star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking kont firmowych z terminalem płatniczym – październik 2020 r.

terminal płatniczy na stole

Druga fala epidemii COVID-19 może zwiększyć zainteresowanie przedsiębiorców terminalami płatniczymi. Płatności bezgotówkowe są bowiem o wiele bezpieczniejsze z punktu widzenia transmisji koronawirusa. Warto również pamiętać, że jeszcze przed epidemią bardzo wielu klientów oczekiwało możliwości płacenia przy pomocy karty debetowej lub telefonu. Właśnie dlatego po raz kolejny porównaliśmy ofertę banków dotyczącą kont firmowych z terminalem płatniczym. Takie następne porównanie wydaje się uzasadnione, ponieważ banki dość często zmieniają swoje promocje w ofertach dla firm. Październikowy ranking kont firmowych z terminalem płatniczym jest ciekawy między innymi dlatego, że zmianie uległa oferta konta zajmującego dotychczas pierwszą pozycję, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna.

Wielu przedsiębiorców mówiąc o koncie firmowym z terminalem płatniczym ma na myśli ofertę w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Trudno się temu dziwić, bo wspomniany program dzięki swoim bardzo dobrym warunkom przyczynił się do popularyzacji płatności bezgotówkowych. Firma biorąca udział w programie Polska Bezgotówkowa nie musi płacić przez rok za dzierżawę terminalu. Dodatkowo obowiązuje zwolnienie dotyczące prowizji za przyjmowane płatności do łącznej kwoty 100 000 zł (w ciągu kolejnego roku). Warto wiedzieć, że banki nierzadko „dorzucają” od siebie dodatkowe korzyści poszerzające rządowy program. Przykład stanowi dłuższe niż roczne zwolnienie z opłat za dzierżawę terminalu płatniczego. Ze względu na znaczenie programu Polska Bezgotówkowa, w naszym rankingu uwzględniliśmy tylko banki posiadające ofertę z nim związaną. Oprócz samych warunków użytkowania terminalu, wzięliśmy pod uwagę również koszty dotyczące konta firmowego.

Podobnie jak w przypadku poprzednich rankingów, najlepsze propozycje kont z darmowym terminalem (w ramach programu Polska Bezgotówkowa) przygotowały wiodące krajowe banki. Do grona liderów ze swoją ofertą dla przedsiębiorców zalicza się także Idea Bank, który proponuje teraz nową promocję dotyczącą Konta FIRMA+. Posiadacze tego rachunku obecnie mają do wyboru dwa nowoczesne kasoterminale 3 w 1 (dobrze znany już Ideapay oraz Ideapay+ z większym ekranem 10 cali). Obydwa te urządzenia oprócz zadań terminalu oraz platformy do zarządzania sprzedażą, spełniają również funkcję kasy online. Dzięki temu przedsiębiorca może otrzymać częściowy zwrot kosztów zakupu kasoterminalu od urzędu skarbowego (do 700 zł). W ramach programu Polska Bezgotówkowa, posiadacz Konta FIRMA+ dostanie dofinansowanie na terminal wchodzący w skład urządzenia. Dodatkowy rabat ze strony Idea Banku sprawia, że kasoterminal 3 w 1, który na pewno posłuży kilka lat, można nabyć już za od 1079 zł netto – w zależności od typu wybranego urządzenia.

Promocyjne warunki zakupienia kasoterminalu to nie jedyna korzyść, którą proponuje Idea Bank. Nowi posiadacze Konta FIRMA+ mogą też liczyć na dwuletnie bezwarunkowe zwolnienie z kosztów naliczanych za prowadzenie rachunku firmowego, a także darmowe przelewy internetowe ELIXIR, w tym te do ZUS i US, wpłaty we wpłatomatach (do 100 000 zł/m-c) i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz na terenie EOG (0 zł za pierwsze 5 wypłat w danym miesiącu). Warto również pamiętać, że w ramach programu Polska Bezgotówkowa użytkownik Konta FIRMA+ przez rok nie zapłaci za przyjmowanie płatności bezgotówkowych (do łącznej kwoty 100 000 zł). Nie można też pominąć nowej sprzedaży premiowej Idea Banku, która przez 6 miesięcy zapewnia przedsiębiorcy zwrot 10% składki ZUS (do 50 zł miesięcznie).

1
Konto Firma +
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 0 do 8
Oprocentowanie konta
0 %

Pozostałe analizowane banki nie przygotowały tak ciekawej oferty związanej z terminalami i korzystnymi warunkami użytkowania konta firmowego. Tym niemniej, ich oferta również zasługuje na uwagę. Przykładem jest propozycja dotycząca Konta Firmowego Godnego Polecenia z Santander Banku Polska (miejsce 2). Ten rachunek zapewnia m.in. trwający do 2 lat okres zwolnienia z opłat za dzierżawę terminalu i zwrot 3% płatności kartą debetową (do 150 zł/m-c przez 6 miesięcy), a także dodatkowe 100 zł za terminal płatniczy.

2
Konto Firmowe Godne Polecenia
Opłata za prowadzenie
od 0 do 25
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Ciekawie wygląda również oferta Konta Przekorzystnego Biznes z Pekao (miejsce 3). Klienci Pekao mogą bowiem otrzymać do 1000 zł premii (300 zł po otwarciu konta, 200 zł za wymianę walut, kolejne 200 zł po skorzystaniu z oferty terminalu oraz 300 zł za umowę kredytu). Jeżeli chodzi o terminale, to Pekao oferuje zwolnienie z opłaty za dzierżawę trwające 18 miesięcy.

3
Konto Przekorzystne Biznes
Opłata za prowadzenie
od 0 do 9
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Wybór terminalu powiązanego z BIZnest Kontem (miejsce 4) również skutkuje wypłatą premii. Wynosi ona 100 zł, 200 zł, 300 zł lub 400 zł w zależności od długości umowy o terminal. Co ważne, BIZnest Konto to rachunek „za 0 zł”, którego posiadacze nie zapłacą za jego prowadzenie, obsługę pierwszej karty debetowej w banku i korzystanie ze wszystkich bankomatów na świecie.

4
BIZnest Konto
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 0
Oprocentowanie konta
0 %

Na miejscu piątym sklasyfikowaliśmy ofertę mBanku, która w porównaniu z propozycją Nest Banku wyróżnia się dłuższym czasem zwolnienia z opłaty za dzierżawę zwykłego terminalu (do 18 miesięcy vs 12 miesięcy), a także opcją otrzymania terminalu mobilnego na własność zupełnie za darmo. Promocyjne konto z mBanku zachęca też dwuletnim zwolnieniem z najważniejszych kosztów (0 zł za rachunek, kartę, przelewy i bankomaty).

5
mBank konto firmowe
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 5
Oprocentowanie konta
0 %

Podsumowanie

Wszystkie analizowane przez nas konta firmowe wydają się ciekawym rozwiązaniem. Bardzo wielu posiadaczy firm wybierze jednak nową ofertę Idea Banku (Konto FIRMA+ oraz kasoterminal 3 w 1). Wynika to z faktu, że Idea Bank daje możliwość taniego i dobrego rozwiązania problemu dotyczącego kas online. Już niebawem takie urządzenia będą musieli posiadać przedsiębiorcy oferujący usługi medyczne, hotelarskie, gastronomiczne, kosmetyczne, fryzjerskie oraz prawnicze.

Advertisement
Ocena: 5.00 (1 głos)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments