star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki do domu bez BIK. Gdzie ich szukać?

mężczyzna pukający do drzwi

Pożyczki z obsługą w domu ma w swojej ofercie jedynie kilka firm pożyczkowych. Wygoda takiego rozwiązania i bezpośredni kontakt z przedstawicielem pożyczkodawcy przekłada się na wysoką jakość obsługi klienta. Sprawdziliśmy, czy pożyczki domowe można uzyskać bez weryfikacji w bazach dłużników.

Przeterminowane zobowiązanie może spędzać sen z powiek dłużnika, który chce ponownie pożyczyć pieniądze. Weryfikacja zdolności pożyczkowej klienta odbywa m.in. się za pośrednictwem analizy baz dłużników. Pomaga to ocenić wiarygodność finansową klienta.

Dlaczego firmy pożyczkowe sprawdzają BIK?

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to baza, w której gromadzone są dane w zakresie zaciągania zobowiązań finansowych: kredytów i pożyczek. Raport BIK zawiera zarówno historię płatności za poszczególne raty kredytu bankowego, jak i innych zobowiązań. Firmy pożyczkowe, które przed udzieleniem finansowania sprawdzają bazę BIK otrzymują wiedzę, czy klient wcześniej pożyczał pieniądze i czy terminowo spłacał swoje zobowiązania. Sprawdzanie rejestrów informacji kredytowej pozwala realnie ocenić zdolność do spłaty zadłużenia.

Większość firm pożyczkowych i banków sprawdza historię wnioskodawców w BIK. Podobnie ma to miejsce w przypadku pożyczek udzielanych bezpośrednio w domu. Pożyczkę z obsługą w mieszkaniu klienta można jednak otrzymać, nawet w przypadku problemów ze wcześniejszą spłatą zadłużenia. Każdy wniosek podlega indywidualnej ocenie firmy.

Jakie bazy oprócz BIK sprawdzają firmy pożyczkowe ?

Zwykle klienci firm pożyczkowych poddawani są weryfikacji w kilku miejscach, m.in.:

  • BIG Infomonitor,
  • BIG ERIF,
  • KRD BIG,
  • Związek Banków Polskich.

Warunkiem wpisu do baz dłużników BIG jest przede wszystkim zadłużenie, które przekracza co najmniej 60 dni, o wartości nie mniejszej niż 200 zł.

Ile kosztują pożyczki w domu klienta?

Chwilówki z obsługą domową są zwykle droższe niż te udzielane online. Dlaczego? To proste. Firmy pożyczkowe muszą zatrudnić osobę, która podpisze umowę z klientem oraz będzie odbierać raty pożyczki. Ma to bezpośredni wpływ na wysokość kosztów udzielonego finansowania. Zawsze przed podpisaniem umowy trzeba sprawdzić wszystkie koszty i porównać je z wysokością pożyczki udzielanej online.

Pożyczka w domu – jakie warunki trzeba spełnić?

Zasady udzielania pożyczek w domu klienta są podobne jak w przypadku pożyczek online, choć trzeba spełnić trochę więcej formalności. Pożyczkę otrzyma osoba:

  • pełnoletnia – niektóre firmy wprowadzają wyższy limit wieku,
  • która posiada stałe źródło dochodu – renta, emerytura, wynagrodzenie – firmy pożyczkowe wymagają zaświadczenia o dochodach lub np. decyzję o przyznaniu emerytury,
  • okaże dowód osobisty.

Dodatkowo mogą być wymagane:

  • umowa najmu lub własności mieszkania,
  • rachunek za media wystawiony na nazwisko klienta.

Przedstawiciel firmy pożyczkowej dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej, sprawdza wymagane dokumenty i podpisuje umowę pożyczki podczas wizyty w domu klienta. Pieniądze wypłacane są do ręki, nie ma potrzeby posiadania konta bankowego. Zwrot pożyczki następuje zgodnie z harmonogramem spłaty. Każdą ratę odbiera przedstawiciel – również w domu klienta.

Alternatywy dla pożyczek w domu klienta bez BIK

Pożyczka w domu klienta to nie jedyny sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki bez BIK. Niektóre firmy oferują dla swoich pracowników pożyczki na dogodnych warunkach. Dofinansowanie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych czy kasy pożyczkowo – zapomogowej jest nisko oprocentowane, a przyznanie pożyczki jest niezależne od baz dłużników. Wadą takiego rozwiązania jest ograniczony zakres osób, które mogą skorzystać z tej formy finansowania.

Podsumowanie

Pożyczka w domu klienta jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają konta bankowego, nie korzystają z Internetu lub posiadają zadłużenie, które wiąże się z zajęciem komorniczym. Trzeba się jednak liczyć z tym, że indywidualna obsługa przez przedstawiciela firmy ma wpływ na wyższe koszty pożyczki. Firmy pożyczkowe, które mają w swojej ofercie pożyczki domowe, zwykle sprawdzają BIK i inne bazy dłużników. Jednak każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie i liczy się przede wszystkim aktualna sytuacja finansowo-ekonomiczna klienta.

Ocena: 3.94 (17 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments