star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking kont firmowych z terminalem płatniczym – wrzesień 2020

terminal płatniczy

Zalecenia epidemiczne mówią o tym, że sklepy powinny zachęcać klientów do płacenia kartą lub telefonem. Taka sytuacja prawdopodobnie spowoduje dalszy spadek udziału płatności gotówkowych w handlu i usługach. Już teraz można zauważyć, że coraz mniej niewielkich sklepów i punktów usługowych akceptuje wyłącznie gotówkę. Właściciele takich biznesów, którzy jeszcze nie dokonali płatniczej zmiany, powinni zastanowić się nad nią już teraz. Można bowiem skorzystać z udogodnień w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Z myślą o przedsiębiorcach zamierzających wprowadzić płatności bezgotówkowe do swojej małej firmy, przygotowaliśmy ciekawe porównanie kont dostępnych razem z terminalem i objętych programem Polska Bezgotówkowa.

Uwzględnienie tylko rachunków firmowych dostępnych w ramach programu Polska Bezgotówkowa wynika z faktu, że takie konta są oferowane na bardzo korzystnych warunkach. Co więcej, banki często wprowadzają dodatkowe udogodnienia i korzyści wykraczające poza zakres wspomnianego programu. Eksperci SowaFinansowa.pl wzięli pod uwagę propozycje wszystkich krajowych banków, które uczestniczą w programie Polska Bezgotówkowa i mają ofertę konta z terminalem dla małej firmy. Chodzi o taki biznes, jak na przykład zakład kosmetyczny lub serwis smartfonów. Z punktu widzenia właściciela przykładowej firmy, ważne są nie tylko koszty obsługi terminala płatniczego (miesięczna opłata za dzierżawę urządzenia i prowizja od rozliczanych transakcji). Warto pamiętać, że samo konto również może generować uciążliwe koszty.

Jeżeli sprawdzimy wyniki wrześniowego rankingu, to nietrudno zauważyć, że najlepsze propozycje dla firmy przygotowały wiodące banki. Jednym z nich jest Idea Bank, który zajął pierwsze miejsce w zestawieniu przygotowanym przez analityków SowaFinansowa.pl. Ten znany bank posiadający atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorców, obecnie proponuje Konto Firma+ razem z nowoczesnym kasoterminalem 3 w 1.

1
Konto Firma +
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 0 do 8
Oprocentowanie konta
0 %

Zanim omówimy warunki użytkowania wspomnianego urządzenia, warto zaprezentować najważniejsze cechy samego Konta Firma+. Jego posiadacz przez pierwsze 2 lata nie poniesie miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku. Darmowa będzie też obsługa karty debetowej – pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł miesięcznie lub wpłacenia poprzez wpłatomaty przynajmniej 1000 zł/miesiąc. Warto podkreślić, że Konto Firma+ zapewnia darmowe przelewy europejskie przez Internet (SEPA). Bezpłatne są też oczywiście zwykłe przelewy zlecane online. Co ważne, posiadacz Konta Firma+ (niezależnie od użytkowania terminalu), nie zapłaci za pierwsze pięć wypłat w miesiącu z bankomatów na terenie Polski i EOG, a także za wpłaty gotówki poprzez wpłatomat do 100 000 zł miesięcznie.

Kasoterminal 3 w 1 stanowi atrakcyjne uzupełnienie oferty Konta Firma+. To nowoczesne urządzenie zgodnie ze swoją nazwą zastępuje trzy różne „sprzęty”. Mowa o terminalu płatniczym, kasie fiskalnej online oraz platformie do zarządzania sprzedażą. Funkcjonalność kasy fiskalnej online jest bardzo ważna, ponieważ od początku 2021 roku wielu przedsiębiorców będzie już musiało posiadać takie urządzenie. Użytkownicy Konta Firma+ z kasoterminalem unikną konieczności kupowania wspomnianej kasy jako osobnego urządzenia. Co więcej, Idea Bank proponuje bardzo korzystne warunki dzierżawy kasoterminalu 3 w 1. Dzięki obniżce miesięcznej opłaty za dzierżawę o 50 zł, można zaoszczędzić 3000 zł w ciągu 5 lat.

Pomimo zdecydowanie najlepszej oferty dotyczącej Konta Firma+ i Kasoterminalu 3 w 1, warto również zwrócić uwagę na propozycje konkurentów Idea Banku. Poniżej prezentujemy je wraz z omówieniem najważniejszych atutów. W przypadku miejsc 2 – 5, kolejność rankingowa z września 2020 roku wygląda następująco:

  • miejsce 2: Konto Firmowe Godne Polecenia z terminalem płatniczym oferowane przez Santander Bank Polska (ważne cechy oferty: terminal mobilny za darmo na zawsze, pozostałe terminale za 0 zł przez 2 lata, do 900 zł zwrotu za płatności kartą przez 6 miesięcy)
  • miejsce 3: Konto Przekorzystne Biznes z terminalem płatniczym oferowane przez Pekao (ważne cechy oferty: 0 zł za terminal przez 18 miesięcy, 0 zł za prowadzenie konta przez rok dla nowych firm, premia do 1000 zł dla nowych klientów)
  • miejsce 4: mBiznes Konto Standard z terminalem płatniczym oferowane przez mBank (ważne cechy oferty: mobilny terminal za 0 zł na własność, przenośny terminal za 0 zł przez 18 miesięcy, 0 zł za konto, kartę i najważniejsze usługi przez 12 miesięcy)
  • miejsce 5: BIZnest Konto z terminalem płatniczym oferowane przez Nest Bank (ważne cechy oferty: terminal za 0 zł przez rok, premia do 400 zł za używanie terminalu, brak opłat za konto i pierwszą kartę płatniczą w banku)
2
Konto Firmowe Godne Polecenia
Opłata za prowadzenie
od 0 do 25
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %
3
mBank konto firmowe
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 5
Oprocentowanie konta
0 %
4
Konto Direct dla Firmy
Opłata za prowadzenie
od 0 do 9
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Warto podkreślić, że każdy z powyższych banków oferuje korzyści wykraczające poza zasady programu Polska Bezgotówkowa.

Podsumowanie
Nasza wrześniowa analiza dobrze pokazała, że przedsiębiorca poszukujący konta z terminalem płatniczym (w programie Polska Bezgotówkowa), z całą pewnością nie będzie mógł narzekać na ofertę banków. Najciekawsza wydaje się propozycja Idea Banku, który oprócz bardzo dobrych warunków prowadzenia rachunku (Konto Firma+) oferuje również kasoterminal 3 w 1. Ta oferta Idea Banku pozwala zaoszczędzić w ciągu 5 lat 3000 zł oraz wyklucza konieczność kupowania pod koniec 2020 r. kasy fiskalnej online.

Advertisement
Ocena: 4.22 (9 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments