star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Rankomat Pożyczki. Sprawdzamy ofertę i opinie klientów

Człowiek szukający pożyczki

Rankomat to nie tylko wiodąca porównywarka ubezpieczeń. Wśród serwisów prowadzonych przez Rankomat znajdziemy oferty pożyczek na stronie Sowa Finansowa i oferty kredytowe pod nazwą Finanse Rankomat. Sprawdźmy, co Rankomat ma do zaoferowania osobom zainteresowanym pożyczaniem pieniędzy.

Rankomat specjalizuje się w porównywarkach, a jego flagowym serwisem jest porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl. Firma powstała w 2008 roku, a obecnie należy do Grupy Bauer Media. Jednak porównywarka ubezpieczeń to nie jedyna usługa oferowana przez firmę. Dzisiaj przyjrzymy się, co do zaoferowania ma Rankomat Pożyczki – dwa serwisy specjalizujące się w porównywarkach pożyczek i kredytów.

Rankomat Pożyczki. Czym są pożyczki w Rankomat.pl?

Rankomat Pożyczki – pod tym hasłem kryją się dwa nowoczesne narzędzia do szybkiego porównania pożyczek i kredytów: Sowa Finansowa i Finanse Rankomat. Dzięki przystępnemu kalkulatorowi i starannie wybranym ofertom, użytkownicy porównywarek mogą szybko i łatwo przejrzeć kilkadziesiąt ofert pożyczkowych i kredytowych.

Rankomat Pożyczki. Przegląd ofert

Pożyczki bankowe, samochodowe i hipoteczne na Finanse Rankomat

Rankomat Finanse oferuje szeroki wachlarz kredytów: od gotówkowych i studenckich, przez samochodowe i odnawialne, aż po hipoteczne. W serwisie możemy:

 • porównać oferty kredytów,
 • zbadać swoją zdolność kredytową,
 • znaleźć i wybrać kredyt dopasowany do swoich potrzeb.

W serwisie Finanse Rankomat znajdziemy kalkulator kredytów z aż 19 banków, rankingi najkorzystniejszych ofert, a także obszerną bazę wiedzy, która pomoże nam przygotować się do podjęcia kredytu.

Pożyczki pozabankowe na SowaFinansowa

SowaFinansowa to rzetelna porównywarka chwilówek i pożyczek ratalnych. Znajdziemy w niej:

 • oferty pożyczek ratalnych i chwilówek z 11 firm pożyczkowych,
 • porównania według różnych kryteriów, które uwzględniają nie tylko całkowity koszt chwilówki, ale także dodatkowe opłaty chwilówek i pożyczek ratalnych,
 • rozbudowane opisy każdej oferty wraz z informacjami o opłatach, warunkach i kwotach pożyczki oraz wymaganiach odnośnie pożyczkobiorców,
 • poradnik finansowy, a w nim szeroki wybór tekstów dotyczących naszych finansów. 

Rankomat Pożyczki. Kto może skorzystać z oferty?

Wymagania wobec pożyczkobiorców  i kredytobiorców zależą od konkretnej firmy pożyczkowej lub banku, jednak najczęściej profil klienta wygląda następująco:

 • wiek w przedziale 18-65 lat, czasami dolna granica jest nieco wyższa i wynosi np. 21 lat. Zdarza się też, że nie ma górnego limitu wiekowego;
 • polskie obywatelstwo lub ewentualnie uregulowany pobyt cudzoziemski (np. Karta Polaka, Karta Pobytu);
 • oświadczenie o zarobkach lub weryfikacja konta bankowego;
 • dokument tożsamości, najczęściej dowodu osobistego lub paszportu;
 • posiadanie osobistego konta bankowego i numeru telefonu – w celu weryfikacji tożsamości.

Rankomat Pożyczki. Zalety i wady

Wady

 • kwestionariusz – aby porównać oferty na stronie finanse.rankomat.pl musimy wypełnić formularz, który na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany. Zawiera on jednak absolutne minimum pytań koniecznych, by rzetelnie określić naszą zdolność kredytową i porównać oferty,
 • wygląd –  serwis Finanse Rankomat jest nowoczesny i przyjazny dla użytkownika, jednak Sowa Finansowa, mimo czytelności, ma dość przestarzały interfejs. Nie przeszkadza on w użytkowaniu, jednak stylem przypomina serwisy popularne kilka lat temu.

Zalety

 • szeroka oferta – Finanse Rankomat pokazuje oferty 19 banków, a Sowa Finansowa 11 firm pozabankowych,
 • bezpłatne i dostępne – oba serwisy są darmowe i nie wymagają logowania ani zakładania konta,
 • szybkość i wygoda – możliwość złożenia wniosku o pożyczkę lub kredyt bezpośrednio na stronie Rankomatu,
 • doświadczenie – zarówno Sowa Finansowa, jak i Finanse Rankomat to serwisy istniejące i rozwijane od 2014 roku, 
 • baza wiedzy – oba serwisy działające jako Rankomat Pożyczki oferują dużą dawkę rzetelnej wiedzy na temat pożyczania pieniędzy.

Rankomat Pożyczki. Opinie klientów

Opinie o obu serwisach pokazują, że klienci najbardziej cenią użyteczność i oszczędność czasu i pieniędzy:

 • Opinia o Finanse Rankomat:  “Szukałem pomocy przy wyborze produktów bankowych i trafiłem na porównywarkę finanse.rankomat.pl. Od tamtej pory jest to miejsce, gdzie zawsze zaglądam, zanim zdecyduję gdzie ulokować pieniądze.”
 • Opinia o Sowa Finansowa: “Na stronie sowafinansowa.pl masz dobrą aktualną porównywarkę chwilówek. Dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie, zawsze lepiej sobie przejrzeć i porównać ileś ofert niż brać pieniądze u pierwszej lepszej z brzegu, bo się po prostu na 90 procent przepłaci.

Rankomat Pożyczki – najważniejsze informacje

 • Rankomat Pożyczki to dwa serwisy, w których możemy porównać oferty pożyczek (SowaFinansowa.pl) i kredytów (Finanse.Rankomat.pl),
 • porównywarki obejmują oferty 19 banków i 11 firm pożyczkowych,
 • dzięki nowoczesnemu algorytmowi i przyjaznemu układowi serwisów, możemy szybko porównać ze sobą kilkanaście ofert pożyczek i kredytów,
 • serwisy zawierają oferty rzetelnych i etycznych firm i banków, dzięki temu nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo finansowe,
 • oba serwisy zawierają obszerną bazę wiedzy, w której znajdziemy poradniki finansowe, rankingi najlepszych ofert i wiele przydatnych informacji na temat rynku finansowego.

FAQ

 1. Czy SowaFinansowa i Rankomat to to samo?

  Nie. Portal Sowafinansowa.pl jest jednym z kilku serwisów zgormadzonych pod marką Rankomat Pożyczki. Sowa Finansowa to porównywarka specjalizująca się w ofertach chwilówek i pożyczek pozabankowych. W ofercie Rankomatu znajdują się także inne porównywarki m.in. kredytowa (Finanse Rankomat) i ubezpieczeniowa (Rankomat.pl).

 2. Jak wziąć pożyczkę przez Rankomat?

  Możemy to zrobić w kilku prostych krokach: 1) wejść na stronę sowafinansowa.pl lub finanse.rankomat.pl 2) wypełnić formularz 3) przejrzeć oferty i wybrać tę najkorzystniejszą dla nas 4) przy wybranej ofercie kliknąć przycisk “Złóż wniosek” lub “Wybierz”. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę pożyczkodawcy, gdzie możemy złożyć pełny wniosek lub pojawi nam się okno do zamówienia kontaktu z konsultantem.

 3. Czy warto korzystać z oferty Rankomat Pożyczki?

  Tak, możliwość porównania kilkunastu ofert w jednym miejscu znacznie ułatwi proces wybrania najkorzystniejszej pożyczki lub kredytu. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również pieniądze.

 4. Do kogo jest skierowana oferta Rankomat Pożyczki?

  Rankomat Pożyczki kieruje swoją ofertę do wszystkich osób zainteresowanych produktami finansowymi: pożyczkami i kredytami. Skorzystać z ofert umieszczonych w serwisach mogą osoby pełnoletnie, posiadające polskie obywatelstwo i spełniające pozostałe warunki określone przez pożyczkodawców i banki.

 5. Czy Rankomat udziela pożyczek bez zdolności kredytowej i bez sprawdzania baz dłużników?

  Rankomat jest pośrednikiem w procesie udzielania pożyczek, a sposób weryfikacji klientów zależy od konkretnej firmy pożyczkowej lub banku. Każda instytucja ma własne zasady dotyczące sprawdzania baz i oceny zdolności kredytowej. Wszystkie oferty znajdujące się w serwisie zawierają informacje o sposobie weryfikacji klientów i ich zdolności kredytowej.

Ocena: 4.50 (2 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments