star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking darmowych kont firmowych z terminalem płatniczym – sierpień 2020 r.

terminal płatniczy

Mała firma, która nie przyjmuje płatności bezgotówkowych, coraz częściej spotyka się z krytyką swoich klientów, a nawet jest przez nich ignorowana. Trudno się zatem dziwić, że nawet przedsiębiorcy, którzy wcześniej nie chcieli posiadać terminalu płatniczego, teraz poważnie myślą o takim rozwiązaniu. Jest ono godne polecenia, ponieważ dzierżawa wspomnianego terminalu bywa nawet bezpłatna. Na potwierdzenie naszej teorii przedstawiamy atrakcyjne konta firmowe z terminalem dostępnym na bardzo atrakcyjnych warunkach.  

Spis treści:

Rzetelny ranking firmowych rachunków z terminalem powinien uwzględniać pełną ofertę rynkową. Właśnie dlatego wzięliśmy pod uwagę nie tylko oferty banków, które są największe i najbardziej znane z usług dla firm. Nasza analiza uwzględnia punkt widzenia przedsiębiorcy prowadzącego niewielki punkt handlowy lub usługowy (na przykład salon fryzjerski albo sklep). W ramach opracowanego rankingu, wzięliśmy pod uwagę nie tylko koszt dzierżawy terminalu. Ważne są również cechy wspomnianego urządzenia. Z punktu widzenia klienta, większy wybór terminali jest zawsze bardziej korzystny. Jako że nasz ranking dotyczy kont powiązanych z terminalem, to na pozycję rankingową poszczególnych ofert wpłynęły również koszty używania rachunku firmowego.

Po wyborze pięciu najlepszych propozycji okazało się, że pochodzą one ze znanych banków. Na to miano z pewnością zasługuje Idea Bank proponujący obecnie atrakcyjne warunki kasoterminalu 3 w 1. Jest to nowoczesne urządzenie łączące w sobie cechy terminalu płatniczego, kasy fiskalnej online oraz platformy do zarządzania sprzedażą.  Funkcjonalność kasy fiskalnej jest bardzo ważna, bo już w 2021 roku fiskus będzie wymagał posiadania takiego urządzenia przez podatników. W tym miejscu warto nadmienić, że z dużą zniżką o kasoterminal można ubiegać się w ramach Programu Polska Bezgotówkowa w Idea Banku. Osoby, które spełnią wymagania i zakwalifikują się do programu mogą odebrać terminal płatniczy o 420 zł taniej. Dodatkowo przedsiębiorca nie płaci prowizji za transakcje kartami do 100 000 zł obrotu, a po 12 miesiącach płaci prowizję od transakcji w wysokości 0,59% plus 10 gr dla kart Visa i Mastercard (bez opłat za dzierżawę).

Posiadacze Konta Firma+ w Idea Banku oszczędzą zatem sporą sumę związaną z zakupem osobnej kasy. Brak opłat za dzierżawę – to łącznie 3 000 zł oszczędności w skali kolejnych pięciu lat.

1
Konto Firma +
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 0 do 8
Oprocentowanie konta
0 %

Kasoterminal 3 w 1 stanowi ofertę połączoną ze wspomnianym Kontem Firma+. Warto zatem dokładniej przyjrzeć się zwycięskiemu rachunkowi, który oferuje Idea Bank. To konto już od dłuższego czasu jest chwalone przez przedsiębiorców. Teraz wyróżnia się ono dwuletnim zwolnieniem z miesięcznej opłaty za prowadzenie. Posiadacz Konta Firma+ nie zapłaci również za inne ważne usługi. Chodzi o:

  • przelewy internetowe wykonywane przez systemy ELIXIR oraz SEPA
  • pierwsze pięć wypłat w miesiącu z bankomatów na obszarze Polski i krajów EOG
  • wypłata gotówki na rachunek za pośrednictwem wpłatomatów (do kwoty 100 000 zł miesięcznie)
  • obsługę karty debetowej w przypadku wykonania nią transakcji na kwotę minimum 400 zł miesięcznie lub wypłatę gotówki poprzez wpłatomat w wysokości przynajmniej 1000 zł na miesiąc

Trudno znaleźć na rynku inne konto, które zapewnia tyle ważnych dla przedsiębiorcy usług zupełnie za darmo.

Oferta Idea Banku z całą pewnością jest bardzo konkurencyjna. Oprócz tej instytucji, wyróżniliśmy także Santander Bank Polska (miejsce 2). Obecnie proponuje on Konto Firmowe Godne Polecenia z terminalem, którego dzierżawa jest darmowa nawet przez 24 miesiące. Roczne zwolnienie z opłat za terminal przenośny lub stacjonarny zapewnia program Polska Bezgotówkowa, a SBP dodaje kolejne 12 miesięcy w promocji. Co ważne, klienci tego banku nie zapłacą za terminal mobilny i otrzymają go na własność (również za 0 zł). Samo Konto Firmowe Godne Polecenia kusi natomiast dwuletnim zwolnieniem z ważnych opłat (np. za prowadzenie, kartę debetową i obsługę wszystkich bankomatów na świecie). Co więcej, posiadacz tego rachunku może otrzymać zwrot 3% płatności kartą wynoszący do 150 zł miesięcznie przez pół roku (łącznie nawet 900 zł).

2
Konto Firmowe Godne Polecenia
Opłata za prowadzenie
od 0 do 25
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Ciekawy pakiet „konto firmowe + terminal” oferuje też mBank. Klienci tego banku za darmo otrzymają na własność terminal mobilny SumUp. Inne opcje to zwolnienie czasowe z opłat za przenośny terminal Planet Pay (stawka 0 zł przez 18 miesięcy) lub przenośne i stacjonarne terminale First Data Polcard (0 zł przez rok). Konto powiązane z tymi wszystkimi terminalami będzie bezpłatne przez kolejny rok. Jeżeli natomiast chodzi o ofertę ING, to zwolnienie z opłat za dzierżawę terminala trwa 14 miesięcy. Nieco krótszy jest okres bezpłatnej dzierżawy podobnego urządzenia w ramach oferty Nest Banku. Warto jednak wspomnieć, że ten bank proponuje premię wynoszącą do 400 zł. Taki bonus przewidziano dla przedsiębiorców, którzy niedługo po otrzymaniu terminalu przyjmą za jego pośrednictwem wpłaty o odpowiedniej wartości.

3
mBank konto firmowe
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 5
Oprocentowanie konta
0 %
4
Konto Direct dla Firmy
Opłata za prowadzenie
od 0 do 9
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Podsumowanie

Nasza analiza potwierdza, że przedsiębiorcy obecnie nie mogą narzekać na propozycje pakietów „terminal + konto firmowe”. Szczególnie interesująca wydaje się oferta Idea Banku. Chodzi tutaj zarówno o aspekt techniczny, jak i finansowy (oszczędność 3000 zł przez 5 lat). Wielu przedsiębiorców przekona fakt, że dzięki propozycji Idea Banku w 2021 roku nie będą oni już musieli kupować osobnej kasy fiskalnej online. Warto pamiętać, że zwolnienie z opłaty za konto Firma+ oraz inne usługi również oznacza spore oszczędności. Właśnie dlatego propozycję Idea Banku oceniliśmy najwyżej w sierpniu 2020 r.

Advertisement

Nie ma jeszcze głosów
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments