star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking kredytów konsolidacyjnych – kwiecień 2022 roku

kobieta z pucharem w ręku

Kredyty gotówkowe i pożyczki są coraz bardziej uciążliwe dla dłużników. Sprawdzamy ofertę banków, które proponują połączenie kilku rat w jedną (znacznie mniejszą).

Już od pewnego czasu krajowe media informują o kłopotach, jakie dla wielu gospodarstw domowych oznacza wzrost rat kredytów mieszkaniowych. Warto jednak pamiętać, że przez ostatnie kilka miesięcy wyraźnie wzrosło też zmienne oprocentowanie kredytów gotówkowych, które spłacają tysiące naszych rodaków.

Założenia rankingu

Taka sytuacja w naturalny sposób zwiększa atrakcyjność kredytów konsolidacyjnych. W ramach kwietniowego rankingu porównaliśmy wspomniane kredyty, dzięki którym można przywitać maj i czerwiec ze znacznie mniej obciążonym budżetem domowym. Prezentujemy pięć najlepszych ofert kredytów konsolidacyjnych.

W ramach wstępu warto przypomnieć, że kredyty konsolidacyjne to produkty finansowe, dzięki którym klient banku może połączyć kilka zobowiązań kredytowych i pożyczkowych w jedno. Bank oferujący konsolidację spłaca kilka zobowiązań, a klient w zamian musi zwracać nowemu wierzycielowi jedną miesięczną ratę. Zwykle będzie to znacznie niższa płatność. Spadek raty będzie związany głównie z wydłużeniem okresu kredytowania.

Nie tylko maksymalna długość okresu spłaty jest ważna w naszym kwietniowym rankingu kredytów konsolidacyjnych. Wzięliśmy pod uwagę również koszt wspomnianych kredytów, a także możliwość dopożyczenia przez klienta banku dodatkowej sumy. Ważna wydaje się także szybka procedura kredytowa. Z uwagi na obecną sytuację, pozytywem raczej nie jest stałe oprocentowanie. Wynika to z faktu, że znajdujemy się w okresie wysokich stóp procentowych NBP, które prawdopodobnie mocno już nie wzrosną.

Ranking kredytów konsolidacyjnych – sylwetki zwycięzców

Zwycięska pożyczka konsolidacyjna z Pekao posiada zmienne oprocentowanie i bardzo niskie koszty.

  • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania obliczona dla wspomnianej pożyczki to zaledwie 9,92%.
  • Bank spod znaku żubra zwalnia klientów z prowizji przygotowawczej jeśli skonsolidują oni zadłużenie o wysokości co najmniej 10 000 zł i pożyczą dodatkowe środki na własne potrzeby.

Warto nadmienić, że dodatkowa pożyczka od Pekao (udzielana w ramach konsolidacji) może mieć wartość wynoszącą nawet 25% połączonego zadłużenia. Do pożyczenia dodatkowych środków na własne potrzeby konsumpcyjne zachęca niskie oprocentowanie i zerowa prowizja.

Oferta Pekao zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na niskie koszty i możliwość dodatkowego pożyczenia sporej kwoty. Warto również wspomnieć, że jeden z największych polskich banków rozkłada spłatę zadłużenia nawet na 10 lat. Dzięki temu możliwe jest sprowadzenie połączonej raty do bardzo niskiego poziomu.

Oczywiście, posiadacz pożyczki konsolidacyjnej z Pekao ma prawo nadpłaty długu w dowolnym momencie (całkowitej lub częściowej). Szeroki zakres wartości analizowanej pożyczki (od 10 000 zł do 200 000 zł) sprawia, że ta oferta może zainteresować wiele osób. Informacje dotyczące pożyczki konsolidacyjnej z Pekao uzyskamy na przykład poprzez formularz online.

Złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny w Pekao

Korzystnie pod względem kosztowym prezentuje się także kredyt konsolidacyjny oferowany przez Getin Noble Bank (miejsce 2).

  • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla wspomnianego kredytu wynosi 10,50%. To wynik wyższy niż w przypadku oferty Pekao, ale nadal dość atrakcyjny.
  • Getin Bank podobnie jak Pekao pożycza do 200 000 zł i rozkłada spłatę na okres do 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny z Credit Agricole (miejsce 3) również wypada dobrze pod względem kosztów.

  • Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku mamy do czynienia ze stałą ratą. Może ona być nieco problematyczna, gdy za 2 – 3 lata zaczną spadać stopy procentowe NBP.

Miejsce czwarte zarezerwowaliśmy dla Pożyczki z Mikrokosztami, którą można wykorzystać na cele konsolidacyjne.

  • Niestety, ta pożyczka od Alior Banku jest znacznie bardziej kosztowna niż oferta Pekao.
  • Warto również pamiętać o stałym oprocentowaniu i ograniczeniach dotyczących kwoty (do 70 000 zł), a także okresu spłaty analizowanej pożyczki (tylko 3 lata, 4 lata lub 5 lat).

Santander Bank Polska oferuje natomiast kredyt konsolidacyjny o wartości nawet 300 000 zł (miejsce 5). W tym przypadku, problemem jest jednak stosunkowo wysoki koszt. Mowa o RRSO wynoszącym 17,24%.  

Podsumowanie

Analiza ekspertów SowaFinansowa.pl potwierdza, że pożyczka konsolidacyjna z Pekao jest najlepszą dostępną ofertą. Drugi największy polski bank kusi między innymi zerową prowizją przygotowawczą i niskim łącznym kosztem konsolidacji. Nie można też zapominać o możliwości taniego pożyczenia sporych pieniędzy na nowe potrzeby. Co ważne, pożyczka konsolidacyjna z Pekao jest dostępna bez obowiązkowego ubezpieczenia. Jej posiadaczom polecamy Konto Przekorzystne z premią do 200 zł.

Artykuł aktualny na dzień: 20 kwietnia 2022 roku

Ocena: 4.16 (25 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments