star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka z ratą malejącą. Czy ją znajdziesz w firmach pozabankowych?

Pożyczka z ratą malejącą

Pozabankowe pożyczki ratalne cieszą się coraz większą popularnością. Takie zobowiązanie łatwiej spłacać terminowo niż szybką pożyczkę zaciąganą na 30 dni. Wielu klientów szuka także coraz bardziej dopasowanych rozwiązań, jak np. pożyczki z ratą malejącą. Sprawdzamy, czy firmy pożyczkowe mają je w swojej ofercie.

Najpierw jednak zdefiniujmy, czym w ogóle jest rata malejąca. Z takim rozwiązaniem najczęściej spotykamy się przy kredytach bankowych. Jeśli pożyczkobiorca decyduje się na ratę malejącą, to na początku spłaca wyższe raty, które z każdym miesiącem stopniowo się obniżają. W przypadku kredytów bankowych oznacza to, że kapitał kredytu jest spłacany w regularnych odstępach czasowych, w równych częściach. Odsetki są naliczane w oparciu o kwotę kapitału pozostałego do spłaty, która  stopniowo maleje, co oznacza że kwota odsetek w każdej racie jest coraz mniejsza.

Czy rata malejąca się opłaca?

Pożyczka z ratą malejącą a chwilówkiWszystko oczywiście zależy od wysokości kredytu i preferencji samego spłacającego. Specjaliści wyliczają, że raty zmienne – czyli mające i rosnące są o wiele bardziej opłacalne niż spłacanie zobowiązania w równych częściach. Wiadomo, że dla naszego domowego budżetu lepszym rozwiązaniem jest oddawanie coraz mniejszych sum, jesteśmy też wówczas w pewien sposób ubezpieczeni na wypadek pogarszającej się sytuacji finansowej.

Pożyczki pozabankowe a rata malejąca – czy to w ogóle możliwe?

Firmy pożyczkowe rozwijają swoje oferty i starają je dopasować do potrzeb klientów. Aktualnie taką ofertę przygotowała dla swoich klientów firma Aasa Polska, póki co inni pożyczkodawcy nie planują takich rozwiązań. Zatem w większości przypadków pożyczkobiorcy mogą sami ustalić, o jaką kwotę chcą wnioskować i na jaki okres pożyczyć. Od razu też mogą zapoznać się z prognozowaną ratą. Nie mają jednak możliwości, by określić czy chce się spłacać zobowiązanie w stałych, równych ratach czy w zmiennych.

Porównaj oferty pożyczek

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę ratalną?

Póki co nie możemy decydować, jaki rodzaj rat najbardziej nam odpowiada, ale za to możemy wybrać najlepszą ofertę pożyczki ratalnej. Dzięki rankingowi pożyczek ratalnych porównamy koszty poszczególnych zobowiązań, maksymalną i minimalną kwotę, o jaką można wnioskować, okres kredytowy, na jaki możemy wnioskować, poznamy opinie o firmie pożyczającej oraz pozostałe szczegóły oferty. Znalezienie pożyczki dopasowanej do naszych potrzeb zajmie nam parę minut. Potem możemy już przejść na stronę pożyczkodawcy, złożyć wniosek i czekać na decyzję.

Pożyczka z ratą malejącą a pożyczki w instytucjach pozabankowych

Weź pożyczkę na raty

Pożyczki ratalne na wyciągnięcie ręki

Być może za jakiś czas firm pożyczkowe wprowadzą na rynek pożyczki z ratą malejącą. Na razie mamy wiele innych udogodnień – możemy składać wniosek online, szybko i bezpiecznie, sami ustalać wysokość kwoty i okres kredytowy, czy nawet dopasować wysokość rat do swoich potrzeb. Dzięki temu nie wpadniemy w długi i znajdziemy najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Ocena: 4.33 (3 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments