star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki przez telefon. Tutaj je weźmiesz!

kobieta z telefonem i plikiem banknotów

Pożyczki przez telefon to jeden ze sposobów na szybkie podreperowanie domowego budżetu lub sfinansowanie bieżących potrzeb. Mało formalności i duża dostępność to zalety tego rodzaju pożyczki, ale dzisiaj zastanowimy się także nad jej wadami i sprawdzimy, na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z takich ofert.

Rynek pożyczkowy bardzo szybko się zmienia i dopasowuje do aktualnych trendów. W ciągu ostatnich lat przeszliśmy od pożyczania pieniędzy wyłącznie w bankach, do cieszących się dużą popularnością pożyczek online. Jednak nadal spora grupa klientów nie ma wystarczającej biegłości w korzystaniu z internetu. To głównie z myślą o nich przygotowano oferty pożyczek na telefon.

Pożyczki przez telefon –  co to?

Pożyczki na telefon to interesująca alternatywa dla pożyczek online lub tych udzielanych w siedzibach firm pożyczkowych. Są skierowane do osób, które nie chcą odwiedzać oddziałów firm pożyczkowych osobiście i jednocześnie nie mają stałego dostępu do internetu lub nie potrafią się nim biegle posługiwać. Dzięki kontaktowi telefonicznemu mogą uzyskać wszelkie potrzebne informacje, a także złożyć wniosek bez wychodzenia z domu.

Pożyczka na telefon różni się od pożyczki online jedynie formą – wniosek i pytania w nim zawarte pozostają te same. Decydując się na skorzystanie z pożyczki telefonicznej dyktujemy konsultantowi odpowiedzi, której w innej sytuacji sami musielibyśmy wpisać do wniosku. Jeśli w międzyczasie pojawią nam się jakiekolwiek pytania, konsultant od razu na nie odpowie i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Aby skorzystać z pożyczki przez telefon, należy zadzwonić do wybranej firmy pożyczkowej i odpowiedzieć na pytania zadawane przez jej pracownika. Dzięki temu nie musimy wypełniać internetowego ani papierowego formularza wniosku o pożyczkę, bo konsultant zrobi to w naszym imieniu. O co może zapytać nas konsultant? Najczęściej będzie to:

 • imię i nazwisko,
 • dane adresowe,
 • informacje o zatrudnieniu (m.in. typ i długość umowy, wysokość wynagrodzenia),
 • wysokość stałych wydatków.

Pożyczka na telefon jest najczęściej dostępna dla osób, które już wcześniej pożyczały pieniądze w danej firmie pożyczkowej. To sprawia, że mają już zweryfikowaną tożsamość, a ich zdolność kredytowa jest znana firmie. W takich sytuacjach nie zawsze musimy przechodzić cały proces wnioskowania. Często wystarczy samo złożenie telefonicznej dyspozycji, a konsultant składa wniosek w naszym imieniu, ale samodzielnie.

Jak wziąć pożyczkę przez telefon?

Żeby wziąć pożyczkę na telefon, należy wykonać kilka prostych kroków:

 1. wybranie godnej zaufania firmy pożyczkowej i skontaktowanie się z nią przez telefon. Warto wybrać taki czas w ciągu dnia, kiedy nic nas nie będzie rozpraszało i będziemy mogli poświęcić kilkanaście lub kilkadziesiąt minut na rozmowę z konsultantem,
 2. udzielenie odpowiedzi na szereg pytań zadanych przez konsultanta. Dobrze jest przygotować sobie dowód osobisty, a także być gotowym na pytania dotyczące naszych danych osobowych: numeru dowodu, informacji o zatrudnieniu, adresu zamieszkania i numeru telefonu kontaktowego,
 3. w niektórych firmach będziemy musieli zweryfikować naszą tożsamość i podany numer konta poprzez wykonanie przelewu na określoną kwotę, najczęściej 1 grosz. Jednak większość firm oferujących pożyczki na telefon, kieruje je do stałych klientów jako swego rodzaju bonus. W takiej sytuacji nasza tożsamość będzie zweryfikowana wcześniej,
 4. oczekiwanie na decyzję pożyczkową – najczęściej jest przekazywana telefonicznie lub poprzez wiadomość SMS.

Pożyczki przez telefon – warunki

Szczegółowe warunki stawiane przed klientami zależą od konkretnej firmy pożyczkowej, jednak można wyróżnić kilka wymogów i obszarów wspólnych dla większości z nich:

 • ukończone 18 lat,
 • niektóre firmy ustanawiają górną granicę wieku, często jest to 75 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo,
 • posiadanie własnego konta (własność lub współwłasność),
 • rodzaj zatrudnienia i osiągane dochody,
 • historia kredytowa (również obecność w bazie dłużników).

Każda firma pożyczkowa w inny sposób szacuje zdolność kredytową swoich klientów.

Pożyczki przez telefon dla zadłużonych

Jeśli posiadamy wcześniejsze zobowiązanie finansowe, uzyskanie kolejnego może być przeszkodą. Wiele firm nie chce udzielać więcej niż jednej pożyczki jednocześnie. Jeśli jednak nie mamy opóźnienia w spłatach, a nasza zdolność kredytowa jest odpowiednia, wówczas uzyskanie kolejnej pożyczki powinno być możliwe. Niestety inaczej dzieje się w przypadku, gdy zalegamy ze spłatą pożyczki.

Pożyczki przez telefon bez BIK

Osobom, które z powodu opóźnień w spłacie pożyczki (wynoszących powyżej 90 dni) otrzymały wpis w Biurze Informacji Kredytowej będzie trudniej uzyskać kolejną pożyczkę. Istnieją na rynku firmy, które nie sprawdzają baz (lub sprawdzają tylko niektóre), jednak nie ma ich wiele, a często ich wiarygodność jest dyskusyjna.

Pożyczki przez telefon z komornikiem

Jeśli znajdujemy się w tak złej sytuacji finansowej, że grozi nam egzekucja komornicza, to powinniśmy bardzo uważnie przemyśleć kwestię zaciągania kolejnych zobowiązań finansowych. Nie mamy na to szans w bankach i w większości firm pożyczkowych, jednak na rynku znajdziemy takie, które oferują tego typu usługi. Powinniśmy być bardzo ostrożni w korzystaniu z nich, gdyż mogą się wiązać z bardzo dużymi opłatami w przypadku jakichkolwiek opóźnień w spłacie.

Pożyczki przez telefon bez baz

BIK to bodajże najbardziej znana baza dłużników, jednak w Polsce jest ich więcej. Firmy pożyczkowe korzystają także z następujących baz:

Część firm reklamuje się jako “pożyczka bez BIK”, jednak sprawdza obecność wpisów w innych bazach. Firm, które nie sprawdzają klientów w bazach dłużników jest niewiele, a tego typu ogłoszenia powinny wzbudzić naszą czujność. Dlaczego? Ponieważ koszty takiej pożyczki są znacznie wyższe, niż w przypadku firm, które weryfikują naszą obecność w bazach. W ten sposób firmy pożyczkowe rekompensują sobie ryzyko podejmowane w sytuacji pożyczenia pieniędzy niezweryfikowanym klientom.

Pożyczki przez telefon na dowód

Pożyczka na dowód” to jeden z synonimów, służących do określenia pożyczki pozabankowej. Wynika on z małej liczby formalności, która jest wymagana przez firmy pożyczkowe, gdzie zazwyczaj najważniejszym dokumentem jest nasz dowód osobisty.

Pożyczka na telefon, jako jedna z form pożyczki pozabankowej, również może być nazywana “pożyczką na dowód”.

Pożyczki przez telefon bez zaświadczeń

Pożyczka bez zaświadczeń oznacza brak konieczności przedstawienia zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Obecnie miejscem, w którym najczęściej takie zaświadczenie jest potrzebne, są banki. Firmy pożyczkowe bardzo szybko podeszły do kwestii sprawdzania wiarygodności klientów inaczej i robią to poprzez:

 • oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach,
 • weryfikacja przez konto bankowe.

Pożyczki przez telefon 24h

W przeciwieństwie do zautomatyzowanych pożyczek online, większość firm oferuje pożyczki na telefon wyłącznie w ściśle określonych godzinach pracy swojej infolinii. Istnieją jednak i takie, które utrzymują całodobową infolinię. W takich przypadkach szybka jest również decyzja pożyczkowa i przelew kwoty pożyczki na nasze konto.

Zalety i wady pożyczki przez telefon

Wady pożyczki przez telefon

 • dostępna dla osób, które już wcześniej pożyczały pieniądze w danej firmie lub posiadają w niej zweryfikowany profil,
 • mniejszy wybór ofert, niż w przypadku pożyczek online,
 • większa podatność na oszustwa,
 • ograniczenie do godzin pracy infolinii,
 • konieczność podania wszystkich swoich danych przez telefon.

Zalety pożyczki przez telefon

 • dostępne także dla osób o niższej zdolności kredytowej,
 • ułatwienie dla osób, które nie korzystają biegle z internetu lub mają inne trudności z wypełnieniem formularza online,
 • możliwość zadawania dodatkowych pytań przed lub w czasie odpowiadania na pytania konsultanta,
 • szybka decyzja pożyczkowa,
 • nie wymaga przedstawienia zaświadczenia o zarobkach,
 • przeważnie jest kierowana do osób, które już spłaciły jedną lub kilka pożyczek, więc limit pożyczkowy jest dla nich wyższy, niż dla nowych klientów.

Źródła:

https://forsal.pl/artykuly/1468042,jak-sprawdzic-dluznika-za-darmo-czy-jestem-w-krd-i-innych-bazach-dluznikow.html

Warto wiedzieć:

1. Pożyczki na telefon stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla pożyczek udzielanych w siedzibach firm pożyczkowych lub online.
2. Są dostępne także dla osób, które nie mogą się pochwalić wysoką zdolnością kredytową. W czasie rozmowy z konsultantem możemy zadać wiele dodatkowych pytań, by rozwiać pojawiające się wątpliwości.
3. Jednocześnie powinniśmy dokładnie sprawdzić firmę, do której dzwonimy, żeby nie ujawnić wrażliwych danych potencjalnym oszustom.

 1. W jaki sposób można wziąć pożyczkę przez telefon?

  Wystarczy wybrać firmę pożyczkową, która umożliwia taki sposób werfyfikacji, a następnie skontaktować się z infolinią pożyczkodawcy.

 2. Jakie warunki należy spełnić, aby wziąć pożyczkę przez telefon?

  Wymagania dla osób pożyczających przez telefon praktycznie niczym nie różnią się od warunków stawianych innym pożyczkobiorcom. Zwykle jest to odpowiedni wiek, zdolność do czynności prawnych, konieczność posiadania dowodu osobistego i dochodów pozwalających na terminową spłatę zobowiązania.

 3. Czy pożyczki na telefon dostępne są całą dobę?

  O pożyczkę przez telefon zwykle można wnioskować jedynie w godzinach pracy firmy pożyczkowej.

Ocena: 4.13 (62 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments