star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

AXI Card - opinie klientów i recenzja

firma pożyczkowa
Maks. pierwsza pożyczka 4.000 zł
Weryfikacja w bazach: TAK
Konieczność weryfikacji dowodem: TAK
ZŁÓŻ WNIOSEK W AXI CARD
Ocena użytkowników
Ocena: 4.00 (12 głosy)
Zobacz opinie użytkowników

Wymagania:

Adres zamieszkania Adres zamieszkania
Status osoby fizycznej Status osoby fizycznej
Konto w banku Konto w banku
firma pożyczkowa

Wszystko to, czego klient chciałby się dowiedzieć na początku

Kwota 500 - 6.000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Okres spłaty 1 - 12 miesięcy
Oprocentowanie 6,94%
Prowizja b.d.
RRSO 308,9%
?
Przykład reprezentatywny dla produktu kredytu konsumenckiego na karcie płatniczej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 308,9%, całkowita kwota do spłaty 4 763,84 zł (kapitał 2 400,00 zł, odsetki 86,12 zł, Prowizja za udzielenie Limitu Kredytowego 2 277,72 zł), oprocentowanie stałe 6,94 %, spłata całości zobowiązania w terminie 12 miesięcy od dnia wykorzystania Limitu Kredytowego w równych miesięcznych ratach. Stan na 25.05.2022.
Maks. pierwsza pożyczka 4.000 zł
Maks. kolejna pożyczka 6.000 zł
Wiek pożyczkobiorcy Od 21 lat
Sposób weryfikacji Kontomatik lub Instantor
Czas wypłaty Nawet w ciągu 24 godzin od zaakceptowania umowy
Metoda wypłaty Karta kredytowa
Wymagane konto bankowe Tak
Godziny pracy Zamknięte, niedziele: Zamknięte
Przykład reprezentatywny dla produktu kredytu konsumenckiego na karcie płatniczej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 308,9%, całkowita kwota do spłaty 4 763,84 zł (kapitał 2 400,00 zł, odsetki 86,12 zł, Prowizja za udzielenie Limitu Kredytowego 2 277,72 zł), oprocentowanie stałe 6,94 %, spłata całości zobowiązania w terminie 12 miesięcy od dnia wykorzystania Limitu Kredytowego w równych miesięcznych ratach. Stan na 25.05.2022.

Zalety i wady firmy AXI Card

Zalety
 • prosty i szybki proces wnioskowania,
 • minimum formalności,
 • wysoka kwota limitu do 6000 zł,
 • brak opłat w przypadku niekorzystania z karty,
 • możliwość transakcji zbliżeniowych,
 • darmowa wypłata z bankomatów,
 • możliwość płatności kartą na całym świecie.
Wady
 • weryfikowanie klienta w bazach dłużników,
 • ograniczenie wiekowe klienta od 21 roku życia,
 • udokumentowany miesięczny dochód.

Dane firmy

Adres: Easy Payment Services OOD (Sp. z o. o.)
oddział w Polsce,
UL. Żurawia 22,
00-515 Warszawa
Kapitał zakładowy: 13,900,000 BGN
KRS: 0000720382
NIP: 1070040459
REGON: 369578776

Dane kontaktowe

E-mail: help@axi-card.pl
Strona: https://axi-card.pl/

Karta AXI, będąca pozabankową kartą kredytową, stanowi nowoczesne rozwiązanie finansowe, z którego chętnie korzystają osoby ceniące sobie czas, wygodę i możliwość szybkich płatności na całym świecie. Produkt oferuje ciesząca się zaufaniem ponad 90 000 klientów bułgarska firma Easy Payment Services LTD.

Karta AXI posiada odnawialny limit kredytowy MasterCard Standard, który wynosi maksymalnie 6000 zł. Umożliwia ona płatności zbliżeniowe oraz darmową wypłatę gotówki z bankomatów. Ponadto każdy posiadacz karty może w dowolnej chwili skorzystać z całodobowej obsługi klienta. Axi Card stanowi solidną konkurencję dla tradycyjnych kart wydawanych przez banki.

Ile mogę pożyczyć w AXI?

Osoby po raz pierwszy korzystające z oferty AXI mogą starać się o kwotę 4000 zł. O przyznanym limicie na karcie decyduje indywidualna zdolność kredytowa klienta. Należy jednak pamiętać, że po kliku miesiącach terminowego spłacania długu można starać się o zwiększenie limitu, który sięga maksymalnie 6000 zł.

Na jak długo mogę pożyczyć w AXI?

Spłata finansowania w formie karty kredytowej AXI różni się od regulowania tradycyjnych chwilówek lub pożyczek ratalnych. Limit na karcie jest odnawialny, zatem jeśli pożyczkobiorca terminowo reguluje zadłużenie – spłacając jego całość lub kwotę minimalną – będzie posiadał środki na karcie przez cały czas trwania umowy, która podpisywana jest na czas nieokreślony.

Koszty pożyczki w AXI

Jak zapewnia AXI, karta kredytowa jest o wiele tańszym instrumentem finansowym niż tradycyjna pożyczka pozabankowa. RRSO wynosi 308,9%, natomiast oprocentowanie karty z limitem odnawialny to 6,94 % rocznie. Miesięcznie – w przypadku uregulowania całej wykorzystanej kwoty – jest to 0,57 %. Warto dodać, że posiadacz karty AXI ponosi koszty zadłużenia wyłącznie wtedy, gdy korzysta z przyznanego limitu.

Dla przykładu – klient AXI pierwszego dnia miesiąca wydaje limit 2400 zł. Najbliższy okres rozliczeniowy przypada zatem między 1 a 5 dniem kolejnego miesiąca. Regulując wydane środki jednorazowo, właściciel karty będzie musiał spłacić 2539,68 zł.

Przykład reprezentatywny dla karty płatniczej w ramach promocji „30 dni bez kosztów”

 • Limit na karcie – 2400 zł
 • Odsetki – 0 zł
 • Prowizja za udzielenie limitu kredytowego – 0 zł
 • RRSO – 0 %
 • Termin spłaty – 30 dni od dnia aktywacji karty

Przykład reprezentatywny dla kredytu konsumenckiego na karcie płatniczej bez promocji

 • Limit na karcie – 2400 zł
 • Odsetki – 86,12 zł
 • Prowizja za udzielenie limitu kredytowego – 2 277,72 zł
 • Oprocentowanie stałe – 6,94 %
 • RRSO 308,9 %
 • Termin spłaty – 12 miesięcy od dnia wykorzystania Limitu Kredytowego, spłata w równych miesięcznych ratach.

Warunki otrzymania AXI Card

Wymagania stawiane klientom ubiegającym się o kartę kredytową w AXI są bardzo podobne do tych spotykanych podczas starania się o tradycyjne pożyczki pozabankowe. Do warunków, jakie musi spełnić wnioskujący o kartę AXI należą:

 • ukończony 21 rok życia,
 • udokumentowane źródło dochodu,
 • minimalny miesięczny dochód w wysokości 1500 zł,
 • aktualny dowód osobisty,
 • brak negatywnych wpisów w bazach Biura Informacji Gospodarczej i Biura informacji Kredytowej.

Dokumenty wymagane do otrzymania pożyczki

Aby otrzymać kartę kredytową AXI, niezbędny jest aktualny dowód osobisty oraz dokument potwierdzający miesięczne dochody. Nie musi być to jednak zaświadczenie o zatrudnieniu. W zależności od źródła dochodu wystarczy: wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy (w przypadku emerytury i renty z ostatniego miesiąca), dokument o przyznaniu zasiłku czy też deklaracja PIT.

Formy zatrudnienia

AXI nie oczekuje od swoich klientów zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Dla firmy najważniejszy jest stały dochód wnioskującego wynoszący minimum 1500 zł miesięcznie. Rodzaj źródła zarobków nie jest istotny, ważne, by wpływy finansowe były regularne i udokumentowane.

Weryfikacja w bazie dłużników

AXI, podobnie jak inne firmy pozabankowe, sprawdza wiarygodność swoich klientów, korzystając z baz dłużników. Posiadacz karty kredytowej powinien być bowiem osobą znajdującą się w stabilnej sytuacji finansowej, by bez trudu spłacać wykorzystane środki.

Do rejestrów weryfikowanych przez AXI należą: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Krajowy Rejestr Długów (KRD), Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG), Biuro Informacji Gospodarczej ERIF.

Czy AXI udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

AXI nie udziela typowych pożyczek na raty. Oferuje finansowanie w formie pozabankowej karty kredytowej z limitem odnawialnym. Każdy klient ubiegający się o AXI Card jest sprawdzany w bazach Biura Informacji Kredytowej. To podstawowe źródło informacji dotyczących reputacji finansowej pożyczkobiorców, z którego korzysta większość firm pozabankowych.

Czy AXI udziela pożyczek dla zadłużonych?

Osoby zmagające się z licznymi niespłaconymi zobowiązaniami z reguły nie mają szans na otrzymanie pożyczki pozabankowej. Sprawa wygląda jednak zgoła inaczej, jeśli zaległości widoczne w bazach dłużników są niewielkie. Firma AXI zapewnia swoich klientów, że ich historia kredytowa nie musi być nieskazitelna. Opóźnienia w spłacie innych zadłużeń, które nie przekraczają 30 dni, nie wpływają negatywnie na ocenę wniosku.

Czy w AXI można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Zajęcie komornicze świadczy o poważanych kłopotach finansowych, nieterminowości oraz często o całkowitym braku wydolności ekonomicznej dłużnika. Dlatego osoby, wobec których toczy się postępowanie komornicze, otrzymują od AXI negatywną decyzję o przyznaniu pożyczki w formie karty kredytowej.

Jak wziąć pożyczkę w AXI?

AXI podkreśla, że czas to pieniądz, dlatego procedura ubiegania się o kartę kredytową jest szybka, prosta i przystępna dla każdego użytkownika Internetu.

Aby aplikować o kartę AXI, należy wejść na stronę internetową www.axi-card.pl i kliknąć niebieski przycisk „złóż wniosek”, który znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Kolejnym krokiem jest wybranie za pomocą interaktywnego suwaka preferowanej wysokości limitu na karcie.

 

Następnie należy wypełnić nieskomplikowany formularz, w którym klient proszony jest o podanie podstawowych danych osobowych, a także serii i numeru dowodu osobistego.

 

W dalszej części wniosku pożyczkobiorca wpisuje adres zamieszkania oraz adres korespondencyjny potrzebny do wysłania karty AXI.

Ostatnie puste pola w formularzu dotyczą źródła dochodu, stanu cywilnego oraz wykształcenia.

Aby złożyć wniosek, nie można zapomnieć także o zaznaczeniu niezbędnych zgód.

 

Po wysłaniu dokumentu przychodzi moment weryfikacji konta bankowego klienta. Można jej dokonać za pomocą usługi Instantor lub Kontomatik. Jeśli tożsamość wnioskującego się zgadza, system rozpoczyna analizę wniosku.

Kiedy aplikacja zostanie już przyjęta, klient poproszony jest o elektroniczne zaakceptowanie umowy. Na tym etapie niezbędne jest także mailowe przesłanie zdjęcia obu stron dowodu osobistego.

Po dopełnieniu wszystkich formalności klient otrzymuje potwierdzenie zawarcia umowy. Wyczekiwana karta dotrze na podany adres nawet w ciągu 24 godzin. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest aktywowanie karty poprzez kontakt z infolinią AXI.

Spłata pożyczki na raty w AXI

Firma umożliwia dwie metody spłaty zobowiązań na karcie AXI:

 • Przelew z konta osobistego – klient może uregulować zobowiązanie za pomocą konta osobistego, wypełniając formularz depozytowy. Należy jednak pamiętać, że czas zaksięgowania przelewu czasami sięga nawet 48 godzin, zatem zaleca się wykonanie transakcji odpowiednio wcześnie, by nie przekroczyć ustalonego terminu spłaty.
 • Wpłata na profil osobisty za pomocą usługi Blue Media.

W trosce o dobro klienta na początku każdego miesiąca AXI wysyła powiadomienie SMS, w którym informuje o wysokości wykorzystanego limitu na karcie oraz terminie jego spłaty.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Klient AXI ma prawo w każdej chwili spłacić całość lub część wykorzystanego limitu. Musi tylko poinformować wierzyciela o wcześniejszym uregulowaniu zobowiązania. Przedterminowa spłata należności powoduje proporcjonalne obniżenie całkowitego kosztu pożyczki. Wierzyciel zobowiązuje się rozliczyć nadpłatę w terminie do 14 dni od daty wcześniejszego spłacenia długu. Klient otrzyma wyrównanie na swój rachunek bankowy.

Wydłużenie terminu spłaty

Umowa z AXI nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty. Jeśli użytkownik karty AXI nie jest w stanie spłacić całości wykorzystanego limitu w ciągu 30 dni, może dokonać spłaty kwoty minimalnej, która wynosi 15 % przyznanego limitu kredytowego.

Termin płatności przypada między 1 a 5 dniem miesiąca następującego po wykorzystaniu środków na karcie.

Brak spłaty – co, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Niespłacone zobowiązania na karcie skutkują naliczeniem przez wierzyciela odsetek karnych w wysokości 0,033% wykorzystanej kwoty w skali dziennej. Są one naliczane aż do chwili uregulowania przynajmniej miesięcznej kwoty minimalnej. Ponadto klient, który nie wywiązuje się z umowy pomimo wezwań do zapłaty, po 30 dniach od przekroczenia terminu spłaty, trafia do rejestrów dłużników.

Windykacja w AXI

Jeśli klient Axi nie reguluje zadłużenia zgodnie z terminem spłaty ustalonym w umowie, firma podejmuje próby polubownego wyegzekwowania zaległych płatności poprzez wysyłanie zawiadomień drogą smsowa, mailową, pocztową oraz kontakt telefoniczny. Gdy podjęte działania nie skutkują, Axi przekazuje sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej. Jeśli jednak i to nie pomoże w ściągnięciu długu, dłużnik Axi Card zostanie postawiony przed sądem.

Kolejna pożyczka w Axi

Umowa z AXI jest podpisywana na czas nieokreślony. Oznacza to, że właściciel karty kredytowej może cieszyć się limitem odnawialnym tak długo, jak zechce z niego korzystać. Nie ma zatem potrzeby, aby za każdym razem aplikował o kolejną pożyczkę. Jeśli jednak klient chciałby zwiększyć limit kredytowy, może wnioskować o wyższą kwotę już po 3 miesiącach użytkowania karty i terminowego regulowania zobowiązań. Wówczas wystarczy, że skontaktuje się telefonicznie lub mailowo z firmą, a całą dalszą procedurą pokieruje konsultant. Maksymalny limit na karcie AXI wynosi 6000 zł.

AXI Card okiem Sowy Finansowej

Firma AXI nie bez powodu zdobywa zaufanie co raz większej liczby klientów. Oferuje bowiem bardzo atrakcyjny produkt finansowy w postaci pozabankowej karty kredytowej MasterCard Standard z limitem odnawialnym. Wnioskowanie o kartę nie wymaga licznych formalności ani dużych nakładów czasu.

Wystarczy dostęp do Internetu, dowód osobisty pod ręką oraz wyciąg z konta bankowego potwierdzający miesięczne dochody. Formularz, który należy wypełnić online jest przejrzysty i nieskomplikowany, a decyzja o przyznaniu limitu na karcie zajmuje kilka chwil.

Co ważne, nawet jeśli klient nie posiada krystalicznej historii kredytowej, wciąż może liczyć na akceptację wniosku, pod warunkiem, że opóźnienia w spłacie innych zobowiązań nie mogą jednak przekraczać 30 dni.

Maksymalny limit na karcie wynosi 6000 zł, zwykle jest on przyznawany dopiero po kilku miesiącach regularnej spłaty zobowiązania. Karta umożliwia płatności zbliżeniowe, darmowe wypłaty gotówki z bankomatów, a także wykonywanie transakcji płatniczych na całym świecie.

Aby zapewnić wysokie standardy bezpieczeństwa, klient otrzymuje powiadomienie SMS po każdej przeprowadzonej płatności.

Posiadacze karty nigdy nie są pozostawieni na pastwę losu, w razie jakichkolwiek problemów z mogą śmiało skontaktować się z całodobową infolinią. Konsultanci służą pomocą o każdej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodniu. Bezdyskusyjną zaletą karty AXI jest złota zasada – nie używasz, nie płacisz. Karta może sobie spokojnie czekać w szufladzie, a jej posiadacz nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów.

AXI Card jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie otrzymałyby tej formy kredytu w banku lub nie mają czasu, ani ochoty na skomplikowane procedury wnioskowania. Co ważne – jeśli tylko klient wywiązuje się z umowy – raz przyznany limit nie traci swojej ważności.

Karta AXI może zatem stanowić znakomite zabezpieczenie finansowe na czarną godzinę, w której wydatki pojawiają się zupełnie znienacka. Oczywiście warunkiem czerpania korzyści z posiadania AXI Card jest terminowa spłata wykorzystywanego limitu.

avatar

Zobacz podobne firmy i porównaj oferty

Opinie o AXI Card

Zostaw swoją ocenę i opinię!
Ocena: 4.00 (12 głosy)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników