star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Aasa

Firma pożyczkowa

Wiele osób często staje przed trudnym zadaniem dopięcia budżetu przed końcem miesiąca. Niektórzy, nawet jeśli mają stabilne dochody, potrzebują pieniędzy np. na wykupienie droższej wycieczki czy sprawienie sobie lepszego modelu aparatu fotograficznego. Wówczas pojawia się potrzeba znalezienia sprawdzonego źródła finansowania. Czy pożyczka w Aasa jest dobrym rozwiązaniem? Pora to zweryfikować.

Ten pożyczkodawca jest częścią międzynarodowej grupy Aasa Global, która jest obecna na kilku kontynentach. Swoje oddziały ma w państwach takich jak Indonezja, Chile, jak i w krajach nadbałtyckich – Szwecji, Estonii, Finlandii i oczywiście w Polsce. Koncern finansowy powstał w 2011 roku i już po roku rozpoczął działalność także w państwie nad Wisłą.

Spółka akcyjna specjalizuje się przede wszystkim w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek przez Internet. Firma chwali się, że prowadzenie spójnej i uczciwej polityki finansowej pozwoliło im zyskać zaufanie szerokiej rzeszy klientów. Niektórzy jednak zastanawiają się nad bezpieczeństwem swoich pieniędzy. Warto zatem raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i bacznie przyjrzeć się tej kwestii.

Czy pożyczanie w Aasa jest bezpieczne?

Papierkiem lakmusowym wiarygodności firm pożyczkowych na polskim rynku jest przynależność do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Niestety, Aasa Polska nie może pochwalić się obecnością w tej prestiżowej grupie. To dziwne, biorąc pod uwagę staż tej firmy na rodzimej scenie pozabankowej. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jedyny aspekt, który należy uwzględnić przy weryfikacji jakości usług świadczonych przez pożyczkodawców.

Co warte podkreślenia, Aasa może pochwalić się zdobyciem licznych nagród. Na półce znajdują się wyróżnienia takie jak “Pożyczka Ratalna Roku” zdobyta na gali Loan Magazine Awards zarówno w 2015, jak i 2016 roku. Firma szczyci się także statusem “Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy”, “Firmy Wiarygodnej Finansowo” oraz stosowaniem dobrych praktyk rekomendowanych przez polską Konfederację Przedsiębiorstw Finansowych. Trudno zatem przejść obojętnie obok takiej liczby tytułów i pozytywnych sygnałów ze strony branży.

Wady i zalety pożyczki w Aasa

Aasa ma więcej wad, czy zalet? Postanowiliśmy rzetelnie prześwietlić propozycje tego pożyczkodawcy. Pod lupę wzięliśmy m.in. maksymalną kwotę zobowiązania, okres spłaty, jak i przeanalizowaliśmy najdrobniejsze zapisy umowy. Oto efekty naszej pracy:

Zalety chwilówki w Aasa

 1. Wysoka kwota pożyczki – To wielki atut oferty Aasa. Możliwość pożyczenia aż 10 000 złotych z pewnością ucieszy osoby o większych potrzebach.
 2. Długi okres spłaty – Kolejne udogodnienie, które powinni docenić klienci mający problemy z szybkim oddawaniem pieniędzy. W Aasa można to robić nawet przez dwa lata.
 3. Szybkość rozpatrywania wniosku – Każda prośba o pożyczkę jest analizowana przez specjalistów firmy w ciągu zaledwie godziny.
 4. Rozwiązanie niemal dla każdego – To znaczący atut oferty Aasa, która jest dostępna dla osób między 20 a 80 rokiem życia.
 5. Dogodny sposób wypłaty pieniędzy – Klienci mają do wyboru trzy drogi: standardowy przelew, szybki przelew Blue Cash lub czek GIRO.
 6. Wysoka opłata przygotowawcza – Gdy dodatkowe koszty wynoszą aż 300 złotych, to nie jest to pozytywny sygnał ze strony pożyczkodawcy. Zwłaszcza, że kwota jest niezależna od wysokości zaciągniętego zobowiązania.
 7. Brak bonusów dla stałych klientów – Aasa nie stworzyła jeszcze oferty dla osób, którzy swoje potrzeby lubią finansować z pożyczek.
 8. Weryfikacja w bazach dłużników – To w branży standardowa procedura, lecz z perspektywy klienta – jest wyraźnym ograniczeniem.
 9. Udokumentowanie stałego dochodu – Kolejne utrudnienie. Aasa żąda od klientów, aby wykazali dokument poświadczający źródło utrzymania (np. umowę o pracę, odcinek renty lub emerytury).
 10. Potwierdzenie tożsamości – W Aasa istnieje tylko jedna forma weryfikacji tożsamości, czyli poprzez dokonanie przelewu.
 11. Tylko jeden rachunek bankowy – Większość pożyczkodawców, idąc na rękę klientom, posiada konta bankowe w wielu instytucjach. Aasa Polska – tylko w hiszpańskim Santanderze.

Więcej o Aasa

Opinia Sowy Finansowej o Aasa

Firma z estońskim rodowodem prezentuje się jako odpowiedzialny pożyczkodawca. Wprawdzie udało się wskazać na kilka wad, jednak są to drobne ograniczenia. Warto podkreślić raz jeszcze liczbę branżowych nagród, jakie zdobyła Aasa. Mając ten fakt na uwadze, z pewnością można pogodzić się z pewnymi mankamentami.

Ocena: 4.09 (1959 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
45 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Marta
Marta
8 miesięcy temu

W życiu nigdy nie wezmę już w tej firmie. Nie stosują się do wyroków sądu, TSUE czy UOKiK. Wzięłam 4000 zł 30.06., oddałam 1.09 tego samego roku 6257,65 plus dwie raty po 340 zł. Nie chcą oddać prowizji ani opłat, za wcześniejsza spłatę. Ponad 2500 za 2,5 miesiąca!!!!

Mirek
Mirek
1 rok temu

Witam popieram to co piszą o tej firmie to sa oszuści i złodzieje ja płaciłem wiecej niż wynosiła rata w pewnym momencie splacilem cala pożyczkę, ale miałem nadplate na początku aasa podała mi ze nadpłata wynosiła ponad 90 zl ja uważałem ze ponad 160 zl a dzisiaj dostałem wiadomość ze moja nadpłata wynosi 0.62 gr gdzie pienieniadze z tej nadpłaty nie powinny być wogole ruszone. W tej firmie pracuja ksiegowi oszuści i złodzieje a ta ponad 90 zl ktore aasa wyliczyła to rzekomo błąd systemu i ze po wyliczenie wyszlo 0.62 gr. To sa złodzieje i oszuści. Ludzie którzy czytacie opinie nie pchajcie się w kredyt w aasa polska. Najgorsza firma pożyczkową z jaka mialem kiedykolwiek doczynienia

Magda
Magda
1 rok temu

Uwaga na firmę AASA- czuję się oszukana, sprawę oddałam do sądu

manchester
manchester
9 miesięcy temu

popieram aasa to najgorsze co moze zyc a ja mam taki zamiar

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Nikt nie podejmie decyzji bo Procedury. Tam nikt nie myśli – bo procedury i strach. Brak współczucia i empatii bo procedury i strach o posadę.

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Nadpłata w pozyczke 500 zl wisi w assa od 25 listopada, pisze codziennie obiecali na 30 grudnia. Obracają jak mogę. PROCEDURY.

Ja niestety tego tak nie zostawię. Złożę skargę do nadzoru finansowego czy pieniądze zarobione przeze mnie może ktoś bez mojej zgody obracać. Wszystko da się zrobić. Na infolinii obsługa powtarza wciąż to samo ” ograniczone istotki , którym szef powiedział tak i tak i się tego trzymają. Wszędzie panuje strach i nie chce się wychylac.

Goś
Goś
1 rok temu

zbiorowy wniosek do sądu o zwrot kosztów prowizji odsetek .Sami nie oddadzą nadzór finansowy i rzecznik –szkoda czasu.

Made in UE
Made in UE
1 rok temu

Jeżeli naprawdę potrzebujesz kasy, dają i to sporo. Ale jak to w kraju nad Wisłą wałki i przekręty. Na przelew środków z nadpłat salda czekałam już cztery tygodnie. Rozumiem że mamy przepisy których nie kwestionuję, a na przelew szanowni bankierzy mają 30 dni. I tak też właśnie jest. PISałem, dzwoniłem i jak kamień w wodę. Numeru wew. do działu finansów nie ma, trzeba liczyć się z uprzejmością urzędasów. Tak poza tym, jak będzie Ciebie stać oddać 25% więcej od pożyczki to OK. 2 gwiazdki na Gwiazdkę). Zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia i szampańskiej imprezy w Nowy Rock.

Kornelia
Kornelia
1 rok temu

Firma ok, spóźniłam się kilka dni z płatnością i podeszli do tego bardzo w porządku.

Kazik
Kazik
1 rok temu

Oceniam firmę Aasa bardzo pozytywnie. Złożony wniosek rozpatrzyli w ciagu 3 godzin. Pieniądze mogłby być co prawda szybciej (były dopiero dwa dni po złożeniu wniosku), ale ogólnie na ma na co narzekać. polecam wszystkim niezdecydowanym!

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Wypłacaja szybko za ile hahaha spłacasz 2 tyle.
A nadpłaty Ci nie zwrócą więc uważaj.

azaz
azaz
1 rok temu

chciałam wziąć pożyczkę na pól roku ale trzeba na 12 miesięcy. zrezygnowałam bo za dużo kosztuje

zombiuk
zombiuk
2 lat temu

2000 zł na dwa lata z ratą 150 zł. Trochę drogo, ale pożyczkę dostać łatwo

mirex
mirex
2 lat temu

Minusem moim zdaniem jest wysoka opłata przygotowawcza. Poza tym warunki pożyczki raczej w porządku.

mila
mila
2 lat temu

Korzystałam do tej pory z kilku ratalnych i aasie pożyczyłam najszybciej. Pieniądze były na koncie nastepnego dnia.

Kora
Kora
2 lat temu

Przy pożyczce 3300 zł rata wyniosła mnie niecałe 250 zł, czyli całkiem ok. Pozyczka na 24 miesiące, opłata przygotowawcza wliczona do wysokości raty.

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Czyli co 3300 na 24 miesiące a spłacasz 250 zl.
To ile Cię te 2 lata wyniosą 6000 zl. Czyli to 2 razy tyle. My ich utrzymujemy. Trzeba zmienić te Polskę aby ludzie mieli pieniądze a nie pożyczali
za tak grube koszty. Ta Polska musi się zmienić.
Bo biedni musza utrzymywać firmy kredytowe.
To skandal. Pisze bo mam nadpłatę od 25 listopada w wysokości 500 zł która zwrócą mi 30 grudnia. To jest horror. Brak szacunku i empatii. A dlaczego że stachu o posadę.

Krzysztof H
Krzysztof H
2 lat temu

Koszty, koszty, koszty – to jedyny minus tej pożyczki. Cała reszta bez zastrzeżeń.

ikap
ikap
2 lat temu

Dużo dodatkowych opłat na które warto zwracać uwagę. Niektóre doliczane są do miesięcznej raty więc ostrzegam!!

fara
fara
2 lat temu

Warunki pożyczki ok, ale koszty pozostawiają wiele do życzenia. Opłata przygotowawcza, administracyjna – to wszystko sprawia, że pożyczka jest dużo droższa niż u konkurencji.

janka
janka
2 lat temu

Miesięczna przerwa w spłacie bardzo mi się przydała! Polecam aase

Mirosław
Mirosław
2 lat temu

Firma, która ma dużo zrozumienia dla przedsiębiorców. Polecam każdemu, kto ma własny biznes!

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Jaki koszt podaj 2 razy tyle musisz zwrócić hahaha. Pożyczki dla naiwnych którymi można manipulować.

Marysia K
Marysia K
2 lat temu

Pożyczyłam 5000 na dwa lata. Rata miesięczna wynosi ok 370 zł bez paru groszy. Wszystko zalatwilam przez internet, bez żadnych zabezpieczeń czy innych zaświadczeń

jarek de
jarek de
2 lat temu

Polecam wszystkim! Jasne warunki, koszty na poziomie i profesjonalna obsługa

Zbyszek
Zbyszek
2 lat temu

Dużo dodatkowych kosztów ukrytych pod opłatą przygotowywawczą!! radze dobrze zapoznać się z opłatami!!

Marysia K
Marysia K
2 lat temu

informacje o opłacie przygotowawczej widać jak sie wybiera pozyczkę. Nie powinna być zaskoczeniem

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Zastanów się i to dobrze zanim weźmiesz bo naprawdę czasami jest wyjście z sytuacji bez tego typu pożyczek. Ja bez zastanowienia wiem że NIGDY WIECEJ.

Maciej
Maciej
2 lat temu

pełen profesjonalizm! Jestem bardzo zadowolony z obsługi w aasa. Kompetentna obsługa, szybko załatwione sprawnie, ekspresowa wypłata środków. Mogę szczerze polecić, bo warto skorzystać z usług tej firmy.

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

PROCEDURY procedury procedury – nic ponad to

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Aasa to bardzo dobra oferta. W umowie wszystko jest czytelne, żadnych niespodzianek, a dokładne koszty znasz od razu. Obsługa prezentuje wysoki poziom. Czułem się jak w banku, któremu naprawdę zależy na kliencie.

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

A jakie koszty spłacasz 2 razy tyle przy pozyczke 3300 spłacasz 6000 zl hahaha.

bruk
bruk
2 lat temu

Dużo dodatkowych kosztów typu opłata przygotowawacza etc. Finansowo nie jest to super korzystna oferta, ale z drugiej strony nie mają za dużych wymagań. coś za coś niestety…

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

A może ktoś bardzo potrzebuje i nie ma wyjścia i wchodzi w dlugo na całe lata. Taka Polskę zbudowalismy

Joanna
Joanna
2 lat temu

Chyba najbardziej profesjonalna firma, w której pożyczałam. Kawa na ławę, wszystko jasne od początku, od razu wiadomo jak to będzie wyglądac.

Justyna
Justyna
2 lat temu

Nie polecam!!! Bardzo wysokie koszty. W sumie to czuje sie oszukana, bo przedstawiciel mówił mi, że jeżeli spłacę pożyczkę przed terminem to naliczone zostaną bardzo niskie koszty. Natomiast koszty te w sumie wynoszą ponad 2 tysiące. Nie opłaca się.

Marina
Marina
3 lat temu

Dobra i tania, mogę polecić…

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Hahahahaha to się nazywa manipulacja TANIA
2 tyle do spłaty.

Sułek
Sułek
2 lat temu

mi poleciła znajoma, nie słyszalem o tej firmie i nie miałem doświadczenia z pożyczkami tego typu, ale ostatecznie wszystko super. Mila pani na telefonie (kilka razy pytalam o szczegoly bo nie rozumialam czegoś), niskie raty w zł. ja nie mam uwag – polecam :-)

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Niskie raty proszę policz kapitał jaki dostalas A ile w całości musisz splacic. To się nazywa manipulacja niskie raty hahaha. Ostatecznie spłacasz 2 razy tyle. Tak trzeba na to spojrzeć A nie na wysokość raty.

Monika
Monika
4 lat temu

Nie polecam. Formuła z koniecznością oczekiwanie na umowę od kuriera, jej podpisanie i dopiero wtedy wypłata gotówki, nie jest to ani szybkie ani wygodne. Oprócz tego bardzo wysokie koszty pożyczki, pożyczyłam 3500 i chciałam to spłacić qw niecały miesiąc to naliczyli mi ponad 5000 do spłaty…. Nie polecam!

Adam
Adam
3 lat temu

U nich nie trzeba przecież czekać na kuriera… jest opcja Blue Media, czyli można potwierdzić dane za pomocą procesu całkowicie online… sam tak brałem i cały proces zajął dosłownie kilka chwil. Polecam najpierw się dowiedzieć jakie są możliwości zanim coś napiszesz na forum… :)

Rafal333
Rafal333
4 lat temu

Aasa dla biznesu to ciekawa opcja pożyczki do 10 000 zł – nie miałem problemów z decyzją, formalności są niewielkie, a pieniądze szybko na koncie. Dla mnie oferta okazała się strzałem w dziesiątkę. Ze spłata też wszystko przebiega ok.

Geldmarket
4 lat temu

Największymi atutami firmy to rzeczywiście opcja dobrania gotówki w czasie trwania pierwszej pożyczki koszty jak na pożyczkę pozabankowa znośne w porównaniu do innych ofert całkiem niskie co do same procedury wydaje mis ie uczciwa a mimo ze bez kuriera się nie obędzie to może i tez dobrze to pożyczka która można ocenić na 5 w skali 5 oczywiście w pożyczkach pozabankowych

Kamilek
Kamilek
5 lat temu

Dobrze, że istnieją takie porównywarki jak sowa- w podbramkowej sytuacji jest gdzie szukać pomocy ;)