star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking pożyczek na święta 2021

kobieta z dzieckiem pod choinką

Według najnowszych badań Barometru Providenta Polacy planują wydać na święta ponad 1 700 zł. Kwotę tę z łatwością pożyczymy w firmach pozabankowych, nie ponosząc jednocześnie żadnych kosztów z tego tytułu. Oto ranking pożyczek na święta 2020, które można wziąć za darmo.

Pożyczki na święta 2020 znajdziesz w następujących firmach:

100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 400 zł do 5000 zł
Okres 65 dni
od 65 dni do 65 dni
Koszt 151,45
RRSO: 342%
KONKURS!
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Warto pamiętać, że z oferty darmowej pożyczki mogą skorzystać wyłącznie osoby, które w danej firmie pożyczają po raz pierwszy. Aby nie ponosić kosztów związanych z pożyczeniem pieniędzy, otrzymaną pożyczkę należy zwrócić zgodnie z terminem określonym w umowie. Każdy dzień zwłoki w spłacie będzie generował koszty w postaci odsetek karnych.

Pożyczka na święta 2020. Rozważ zanim wybierzesz

Szukając odpowiedniej pożyczki na święta 2020 należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • jakiej kwoty pożyczki potrzebuję?

Aby określić jak duże są nasze świąteczne potrzeby finansowe, warto przygotować listę planowanych wydatków wraz z szacunkowym kosztem każdej z wymienionych pozycji.

Dokładna wiedza dotycząca naszych świątecznych finansów pozwoli odpowiednio dopasować kwotę pożyczki do naszych rzeczywistych potrzeb, dzięki czemu nie pożyczymy ani za dużo ani za mało.

 • ile czasu potrzebuję na spłatę zobowiązania?

Wiedząc, jaką kwotę potrzebujemy pożyczyć, zastanówmy się jak szybko będziemy w stanie ją zwrócić. Choć pożyczki pozabankowe zwykle udzielane są na 30 dni, na rynku pożyczkowym online nie brak ofert pozwalających klientom spłacić zobowiązanie po 45 czy 60 dniach.

Niestety, w wielu przypadkach miesiąc bądź dwa to i tak niewystarczający okres na zorganizowanie dodatkowych środków potrzebnych na spłatę świątecznej pożyczki.

Jeżeli więc jeszcze przed zawarciem umowy wiemy, że w proponowanym przez firmę pozabankową terminie nie będziemy w stanie zwrócić pieniędzy, nie warto decydować się na takie zobowiązanie. 

Dlaczego? Zaległości w spłacie pożyczki to nie tylko dodatkowe koszty, ale też ryzyko wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia.

Odpowiednim wyjściem dla osób, które potrzebują więcej czasu na spłatę swojego zobowiązania mogą być pożyczki ratalne. W przypadku takich produktów otrzymane od pożyczkodawcy środki zwraca się w kilku bądź kilkunastu mniejszych ratach, dzięki czemu spłata nie obciąża zbytnio domowego budżetu.

Oto przykładowe oferty pożyczek, które można spłacić w ratach:

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 10000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 24 mies.
Rata 229,34 zł/mies.
Koszt 504,16
RRSO: 9,81%
Pożyczasz 5 000
od 3000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 72 mies.
Rata 269,10 zł/mies.
Koszt 1 472,71
RRSO: 28,56%
Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 409,08 zł/mies.
Koszt 4 785,78
RRSO: 107,51%

Zobacz więcej firm

 • czy spełniam warunki narzucone przez pożyczkodawcę?

Zanim zdecydujemy się złożyć wniosek o pożyczkę, warto szczegółowo zapoznać się warunkami, jakie narzuca na swoich klientów dana firma pożyczkowa. Warunki te zwykle dotyczą kwestii wieku, konieczności posiadania stałego zatrudnienia czy braku wpisów w konkretnej bazie dłużników.

Jeśli spełniamy wszystkie warunki pożyczkodawcy, nasze szanse na pożyczkę wzrosną. Aby poznać dokładne warunki stawiane przez wybraną firmę pozabankową z naszego rankingu wystarczy kliknąć w “Szczegóły pożyczki” widoczne pod każdą z ofert. 

 • czy wybrana przeze mnie firma to wiarygodny pożyczkodawca?

W okresie świątecznym pojawia się mnóstwo ogłoszeń pożyczkowych. Nie warto jednak wybierać “pierwszej lepszej” firmy, o której niewiele wiadomo. Istnieje bowiem duże ryzyko, że nawiążemy współpracę z oszustami, których głównym celem jest wyciągnięcie od nas jak największych pieniędzy.

Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie np. z naszej porównywarki. Wszystkie prezentowane w naszych rankingach firmy pozabankowe to rzetelni i sprawdzeni pożyczkodawcy, którym można zaufać. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że pożyczając pieniądze wpadniemy w ręce naciągaczy.

Pożyczka na święta 2020 – która oferta?

Określenie świątecznych potrzeb pożyczkowych wyłoni grupę firm, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. Jak zatem wśród nich wybrać teraz tę najlepszą?

Jednym z głównych kryteriów z pewnością będzie cena pożyczki.

 • Jak już wspomnieliśmy, wszystkie przedstawione powyżej przykłady pożyczek to darmowe oferty. Wybierając którąś z tych propozycji nie musimy więc obawiać się kosztów zobowiązania.

Warto jednak zastanowić się co oprócz ceny jest dla nas najważniejszym elementem pożyczki i pod tym kątem porównać oferty.

Przykładowo, jeśli zależy nam na jak najszybszej wypłacie gotówki, powinniśmy sprawdzić, czy wybrany przez nas pożyczkodawca posiada konto w tym samym banku co my.

 • Przelewy pomiędzy rachunkami w tym samym banku z reguły realizowane są szybciej, dzięki czemu być może nie będziemy musieli zbyt długo czekać na wypłatę gotówki.
 • Co ważne, warto także sprawdzić w jakim czasie pożyczkodawca deklaruje rozpatrzenie wniosku i wykonanie przelewu. Niektóre firmy robią to praktycznie natychmiastowo, w innych przypadkach natomiast trzeba czekać nawet kilka dni roboczych. 

Pożyczka na święta 2020. Jak złożyć wniosek?

Aby uzyskać pożyczkę w jednej z wymienionych w naszym rankingu internetowych firm pozabankowych, wystarczy kliknąć przycisk “Złóż wniosek”. Po wykonaniu tej czynności system przeniesie nas na stronę pożyczkodawcy, gdzie należy wypełnić wniosek pożyczkowy.

Do prawidłowego uzupełnienia formularza pożyczkowego potrzebne będą takie informacje jak:

 • imię i nazwisko,
 • data urodzenia,
 • pesel,
 • numer dowodu osobistego,
 • adres zameldowania i zamieszkania,
 • informacje dotyczące otrzymywanych dochodów, 
 • informacje dotyczące miesięcznych wydatków,
 • szczegóły dotyczące miejsca zatrudnienia (opcjonalnie),
 • numer konta bankowego.

Zanim nasz wniosek trafi do rozpatrzenia, będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość. Weryfikacji można dokonać za pomocą przelewu bankowego bądź specjalnej aplikacji weryfikacyjnej.  Więcej na ten temat piszemy w artykule: “Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego? To możliwe!”.

Kiedy pożyczkodawca potwierdzi naszą tożsamość, przystąpi do rozpatrzenia naszego wniosku. Decyzję o przyznaniu pożyczki najczęściej otrzymamy drogą elektroniczną.

Nie ma jeszcze głosów
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
KONKURS!
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy