star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki na start. Co to takiego?

dłonie biznesmenów

Pożyczka na start to popularna forma wsparcia finansowego, którą można przeznaczyć na rozwój własnej firmy. Sprawdzamy gdzie można złożyć wniosek i jakie formalności trzeba spełnić, żeby otrzymać pieniądze.

Pożyczki na start to rozwiązanie dla każdego, kto stawia pierwsze kroki w biznesie i poszukuje pieniędzy na pokrycie kosztów prowadzonej działalności. Warunki, które trzeba spełnić, żeby uzyskać pożyczkę w firmie pozabankowej nie są zbyt wygórowane. 

Na czym polegają pożyczki na start?

Główną cechą charakterystyczną pożyczki na start jest cel, na który można przeznaczyć pieniądze. Może to być zakup sprzętów potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej – samochód czy komputer, pokrycie kosztów najmu lokalu użytkowego czy pokrycie składek ZUS.  Ponadto, beneficjentem takiej pożyczki może być jedynie osoba, która prowadzi działalność gospodarczą. Zwykle pożyczka może być przyznana już od pierwszego dnia działania firmy. 

Gdzie można wziąć taką pożyczkę?

Wniosek o pozabankową pożyczkę na start można złożyć przez Internet. Wystarczy wybrać interesującą kwotę i okres spłaty oraz wypełnić wniosek. Nie trzeba nawet wychodzić z domu. Klient otrzyma decyzję o przyznaniu pożyczki  smsem lub mailem. Jednak o ile firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek osobom prywatnym jest na rynku finansowym bardzo dużo, to finansowanie działalności gospodarczej oferuje tylko kilka podmiotów. 

Pomocy w początkach prowadzenia biznesu można szukać również w banku. Zaletą takiego rozwiązania jest wyższa kwota pożyczki i często dłuższy okres spłaty. Jednak uzyskanie kredytu bankowego wymaga dużo więcej zaangażowania i pracy za strony klienta. Choćby przygotowania dobrego biznesplanu, który pokaże realną szansę na rozwój firmy i gwarancję zwrotu pieniędzy. 

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać pożyczkę na start?

Wszystko zależy od miejsca gdzie złożymy wniosek o pożyczkę. W przypadku firmy pozabankowej formalności będzie zdecydowanie mniej. Zwykle nie trzeba składać nawet dokumentów związanych z rejestracją działalności w centralnej ewidencji działalności (CEDIG) czy Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Rejestry są jawne, dlatego firma pożyczkowa może samodzielnie sprawdzić podane we wniosku dane. 

Warunkiem uzyskania pieniędzy jest brak zaległości w spłacie wcześniej otrzymanych pożyczek czy kredytów czyli brak negatywnej historii pożyczkowej w bazach dłużników. Dodatkowo niektóre firmy udzielą pożyczki tylko w przypadku prowadzenia działalności przez co najmniej rok. Standardowym warunkiem jest posiadanie konta osobistego, telefonu komórkowego i adresu email. We wniosku należy również wpisać dane z dowodu osobistego pożyczkobiorcy.    

Pożyczki na start – koszty i zasady spłaty

Koszty pożyczek pozabankowych na start obejmują odsetki oraz opłaty dodatkowe zwykle w postaci: prowizji i opłaty przygotowawczej. 

Pożyczka na start firmy to rodzaj finansowania ratalnego. Okres spłaty wynosi zazwyczaj od 6 do 36 miesięcy.  Harmonogram spłat jest zwykle integralną częścią umowy o pożyczkę. 

Podsumowanie

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ponoszeniem kosztów już od pierwszego dnia pracy. Pożyczka na start to dobre rozwiązanie na początek działania biznesu. Tym bardziej, że formalności, które trzeba spełnić są niewielkie, a okres spłaty można rozłożyć nawet na kilkanaście miesięcy.

Ocena: 4.00 (5 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy