star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki dla lekarzy. Porównujemy oferty pożyczek bankowych i pozabankowych

grupa chirurgów podczas operacji

Ukończone studia medyczne mogą zapewniać nie tylko satysfakcjonującą karierę zawodową, ale także preferencyjne oferty ze strony sektora bankowego. Warunki uzyskania pożyczki dla lekarzy różnią się od tych standardowych, ale zwykle wiążą się także z dodatkowymi przywilejami.

Wykonywany zawód potencjalnego kredytobiorcy jest brany pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej przez bank. Chodzi nie tylko o prestiż związany z wykonywaną pracą, ale przede wszystkim o możliwości jakie się z tym wiążą. Zarobki lekarza lub innego wysoko wykwalifikowanego specjalisty często są wyższe niż standardowe. Dodatkowo nawet w razie utraty jednego kontraktu, znalezienie innego miejsca pracy dla profesjonalisty nie powinno być trudne. Dlatego sektor bankowy może zabiegać o pozyskanie klientów, którzy wykonują zawód lekarza, poprzez tworzenie lepszych niż standardowe produktów finansowych, w tym kredytów czy pożyczek.

Pożyczki bankowe dla lekarzy. Czy są specjalne oferty?

Rynek bankowy posiada ofertę kredytów i pożyczek kierowanych do określonej grupy klientów, w tym także dla lekarzy. Mogą to być produkty finansowe dostępne dla szeroko pojętego klienta VIP, który z uwagi na posiadane dochody lub stan utrzymywanych aktywów na koncie bankowym, korzysta z usług bankowych na preferowanych warunkach, a także dla ściśle określonego kręgu specjalistów. Drugi rodzaj ofert również wiąże się z innymi, a często także lepszymi warunkami kredytowymi.

Przedstawiciele wolnych zawodów, do których zwykle zaliczani są lekarze wszystkich specjalności, są postrzegani często jako osoby zamożne, ze stabilnym źródłem dochodu. Co z punktu widzenia banku może stanowić synonim rzetelnego kredytobiorcy, który spłaca swoje zobowiązania na czas.

Oferta pożyczek kierowana do lekarzy może wiązać się z wyższą dostępną kwotą finansowania, niższym oprocentowaniem, szybszą decyzją kredytową czy innym niż standardowy okresem spłaty zobowiązania.

Pożyczasz 5 000
od 5000 zł do 30000 zł
Okres 48 mies.
od 3 do 120 mies.
Rata 124,04 zł/mies.
Koszt 953,92
RRSO: 9,31%
Pożyczasz 4 000
od 1306 zł do 179220 zł
Okres 48 mies.
od 2 do 96 mies.
Rata 111 zł/mies.
Koszt 1 305
RRSO: 15,63%
Pożyczasz 4 000
od 500 zł do 70000 zł
Okres 48 mies.
od 48 do 60 mies.
Rata 109,31 zł/mies.
Koszt 1 246,88
RRSO: 13,65%
Pożyczasz 4 000
od 1000 zł do 300000 zł
Okres 48 mies.
od 3 do 120 mies.
Rata 101,66 zł/mies.
Koszt 879,68
RRSO: 11,13%
Pożyczasz 4 000
od 1000 zł do 150000 zł
Okres 48 mies.
od 9 do 96 mies.
Rata 100 zł/mies.
Koszt 800
RRSO: 9,34%

Kredyty dla lekarzy – przegląd ofert

Lekarze mogą korzystać z dostępnej na rynku bankowym wolne zawody, jak i ofert dostępnych dla klienta indywidualnego. W poniższej tabeli przedstawiamy aktualnie dostępne oferty kredytów gotówkowych ze wskazaniem kto może skorzystać z kredytu, w jakiej wysokości i z jakim okresem spłaty.

Porównaj wszystkie oferty pożyczek bankowych tutaj

BankOfertaDla kogoRRSOKwota kredytuOkres kredytowania
mBankKredyt dla posiadaczy konta Ja - Profesjonalista- dla przedstawicieli wolnych zawodówbrak danychdo 500.000 zł - ustalany indywidualnie
Citi HandlowyPożyczka gotówkowa online- dla każdego, kto ma co najmniej 21 lat i minimalny dochód netto na poziomie 1.700 zł miesięcznie10,19%do 150.000 zł- do 8 lat
Alior BankPożyczka z Mikrokosztami- dla każdego, kto ma ukończone 18 lat13,65%do 70.000 zł- do 5 lat
PKO B.P.Pożyczka gotówkowa- dla każdego, kto ma ukończone 18 lat7,45%do 200.000 zł- do 2 lat
Santander Bank PolskaKredyt gotówkowy- dla każdego, kto ma ukończone 18 lat11,18% do 300.000 zł- do 10 lat
Getin BankKredyt gotówkowy dla wolnych zawodów- dla przedstawicieli wolnych zawodów, w tym lekarzy wszystkich specjalności10,2%do 200.000 zł- do 10 lat

Kredyt dla lekarza – czy stomatolog i weterynarz też go dostaną?

Kwestia kręgu osób uprawnionych do uzyskania kredytu dla wolnych zawodów, zależy tak naprawdę od oferty banku. Wśród tej grupy specjalistów można wymienić zarówno lekarzy, prawników, programistów czy doradców podatkowych. Z powodu braku definicji ustawowej wolne zawody bardziej intuicyjnie można kojarzyć przede wszystkim z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Z tego względu zarówno stomatolog, jak i weterynarz może znaleźć się w tej uprzywilejowanej grupie zawodów, których przedstawiciele mogą liczyć na lepsze warunki kredytowe.

Wymagania wobec lekarzy biorących kredyt – czy są jakieś inne?

Warunkiem uzyskania kredytu czy pożyczki jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Ten wymóg dotyczy również lekarzy czy innych przedstawicieli tzw. wolnych zawodów. Dlatego kredytodawca przed przyznaniem finansowania sprawdzi dotychczasową historię kredytową osoby składającej wniosek o kredyt a także będzie wymagał przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość dochodów. W przypadku lekarzy może to być np.:

 • wyciąg z firmowego rachunku bankowego za wymagany okres np. 6 miesięcy albo
 • PIT-36/36L za ubiegły rok obrachunkowy albo
 • dokumentacja finansowa właściwa dla prowadzonej działalności i formy rozliczeń.

Standardowo też jak przy każdej pożyczce będzie wymagany dokument potwierdzający tożsamość wnioskodawcy – najczęściej dowód osobisty.

W przypadku kredytu, który jest kierowany wyłącznie do określonej grupy osób, w tym przypadku do lekarzy, bank będzie wymagał okazania dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu. Dodatkowym warunkiem może być również konieczność prowadzenia działalności gospodarczej przez określony czas – np. co najmniej 6 miesięcy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie wartościowy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pożyczki pozabankowe dla lekarzy. Co to za oferty?

Pożyczki dla lekarzy oferuje również sektor pozabankowy. Zaletą tego typu finansowania jest szybka decyzja pożyczkowa bez zbędnych formalności. Dla uzyskania pożyczki, oprócz dowodu osobistego i dokumentów potwierdzających prawo wykonywania zawodu, wymagana jest najczęściej dobra historia kredytowa, czyli brak opóźnień w spłacie wcześniejszych zobowiązań. Przed podpisaniem tego typu umowy warto sprawdzić nie tylko wysokość oferowanego oprocentowania pożyczki, prowizje i inne koszty, które trzeba ponieść, ale także samego pożyczkodawcę – czy ma dobre opinie, jakie warunki spłaty oferuje, jakiego oczekuje zabezpieczenia spłaty itp.

Sprawdź oferty pożyczek na raty wśród różnych firm pozabankowych 

Aktualna oferta kredytów i pożyczek dostępna na rynku finansowym kierowana do lekarzy nie jest zbyt rozbudowana. Jednak przedstawiciele wolnych zawodów mają zwykle szerszy wybór: od standardowych kredytów dla klientów indywidualnych, ofert kredytów dla profesjonalistów, po produkty finansowe skierowane do klienta VIP – bo z reguły wolny zawód wiąże się również z wyższymi niż przeciętne zarobkami.

Podsumowanie

 1. Specjalne oferty na preferencyjnych warunkach dla lekarzy oferują jedynie nieliczne instytucje bankowe.
 2. W zależności od potrzeb lekarze mogą sięgnąć po rozwiązanie w postaci kredytów gotówkowych bądź pożyczek pozabankowych.
 3. Bez względu na wykonywany zawód – lekarze również muszą wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy bądź pożyczkę ratalną.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy wszystkie banki mają w swoich ofertach dedykowane oferty dla lekarzy?

  Nie, tylko niektóre banki mają specjalne oferty kredytów gotówkowych dla przedstawicieli wolnych zawodów (w tym lekarzy).

 2. Czy ze względu na wykonywany zawód lekarze mogą spodziewać się obniżenia wymagań w stosunku do posiadanej zdolności kredytowej?

  Nie, również w przypadku lekarzy bank może poprosić o dokumenty dotyczące zatrudnienia czy potwierdzające uzyskiwane dochody. Zbadana również zostanie historia kredytowa.

Nie ma jeszcze głosów
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 80,40
RRSO: 513,59%

Inne wpisy z tej kategorii

0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x