star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki krótkoterminowe. Gdzie ich szukać?

kobieta z telefonem

Są sytuacje, kiedy na gwałt potrzebujesz gotówki. Nie masz czasu na zbędne formalności, czy dzwonienie do rodziny. Wtedy sięgasz po pożyczki krótkoterminowe. Podpowiadamy, gdzie je znajdziesz.

Pożyczka krótkoterminowa to produkt finansowy, którego termin spłacalności jest stosunkowo krótki. Na rynku pozabankowym dostępne są takie oferty ze spłacalnością zaczynającą się od jednego dnia, a kończącą na 45 dniach.

Charakterystyczną cechą tych pożyczek jest łatwość w procesie wnioskowania. Zazwyczaj wymagane są tylko podstawowe informacje o kliencie i jego dochodzie. Aby otrzymać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb, możesz złożyć wniosek przez telefon, Internet lub osobiście w biurze.

Jakie firmy oferują pożyczki krótkoterminowe?

Jeśli szukasz zestawienia informacji o tym, gdzie pożyczysz gotówkę na krótki okres, warto korzystać z porównywarek finansowych. To narzędzia, które ułatwiają odnajdywanie atrakcyjnych ofert. Na podstawie rankingu na stronie głównej naszego serwisu stworzyliśmy listę pięciu przykładowych firm, z których oferty możesz skorzystać w razie potrzeby. Prezentowany zakres oferty dotyczy pożyczek dla nowych klientów.

 1. Gotówka Non Stop – od 500 zł do 3 000 zł na 30 dni
 2. Pożyczka Plus – od 200 zł wyjątkowo nawet do 15 000 zł na okres do 45 dni
 3. ViaSMS – od 100 zł do 1500 zł na 30 dni
 4. Super Tysiak – od 500 zł do 3000 zł na 15-30 dni
 5. Kuki – od 500 zł do 5000 zł na 30 dni
 6. NetCredit – od 100 zł do 1500 zł na 7-30 dni
 7. Szybka Gotówka – od 400 zł do 5000 zł na 30 lub 65 dni
 8. Finbo – od 500 zł do 5000 zł na 30 dni
 9. Online Gotówka – od 400 zł do 5000 zł na 30 lub 65 dni
 10. Smart Pożyczka – od 200 zł do 3000 zł na 10-30 dni
 11. MiLoan – od 500 zł do 3000 zł na 30 dni

Pożyczki krótkoterminowe – jak wnioskować?

Jak już powiedzieliśmy, proces wnioskowania jest prosty. Za chwilę dowiesz się, jakie są kolejne kroki przy składaniu wniosku oraz jakich dokumentów zazwyczaj wymagają pożyczkodawcy.

Pamiętaj jednak, że oferty różnią się między sobą, w związku z czym, również wymagania firm pożyczkowych są inne. Zobaczmy!

Krok 1: Dopasowanie oferty

Najczęściej firmy pożyczkowe na swoich stronach internetowych umożliwiają ci wybranie dogodnej dla siebie oferty. Niektóre z nich przygotowały w tym celu suwak, za pomocą którego wybierasz interesującą cię kwotę i czas spłaty, a niektóre rozwijaną listę. Za każdym razem sprawdzaj, czy wiesz, jakie są szacowane koszty twojej pożyczki. Pożyczkodawcy mają obowiązek cię o tym informować.

Krok 2: wypełnienie wniosku

To najważniejszy krok w całym procesie. Tu w formularzu wniosku podajesz dane wymagane przez pożyczkodawcę. Najczęściej klienci są pytani o:

 • podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL i numer dowodu osobistego);
 • dane kontaktowe (adres zamieszkania/ zameldowania, numer telefonu komórkowego, adres e-mail)
 • dane do przelewu (numer osobistego rachunku bankowego)
 • informacje o dochodach (rodzaj umowy lub pobierane świadczenia socjalne, alimenty, inne niespłacone zobowiązania.) Warto jednak podkreślić, że pożyczkodawcy nie wymagają żadnych zaświadczeń, które potwierdzałyby podane informacje – wystarczy im sama deklaracja klienta.

Na tej podstawie wniosek będzie oceniany. Mimo iż firmy udzielające pożyczek krótkoterminowych nie sprawdzają zdolności kredytowej równie dokładnie jak banki, to z pewnością robię to w w zakresie swoich możliwości.

Krok 3: weryfikacja klienta

Ten krok służy potwierdzeniu tożsamości klienta i jego konta bankowego. Aby zweryfikować te dwie rzeczy najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o:

 • zrobienie tradycyjnego przelewu bankowego na 1 grosz lub 1 zł,
 • zalogowanie się na swoje konto bankowe przy użyciu takich systemów jak Kontomatik czy Instantor,
 • telefoniczne potwierdzenie swoich danych.

Krok 4: wypłata pieniędzy

Jeśli pożyczkodawca oceni pozytywnie twój wniosek, pora na wypłatę środków. Informację o decyzji dostaniesz SMS-em, mailem lub telefonicznie. W zależności od polityki danej firmy pożyczkowej, pieniądze:

 • zostaną przelane na twoje konto bankowe,
 • wypłaci ci je pracownik biura pożyczkowego,
 • będziesz mógł je odebrać w wybranej placówce poczty polskiej, pod warunkiem, że dana firma pożyczkowa realizuje wypłaty za pośrednictwem czeku GIRO.

Kilka firm pożyczkowych oferuje pożyczki w domu klienta. Wówczas kurier dowozi na miejsce gotówkę, a klient wypełnia na miejscu dokumenty.

Jakie są wymagania stawiane przed pożyczkobiorcami? Zazwyczaj bardzo niewielkie. Poprawnie złożony wniosek oraz źródło dochodu często wystarczają do wydania pozytywnej decyzji i otrzymania pieniędzy. Pożyczki krótkoterminowe są niemal dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Czy pożyczki krótkoterminowe są bezpieczne?

Zawsze warto sprawdzać czy firma, w której chcesz wziąć pożyczkę jest zaufana. Upewnij się czy dany pożyczkodawca podaje dane kontaktowe do siebie, czy udostępnia wzór umowy i formularz informacyjny oraz sprawdź opinie i oceny o wystawione przez dotychczasowych klientów tej marki.

Warto jednak pamiętać, że gdyby pożyczki krótkoterminowe nie były bezpieczne, nie byłyby też tak popularne.

Podsumowanie

 1. Pożyczka krótkoterminowa to najpopularniejszy produkt w ofercie firm pozabankowych.
 2. Jak wskazuje nazwa, charakteryzuje ją krótki termin spłaty (najczęściej nie dłużej niż 30 dni, chociaż aktualnie na rynku dostępne są także oferty umożliwiające pożyczenie potrzebnych środków na 45 lub nawet 60 dni).
 3. Klienci wnioskują o nią najczęściej, ponieważ mogą zrobić to dosłownie o każdej porze – wystarczy mieć pod ręką urządzenie z dostępem do internetu (komputer, smartfon). Dodatkowo cały proces jest intuicyjny, przebiega bardzo sprawnie i szybko.
 4. Pożyczkodawcy błyskawicznie weryfikują też złożony wniosek. Sama weryfikacja dotyczy nie tylko tożsamości klienta, ale i jego historii finansowej (z naciskiem na dotychczasową historię zadłużenia i terminowość w spłacaniu zobowiązań). Jeśli nie ma żadnych przeszkód ku temu, by pożyczyć mu określoną kwotę, przelew środków na jego konto jest zlecany od razu po podjęciu pozytywnej decyzji pożyczkowej.
 5. Ubieganie się o pożyczki krótkoterminowe jest bezpieczne, pod warunkiem, że korzysta się z oferty sprawdzonych firm, które działają na rynku od lat i są zrzeszone w organizacjach branżowych promujących stosowanie dobrych praktyk i odpowiedzialne pożyczanie.

 1. Czy pożyczka krótkoterminowa jest tym samym co chwilówka?

  Tak. Pożyczka terminowa to każda pożyczka z terminem spłaty wynoszącym najczęściej 30 dni i spłacana „za jednym razem”. Firmy pozabankowe zajmują się udzielaniem głównie takich zobowiązań i to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów.

 2. Czy bardziej opłaca się wnioskować o pożyczki krótkoterminowe, czy długoterminowe?

  Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji finansowej danej osoby. Jeśli wiemy, że nasze problemy finansowe są przejściowe, i mamy pewność, że sytuacja niedługo się poprawi, szybka pożyczka z krótkim okresem kredytowania powinna pomóc nam stanąć na nogi i przetrwać najtrudniejszy moment. Jeżeli natomiast do pożyczenia środków zmusiły nas niespodziewane okoliczności, może przydać się więcej czasu na spłatę lub rozłożenie pożyczki na raty.

 3. Po czym poznać uczciwą firmę pozabankową?

  Po pierwsze, uczciwy pożyczkodawca udzieli nam pożyczki na przejrzystych zasadach – wszystkie jej koszty będą wyraźnie wskazane i uwzględnione w umowie. Po drugie, na jego stronie podane będą wszystkie najważniejsze informacje takie jak pełna nazwa, adres siedziby, dane kontaktowe. Nie powinniśmy mieć też problemu ze znalezieniem w internecie opinii klientów na jego temat.

Ocena: 4.33 (9 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments