star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki z komornikiem – jak to działa?

mężczyzna z długami

Zwykle wydaje się że to już koniec. Kiedy nasz dług trafia do komornika, nie widzimy już dla siebie żadnych szans. Na szczęście jest jeszcze światełko w tunelu, które wbrew pozorom nie oznacza wcale zbliżającego się pociągu. Tym światełkiem są pożyczki dla osób z komornikiem oferowane przez firmy pozabankowe. Sprawdźmy, jak działa to rozwiązanie.

Mateusz od dziecka wiedział, że gdy dorośnie przejmie stery w firmie swojego ojca. Dobrze prosperujące przedsiębiorstwo z branży budowlanej było bowiem chlubą całej rodziny. Zarówno szkoła średnia, jak i studia Mateusza miały przygotować go do pracy w tejże branży. Początkowo nic nie zapowiadało tragedii.

Pierwsze lata zawodowej pracy w firmie Mateusz spędził u boku ojca. Kiedy jednak losy przedsiębiorstwa znalazły się w całości w jego rękach, okazało się, że firma od kilku lat boryka się z długami. Co więcej, problemy finansowe przedsiębiorstwa były na tyle ogromne, że w niespełna pół roku doszło do jego bankructwa, a do drzwi Mateusza zapukał komornik. Mężczyzna odpowiadał bowiem za długi zgromadzonym przez siebie majątkiem. Praktycznie z dnia na dzień stracił samochód i świeżo wykończone mieszkanie. Niestety, nie wystarczyło to na pokrycie całego zobowiązania.

Na szczęście, Mateusz się nie poddał i robił wszystko by z powrotem “stanąć na nogi”. W ciągu kilku tygodni znalazł nową pracę. Część zarobionych środków zabierał mu oczywiście komornik, ale mężczyzna pogodził się z tym faktem i mimo, że nie było to łatwe, jakoś wiązał koniec z końcem.

Po stracie mieszkania Mateusz zamieszkał z rodzicami w domu po dziadkach. Kiedy wydawało się, że w ich życiu zapanował względny spokój i jakoś przyzwyczaili się do nowej sytuacji, okazało się, że to jeszcze nie koniec zmartwień.

Kilkudziesięcioletni dom, w którym aktualnie przebywali, został uszkodzony przez pierwszą z wiosennych burz. Szalejący wtedy wiatr zerwał sporą część dachu. Powstałe zniszczenia trzeba było usunąć natychmiast, ponieważ istniało ryzyko, że konstrukcja nie wytrzyma kolejnej nawałnicy, a Mateusz wraz z rodzicami stracą dach nad głową.

Z racji bankructwa firmy, sytuacja finansowa rodziny nie wyglądała najlepiej. Ze względu na niską zdolność kredytową banki odwracały się od nich plecami. Mateusz postanowił więc poszukać wsparcia finansowego gdzie indziej. Choć dawniej patrzył na takie rozwiązania z dużą dozą nieufności, tym razem nie miał innego wyjścia i sięgnął po ofertę pożyczek pozabankowych. Jak się okazało, ta decyzja była jedną z lepszych jakie podjął w ostatnim czasie.

Pożyczki pozabankowe – także dla zadłużonych

kobieta w mieszkaniuZapewne dla nikogo nie jest tajemnicą, że firmy pozabankowe patrzą na osoby z problemami finansowi nieco łaskawszym okiem niż banki. Choć obie te instytucje mają obowiązek kontroli zdolności kredytowej klienta, to właśnie ci pierwsi niekiedy szybciej wyciągają do potrzebujących pomocną dłoń.

Tak też stało się w przypadku naszego bohatera. Mateuszowi udało się bowiem zdobyć pożyczkę w firmie pozabankowej i tak rozłożyć raty zobowiązania, aby wspólnie z rodzicami swobodnie je spłacić.

Co zatem sprawiło, że w ten sam klient został skreślony przez bank, a w instytucjach pożyczkowych otrzymał potrzebne wsparcie? Zajęcie przez komornika części pensji naszego bohatera to czynnik, który mocno obniżył jego zdolność kredytową. Innymi słowy, dla banków był on po prostu niewypłacalnym klientem. Instytucje te uznały, że skoro aktualnie ma problemy finansowe, może nie podołać kolejnym zobowiązaniom. Wolały zatem nie ryzykować i odrzuciły jego prośbę o kredyt.

Firmy pozabankowe decydując się na pozytywne rozpatrzenie wniosku złożonego przez zadłużonego klienta również podejmują ryzyko. Jest ono jednak wliczone w profil działalności takich instytucji.

Oczywiście, tego typu przedsiębiorstwa nie mogą zapominać o swoich interesach, dlatego pożyczając pieniądze osobom z komornikiem wymagają zwykle dodatkowych zabezpieczeń. Zabezpieczeniem tym może być np. poręczenie osoby trzeciej czy też zastaw nieruchomości bądź samochodu. Dzięki temu pożyczkodawcy zyskują pewność, że w przypadku problemów z odzyskaniem długu od klienta, mają zapewnione środki na zaspokojenie swoich roszczeń.

Pożyczki z komornikiem – przykładowe oferty

Wśród prezentowanych przez nas propozycji pożyczek ratalnych z łatwością można znaleźć oferty dla osób z zajęciem komorniczym.

Firmami, do których mogą udać się tacy klienci są np. Rapida Money czy Fundusz Korona.

Wybierając pożyczkę w Rapida Money musimy zapewnić sobie zabezpieczenie w postaci gwaranta. Gwarantem może być dowolna osoba w kobieta w samochodziewieku od 18 do 75 lat, która posiada pozytywną historię kredytową oraz figuruje jako właściciel jakiejkolwiek nieruchomości położonej na terenie Polski.

Weź pożyczkę w Rapida Money

W przypadku Funduszu Korona wystarczy natomiast umowa o pracę na kwotę min 1 800 zł (w przypadku dochodów zajętych przez komornika to obowiązująca wysokość przed potrąceniem komorniczym).

Na rynku pozabankowym funkcjonuje oczywiście o wiele więcej instytucji oferujących pożyczki z komornikiem. Warto jednak pamiętać, że nie każda taka oferta warta jest naszej uwagi. Do takich propozycji należy podchodzić bardzo ostrożnie, gdyż bardzo łatwo trafić w tym temacie na pożyczkodawców, którzy chcą wykorzystać trudne położenie osób zadłużonych jedynie do własnych celów.

Decydując się na pożyczkę z komornikiem korzystajmy więc ze sprawdzonych źródeł jakimi są porównywarki ofert, gdzie trafiają jedynie rzetelne marki. Dodatkowo, porównywarki dają nam pełen podgląd dostępnych w naszej sytuacji rozwiązań i umożliwiają szybkie porównanie prowadzące do wyboru najkorzystniejszej oferty.

Pożyczki z komornikiem – nie dla każdego?

Choć pożyczki z komornikiem to duża szansa na pomoc finansową dla osób zadłużonych, musimy pamiętać, że nie zawsze jest to dobre wyjście. Taki krok to kolejne zobowiązanie, które bierzemy na swoje barki. Jeśli już przed podpisaniem umowy wiemy, że nie będziemy w stanie regularnie go spłacać, lepiej odpuścić i skupić się na uregulowaniu swoich aktualnych problemów finansowych.

Jeżeli nie mamy pomysłu jak to zrobić lub sprawy zaszły już tak daleko, że nie widzimy wyjścia z zaistniałej sytuacji, dobrym posunięciem może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Więcej informacji o takim rozwiązaniu znajdziecie w artykule: “Upadłość konsumencka – panaceum czy wysłużony slogan?”.(kg)

Czytaj także:

Ile może zabrać komornik? Ważne zmiany w prawie

Pożyczki dla zadłużonych, czyli co robić gdy wciąż brakuje pieniędzy?

Chwilówka na spłatę długu. Dobry czy zły pomysł?

Ocena: 4.00 (142 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 5 dni do 45 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Polecane
Pożyczasz 500
od 300 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 5 dni do 45 dni
Koszt 141
RRSO: 1 943%
Polecane
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 1 dnia do 30 dni
Koszt 105
RRSO: 916,77%

Inne wpisy z tej kategorii

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
Karolina Stefaniak
Gość
Karolina Stefaniak

Ja uzyskałam pożyczkę dzięki przydatnym radom z poradnika novacash. Warto poczytać co tam piszą, bo jest tam poruszonych wiele istotnych kwestii.