star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki krótkoterminowe. Gdzie ich szukać?

kobieta z telefonem

Są sytuacje, kiedy na gwałt potrzebujesz gotówki. Nie masz czasu na zbędne formalności, czy dzwonienie do rodziny. Wtedy sięgasz po pożyczki krótkoterminowe. Podpowiadamy, gdzie je znajdziesz.

Pożyczka krótkoterminowa to produkt finansowy, którego termin spłacalności jest stosunkowo krótki. Na rynku pozabankowym dostępne są takie oferty ze spłacalnością zaczynającą się od jednego dnia, a kończącą na 45 dniach.

Charakterystyczną cechą tych pożyczek jest łatwość w procesie wnioskowania. Zazwyczaj wymagane są tylko podstawowe informacje o kliencie i jego dochodzie. Aby otrzymać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb, możesz złożyć wniosek przez telefon, Internet lub osobiście w biurze.

Jakie firmy oferują pożyczki krótkoterminowe?

Jeśli szukasz zestawienia informacji o tym, gdzie pożyczysz gotówkę na krótki okres, warto korzystać z porównywarek finansowych. To narzędzia, które ułatwiają odnajdywanie atrakcyjnych ofert. Na podstawie rankingu na stronie głównej naszego serwisu stworzyliśmy listę pięciu przykładowych firm, z których oferty możesz skorzystać w razie potrzeby. Prezentowany zakres oferty dotyczy pożyczek dla nowych klientów.

 1. Lendon.pl – od 500 zł do 3 000 zł na 30 do 62 dni
 2. Gotówka Non Stop – od 500 zł do 3 000 zł na 30 dni
 3. ExtraPortfel.pl – od 500 zł do 6000 zł na 30 dni
 4. Pożyczka Plus – od 200 zł wyjątkowo nawet do 15 000 zł na okres do 45 dni

Pożyczki krótkoterminowe – jak wnioskować?

Jak już powiedzieliśmy, proces wnioskowania jest prosty. Za chwilę dowiesz się, jakie są kolejne kroki przy składaniu wniosku oraz jakich dokumentów zazwyczaj wymagają pożyczkodawcy.

Pamiętaj jednak, że oferty różnią się między sobą, w związku z czym, również wymagania firm pożyczkowych są inne. Zobaczmy!

Krok 1: Dopasowanie oferty

Najczęściej firmy pożyczkowe na swoich stronach internetowych umożliwiają ci wybranie dogodnej dla siebie oferty. Niektóre z nich przygotowały w tym celu suwak, za pomocą którego wybierasz interesującą cię kwotę i czas spłaty, a niektóre rozwijaną listę. Za każdym razem sprawdzaj, czy wiesz, jakie są szacowane koszty twojej pożyczki. Pożyczkodawcy mają obowiązek cię o tym informować.

Krok 2: wypełnienie wniosku

To najważniejszy krok w całym procesie. Tu w formularzu wniosku podajesz dane wymagane przez pożyczkodawcę. Najczęściej klienci są pytani o:

 • podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, datę urodzenia)
 • dane kontaktowe (adres zamieszkania/ zameldowania, numer telefonu komórkowego, adres e-mail)
 • dane do przelewu (numer osobistego rachunku bankowego)
 • informacje o dochodach (rodzaj umowy lub pobierane świadczenia socjalne, alimenty, inne niespłacone zobowiązania)

Na tej podstawie wniosek będzie oceniany. Mimo iż firmy udzielające pożyczek krótkoterminowych nie sprawdzają zdolności kredytowej równie dokładnie jak banki, to z pewnością robię to w w zakresie swoich możliwości.

Krok 3: weryfikacja klienta

Ten krok służy potwierdzeniu tożsamości klienta i jego konta bankowego. Aby zweryfikować te dwie rzeczy najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o:

 • zrobienie tradycyjnego przelewu bankowego na 1 grosz lub 1 zł,
 • zalogowanie się na swoje konto bankowe przy użyciu takich systemów jak Kontomatik czy Instantor,
 • telefoniczne potwierdzenie swoich danych.

Krok 4: wypłata pieniędzy

Jeśli pożyczkodawca oceni pozytywnie twój wniosek, pora na wypłatę środków. Informację o decyzji dostaniesz SMS-em, mailem lub telefonicznie. W zależności od polityki danej firmy pożyczkowej, pieniądze:

 • zostaną przelane na twoje konto bankowe,
 • wypłaci ci je pracownik biura pożyczkowego,
 • będziesz mógł je odebrać w placówce poczty polskiej.

Kilka firm pożyczkowych oferuje pożyczki w domu klienta. Wówczas kurier dowozi na miejsce gotówkę, a klient wypełnia na miejscu dokumenty.

Jakie są wymagania stawiane przed pożyczkobiorcami? Zazwyczaj bardzo niewielkie. Poprawnie złożony wniosek oraz źródło dochodu często wystarczają do wydania pozytywnej decyzji i otrzymania pieniędzy. Pożyczki krótkoterminowe są niemal dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Czy pożyczki krótkoterminowe są bezpieczne?

Zawsze warto sprawdzać czy firma, w której chcesz wziąć pożyczkę jest zaufana. Upewnij się czy dany pożyczkodawca podaje dane kontaktowe do siebie, czy udostępnia wzór umowy i formularz informacyjny oraz sprawdź opinie i oceny o wystawione przez dotychczasowych klientów tej marki.

Warto jednak pamiętać, że gdyby pożyczki krótkoterminowe nie były bezpieczne, nie byłyby też tak popularne.

Ocena: 4.33 (9 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy