star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Vivus czy Wonga — co lepsze?

kobieta trzymająca w dłoni stuzłotowe banknoty

Vivus i Wonga to doskonale znane z mediów firmy pozabankowe, które szczycą się atrakcyjnymi warunkami pożyczki przez Internet i gotówką dostępną na wyciagnięcie ręki. Choć obie marki są równie rozpoznawalne, oferują finansowanie na nieco innych warunkach.

Internet pęka w szwach od rozmaitych propozycji pożyczek pozabankowych. Nie oznacza to jednak, że każda oferta jest korzystna i godna zaufania. Zawsze warto porównać wiele możliwości, zanim podejmie się ostateczną decyzję o zaciągnięciu zadłużenia. Zatem, która pożyczka jest lepsza – Vivus czy Wonga?

Vivus czy Wonga – jakie są podstawowe wymagania wobec pożyczkobiorcy?

Instytucje pożyczkowe – w przeciwieństwie do banków – udzielają finansowania na dość liberalnych zasadach. Procedura wnioskowania zwykle jest prosta, formalności ograniczone do minimum, a co najważniejsze – na pożyczkę mogą liczyć osoby, które nie posiadają pełnej zdolności kredytowej. Zarówno Vivus jak i Wonga nie oczekują od swoich klientów spełnienia szczególnie restrykcyjnych warunków.

Podstawowe wymagania stawiane przez obie firmy to:

 • aktualny dowód osobisty,
 • numer rachunku bankowego,
 • aktywny numer telefonu komórkowego,
 • adres email,
 • adres zamieszkania.

Jedyną różnicą jest wiek pożyczkobiorcy. Wonga obsługuje wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia, Vivus natomiast zawęża granice wiekowe – pożyczkę mogą otrzymać klienci między 19 a 78 rokiem życia.

Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 1000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Jaka jest maksymalna kwota i okres spłaty pożyczki w Vivus i Wonga?

Firmy pozabankowe oferują:

 1. Popularne chwilówki – zobowiązania opiewające na niższe kwoty: do kilku tysięcy złotych, które zazwyczaj reguluje się w ciągu 30 lub 60 dni.
 2. Pożyczki ratalne, sięgające 60 000 złotych, które można spłacać nawet przez okres 8 lat.

Zasadniczą różnicą pomiędzy finansowaniem oferowanym przez Vivus i Wonga jest wysokość pożyczki. Osoby poszukujące środków na większe inwestycje mogą skorzystać z oferty Wonga – firma udziela bowiem finansowania sięgającego 20 000 zł, na okres 48 miesięcy. Pożyczkobiorcy potrzebujący niewielkiego zastrzyku gotówki powinni zadowolić się możliwością finansowania proponowaną przez Vivus. Zadłużenie opiewa na maksymalnie 7500 zł, z 61–dniowym okresem spłaty.

 Pożyczka VIVUS Pożyczka WONGA
Maksymalna kwota pożyczki 7.500 zł

20.000 zł
Okres spłaty pożyczki 61 dni48 miesięcy

Jakie bazy sprawdzają Vivus i Wonga?

Choć otrzymanie pożyczki w firmie pozabankowej jest stosunkowo proste i nie wymaga od wnioskującego posiadania pełnej zdolności kredytowej, stałego zatrudnienia ani odpowiednio wysokich dochodów, istnieją pewne przeszkody, które wpływają na decyzję o przyznaniu finansowania. Jedną z nich jest kiepska reputacja finansowa klienta.

Każda firma pożyczkowa przed przyznaniem zadłużenia sprawdza wiarygodność wnioskującego w bazach dłużników. Jeśli okaże się, że posiada on liczne długi lub w przeszłości miał problemy ze terminowym regulowaniem zobowiązań, powinien liczyć się z tym, że nie otrzyma pożyczki. Obie porównywane przez nas firmy weryfikują swoich klientów w bazach: BIK, ERIF, KRD, BIG, Infomonitor, Wonga dodatkowo sprawdza również Związek Banków Polskich.

Jak Vivus i Wonga sprawdzają tożsamość pożyczkobiorcy?

Pożyczki przez Internet to ogromne ułatwienie dla klientów firm pozabankowych. Mogą oni zaciągnąć zobowiązanie w kilkanaście minut, nie wychodząc nawet z domu. Wierzyciel musi jednak w jakiś sposób potwierdzić tożsamość wnioskującego, aby zapobiec oszustwom. W tym celu pożyczkobiorca najczęściej proszony jest o wykonanie przelewu identyfikacyjnego na kwotę 1 gr, 10 gr lub 1 zł, który pozwoli sprawdzić zgodność danych osobowych oraz numeru rachunku bankowego.

Transakcja musi zostać wykonana z konta zarejestrowanego na to samo imię i nazwisko, które zostało podane we wniosku pożyczkowym. Symboliczna kwota przelewu zostaje zwrócona klientowi tuż po wydaniu decyzji o przyznaniu zadłużenia.

Ponadto firma Wonga pozwala także na drugą metodę weryfikacji danych poprzez jednorazowe zalogowanie na własny rachunek bankowy. Z listy, która pojawia się na ekranie podczas procesu wnioskowania, wystarczy wybrać swój bank i zalogować się na konto. Połączenie jest w pełni szyfrowane, a login i hasło zupełnie bezpieczne. Połączenie z systemem bankowości automatycznie potwierdza tożsamość klienta.

Pożyczasz 500
od 200 zł do 1000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

‍Jaki jest koszt pierwszej pożyczki w Vivus i Wonga?

Darmowe pożyczki to świetna okazja na łatwe pozyskanie szybkiej gotówki bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu promocja kierowana jest wyłącznie do nowych klientów konkretnej firmy pozabankowej i dotyczy finansowania, które nie przekracza 3000 zł.

Jeśli dłużnik ureguluje zobowiązanie terminowo, nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów w postaci odsetek czy prowizji. Vivus i Wonga również przyciągają do siebie nowych klientów, proponując im finansowanie za 0 złotych.

Vivus oferuje pierwszą darmową pożyczkę na maksymalną kwotę 3000 zł z terminem spłaty 61 dni. W firmie Wonga wnioskujący może otrzymać darmową pożyczkę nie przekraczającą 1000 zł na okres 30 dni.

Jaki jest koszt kolejnej pożyczki w Vivus i Wonga?

Aby poznać koszty konkretnej pożyczki w Vivus i Wonga, najlepiej skorzystać z porównywarki internetowej, która przedstawi w przejrzystym rankingu ofertę obu firm. Można także użyć suwaka znajdującego się na stronie głównej www.vivus.pl lub www.wonga.pl. Po ustawieniu preferowanych parametrów hipotetycznej pożyczki na ekranie pojawią się szczegółowe koszty finansowania.

Koszt pożyczki w Vivus – przykład

Koszt pożyczki w Vivus na 5000 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 dni:

 • Odsetki – 29,59 zł
 • Prowizja – 970,41 zł
 • RRSO – 819,12%
 • Całkowita kwota do zapłaty – 6000,00 zł

Koszt pożyczki w Wonga – przykład

Koszt pożyczki w Wonga na 5000 zł z terminem spłaty wynoszącym 6 miesięcy:

 • Prowizja: 1,50 zł
 • Stała miesięczna rata – od 880,38 zł
 • RRSO – od 20,86 %
 • Suma opłat – od 288,02 zł
 • Oprocentowanie – 19,00 %
 • Całkowita kwota do spłaty – od 5288,02 zł

Jak Vivus i Wonga podchodzą do nieterminowej spłaty pożyczki?

Biorąc pożyczkę w firmie pozabankowej, trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami finansowania oraz odsetkami karnymi wynikającymi z nieterminowego regulowania długu. Dlatego tak ważne jest, aby pożyczać pieniądze w sposób odpowiedzialny, uprzednio analizując własną kondycję finansową, aby wysokość zobowiązania była jak najlepiej dopasowana do możliwości domowego budżetu.

Każdy, kto nie spłaci pożyczki w ustalonym w umowie terminie, będzie musiał zapłacić ustawowe odsetki karne, które z każdym dniem zwłoki będą zwiększać kwotę zobowiązania.

Firma Vivus przypomina o terminie spłaty pożyczki mailowo lub smsem. W ramach czynności monitoringowych Vivus kontaktuje się z klientem już kolejnego dnia po przekroczeniu terminu spłaty. Ważne, aby pożyczkobiorca nie unikał rozmowy z konsultantem ani się jej nie obawiał.

W przypadku niespodziewanych kłopotów z uregulowaniem długu dział windykacyjny Vivus zaproponuje klientowi korzystne dla obu stron narzędzia pomocowe w postaci przedłużenia terminu spłaty czy rozłożenia długu na raty. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą.

W Wonga sytuacja wygląda podobnie. Jeśli klient utracił płynność finansową i potrzebuje wsparcia w spłacie zadłużenia, może skorzystać z dwóch opcji:

 • bezkosztowej przerwie w spłacaniu, dzięki której pożyczkobiorca otrzymuje miesiąc wolny od spłaty raty,
 • 7-dniowego odroczenia spłaty.

Oba rozwiązania są jednak dostępne wyłącznie dla klientów, którzy uregulowali już dwie pierwsze raty. Bez względu na rodzaj tarapatów finansowych każdy pożyczkobiorca w Wonga powinien niezwłocznie skontaktować się z wierzycielem, aby mieć szansę wynegocjować awaryjne warunki spłaty.

Pożyczasz 500
od 200 zł do 1000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Co lepsze Vivus czy Wonga? – opinia Sowy Finansowej

Vivus jest popularną i uznaną firmą pozabankową. Pożyczki internetowe oferuje swoim klientom od 2012 roku. W zasadzie od początku swojego istnienia na polskim rynku Vivus cieszy się dużym zaufaniem klientów. Dobitnie świadczą o tym otrzymane nagrody, między innymi prestiżowa statuetka Gwiazda Jakości Obsługi oraz Złoty Laur Klienta.

Przez 10 lat swojej działalności firma obsłużyła aż 2 miliony pożyczkobiorców, z których – jak zapewnia – zadowolonych było 90%. Vivus nie oferuje jednak finansowania, które mogłoby stać się alternatywą dla kredytu bankowego. Najwyższa kwota pożyczki opiewa bowiem na 7500 zł, a termin spłaty nie przekracza 61 dni. Można więc uznać, że produkty finansowe dostępne w Vivus są przygotowane dla osób, które posiadają na tyle dużą płynność finansową, że bezproblemowo spłacą zaciągnięty dług w ciągu miesiąca lub dwóch.

Nowi klienci Vivus mogą liczyć na darmową pożyczkę do 3000 zł. Dopiero kolejne zadłużenie umożliwia uzyskanie wyższej kwoty. Procedura wnioskowania jest nowoczesna, prosta i zajmuje mało czasu. Klient może otrzymać pieniądze na konto nawet w ciągu kwadransa. Podsumowując, wydaje się, że pożyczka w Vivus jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkiej gotówce, a krótki termin spłaty nie stanowi dla nich obciążenia.

Wonga natomiast to w 100% polska firma, która zdążyła przekonać do siebie ponad 2 miliony osób. Jest bez wątpienia znaną i cenioną instytucją pozabankową. Wyróżniona nagrodami: Firma Przyjazna Klientowi oraz Etyczna Firma dba o najwyższą jakość klienta. Wonga szczyci się przede wszystkim szybkim, ale także odpowiedzialnym pożyczaniem pieniędzy. Koszt kolejnych pożyczek zależy od wiarygodności wnioskującego i jego zdolności kredytowej.

Cały proces udzielania finansowania odbywa się wyłącznie drogą internetową bez zbędnych formalności, a czas oczekiwania na decyzję zazwyczaj nie przekracza 5 minut. Wonga, w przeciwieństwie do Vivus, posiada w swojej ofercie nie tylko tradycyjne chwilówki, ale również pożyczki ratalne sięgające 20 000 zł, przyznawane na okres nawet 48 miesięcy.

 VIVUS WONGA 
Maksymalna kwota pożyczki 7 500 zł 20 000 zł 
Maksymalny okres spłaty  61 dni 48 miesięcy 
Wiek pożyczkobiorcy 19 – 78 lat 18 lat 
Sprawdzane bazy  BIK, ERIF, KRD, BIG, Infomonitor BIK, ERIF, KRD, BIG, Infomonitor, Związek Banków Polskich 
Wysokość pierwszej darmowej pożyczki 3000 zł 1000 zł 

Szersza oferta sprawia, że to Wonga będzie w stanie zadowolić zróżnicowane grono klientów. Skorzystają bowiem nie tylko osoby potrzebujące niewielkiego zasilenia domowego budżetu, ale także pożyczkobiorcy poszukujący wyższej kwoty finansowania, którzy przy okazji preferują dłuższe terminy spłaty.

O ile Vivus i Wonga niewiele różnią się jakością usług, stabilną pozycją na rynku oraz przystępną i szybką procedurą wnioskowania, o tyle różnica w wysokości kwoty pożyczki i możliwości rozłożenia spłaty na raty zdecydowanie przemawia na korzyść firmy Wonga.

Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 1000 zł
Okres 61 dni
od 61 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Warto wiedzieć

 1. Zarówno Vivus jak i Wonga oferują swoim klientom możliwość wzięcia pierwszej darmowej pożyczki.
 2. Obie firmy umożliwiają przeprowadzenie całej procedury wnioskowania 100% online.
 3. Aby otrzymać pożyczkę w Vivus lub Wonga, wnioskujący nie może posiadać licznych negatywnych wpisów w bazach dłużników.
 4. Osoby mające problem z terminowym uregulowaniem długu powinny czym prędzej skontaktować się pożyczkodawcą, aby omówić ewentualne możliwości pozwalające ułatwić spłatę zobowiązania. Dotyczy to zarówno klientów firmy Vivus oraz Wonga.
 5. Vivus nie posiada w swojej ofercie pożyczek ratalnych z długim terminem spłaty, Wonga natomiast oferuje finasowanie nawet na 48 miesięcy.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy w firmie Wonga mogę otrzymać pierwszą pożyczkę ratalną za 0 zł?

  Nie. Darmowe pożyczki dotyczą najczęściej chwilówek nieprzekraczających 3000 zł. Pożyczki ratalne nigdy nie są oferowane za 0 zł.

 2. Jakie dokumenty potrzebuję do otrzymania pożyczki na 12 miesięcy w firmie Wonga?

  Aby otrzymać pożyczkę ratalną w firmie Wonga, w znakomitej większości przypadków wystarczy aktualny dowód osobisty.

 3. W jaki sposób mogę przedłużyć termin spłaty pożyczki w Vivus?

  Aby dokonać przedłużenia terminu spłaty, wystarczy zalogować się na Profil Klienta lub zadzwonić na infolinię czynną pod numerem 660 600 700.

Ocena: 4.20 (25 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments