star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki pod zastaw lub na poręczenie. Sprawdź, gdzie je dostaniesz!

kobieta w samochodzie

Ponad 90% pożyczek udzielanych online to produkty finansowe nie wymagające żadnych zastawów lub poręczeń. W pozostałych firmach pozabankowych, klient musi przedstawić dodatkowe zabezpieczenie. Ale dzięki temu, może niekiedy pożyczyć nawet kilkanaście tysięcy lub kilkadziesiąt złotych! Zobacz, gdzie znajdziesz pożyczki pod zastaw i sprawdź, ile możesz zyskać wybierając taki produkt.

Pytanie o konieczność posiadania zastawu lub poręczenia to jedno z częściej zadawanych przez pożyczkobiorców pytań. O wiele chętniej szukamy bowiem oferty pożyczkowej, która nie wymaga takich zabezpieczeń. Z drugiej strony, możliwość zagwarantowania zastawu lub poręczenia dla pożyczonych przez nas pieniędzy może sprawić, że pożyczkę dostaniemy nie tylko łatwiej, ale też będziemy mogli liczyć na dużo większe kwoty.

Powyższe metody zabezpieczenia pieniędzy (zastaw i poręczenie) nie są jednak powszechną praktyką w firmach pozabankowych. Sprawdziliśmy zatem, gdzie możesz znaleźć ofertę pożyczki pod zastaw lub poręczenie. Zobacz, co może stanowić przedmiot takiego zastawu i jak wygląda proces udzielania poręczenia.

Pożyczka pod zastaw samochodu – jak to działa?

Wybór samochodu jako przedmiotu zastawu to najpopularniejsza praktyka spotykana w firmach, które wymagają jakiegokolwiek zabezpieczenia pożyczki. Jeżeli więc jesteś jedynym właścicielem pojazdu, możesz użyć go właśnie do tego celu (o ile spełnia on wytyczne narzucone przez pożyczkodawcę, np. odpowiedni wiek i stan techniczny).

Oczywiście, zanim otrzymasz jakiekolwiek pieniądze, pożyczkodawca musi wycenić Twój samochód. A dokona tego na podstawie informacji podanych przez Ciebie we wniosku pożyczkowym. Wysokość pożyczki będzie natomiast równała się określonej procentowo wartości Twojego pojazdu.

Jeśli Twój samochód zostanie zaakceptowany jako przedmiot zabezpieczenia, będziesz musiał wpisać pożyczkodawcę do dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu jako jego współwłaściciela. Odbywa się to na podstawie umowy przewłaszczenia, którą otrzymasz od firmy pożyczkowej. Po takiej modyfikacji możesz jednak nadal używać pojazdu na takich zasadach jak do tej pory. Nie będzie mógł tylko sprzedać auta bez zgody pożyczkodawcy albo dokonać w nim poważnych modyfikacji. Kiedy spłacisz pożyczkę, całkowita własność samochodu wróci z powrotem do Ciebie. Pamiętaj jednak, że aby wziąć pożyczkę pod zastaw samochodu, Twój pojazd musi posiadać ważny przegląd i ubezpieczenie OC.

Warto dodać, że pożyczka pod zastaw samochodu nie zawsze wymaga przewłaszczenia. Czasem można także spotkać się z pożyczkami pod zastaw karty pojazdu. Są one udzielane bardzo szybko i nie wymagają formalności związanych z przerejestrowaniem samochodu w wydziale komunikacji. Karta pojazdu jest oczywiście zwracana właścicielowi auta po całkowitej spłacie długu. Wtedy posiadacz samochodu będzie mógł go bez problemu sprzedać. Wcześniej jest to niemożliwe, bo kartę pojazdu trzeba przekazać kupującemu.

Więcej o tego typu pożyczkach piszemy w artykule pt. “Gotówka na czterech kółkach, czyli pożyczki pod zastaw samochodu”.

Pożyczka pod zastaw samochodu – atrakcyjne alternatywy

Pożyczka pod zastaw samochodu to ciekawe rozwiązanie, które może jednak nie do końca odpowiadać wielu osobom. Chodzi między innymi o wymagane formalności. Część osób obawia się też konsekwencji przewłaszczenia auta i „haczyków” z tym związanych. Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę alternatyw dla pożyczek pod zastaw samochodu. Mowa o ofertach pożyczkowych, które są sprawdzone oraz łatwo i bezpiecznie dostępne w naszej porównywarce.

Informacje zaprezentowane poniżej wskazują, że zabezpieczenie w postaci samochodu lub innej cennej rzeczy nie jest jedynym sposobem na pożyczenie dużej kwoty poza bankiem. W tym kontekście, bardzo dobrym przykładem jest firma Smartney. Jej klienci bez uciążliwych zabezpieczeń i zaświadczeń o dochodach mogą pożyczyć nawet 60 000 zł na 60 miesięcy.

Pożyczasz 5 000
od 3000 zł do 60000 zł
Okres 21 mies.
od 6 do 60 mies.
Rata 302,41 zł/mies.
Koszt 1 351,58
RRSO: 31,06%

Dokumentów od pracodawcy nie wymaga także dobrze znany SuperGrosz. Ten pożyczkodawca rozkłada zadłużenie klienta nawet na 50 miesięcy i może pożyczyć do 10 000 zł (za pierwszym razem) lub 15 000 zł (później). Co ciekawe, pieniądze od SuperGrosz bez problemu wypłacimy na poczcie lub w placówce Banku Pocztowego. Oczywiście możliwa jest też wypłata na rachunek bankowy.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 409,08 zł/mies.
Koszt 4 785,78
RRSO: 107,51%

Bardzo szybką wypłatą środków wyróżnia się z kolei Monedo Now. Wspomniany pożyczkodawca również nie wymaga zaświadczenia o dochodach od swoich klientów. Mogą oni wnioskować nawet o kwotę wynosząca 20 000 zł i okres spłaty do 4 lat. Co ważne, Monedo Now może pożyczyć pieniądze osiemnastolatkowi. Wypełnienie wniosku pożyczkowego w tej firmie zajmie nam co najwyżej 5 minut.

Nie można także pominąć oferty najbardziej doświadczonego pożyczkodawcy, jakim bez wątpienia jest Provident. Jego klienci obecnie mogą pożyczyć nawet 15 000 zł na 36 miesięcy. Atutem Providenta jest pewno są częste promocje i stosunkowo niskie koszty pożyczek.

Pożyczasz 5 000
od 500 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 12 do 48 mies.
Rata 250 zł/mies.
Koszt 1 000
RRSO: 19,80%

Pożyczka pod zastaw rzeczy ruchomych

Z prawnego punktu widzenia, za rzecz ruchomą uważa się wszystko, co nie jest nieruchomością. Dlatego zabezpieczeniem pożyczki jako ruchomość może zatem być zarówno samochód, jak i inny pojazd, a także każda wartościowa rzecz należąca bezpośrednio do pożyczkobiorcy. Pożyczkodawca sam decyduje jednak, czy dany przedmiot uzna za wystarczające zabezpieczenie dla udzielonej pożyczki. Składając wniosek o pożyczkę pod zastaw, będziesz więc musiał opisać przedmiot zabezpieczenia.

Pod co można brać pożyczkę pod zastaw? Lista rzeczy

Obowiązujące przepisy nie określają przedmiotów, które mogą posłużyć do ustanowienia pożyczkowego zastawu. Z punktu widzenia pożyczkodawcy, takie ruchomości powinny być wartościowe oraz łatwo zbywalne. Czasem spore znaczenie ma też możliwość ich łatwego przechowywania. W tym kontekście warto nadmienić, że zwykły zastaw niewpisywany do sądowego rejestru pozbawia dłużnika możliwości korzystania z przedmiotu i zmusza pożyczkodawcę do jego przechowywania. Zastaw rejestrowy nie posiada tej wady, ale z kolei jego ustanowienie będzie wymagało wniesienia niedużej opłaty i załatwienia formalności w sądzie.

Trudno wymienić wszystkie przedmioty, które mogą zainteresować pożyczkodawcę jako zastaw. Oprócz samochodu na tej liście z pewnością można umieścić drogą „elektronikę”, maszyny i urządzenia oraz biżuterię. Warto zwrócić uwagę, że te same przedmioty cieszą się zainteresowaniem ze strony lombardów.

Pożyczka na poręczenie

Kasomat udziela także pożyczek na poręczenie. Podmiot udzielający takiego zabezpieczenia może być wskazany samodzielnie przez klienta lub wybrany przez pożyczkodawcę. Składając wniosek o pożyczkę w tej firmie sam wybierasz, jaki rodzaj poręczenia cię interesuje.

Jeśli wybierzesz zabezpieczenie instytucjonalne (czyli to wskazane przez firmę pożyczkową), będziesz musiał także zaakceptować umowę poręczenia – jej treść otrzymasz wraz z dokumentami dotyczącymi pożyczki.

Pożyczkę zabezpieczoną poręczeniem dostaniesz także w firmie Visset. W przypadku problemów ze spłatą zobowiązania, twój dług zostanie uregulowany właśnie przez poręczyciela. Twoim obowiązkiem stanie się natomiast wyrównanie należności już nie z pierwotnym pożyczkodawcą, ale z instytucją udzielającą poręczenia.

W przypadku marki Visset korzystanie z poręczenia jest warunkiem wypłacenia pożyczki. Za tę usługę klient nie ponosi jednak żadnej dodatkowej opłaty.

Przykładem firmy udzielającej pożyczek z gwarantem (poręczycielem) jest także Rapida. Ten pożyczkodawca akceptuje klientów, którzy posiadają kiepską historię kredytową w BIK. Warto pamiętać, że firmy pozabankowe wymagające zabezpieczenia w postaci zastawu lub gwarancji (poręczenia) często są bardziej wyrozumiałe niż ich konkurenci.

Podsumowując

Wzięcie pożyczki pod zastaw wymaga posiadania przedmiotu o wartości pozwalającej na pokrycie zaciągniętego zobowiązania. W przypadku problemów z terminową spłatą długu, musisz więc liczyć się z tym, że pożyczkodawca przejmie rzecz stanowiącą zabezpieczenie pożyczki. Szczegółowe zasady takiego przewłaszczenia znajdziesz w umowie pożyczkowej. Przed podpisaniem umowy dokładnie się z nią zapoznaj i dobrze przemyśl, czy w razie kłopotów ze spłatą rzeczywiście chcesz pokryć dług za pomocą cennego przedmiotu – na przykład potrzebnego do pracy samochodu.

Ocena: 3.94 (226 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x