star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Big Credit

firma pożyczkowa

Od 100 zł do 10 000 zł na maksymalnie 30 dni – to oferta pożyczkowa w BIG Credit. Chcesz wiedzieć, czy warto tu pożyczać? Ten artykuł jest dla ciebie!

BIG Credit to litewska firma. Od 2014 roku w Polsce ma swój oddział w Suwałkach, ale pożyczek udziela także w Wielkiej Brytanii. W ofercie znajdziesz pożyczki od 100 zł do 10 000 zł na okres od 1 do 30 dni. Oprócz wysokiej kwoty możliwej do pożyczenia, skorzystasz tu także z trzech stałych promocji: urodzinowej, na kolejną pożyczkę oraz na pożyczkę do 1 500 zł. Suchy opis oferty nie powinien jednak ci wystarczyć do wyrobienia opinii o Big Credit. Jeśli masz zatem wątpliwości co do pożyczania w tej firmie, czytaj dalej.

Czy pożyczanie w Big Credit jest bezpieczne?

Strona internetowa tego pożyczkodawcy jest dość uboga w informacje, które mogłyby pomóc ocenić wiarygodność firmy. Nie znajdziesz tu informacji o historii firmy, nagrodach, wyróżnieniach czy przynależności do organizacji typu Polski Związek Instytucji Pożyczkowych.

Big Credit nie daje się poznać swoim klientom. W sekcji „Pytania i odpowiedzi” jest tylko 8 pytań – wszystkie dotyczą oferty. Zakładka z promocjami także pozostawia wiele o życzenia – pożyczkodawca przygotował zdawkowe, jednozdaniowe opisy. Do żadnej z nich nie ma przygotowanych regulaminów, które tłumaczą zasady promocji. Brakuje także informacji o tym, jak dowiedzieć się więcej.

 • Promocja Bierz bezpłatnie do 1500 zł. „Wybierz 30-dniowy termin, kwotę 1500 zł, zarejestruj się i bierz kredyt za darmo!”
 • Promocja 10% zniżki na następną pożyczkę. „Nową promocję mamy, 10% zniżki na prowizję udzielamy, jeśli w ciągu 5 dni od spłaty pożyczki następny wniosek otrzymamy!”
 • Promocja Dzisiaj twoje urodziny?! „Z okazji urodzin otrzymaj kredyt z 50% zniżką na prowizję”

Na próżno szukać ci wytłumaczenia tych ofert w zakładce Dokumenty. Tam znajdziesz wyłącznie Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, Ramową umowę pożyczki oraz Politykę prywatności i klauzulę informacyjną.

Honor Big Credit ratuje Formularz Informacyjny. Jest dobrze wyeksponowany na głównej stronie serwisu pożyczkowego i zmienia kalkulacje przy ustawianiu różnych parametrów pożyczki. Pamiętaj, że Formularz Informacyjny oraz Ramowa umowa pożyczki to dokumenty, które każdy pożyczkodawca powinien udostępnić ci przed zaciągnięciem zobowiązania

Wady i zalety pożyczki w Big Credit

Aby dostarczyć ci rzetelnej opinii na temat marki Big Credit, porównwaliśmy te ofertę z propozycjami podobnych firm. Poniżej znajdziesz zestawienie najważniejszych plusów i minusów pożyczania w tej instytucji.

Zalety pożyczki w Big Credit

 1. Prosta strona internetowa – serwis pożyczkowy Big Credit jest minimalistyczny. Znajdziesz tu tylko kilka zakładek i prosty formularz wniosku o pożyczkę.
 2. Stałe promocje – klienci mogą korzystać z niezmiennych promocji: urodzinowej, na kolejną pożyczkę oraz na pożyczkę do 1500 zł.
 3. Wysoka kwota pożyczki – to jeden z kilkunastu pożyczkodawców, który oferuje chwilówkę aż do 10 000 zł.

Wady pożyczki w Big Credit

 1. Brak podstawowych informacji o firmie – jak już mówiliśmy wcześniej, ze strony internetowej pożyczkodawcy nie dowiesz się praktycznie niczego. Nie ma tam choćby historii litewskiego przedsiębiorstwa, której polski klient ma prawo oczekiwać.
 2. Brak regulaminów do promocji – nie masz szansy dowiedzieć się, jak działają dokładnie proponowane promocje, ponieważ Big Credit nie udostępnił ich regulaminów.
 3. Brak możliwości przedłużenia spłaty
 4. Brak możliwości refinansowania pożyczki
 5. Limity udzielania pożyczek – za pierwszym razem możesz pożyczyć do 3 000 zł, za drugim do 5 000 zł, za trzecim do 7 000 zł, a dopiero za czwartym razem pożyczkodawca udostępnia dla ciebie pełną ofertę 10 000 zł

Więcej o Big Credit

Opinia Sowy Finansowej

Biorąc pod uwagę wady i zalety pożyczki w Big Credit, przeważają minusy. Klient powinien dostawać klarowne informacje na temat pożyczkodawcy (zwłaszcza zagranicznego) i całej jego oferty. To definitywnie największe braki, które Big Credit powinien jak najszybciej nadrobić.

Ocena: 4.02 (717 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
KONKURS!
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Koli 80
Koli 80
5 lat temu

Taką sobie firma…. Są lepsze

telemaniac
telemaniac
6 lat temu

Big Credit całkiem spoko, niby tylko 7 dni czasu na spłatę, ale trzeba porzyczać z głową – zrobiłem to na 3 dni przed dziesiątym, więc od razu oddałem. A te 3 dni nie mogłem wytrzymać bez telewizora (stary się nagle zepsuł, akurat 2 miesiące po gwarancji…)