem odpowiedzi do klienta.

To, jak szybko otrzymasz pieniądze zależy od banku, w którym posiadasz konto. Jeżeli jest to ta sama instytucja z której korzysta pożyczkodawca przelew może dotrzeć do ciebie już w kilkanaście minut.

Dzień spłaty pożyczki w Cashmat określa umowa. Pieniądze możesz jednak zwrócić wcześniej. Zwrot pożyczki polega na przelaniu pożyczonego kapitału wraz z opłatami za pożyczenie na numer konta pożyczkodawcy. Numer rachunku znajdziesz w swojej umowie pożyczki.

Koszty pożyczki w Cashmat

Na cenę pożyczki w Cashmat składa się zarówno prowizja, jak i odsetki. Przykładowo, pożyczając 4 000 zł na 12 miesięcy będziesz musiał zapłacić 2 200 zł prowizji i 219,16 zł odsetek. Wysokość comiesięcznej raty wyniesie natomiast 535 zł. Oznacza to, że pożyczka będzie cię kosztowała ponad połowę pożyczonej kwoty. Co więcej, niezależnie od tego jaką sumę pożyczki wybierzesz, jej koszty zawsze będą oscylować wokół 50% tej kwoty.

Konkurencja za identyczne pożyczki nalicza podobne opłaty. Niemniej jednak, ostateczna kwota do spłaty gdzie indziej może być o około 300 zł niższa, co automatycznie oznacza mniejszą ratę do zapłaty.

Pożyczając w innych firmach możesz więc nieco zaoszczędzić. Z drugiej strony jednak, to właśnie w Cashmat uzyskasz pożyczkę bez konieczności dostarczenia zaświadczeń, co znacznie przyspieszy wypłatę gotówki. Ta oferta może więc być dla ciebie bardziej opłacalna.

Przedłużenie spłaty w Cashmat

Pożyczki w Cashmat nie można przedłużyć. Nie oznacza to jednak, że firma pozostawia klientów z problemami finansowymi bez jakiegokolwiek wsparcia. W przypadku trudności ze zwrotem pożyczki powinienieś niezwłocznie skontaktować się z konsultantem tej marki, który postara się znaleźć odpowiednie wyjście z zaistniałej sytuacji.

Spłata pożyczki w Cashmat po terminie

Jeżeli spóźnisz się ze spłatą pożyczki w Cashmat, musisz liczyć się z konsekwencjami w postaci odsetek karnych – 14% w skali roku za każdy dzień zwłoki. Firma może także naliczyć ci opłaty za wezwania do zapłaty. Jeśli mimo upomnień nadal nie uregulujesz swojego długu, będziesz musiał także ponieść opłaty związane z windykacją należności.

Jak wziąć pożyczkę w Cashmat?

Cashmat to pożyczkodawca działający wyłącznie online. W związku z tym pożyczkę w tej firmie możesz wziąć jedynie przez internet. Zobacz, jakie pytania czekają na ciebie we wniosku pożyczkowym i sprawdź, jak poprawnie go wypełnić!

1. Wybierz kwotę pożyczki oraz okres spłaty

Aby przystąpić do procedury wnioskowania o pożyczkę w Cashmat należy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, a następnie za pomocą suwaków wybrać potrzebną nam kwotę oraz okres spłaty pożyczki. Kiedy wskażesz powyższe parametry, zaraz pod suwakami powinno pojawić się podsumowanie twojego wyboru. W tym miejscu sprawdzisz więc całkowity koszt twojego zobowiązania oraz cenę poszczególnych elementów (czyli wysokość prowizji odsetek oraz wielkość raty). Jeżeli akceptujesz opłaty związane z pożyczeniem danej kwoty w Cashmat, kliknij żółty przycisk “Weź pożyczkę”. To działanie spowoduje automatycznie przekierowanie do wniosku pożyczkowego.

suwak pożyczkowy w Cashmat

2.  Utwórz konto klienta lub zaloguj się do istniejącego profilu

Kolejnym elementem wniosku pożyczkowego jest utworzenie profilu klienta. Posiadając takie konto możesz w każdej chwili sprawdzić status swojej pożyczki, w tym np. ilość pozostałych do spłaty rat. Na tym etapie będziesz zatem musiał podać swoje dane osobiste oraz kontaktowe. Dodatkowo, system poprosi cię o wpisanie dowodu osobistego i numeru pesel, a następnie o ustawienie loginu i hasła do swojego przyszłego konta na stronie pożyczkodawcy. Jako login będzie służył adres twojej poczty elektronicznej. Podając maila, wybierz zatem ten adres z którego korzystasz najczęściej. Cashmat właśnie tam prześle ci bowiem informacje o udzieleniu pożyczki.

formularz pożyczkowy w Cashmat

3. Potwierdź swoją tożsamość

Kolejnym elementem wniosku pożyczkowego jest potwierdzenie swojego rachunku bankowego. Cashmat musi mieć pewność, że dane konto rzeczywiście należy do osoby, której dane zostały podane w formularzu. W trakcie wnioskowania zostaniesz więc poproszony o zalogowanie się do swojej bankowości elektronicznej. Połączenie to jest całkowicie bezpieczne, dlatego nie musisz obawiać się o swoje dane czy posiadane na koncie środki. Nikt nie przechwyci twoich dostępów do bankowości. Dzięki takiemu zaufanemu połączeniu system pożyczkodawcy sprawdzi, do kogo należy dany rachunek bankowy i porówna te dane z tymi podanymi we wniosku. Jeśli będą one zgodne, twoja tożsamość zostanie potwierdzona, a złożony wniosek trafi do rozpatrzenia.

4. Poczekaj na decyzję pożyczkodawcy

Analizując złożony przez ciebie wniosek Cashmat sprawdzi, czy posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, pozwalającą na spłatę danego zobowiązania. W tym celu firma korzysta z danych zgromadzonych przez takie rejestry jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów. Jeśli twoja dotychczasowa historia finansowa okaże się pozytywna, firma zdecyduje się na udzielenie ci pożyczki. Decyzję pożyczkodawcy otrzymasz mailem i smsem. Jednocześnie nastąpi także wypłata gotówki na twoje konto. To, jak szybko otrzymasz pieniądze, zależy od banku w którym posiadasz konto. Przelew może znaleźć się na twoim rachunku nawet w kilkanaście minut. Czasami trzeba będzie jednak poczekać nawet do jednego dnia roboczego.

Podsumowując

Cashmat ma bardzo prosty wniosek pożyczkowy. W porównaniu do innych firm mamy tu mocno ograniczoną ilość pytań dotyczących np. sytuacji zawodowej klienta. W związku z tym wypełnienie formularza zajmuje dosłownie kilka minut. Co więcej, często już na etapie wstępnej weryfikacji otrzymamy informację, że firma nie jest w stanie przyznać nam pożyczki. Dzięki temu oszczędzamy swój czas i wiemy, że wsparcia finansowego należy poszukać gdzie indziej.

Pożyczka w Cashmat – kiedy się opłaca?

Po wsparcie finansowe do Cashmat na pewno warto przyjść wtedy, gdy potrzebujesz nie tylko dużej sumy pożyczki, ale też więcej czasu na jej spłatę. Wybierając tę ofertę możesz bowiem rozłożyć spłatę swojego długu na maksymalnie trzydzieści miesięcy. Wysokość pożyczki, jakiej jest w stanie udzielić Cashmat zamyka się natomiast w przedziale od 1 000 do 4 000 zł.

Składając wniosek o pożyczkę w Cashmat, musisz mieć przy sobie wyłącznie dowód osobisty oraz posiadać konto w banku i telefon komórkowy. Pożyczkodawca nie będzie wymagał od ciebie żadnego zaświadczenia od pracodawcy. Niemniej jednak, aby otrzymać pożyczkę w tej firmie, musisz posiadać stały dochód.

Wady i zalety chwilówki w Cashmat

Pomóż nam uzupełniać tę listę! Opisz nam swoje doświadczenia z Cashmat w komentarzach na dole strony. Wszystkie opinie i historie klientów są przez nas czytane i brane pod uwagę w wystawianiu ostatecznej opinii o Cashmat.

Zalety pożyczki w Cashmat

 1. Możliwość pożyczenia dużej gotówki. Maksymalna kwota pożyczki w tej firmie wynosi 4 000 zł.
 2. Opcja rozłożenia płatności na raty. Każde zobowiązanie w Cashmat można rozłożyć na okres od 8 do 30 miesięcy.
 3. Brak konieczności dostarczenia zaświadczeń od pracodawcy. Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty, konto w banku i telefon komórkowy.
 4. Szybka weryfikacja klienta. Tożsamość pożyczkobiorcy potwierdzana jest na podstawie dowodu i konta bankowego..
 5. Szybka wypłata gotówki. Pieniądze zostaną wypłacone zaraz po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
 6. Możliwość wcześniejszego zwrotu pożyczki. Gotówkę można oddać w dowolnym momencie trwania umowy.
 7. Pomoc w przypadku trudności ze spłatą. Cashmat każdemu klientowi oferuje pomoc w znalezieniu optymalnego rozwiązania w przypadku problemów ze zwrotem pieniędzy.
 8. Możliwość stałego kontaktu z konsultantami firmy. Infolinia Cashmat działa siedem dni w tygodniu.

Wady pożyczki w Cashmat

 1. Wymagany wiek pożyczkobiorcy. Osoba składająca wniosek o pożyczkę w tej firmie musi mieć min. 23 lata
 2. Wysokie koszty pożyczki. Prowizja i odsetki stanowią prawie połowę pożyczonego kapitału.
 3. Kontrola w bazach dłużników. Cashmat sprawdza klientów w BIK, BIG i KRD.
 4. Konieczność posiadania stałego dochodu. O pożyczkę mogą wnioskować wyłącznie osoby otrzymujące regularne wynagrodzenie.

Opinie o chwilówkach w Cashmat

…czyli co o firmie mówią sami klienci

Sowa Finansowa tę część serwisu oddaje w ręce klientów Cashmat. Staramy się nie interweniować w treści pozostawianych przez was komentarzy – ograniczamy jedynie przeginanie z tzw. hejtowaniem, spamem i przesadną „łaciną” :) Mamy świadomość, że opinia prawdziwych klientów Cashmat ma bardzo duże znaczenie dla każdego, kto zastanawia się nad chwilówką w tej firmie. Liczymy zatem na twoją wylewność i szczerość. Powiedz co myślisz, jakie masz doświadczenia i daj dobrą radę innym.

Podziel się swoją opinią o marce Cashmat i napisz jakie masz doświadczenia z pożyczaniem w tej firmie. Wiele osób czeka na twoją opinię.

Umieszczane przez klientów opinie o Cashmat stanowią jedno z kryteriów oceny tej firmy w naszej porównywarce.

Ocena: 4.19 (67 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników