star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ranking darmowych kont firmowych z terminalem płatniczym – lipiec 2020 r.

terminal płatniczy

Płatności bezgotówkowe stają się coraz popularniejsze. Taki sposób płacenia za zakupy coraz częściej oferują również właściciele małych sklepów i punktów usługowych. Właśnie dlatego przedsiębiorcy przyjmujący tylko gotówkę, znajdują się pod wzrastającą presją klientów i konkurencji. Na całe szczęście, właściciele firm mogą wybrać dobre konto z terminalem płatniczym za darmo. W lipcu 2020 r. postanowiliśmy porównać właśnie takie rachunki firmowe. 

Spis treści:

Podczas przygotowywania naszego lipcowego rankingu kont firmowych z terminalem, wzięliśmy pod uwagę wszystkie propozycje banków, które są dostępne dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą (np. mały sklep lub salon fryzjerski). Na wyniki rankingu wpłynęły nie tylko typowe opłaty związane z użytkowaniem każdego konta – na przykład koszty obsługi rachunku i karty debetowej oraz wypłaty pieniędzy z bankomatów. Pod uwagę wzięliśmy również ewentualne opłaty za terminal płatniczy. Wspomniane opłaty nie stanowią jednak problemu dla osób, które wybiorą jedno z kont firmowych zaprezentowanych w naszym rankingu.

Na polecenie z całą pewnością zasługuje konto oferowane przez Idea Bank. Mowa o Koncie Firma+, które jest już dobrze znane na rynku i cenione przez przedsiębiorców. Ten rachunek wyróżnia się przede wszystkim bezwarunkowym dwuletnim zwolnieniem z opłaty za prowadzenie (24 miesiące za 0 zł). Posiadacz Konta Firma+ nie zapłaci również za standardowe przelewy zewnętrzne przez Internet (wykonywane w systemie Elixir lub SEPA) w tym przelewy do ZUS i US. Ponadto Idea Bank nie nalicza też opłat za pierwsze 5 wypłat w miesiącu z bankomatów na terenie Polski i krajów EOG (Europejski Obszar Gospodarczy). Na zwycięstwo Konta Firma+ w naszym rankingu wpłynęło także zwolnienie klienta Idea Banku z opłat za używanie wpłatomatów (do 100 000 zł miesięcznie). Karta debetowa będzie bezpłatna dla posiadacza opisywanego konta jeśli wykona on transakcje bezgotówkowe jedynie o wartości minimum 400 zł miesięcznie lub wpłaci poprzez wpłatomaty co najmniej 1000 zł na miesiąc.

1
Konto Firma +
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 0 do 8
Oprocentowanie konta
0 %

Bardzo dużym atutem Konta Firma+ są dogodne warunki zakupu kasoterminala. To nowoczesne urządzenie łączy w sobie cechy kasy fiskalnej online, terminala płatniczego oraz platformy do zarządzania sprzedażą. Klient Idea Banku otrzyma 100 zł zniżki na jego zakup, dzięki czemu będzie mógł go nabyć za ok. 2 100 zł brutto. W skali 5 lat będzie to oznaczało oszczędność ok. 900 zł na dzierżawie urządzenia (50 zł miesięcznie).

Przedsiębiorcom szukającym darmowego konta z terminalem, można też polecić propozycję Santander Banku Polska. Wspomniana instytucja oferuje Konto Firmowe Godne Polecenia, które już wielokrotnie zajmowało wysoką pozycję w rankingach. Ten rachunek obecnie cechuje się między innymi zerową opłatą za prowadzenie przez 24 miesiące oraz dwuletnim zwolnieniem z innych opłat (np. za kartę debetową i wypłatę ze wszystkich bankomatów na świecie). Posiadacz Konta Firmowego Godnego Polecenia może też liczyć na zwrot za płatności kartą (3%) wynoszący nawet 900 zł (do 150 zł miesięcznie przez pół roku). Jeżeli natomiast chodzi o warunki używania terminala, to klient Santander Banku Polska będzie zwolniony z opłat za terminal mobilny (bezterminowo) lub terminal przenośny (do 18 miesięcy za 0 zł).

2
Konto Firmowe Godne Polecenia
Opłata za prowadzenie
od 0 do 25
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Darmową obsługę terminali płatniczych oferuje także mBank, ING Bank Śląski oraz Credit Agricole. Klient mBanku nie zapłaci za mobilny terminal SumUp (dożywotnio), przenośny terminal Planet Pay (0 zł przez 18 miesięcy), a także za przenośne i stacjonarne terminale First Data Polcard (0 zł przez rok). Warto także wspomnieć o dwuletnim zwolnieniu z najważniejszych opłat za Konto Standard w mBanku. Klient ING nie zapłaci za terminal powiązany na przykład z kontem firmowym Direct. W ramach programu Polska Bezgotówkowa, zwolnienie z opłaty za terminal i płatności obowiązuje przez 14 miesięcy. Credit Agricole proponuje z kolei darmowe prowadzenie Konta Biznes, jeżeli klient wybierze jeden z dostępnych terminali płatniczych. Mogą być one bezpłatne przez rok w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

3
mBank konto firmowe
Opłata za prowadzenie
od 0
Opłata za
kartę
od 5
Oprocentowanie konta
0 %
4
Konto Direct dla Firmy
Opłata za prowadzenie
od 0 do 9
Opłata za
kartę
od 0 do 7
Oprocentowanie konta
0 %

Podsumowanie

Nasz ranking potwierdza, że przedsiębiorcy szukający konta z terminalem płatniczym, wciąż mają spory wybór. Tej sytuacji nie zmieniły podwyżki bankowych opłat i prowizji wynikające z kryzysu gospodarczego. Firmom zamierzającym rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, na pewno polecamy ofertę Idea Banku, w ramach której można otrzymać nowoczesny kasoterminal i oszczędzić 3000 zł na jego dzierżawie. Wspomniane urządzenie posiada funkcję kasy fiskalnej online, która będzie wymagana w niektórych branżach przez fiskusa (w 2021 roku zobligowane będą branże związane z: usługami prawniczymi, medycznymi, kosmetyką i fryzjerstwem). Trzeba dodać, że Konto Firma+ z bezwarunkowym dwuletnim zwolnieniem z opłaty za prowadzenie rachunku, nawet bez kasoterminala jest atrakcyjne. Przed jego wyborem, warto sprawdzić też cztery konkurencyjne oferty wymienione w naszym rankingu.
Advertisement

Nie ma jeszcze głosów
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments