star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki długoterminowe online bez BIK

banknot 200 zł

Jeszcze niedawno Biuro Informacji Kredytowej stanowiło główne źródło wiedzy o naszych poczynaniach finansowych. Dziś BIK często schodzi na dalszy plan, a firmy pozabankowe niezbędne informacje wyciągają z innych baz. Co więcej, niektóre instytucje pożyczkowe w ogóle nie czują potrzeby współpracy z tym rejestrem.

Infomonitor ERIF czy KRD – to właśnie od tych instytucji pożyczkodawcy mogą pobrać dane na temat naszych zaległości finansowych. Co prawda, będą to wyłącznie informacje dotyczące opóźnień w spłacie aktualnych zobowiązaniach, ale już na tej podstawie firma będzie w stanie ocenić, czy jesteśmy wiarygodnym klientem.

Tym samym konieczność kontroli klienta w BIK w niektórych przypadkach okazuje się zbędna.

Wielu pożyczkodawców, znając obawy pożyczkobiorców związane z BIK, decyduje się pójść tą właśnie drogą. Na rynku pozabankowym działa obecnie kilka firm, które dają szansę na pożyczkę także tym osobom, których historia w BIK jest daleka od ideału.

Tu znajdziesz pożyczkę długoterminową bez BIK!

Pożyczkę długoterminową online bez BIK posiadają w swojej ofercie następujące firmy:

 

Choć oferta pożyczek długoterminowych online bez BIK nie jest zbyt rozbudowana, warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, która z propozycji będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, który z pewnością pomoże wam podjąć najlepszą decyzję.

 

Jak wybrać pożyczkę długoterminowa bez BIK?

 • Przeanalizuj swoje możliwości finansowe – upewnij się, że w ciągu następnych kilku miesięcy będziesz w stanie regularnie spłacać dane zobowiązanie.
 • Porównaj przedstawione pożyczki pod kątem takich parametrów jak całkowity koszt i wysokość miesięcznej raty. Sprawdź, jak wybrana młodzi ludzie z pieniędzmioferta wypada na tle innych propozycji. Zastanów się, czy proponowana wysokość raty jest w zasięgu twoich możliwości finansowych.
 • Staraj się wybierać te propozycje, które są dla ciebie najbardziej korzystne finansowo.
 • Zwróć uwagę na inne warunki pożyczki, np. wiek bądź konieczność posiadania stałego zatrudnienia. Przed złożeniem wniosku, upewnij się, że spełniasz wszystkie wymagania.
 • Wybierz odpowiedni okres spłaty. Choć rozłożenie pożyczki na wiele miesięcy zwykle zwiększy jej koszt, jednocześnie obniży się miesięczna wysokość raty. Tym samym, łatwiej będzie ci regulować zobowiązanie w terminie.
 • Sprawdź dodatkowe koszty pożyczki. W niektórych firmach konieczne będzie uiszczenie dodatkowej opłaty przygotowawczej lub/i administracyjnej.
 • Zapoznaj się z polityką firmy dotyczącą opóźnień w spłacie. Sprawdź, czy pożyczkodawca pozwala na przedłużenie terminu spłaty zobowiązania i jakie kroki podejmuje wobec klientów, którzy nie zwracają pożyczki na czas.

Jak wziąć pożyczkę długoterminową bez BIK?

Kiedy wybierzesz już odpowiednią pożyczkę, możesz łatwo przejść do procesu wnioskowania – wystarczy kliknąć przycisk “Złóż wniosek” obok wybranej oferty. W przypadku pożyczek internetowych, całość tego procesu odbywa się online i zajmuje zaledwie kilka minut. Oto kroki, które musisz wykonać, aby poprawnie zawnioskować o potrzebne wsparcie finansowe:

 1. Wybór kwoty pożyczki i okresu spłaty – dokonasz go za pomocą suwaków dostępnych na stronie głównej pożyczkodawcy.
 2. Podanie danych osobowych i kontaktowych – pola na wpisanie tych informacji zwykle znajdują się na pierwszych stronach formularza.
 3. Uzupełnienie informacji finansowych – pożyczkodawca zapyta o twój dochód oraz jego źródło. Musisz przygotować się także na zawarcie umowy pożyczkipytania o pracodawcę oraz sytuację finansową twojego gospodarstwa domowego.
 4. Odpowiedź na dodatkowe pytania – firma pozabankowa może zapytać np. czy posiadasz samochód.
 5. Potwierdzenie tożsamości – dokonasz jej za pomocą przelewu na rachunek pożyczkodawcy symbolicznego grosza bądź za pomocą aplikacji weryfikacyjnej.
 6. Potwierdzenie chęci wnioskowania o pożyczkę – po pozytywnym potwierdzeniu tożsamości, pożyczkodawca poprosi o ostateczne potwierdzenie złożonego wniosku.

Kiedy przejdziesz wszystkie przedstawione etapy wnioskowania pozostaje ci tylko oczekiwać na decyzję pożyczkodawcy. Odpowiedź zazwyczaj otrzymasz mailem lub smsem. W szczególnych przypadkach konsultant firmy skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Podsumowując

Każdy pożyczkodawca zobowiązany jest do kontroli zdolności i wiarygodności finansowej swoich potencjalnych klientów. Jeśli więc nawet nie korzysta z informacji przechowywanych w BIK, na pewno dokładnie sprawdzi inne źródła.

Aby zwiększyć swoje szanse na pożyczkę, przed złożeniem wniosku, spróbuj nieco poprawić swoją sytuację finansową. Przejdź do artykułu “Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić i poprawić?” i zobacz, jak zrobić to w najprostszy sposób! (kg)

Ocena: 3.92 (74 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments