star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Tanie pożyczki pozabankowe. Polecane oferty

ludzie zaciągający tanią pożyczkę

Tanie pożyczki pozabankowe to świetna okazja, aby łatwo i szybko podreperować domowy budżet, nie ponosząc przy tym dotkliwych kosztów zadłużenia. Znalezienie firmy, która oferuje natychmiastową gotówkę, jest bardzo proste, lepiej jednak nie decydować się na pierwszą lepszą propozycję.

Podczas wyboru najkorzystniejszej oferty trzeba wziąć pod uwagę dużo więcej niż samo oprocentowanie. Na koszt pożyczki składa się również kwota zadłużenia, odsetki, a także prowizje i opłaty, które warto wnikliwie przeanalizować i dopasować do własnych możliwości finansowych.

Kto może skorzystać z taniej pożyczki pozabankowej?

Z pożyczki pozabankowej może skorzystać niemal każda osoba dorosła. Firmy pożyczkowe słyną bowiem z niewielkich wymagań stawianych swoim klientom. Do zaciągnięcia długu wystarczy nienaganna reputacja finansowa, dowód osobisty, obywatelstwo polskie, numer telefonu oraz konto w banku. Jeśli pożyczkobiorca jest zadłużony lub nie posiada zdolności kredytowej, nie powinien od razu się poddawać. Rynek pozabankowy jest pełen ofert dedykowanych osobom znajdującym się w niestabilnej sytuacji ekonomicznej.

Jak znaleźć najlepszą tanią pożyczkę pozabankową?

Obecnie klienci mogą dosłownie przebierać w ofertach pożyczek pozabankowych. Internet pęka w szwach od rozmaitych propozycji. Efektowne slogany reklamowe nieustannie kuszą pożyczkobiorców licznymi obietnicami ekspresowej gotówki.  Aby jednak  wybrać najlepszą i najbezpieczniejszą pożyczkę, lepiej nie podejmować decyzji pochopnie, pod wpływem emocji czy w pośpiechu.

 • W trosce o własną przyszłość finansową dobrze jest poświęcić trochę czasu na porównanie i przeanalizowanie warunków poszczególnych ofert. Nikt, kto ma już kłopoty finansowe, nie chciałby zapewne wpaść z deszczu pod rynnę, podpisując umowę, która obarczona jest dużym ryzykiem.

Przede wszystkim należy zapamiętać, że tania pożyczka bankowa nie oznacza niewielkiego oprocentowania, ale niskie RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania), pokazujące całkowity koszt zadłużenia.

 • Aby przekonać się, która pożyczka jest naprawdę opłacalna, najlepiej skorzystać z porównywarki internetowej. Po wybraniu kwoty oraz okresu spłaty na ekranie pojawi się rzetelne i przejrzyste zestawienie dostępnych ofert.
 • Podczas poszukiwań najtańszej pożyczki, oprócz RRSO,  niezwykle istotny jest  harmonogram spłaty. Dobrze by był dostosowany do możliwości finansowych klienta, aby ułatwić mu terminowe regulowanie rat.

Jeśli pożyczkobiorca potrzebuje szybkiego przelewu pieniędzy, powinien się upewnić, że wierzyciel posiada rachunek w tym samym banku, co on. W przeciwnym razie środki nie znajdą się natychmiast na koncie klienta.

Warto również zapoznać się z konsekwencjami związanymi z nieterminową spłatą zadłużenia lub możliwością przesunięcia terminu spłaty. To często pomijane przez pożyczkobiorców szczegóły umowy, które mogą im w przyszłości przysporzyć sporych kłopotów.

Ile można pożyczyć i na jak długo?

Popularne chwilówki to pożyczki opiewające na niższe kwoty, zwykle do 5 000 zł. Przeważnie spłaca się je w postaci jednorazowej raty w ciągu 30 lub 60 dni. Gdy pożyczkobiorca potrzebuje wyższej sumy pieniędzy, może starać się o pożyczki ratalne sięgające 60 000 zł. Okres spłaty rozkłada się wtedy na maksymalnie 5 lat.

Ile kosztuje pożyczka?

Wszystko zależy od oferty. Całkowity koszt pożyczki pozabankowej obejmuje oprocentowanie nominalne (odsetki od pożyczanego kapitału), prowizję za udzielenie pożyczki, ewentualne ubezpieczenie oraz dodatkowe opłaty za samą procedurę wnioskowania. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w przypadku pożyczek ratalnych, podczas całego okresu spłaty, raty mogą ulec zmianie. Dlatego tak istotne jest dokładne zaznajomienie się z wszystkimi zapisami w umowie, które powinny jasno wskazywać wszelkie koszty zadłużenia. Warunki pożyczki muszą być klarowne i w pełni zrozumiałe dla klienta.

W obliczeniu rzeczywistego kosztu pożyczki pomaga tak zwany kalkulator pożyczkowy, dostępny na stronie każdej firmy pozabankowej. Podobnie działają porównywarki internetowe, które dodatkowo tworzą czytelne zestawienie aktualnie dostępnych ofert.

Pożyczka za 0 zł

Wiele osób obawia się, że to tylko kolejny chwyt reklamowy. Choć przezorność jest dobra, tym razem wszelkie wątpliwości są zupełnie niepotrzebne. Darmowe pożyczki istnieją i są całkowicie bezpieczne. To nie lada okazja, aby pożyczyć pieniądze bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 • Jedynym warunkiem jest terminowa spłata zadłużenia. Z darmowej pożyczki, w ramach zachęty, mogą jednak skorzystać wyłącznie nowi klienci konkretnej firmy pozabankowej. Wierzyciel oferuje im zazwyczaj kwotę,  która nie przekracza 5 000 zł. Klient spłaca tylko tyle, ile pożyczył, bez prowizji i jakichkolwiek odsetek.

Dokumenty do pożyczki

Firmy pozabankowe wymagają od swoich klientów minimum formalności, maksymalnie uproszczając całą procedurę przyznawania środków. Często jedynym niezbędnym dokumentem podczas wnioskowania o pożyczkę jest dowód osobisty. Zdarza się, że wierzyciel oczekuje również udokumentowania dochodów. Wtedy podczas wypełniania formularza wystarczy załączyć umowę o pracę, zaświadczenie o zarobkach lub wyciąg z konta. Emeryci i renciści proszeni są o odcinek świadczenia lub legitymację rencisty.

Wypełnienie wniosku zajmuje kilkanaście minut i wymaga podania podstawowych informacji, są nimi:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL,
 • numer dowodu osobistego,
 • adres zamieszkania,
 • adres email,
 • numer telefonu,
 • kwotę pożyczki
 • okres spłaty,
 • a także kilka informacji dotyczących źródła dochodów oraz ewentualnych obciążeń finansowych.

Kiedy dostanę pieniądze?

Przyznanie pożyczki to zwykle kwestia jednego dnia. Czas weryfikacji nieco się różni w poszczególnych firmach. Oczywiście procedura jest tym sprawniejsza, im lepsza jest sytuacja finansowa pożyczkobiorcy.

 • Wierzyciel po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku stara się możliwie jak najszybciej przelać pieniądze na konto dłużnika. Często trwa to zaledwie klika minut. Ważne  jednak, by firma pożyczkowa posiadała konta w tym samym banku, co klient, wtedy przelew środków potrwa naprawdę krótką chwilę.
 • Warto zwrócić również uwagę na porę wypełniania formularza. Nie wszystkie firmy pracują 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Lepiej zatem wnioskować o pożyczkę w godzinach pracy wierzyciela, aby niepotrzebnie nie odwlekać decyzji o przyznaniu środków.

Jak spłacić pożyczkę?

Z technicznego punktu widzenia spłata pożyczki jest z niezwykle prosta. Zadłużenie można uregulować online. W każdej umowie zawarty jest numer konta bankowego wierzyciela, na który należy przelać należność zgodnie z ustalonym harmonogramem spłaty. Klient ma możliwość uregulowania zadłużenia przed upływem terminu.  Kiedy jednak zdarzy się sytuacja, że pożyczkobiorca nie posiada środków finansowych na pokrycie długu, może skorzystać z  refinansowania spłaty.

Tania pożyczka pozabankowa przez Internet

Gotówka non stop

RRSO 0%

Kwota pożyczki: do 3 000 zł

Termin spłaty: 30 dni

Czas otrzymania środków: 1 dzień

100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Wandoo

RRSO 0%

Kwota pożyczki: do 3 000 zł na

Termin spłaty: od 14 do 30 dni

Czas otrzymania środków: 15 min

Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Smart pożyczka

RRSO 0%

Kwota pożyczki: do 3 000 zł

Termin spłaty: od 10 do 30 dni

Czas otrzymania środków: 15 min

Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Tania pożyczka pozabankowa przez Internet na raty

Provident

RRSO 19,8%

Kwota pożyczki: do 20 000 zł

Termin spłaty: od 12 do 48 miesięcy

Czas otrzymania środków: 15 min

Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

Happi pożyczki

RRSO 9,81%

Kwota pożyczki: do 10 000 zł

Termin spłaty: od 6 do 24 miesięcy

Czas otrzymania środków: 15 min

Smartney

RRSO 28,1%

Kwota pożyczki: do 60 000 zł

Termin spłaty: od 6 do 72 miesięcy

Czas otrzymania środków: 15 min

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 298,40 zł/mies.
Koszt 2 165,15
RRSO: 44,15%

Tania pożyczka pozabankowa bez BIK. Czy istnieją takie oferty?

Osoby, które posiadają negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej, są z góry skazane na odmowę udzielenia kredytu w banku. Mają natomiast szansę uzyskać finansowanie na rynku pozabankowym oferującym między innymi pożyczki bez BIK. W tym przypadku kwota zadłużenia zazwyczaj nie przekracza kliku tysięcy złotych. Niestety, ze względu na większe ryzyko dla wierzyciela, pożyczki bez BIK mają wyższą prowizję i RRSO. Zawsze pozostają jednak szansą dla osób, które w przeszłości miały trudności ze spłatą swoich zadłużeń, a potrzebują szybkiej gotówki.

Warto wiedzieć:

 1. Tanie pożyczki pozabankowe to oferta skierowana do niemal wszystkich pełnoletnich klientów, którzy posiadają obywatelstwo polskie. W większości przypadków do zaciągnięcia zobowiązania finansowego wystarczy dowód osobisty i wypełnienie formularzu online.
 2. Na rynku pozabankowym dostępne są pożyczki za 0 złotych. Jest to jednak oferta dedykowana wyłącznie nowym klientom firmy pożyczkowej. Jeśli dłużnik terminowo spłaci zaciągnięte zobowiązanie, odda tylko tyle, ile pożyczył. Bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat oraz odsetek.
 3. Pożyczki pozabankowe ratalne pozwalają uzyskać kwotę nawet do 60 000 zł. Okres spłaty zadłużenia sięga 5 lat.
 4. Klienci posiadający negatywną historię kredytową mogą skorzystać z tak zwanych pożyczek bez BIK. Jednak kwota finansowania nie przekracza wtedy kilku tysięcy złotych, a sama pożyczka jest nieco droższa od tradycyjnej.

 

 1. Czy darmowa pożyczka posiada jakieś ukryte koszty?

  Nie. RRSO darmowej pożyczki wynosi 0%, oznacza to, że klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z zaciągnięciem zadłużenia, jeśli tylko terminowo spłaci pieniądze.

 2. Kiedy mogę się spodziewać otrzymania pieniędzy na konto?

  Jeśli wierzyciel posiada konto w tym samym banku co klient, czas oczekiwania na przelew zwykle trwa około 15 minut.

 3. Jaki jest maksymalny okres spłaty pożyczki ratalnej?

  Spłatę pożyczki ratalnej można rozłożyć nawet na okres 5 lat.

 4. Czym jest wskaźnik RRSO?

  RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która pokazuje całkowity koszt pożyczki.

Ocena: 4.06 (35 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments