star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking kont firmowych z terminalem płatniczym – listopad 2020 r.

terminal płatniczy i karta

Oferta kont firmowych z terminalem płatniczym zmienia się z miesiąca na miesiąc. Na początku listopada 2020 r. znów porównaliśmy najlepsze propozycje dla firmy.

Spis treści:

Ostatnie tygodnie z całą pewnością nie były najlepsze dla krajowych firm. Wszystko wskazuje, że po letniej poprawie koniunktury, końcówka roku znów będzie trudna z punktu widzenia przedsiębiorców. Chodzi przede wszystkim o małe firmy działające w branży handlowej i usługowej. Tacy przedsiębiorcy, jeśli jeszcze nie posiadają terminalu płatniczego, powinni go zainstalować z myślą o bezpieczeństwie swoim, a także swoich pracowników oraz klientów. Płatności bezgotówkowe są bowiem zalecane podczas pandemii koronawirusa. Wbrew pozorom, instalacja terminalu płatniczego w tym trudnym okresie wcale nie będzie generowała kosztów. Część krajowych banków w ramach programu Polska Bezgotówkowa proponuje zwolnienie z opłat za dzierżawę terminali i przyjmowanie płatności. Postanowiliśmy sprawdzić, który bank oprócz takiego zwolnienia z kosztów oferuje również inne ciekawe korzyści.

Podobnie jak poprzednio, podczas przygotowywania rankingu wzięliśmy pod uwagę tylko rachunki i terminale oferowane we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Taki wybór ma dwa uzasadnienia. Po pierwsze, praktycznie wszystkie wiodące krajowe banki uczestniczą w programie Polska Bezgotówkowa. Po drugie, zwolnienia z kosztów, które gwarantuje program Polska Bezgotówkowa są szczególnie ważne dla małych firm w obecnym, bardzo trudnym okresie. Wielu przedsiębiorców po prostu może nie zdecydować się na terminal bez przynajmniej rocznego zwolnienia z opłaty za dzierżawę urządzenia i przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Nasz ranking szczególnie docenia banki, które zaoferowały klientom firmowym więcej niż minimum wynikające z programu Polska Bezgotówkowa. Zwróciliśmy również dużą uwagę na warunki prowadzenia i obsługi konta firmowego, które jest powiązane z terminalem płatniczym. Ważne wydają się również funkcje samego terminalu. Pod tym względem, szczególnie wyróżnił się jeden bank.

Nasza analiza potwierdza, że klienci wiodących banków mają obecnie do wyboru nie tylko tradycyjne terminale stacjonarne. Popularność z wiadomych względów zyskują przenośne i mobilne warianty terminali dostępnych w programie Polska Bezgotówkowa. Żaden z konkurencyjnych banków nie proponuje jednak takiego urządzenia, jak Idea Bank w ramach Konta FIRMA+ (miejsce 1). Mowa o kasoterminalu 3 w 1, który łączy funkcje urządzenia płatniczego, platformy do zarządzania sprzedażą i kasy fiskalnej online. Co ważne, kasa online wbudowana w kasoterminal spełnia najnowsze wymogi polskiego fiskusa. Dlatego klienci Idea Banku nie muszą dokonywać osobnego zakupu kasy fiskalnej online. Obowiązek posiadania takiego urządzenia w 2021 r. ma objąć przedsiębiorców z branży gastronomicznej, prawniczej, medycznej, fryzjerskiej oraz kosmetycznej. W kontekście wszystkich zalet kasoterminalu, promocyjna cena za to urządzenie – 1079 zł netto po zwrocie z urzędu skarbowego, programu Polska Bezgotówkowa i rabacie Idea Banku, wydaje się bardzo atrakcyjna.

1
Konto Firma +
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 0 do 8
Oprocentowanie konta
0 %

Trzeba podkreślić, że zwycięskie Konto FIRMA+, które Idea Bank oferuje razem z kasoterminalem, jest również dostępne w ramach specjalnej oferty promocyjnej. Zapewnia ona łatwy do uzyskania zwrot składek ZUS o wartości do 300 zł. Taka premia związana jest z faktem, że Idea Bank płaci swoim nowym klientom przez 6 miesięcy po 10% uregulowanej składki ZUS (do 50 zł/m-c). Tak więc klient Idea Banku poza zaoszczędzeniem 3000 zł na terminalu (w ciągu 5 lat), łatwo zyska kolejne 300 zł przez rok. Osiągnięcie rocznego zysku jest łatwe, bo Konto FIRMA+ zapewnia dwuletnie zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku, a także darmowe przelewy online (SEPA/ELIXIR) w tym przelewy do ZUS czy US.

Konkurenci Idea Banku proponują firmom bardziej typowe terminale. Tym niemniej, ich oferta również jest ciekawa. Przykład może stanowić propozycja Santander Banku Polska, który w ramach Konta Firmowego Godnego Polecenia oferuje nawet dwuletnie zwolnienie z opłaty za terminal stacjonarny lub przenośny, a także terminal mobilny za darmo. Ciekawym uzupełnieniem tej propozycji zajmującej drugie miejsce jest premia za transakcje bezgotówkowe kartą (zwrot 3%, do 150 zł/m-c przez 6 miesięcy) i nagroda za nowy terminal (100 zł).

2
Konto Firmowe Godne Polecenia
Opłata za prowadzenie
od 0 do 25
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Sporą premią (do 1000 zł) kusi też Pekao w ramach Konta Przekorzystnego Biznes. Taki maksymalny bonus jest jednak trudniejszy do uzyskania niż w przypadku Santander Banku Polska. Co ważne, Pekao proponuje zwolnienie z opłaty za terminal trwające 18 miesięcy.

3
Konto Przekorzystne Biznes
Opłata za prowadzenie
od 0 do 9
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Nieco krótszy czas promocyjnej dzierżawy urządzenia płatniczego (15 miesięcy) przewidział Millennium Bank. Ten bank, którego oferta zajęła czwarte miejsce, oprócz rocznego zwolnienia z opłat terminalowych, proponuje kolejne 3 miesiące najmu urządzenia za 1 zł.

Warto też wspomnieć o premii dla posiadaczy Konta Mój Biznes (do 500 zł). Darmowe BIZnest Konto z Nest Banku (miejsce 5) zachęca natomiast premią o wartości 100 zł – 400 zł dla klientów aktywnie korzystających z terminalu darmowego przez rok.

5
BIZnest Konto
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 0
Oprocentowanie konta
0 %

Podsumowanie

Listopad to kolejny miesiąc, w którym ranking dotyczący kont firmowych oraz terminali wygrała oferta Idea Banku. Ponownie doceniliśmy atuty kasoterminalu 3 w 1 oraz dobre warunki prowadzenia Konta FIRMA+. Po ostatnich zmianach oferty Idea Banku, dodatkową korzyścią jest łatwa do otrzymania premia za składki ZUS (300 zł). Niewykluczone, że konkurenci niebawem zaczną oferować podobne urządzenia, jak kasoterminal z Idea Banku. Wydaje się, że właśnie taki wariant jest najlepszy i najbardziej przyszłościowy.
Advertisement

Ocena: 5.00 (1 głos)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments