star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki pod zastaw lub na poręczenie. Sprawdź, gdzie je dostaniesz!

kobieta w samochodzie

Ponad 90% chwilówek udzielanych online to pożyczki nie wymagające żadnych zastawów lub poręczeń. W pozostałych firmach klient musi skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia. Ale dzięki temu, może niekiedy pożyczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych! Zobacz, gdzie znajdziesz pożyczki pod zastaw i sprawdź, ile możesz zyskać wybierając taki produkt.

Pytanie o konieczność posiadania zastawu lub poręczenia to jedno z częściej zadawanych przez pożyczkobiorców pytań. O wiele częściej szukamy bowiem produktu finansowego, który nie wymaga takich zabezpieczeń. Z drugiej strony jednak, możliwość zagwarantowania zastawu lub poręczenia dla pożyczonych przez nas pieniędzy może sprawić, że pożyczkę dostaniemy nie tylko łatwiej, ale też będziemy mogli liczyć na dużo większe kwoty.

Powyższe metody nie są jednak powszechną praktyką w firmach pozabankowych. Sprawdziliśmy zatem, gdzie możesz znaleźć ofertę pożyczki pod zastaw lub poręczenie. Zobacz, co może stanowić przedmiot takiego zastawu i jak wygląda proces udzielania poręczenia.

Pożyczka pod zastaw samochodu – jak to działa?

Wybór samochodu jako przedmiotu zastawu to najpopularniejsza praktyka spotykana w firmach, które wymagają jakiegokolwiek zabezpieczenia pożyczki. Jeżeli więc jesteś jedynym właścicielem pojazdu, możesz użyć go właśnie do tego celu (o ile spełnia on wytyczne narzucone przez pożyczkodawcę, np. wiek czy stan techniczny).

Pożyczek pod zastaw samochodu udzielają takie firmy jak Motopożyczka czy Mogo. Oczywiście, zanim otrzymasz jakiekolwiek pieniądze, pożyczkodawca musi wycenić twój samochód. A dokona tego na podstawie danych podanych przez ciebie we wniosku pożyczkowym. Wysokość pożyczki będzie natomiast równała się określonej procentowo wartości twojego pojazdu.

Jeśli twój samochód zostanie zaakceptowany jako przedmiot zabezpieczenia, będziesz musiał wpisać pożyczkodawcę do dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu jako jego współwłaściciela. Odbywa się to na podstawie umowy przewłaszczenia, którą otrzymasz od firmy pożyczkowej. Po takiej modyfikacji możesz jednak nadal używać pojazdu na takich zasadach jak do tej pory. Kiedy spłacisz pożyczkę, całkowita własność samochodu wróci z powrotem do ciebie.

Pamiętaj jednak, że aby wziąć pożyczkę pod zastaw samochodu, twój pojazd musi posiadać ważny przegląd i ubezpieczenie OC.

Weź pożyczkę w Mogo

Weź pożyczkę w Motopożyczka

Więcej o tego typu pożyczkach piszemy w artykule pt. “Gotówka na czterech kółkach, czyli pożyczki pod zastaw samochodu”.

Pożyczka pod zastaw rzeczy ruchomych

Z prawnego punktu widzenia za rzecz ruchomą uważa się wszystko, co nie jest nieruchomością i jednocześnie nie zostało wyłączone z obiegu. W tym przypadku zabezpieczeniem może zatem być zarówno samochód, jak i inne pojazdy, a także wszystkie rzeczy należące bezpośrednio do pożyczkobiorcy. Pożyczkodawca sam decyduje jednak, czy dany przedmiot uzna za wystarczające zabezpieczenie dla udzielonej pożyczki. Składając wniosek o chwilówkę tego typu, będziesz więc musiał opisać przedmiot zabezpieczenia i przesłać do pożyczkodawcy dokument potwierdzający zastaw na tejże rzeczy.

Pożyczkę pod zastaw rzeczy ruchomej otrzymasz np. w firmie Kasomat.

Weź pożyczkę w Kasomat

Pożyczka na poręczenie

Kasomat udziela także pożyczek na poręczenie. Podmiot udzielający takiego zabezpieczenia może być wskazany samodzielnie przez klienta lub wybrany przez pożyczkodawcę. Składając wniosek o pożyczkę w tej firmie sam wybierasz, jaki rodzaj poręczenia cię interesuje.

Jeśli wybierzesz zabezpieczenie instytucjonalne (czyli to wskazane przez firmę pożyczkową), będziesz musiał także zaakceptować umowę poręczenia – jej treść otrzymasz wraz z dokumentami dotyczącymi pożyczki.

Pożyczkę zabezpieczoną poręczeniem dostaniesz także w firmie Visset. W przypadku problemów ze spłatą zobowiązania, twój dług zostanie uregulowany właśnie przez poręczyciela. Twoim obowiązkiem stanie się natomiast wyrównanie należności już nie z pierwotnym pożyczkodawcą, ale z instytucją udzielającą poręczenia.

W przypadku marki Visset korzystanie z poręczenia jest warunkiem wypłacenia pożyczki. Za tę usługę klient nie ponosi jednak żadnej dodatkowej opłaty.

Weź pożyczkę w Visset

Poręczenie pożyczki może też być niekiedy wymagane dopiero w momencie jej przedłużenia. Taką politykę stosuje np. marka Ferratum. W tym wypadku do wyboru masz albo Gwaranta prawnego albo Gwaranta indywidualnego.

W przypadku Gwaranta prawnego koszt przedłużenia pożyczki wyniesie 25% pożyczonego kapitału. Wybierając Gwaranta indywidualnego, nie poniesiesz żadnych kosztów z tytułu przedłużenia terminu spłaty zobowiązania. Musisz jedynie w ciągu pięciu dni od wykonania przedłużenia dostarczyć umowę poręczenia podpisaną przez gwaranta (żyranta) oraz dwóch świadków (lub notariusza).

Weź pożyczkę w Ferratum

Podsumowując

Wzięcie pożyczki pod zastaw wymaga posiadania przedmiotu o wartości pozwalającej na pokrycie zaciągniętego zobowiązania. W przypadku problemów z terminową regulacją długu musisz więc liczyć się z tym, że pożyczkodawca zajmie rzecz stanowiącą zabezpieczenie pożyczki. Szczegółowe zasady takiego przewłaszczenia znajdziesz w dokumentach regulujących zasady takiego zajęcia otrzymanych od pożyczkodawcy. Przed podpisaniem umowy dokładnie się z nimi zapoznaj i dobrze przemyśl, czy w razie kłopotów ze spłatą rzeczywiście chcesz pokryć dług za pomocą danego przedmiotu, np. samochodu.

Ocena: 4.06 (205 głosów)
avatar
HIT!
Pożyczasz 1 000
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 5 dni do 45 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 1 000
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 5 dni do 45 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 1 000
od 500 zł do 2000 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

Dodaj komentarz

avatar