star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki w bankach – porównujemy 8 różnych pożyczek bankowych

Euro

Rynek pożyczek pozabankowych działa tak prężnie, że już prawie zapomnieliśmy, że jeszcze do niedawna pożyczki były udzielane wyłącznie przez banki. Sprawdźmy, co banki mają do zaoferowania i jak obecnie wyglądają oferty pożyczek bankowych.

Jak wynika z badania “Jak pożyczają Polacy” przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Dłużników ponad połowa (55%) Polaków spłaca obecnie kredyt lub pożyczkę. Zdecydowana większość z nich (83%) skorzystała z usług banku.

Jak działa pożyczka w banku?

O pożyczkę bankową możemy wnioskować przez nasze konto klienta, formularz na stronie wybranego banku lub skorzystać z porównywarki pożyczek bankowych (np. Sowa Finansowa). Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku i dopełnieniu wszystkich formalności, bank przesyła umówioną kwotę na nasze konto.

Pożyczki w bankach. Przegląd dostępnych ofert

Pożyczka Przekorzystna w Banku Pekao do 200 000 zł

Pekao oferuje pożyczkę w wysokości od 1 000 zł do 200 000 zł na okres od 12 do 120 miesięcy. Oprocentowanie pożyczki to 6%, zaś RRSO 8,97%. Konieczne jest podpisanie umowy w oddziale.

“Kredyt na zielone zmiany” – kredyt gotówkowy do 200 000 zł w BNP Paribas

Dla osób, które chcą przeprowadzić remont, by ich dom był bardziej ekologiczny. RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 7,43%. Kredyt można wykorzystać na:

 • wymianę źródła ciepła,
 • modernizację i ocieplenie domu,
 • nowoczesne technologie, np. panele fotowoltaiczne.

City Bank Handlowy oferuje “Pożyczkę gotówkową online” do 150 tys. zł

Pożyczka w wysokości do 1 000 zł do 150 000 zł dla nowych klientów. Pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel, a cały proces jest przeprowadzany online.

“Szybki Kredyt Gotówkowy” aż do 300 000 zł w Santander

Wypełniamy krótki wniosek, a następnie czekamy na kontakt konsultanta. W czasie rozmowy oceni on naszą zdolność kredytową, przeprowadzi symulację kredytu i harmonogramu spłat oraz podejmie decyzję kredytową.

Pożyczka z Mikrokosztami – Alior Bank – do 70 000 zł

Pożyczka z Mikrokosztami reklamowana jest hasłem “6 zł – średni miesięczny koszt pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł. RRSO wynosi 13,68%. Kwota pożyczki mieści się w przedziale 500 zł do 70 000 zł, a czas spłaty wynosi od 4 do 5 lat.

Promocyjny kredyt gotówkowy – Santander – do 100 000 zł

Kredyt gotówkowy na dowolny cel dostępny przez rozmowę telefoniczną. Doradca sprawdzi naszą zdolność kredytową, przedstawi warunki kredytu, a w przypadku pozytywnej decyzji zleci przelew lub umówi odbiór gotówki w oddziale banku.

Santander Consumer Bank: Mistrzowski Kredyt Gotówkowy do 30 tys.

Wnioskować o kredyt można przez telefon lub w oddziale banku. W przypadku pozytywnej decyzji pieniądze znajdą się na naszym koncie w ciągu 24 godzin, zaś w oddziale – od ręki.

Kredyt konsolidacyjny Santander – do 50 000 zł

Jeśli chcemy scalić wszystkie nasze zobowiązania – to idealna oferta dla nas! Możliwa kwota pożyczki wynosi od 1000 zł do 300 000 zł, zaś okres pożyczki: od 3 do 120 miesięcy.

Pożyczki w bankach. Warunki uzyskania pożyczki bankowej

Uzyskanie pożyczki bankowej wymaga spełnienia kilku warunków. Szczegółowe wymagania zależą od konkretnego banku, jednak najczęściej przyszły pożyczkodawca musi spełnić poniższe warunki:

 • ukończone 18 lat
 • dokument tożsamości ze zdjęciem
 • przedstawienie wyciągu bankowego z kilku ostatnich miesięcy – w celu sprawdzenia zdolności kredytowej
 • zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach

Największe szanse na uzyskanie pożyczki bankowej mają osoby o dużej zdolności kredytowej. Wpływ na zdolność kredytową mają: forma zatrudnienia, wysokość dochodów, posiadanie innych zobowiązań finansowych, terminowe spłacenie wcześniejszych zobowiązań.

Pożyczki w bankach. Na jaki cel się otrzymuje?

Pożyczka bankowa może być przeznaczona na dowolny cel. Pożyczkodawca: zarówno bank, jak i firma pożyczkowa, nie sprawdza w jaki sposób pieniądze są spożytkowane.

Według badań Krajowego Rejestru Dłużników najwięcej Polaków przeznacza pożyczone pieniądze na:

 • zakup urządzeń RTV i AGD (35%)
 • remont lub zmiana wyposażenia domu albo mieszkania (30%)
 • zakup auta (17%)
 • zakup komputera lub smartfona (15%)

Czy warto brać pożyczkę w banku?

To oczywiście zależy. Bardzo często pożyczki w bankach mają korzystne warunki (oprocentowanie, opłaty dodatkowe), jednak trudniej jest je dostać. Jakie są plusy i minusy pożyczek bankowych?

Wady

 • ilość formalności – bardziej skomplikowana procedura niż w firmie pozabankowej,
 • większe wymagania – trudniej je dostać, gdyż banki mają bardziej restrykcyjne warunki udzielania pożyczek i kredytów gotówkowych,
 • mniejsza dostępność – konieczność założenia konta w danym banku.

Zalety

 • korzystne warunki finansowe – z reguły korzystniejsze oprocentowanie i niższe opłaty dodatkowe,
 • wygoda – w przypadku pożyczki w banku, w którym już mamy konto,
 • wysokość pożyczki – możliwość pożyczenia znacznie większej kwoty, niż w firmie pożyczkowej.

Pożyczki pozabankowe – alternatywa dla pożyczania w banku

Według badania KRD co dziesiąta osoba korzysta z pożyczek pozabankowych. To prężnie działająca branża, której główną, choć nie jedyną, siłą są pożyczki krótkoterminowe o niewielkiej wysokości (do 5-10 tys. zł). Większość pożyczek pozabankowych jest dostępnych całkowicie online, a wymagania firm pożyczkowych niższe niż banków.

Pożyczki w bankach – podsumowanie

 • Pożyczki i kredyty w bankach to bardzo popularna forma pożyczania pieniędzy.
 • Warto skorzystać z pożyczki bankowej, gdy potrzebujemy większej kwoty na dłuższy okres.
 • Ułatwienia wprowadzone przez firmy pożyczkowe są coraz częściej wprowadzane także przez banki. Dzięki temu uzyskanie pożyczki lub kredytu jest szybsze i coraz częściej możliwe do załatwienia przez internet.

FAQ

 1. Czym są pożyczki w bankach?

  Pożyczka to jedna z usług finansowych oferowana przez banki, obok kredytów celowych i gotówkowych oraz kart kredytowych.

 2. Czy pożyczka w banku i kredyt to to samo?

  Nie, to dwa różne produkty finansowe. Najważniejsze różnice: 1.cel - kredyt celowy ma określony cel, pożyczka i kredyt gotówkowy mogą być podjęta na dowolny cel, 2.strona pożyczająca - kredyt może być udzielony tylko przez bank, pożyczka przez osobę fizyczną, instytucję finansową lub bank, 3.odpłatność - kredyt zawsze jest odpłatny. Pożyczka może być nieodpłatna.

 3. Pożyczki w bankach z komornikiem. Czy bank udzieli pożyczki?

  Raczej nie. Uzyskanie pożyczki przez osobę, która ma zadłużenie tak poważne, że jest w nie zaangażowany komornik jest bardzo mało prawdopodobne.

 4. Które banki pożyczają osobom z niską zdolnością kredytową?

  Każdy bank inaczej oblicza zdolność kredytową. Najłatwiej i najszybciej można sprawdzić swoje możliwości kredytowe korzystając z porównywarek takich jak SowaFinansowa.

 5. Kto nie otrzyma pożyczki w banku?

  Banki przywiązują dużą wagę do zdolności kredytowej. Osoby z wpisami do baz dłużników i takie, których zdolność kredytowa zostanie oceniona jako zbyt niska mogą nie otrzymać pożyczki.

Ocena: 4.25 (4 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments