star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking kredytów dla firm – grudzień 2021

kobieta właścicielka firmy

Wielu klientom firmowym zależy na niskiej prowizji oferowanych im kredytów. Postanowiliśmy sprawdzić, czy kredyt dla firmy z zerową prowizją jest możliwy. 

W kontekście kosztu kredytów dla przedsiębiorstw, często mówi się o oprocentowaniu, które zależy od poziomu stóp procentowych NBP oraz zmian WIBOR-u. Takie oprocentowanie nowych kredytów firmowych wzrosło ze względu na decyzje Rady Polityki Pieniężnej z IV kw. 2021 r. Warto jednak pamiętać, że na koszt kredytów dla firm składa się również prowizja przygotowawcza. Często jest ona wysoka i stanowi nawet równowartość 8% – 10% pożyczanej kwoty.

W interesie przedsiębiorcy leży oczywiście uniknięcie kosztu związanego z prowizją. Właśnie dlatego pod koniec 2021 r. porównaliśmy kredyty firmowe z jak najniższą prowizją przygotowawczą. Okazuje się, że niektóre takie kredyty mogą mieć nawet zerową stawkę prowizji.

Przedsiębiorca szukający kredytu potrzebnego do sfinansowania bieżących wydatków, obecnie nie może narzekać na wybór bankowych ofert. Dostępnych propozycji jest całkiem sporo. W ramach naszego rankingu kredytów dla firm uwzględniamy jednak tylko pięć pozycji rankingowych. Takie rozwiązanie stosowaliśmy już wcześniej – między innymi przy rankingach kredytów gotówkowych oraz pożyczek.

Wydaje się, że opisywanie zbyt dużej liczby propozycji nie ma większego sensu, bo internauci są zainteresowani tylko najlepszymi ofertami i oczekują od ekspertów wskazania najbardziej atrakcyjnych produktów finansowych. Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, głównym kryterium porównawczym w naszym rankingu jest wysokość prowizji. Bierzemy pod uwagę również maksymalny poziom kwoty dostępnej dla firmy oraz łatwość i szybkość uzyskania środków.

Grudniowy ranking kredytów firmowych okazał się wyjątkowy, ponieważ w jego ramach pierwsze miejsce przyznaliśmy dwóm bliźniaczym ofertom z banku Pekao SA, skierowanych do nowych klientów.

Ta instytucja, która jest znana jako dobry partner polskich przedsiębiorców, w ramach aktualnej promocji nie nalicza prowizji przygotowawczej dla firm prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i wybierających Pożyczkę Przekorzystną Biznes lub Biznes Limit. Pod nazwą Biznes Limit kryje się kredyt odnawialny w rachunku bieżącym. Pożyczka Przekorzystna Biznes to z kolei typowy kredyt gotówkowy dla przedsiębiorców. Zarówno Pożyczkę Przekorzystną Biznes, jak i kredyt Biznes Limit można wykorzystać na bieżące potrzeby firmowe (np. zakup towarów lub wypłatę wynagrodzeń).

Zerowa stawka prowizji przygotowawczej to nie jedyny atut promocyjnej oferty z Pekao SA. Bank spod znaku żubra deklaruje bowiem, że jego klienci mogą wnioskować nawet o kwotę wynoszącą 300 000 zł. Wspomniana instytucja informuje także, że dzięki nowej procedurze oceny klienta, wydanie decyzji kredytowej jest możliwe nawet w ciągu 45 minut. Zatem firma potrzebująca szybkiego finansowania od Pekao SA, może jeszcze tego samego dnia otrzymać kredyt gotówkowy lub kredyt odnawialny z niskim poziomem łącznych kosztów.

Oferta Biznes Limitu dodatkowo kusi elastycznymi warunkami spłaty. Posiadacz Pożyczki Przekorzystnej Biznes może natomiast otrzymać pieniądze bez konieczności przenoszenia obrotów do Pekao i otwierania dodatkowego rachunku. Przedsiębiorcy wybierający Pekao, mogą dodatkowo skorzystać z ciekawej oferty terminali płatniczych. W ramach programu Polska Bezgotówkowa i własnej promocji, ten bank nie nalicza opłat za dzierżawę terminalu przez 18 miesięcy.

Konkurencyjne oferty kredytów dla firm nie zapewniają bezwarunkowo zerowej prowizji. Tym niemniej, warto się im przyjrzeć. Na miejscu drugim uplasował się kredyt obrotowy z gwarancją BGK, który oferuje mBank. Ten kredyt z prowizją na poziomie 0% – 5%, ma wartość nawet 500 000 zł.

ING Bank Śląski nalicza natomiast prowizję wynoszącą 2,50%, min. 250 zł za przyznanie linii kredytowej dla firm (miejsce 3). Taka linia ma maksymalną wartość na poziomie 200 000 zł (bez zabezpieczenia) lub 500 000 zł.

Wyższym poziomem prowizji przygotowawczej (2,50%, min. 1500 zł) cechuje się kredyt w rachunku bieżącym z Alior Banku (miejsce 4).

Millennium Bank w ramach swojego kredytu gotówkowego dla firm (miejsce 5) nalicza prowizję do 5,00% i pożycza nawet 350 000 zł w pakiecie z gwarancją BGK.

Podsumowanie

Możliwość uniknięcia prowizji przygotowawczej to niekwestionowany atut promocyjnej oferty banku Pekao SA. Firmowy klient tego banku może wnioskować nawet o 300 000 zł w ramach kredytu gotówkowego lub kredytu w rachunku bieżącym. Dla wielu przedsiębiorców kluczowy będzie fakt, że Pekao deklaruje możliwość wypłacenia pieniędzy nawet tego samego dnia. Nadal nie jest to norma w przypadku oferty kredytowej dla firm. 

Skorzystaj z oferty banku Pekao

Advertisement

Ocena: 5.00 (2 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments