star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki po fińsku. Co to takiego?

para szukająca pożyczki po fińsku

Pożyczka po fińsku, nazywana również linią pożyczkową, to innowacyjny produkt pozabankowy. Daje pożyczkobiorcom stały dostęp do pieniędzy i sporą swobodę w ich gospodarowaniu. To duży komfort finansowy, a do tego wszystko możemy załatwić online w ciągu kilkunastu minut.

Pożyczki po fińsku to autorski projekt firmy Mash Group Oyi. Wywodzi się z Finlandii, ale z powodzeniem działa na terenie całej Skandynawii i wielu innych krajów europejskich. 

Od początku działalności instytucja ta stosowała innowacyjny sposób pożyczania w myśl zasady „nie korzystasz z pieniędzy, nie płacisz”.

Pożyczki po fińsku – jak działa linia pożyczkowa?

Zasady działania pożyczki po fińsku są bardzo proste. Pożyczka taka to nic innego, jak przyznany nam limit środków, z którego możemy korzystać. Nie jest on przelewany bezpośrednio na nasze konto bankowe, a na specjalnie utworzone w tym celu konto techniczne. 

Sami decydujemy kiedy i w jakiej wysokości wypłacać środki z tego rachunku. Miesięcznie pożyczkę spłacamy tylko w minimalnej kwocie, choć jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami, możemy wpłacić więcej. Każda spłata powiększa dostępną do wykorzystania kwotę, więc z wypłat możemy korzystać wielokrotnie. 

Co ważne, koszty pożyczki dotyczą tylko wykorzystanej kwoty, nie zaś całego limitu.

Załóżmy, że otrzymaliśmy od pożyczkodawcy limit w wysokości 10 000 zł. Nie potrzebujemy jednak od razu całej tej kwoty i zupełnie wystarczą nam 2000 zł. 

Jeśli wypłacimy tę potrzebną sumę, w następnym miesiącu będziemy zobowiązani do spłaty ustalonej raty minimalnej powiększonej o odsetki naliczone od wykorzystanych 2000 zł. Każda taka spłata ponownie powiększy kwotę dostępnego limitu. A zatem, jeśli spłacimy np. 500 zł, do dyspozycji mamy 8500 zł, które podczas obowiązywania umowy możemy wykorzystać w dowolnym momencie i na każdy cel.

Pożyczka po fińsku w Euroloan – pożycz nawet 40 tysięcy złotych

Najbardziej znaną pożyczką po fińsku jest Euroloan. Maksymalny limit w tej firmie,, który musimy spłacić w ciągu 60 miesięcy, wynosi 40 000 zł

Wbrew pozorom zaciągnięcie pożyczki po fińsku nie różni się znacznie od standardowej pożyczki online. Wszystko, co trzeba zrobić, to:

 1. Założyć konto w serwisie, złożyć wniosek online, potwierdzić swoją tożsamość poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego, wybrać kwotę pożyczki, odpowiedzieć na pytania, dzięki którym pożyczkodawca będzie mógł ustalić kwotę przysługującego nam limitu, i czekać na decyzję.
 2. Wypłacić potrzebną kwotę w ramach przyznanego limitu – za pierwszym razem może to być nie więcej niż 50%.
 3. Za miesiąc spłacić ratę minimalną (nie musi być równa wypłaconej kwocie), która powiększy dostępny limit.
 4. Zalogować się na swoje konto klienta i zlecić kolejną wypłatę pieniędzy.

Tak elastyczne warunki niestety wymagają odpowiedniej zdolności kredytowej. W Euroloan pożyczą tylko osoby zatrudnione, w wieku 18-70 lat, mające dobrą historię kredytową i żadnych wpisów w rejestrach dłużników.

Warunkiem niezbędnym do otrzymania pożyczki po fińsku jest także posiadanie własnego konta bankowego, które umożliwi pożyczkodawcy zweryfikowanie tożsamości potencjalnego klienta.

Z drugiej strony, Euroloan wynagradza to niskimi kosztami. Za maksymalne 40 000 złotych na 60 miesięcy zapłacimy tylko 62 134 złote, co jest jedną z najniższych kwot, jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.

W trakcie obowiązywania umowy z przyznanego limitu środków można korzystać nieograniczoną ilość razy, a jedynym warunkiem jest terminowe spłacanie określonej wcześniej kwoty minimalnej.

Pożyczka po fińsku w Euroloan – czy można zwiększyć jej limit?

Euroloan, podobnie jak każdy odpowiedzialny pożyczkodawca, nie chce narażać się na ryzyko związane z brakiem zdolności spłaty zobowiązań przez klientów. W związku z tym wymaga od nich spełnienia określonych warunków związanych z posiadaniem odpowiedniej zdolności kredytowej.

Warto wiedzieć jednak, że firma umożliwia zwiększenie przyznanego początkowo limitu. Taka opcja jest dostępna dla klientów, którzy przynajmniej trzykrotnie spłacili w terminie ustaloną kwotę minimalną. Każde opóźnienie pożyczkobiorcy spowoduje jednak, że bezpowrotnie utraci on tę możliwość.

Wady i zalety pożyczki po fińsku

Największą zaletą pożyczki po fińsku jest stały dostęp do gotówki. Z przyznanych środków możemy korzystać wielokrotnie, bez konieczności składania wniosku po raz kolejny. W praktyce może jednak okazać się, że wykorzystamy więcej pieniędzy niż wynosił przyznany nam limit! 

Poza tym Euroloan pozwala na samodzielne ustawienie dnia i wysokości spłaty minimalnej. 

 • Dzięki temu możemy w pełni dostosować spłatę do naszych możliwości. 
 • Na korzystanie z limitu nie wpływa także zmiana naszej sytuacji finansowej. Nie zostanie on odebrany, jeśli stan finansów ulegnie pogorszeniu.

Do niewątpliwych plusów trzeba zaliczyć też szybkość rozpatrywania wniosków. Firma deklaruje, że na wydanie decyzji pożyczkowej potrzebuje zaledwie 15 minut. Jeśli jest ona pozytywna, środki są przyznawane niezwłocznie i można od razu z nich korzystać.

Minusem może być tylko… nadmierna swoboda. Może się zdarzyć, że regularnie będziemy wykorzystywać nadpłacony limit i pod koniec okresu umowy okaże się, że pozostała do spłacenia kwota będzie bardzo duża. Jest to więc rozwiązanie skierowane do pożyczkobiorców sumiennych i zdyscyplinowanych – podobnie zresztą jak każde zobowiązanie finansowe.

Podsumowanie

#1. Pożyczka po fińsku to specyficzny rodzaj pozabankowej pożyczki online działającej na zasadach zbliżonych do linii kredytowej. Z przyznanego limitu można korzystać bez ograniczeń przez cały okres obowiązywania umowy pod warunkiem regularnych miesięcznych spłat wskazanej kwoty minimalnej.

#2. Formalności, jakich należy dopełnić podczas składania wniosku o pożyczkę po fińsku, praktycznie nie różnią się od kroków podejmowanych podczas wnioskowania o tradycyjną pożyczkę ratalną lub chwilówkę przez internet.

#3. Warunki niezbędne do otrzymania takiej pożyczki to: pełnoletność, posiadanie stałego źródła dochodu i dobra historia kredytowa poparta brakiem wpisów w bazach dłużników takich jak BIG, BIK, ERIF czy KRD.

#4. Argumentem przemawiającym za pożyczkami po fińsku jest przede wszystkim ich elastyczność – to klient decyduje o tym, jaka będzie minimalna wysokość spłaty oraz wybiera dzień miesiąca, w którym będzie regularnie jej dokonywał.

#5. Głównym ryzykiem związanym z pożyczką po fińsku wydaje się wykorzystywanie całego pozostałego limitu przy dokonywaniu jedynie minimalnych spłat. W takiej sytuacji pod koniec okresu obowiązywania umowy może okazać się, że do uregulowania pozostaje zaskakująco wysoka kwota

FAQ

 1. Ile maksymalnie można pożyczyć w ramach pożyczki po fińsku?

  Obecnie maksymalna kwota pożyczki po fińsku dostępnej w Polsce wynosi 40 000 zł.

 2. Czy pożyczka po fińsku może zastąpić kartę kredytową?

  Pożyczka po fińsku działa na zasadach bardzo podobnych do tych, jakie obowiązują przy korzystaniu z kart kredytowych. W przypadku skorzystania z całości lub części przydzielonych w jej ramach środków – podobnie jak w przypadku popularnych „plastików” – wymagana jest spłata kwoty minimalnej. Osoby używające kart kredytowych mogą liczyć na, zazwyczaj 56-dniowy, okres grace-period (nazywany też okresem prolongaty lub okresem kadencji), czyli czas, gdy nie trzeba regulować odsetek. Klienci korzystający z pieniędzy przyznanych pod postacią pożyczki po fińsku są z kolei zobowiązani do spłacania przynajmniej minimalnej kwoty zadłużenia raz w miesiącu. Podsumowując, pożyczkę po fińsku można potraktować jak zamiennik karty kredytowej, jednak nie zawsze będzie to dobra decyzja z finansowego punktu widzenia. Rozwiązania oferowane przez firmy pozabankowe najczęściej są bowiem droższe niż propozycja banku (szczególnie tego, w którym posiada się już konto).

 3. Czy pożyczka po fińsku to bezpieczne rozwiązanie?

  Tak. Działająca w Polsce firma Euroloan specjalizująca się w udzielaniu pożyczek po fińsku to sprawdzony podmiot z wieloletnim doświadczeniem, który prowadzi biznes w wielu krajach. Warto pamiętać jednak, że dostęp do środków w ramach wysokiego limitu i swobodne korzystanie z nich bez spłacania całego zadłużenia może okazać się ryzykowne i przyczynić do wpadnięcia w tzw. spiralę długów.

Ocena: 4.08 (12 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments