star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka w domu klienta – to trzeba wiedzieć!

Pożyczka w domu klienta – to trzeba wiedzieć!

Opcja dostarczenia pieniędzy do domu klienta to  świetna alternatywa dla tych, którzy nie mają rachunku bankowego lub ich konto zajął komornik.

Niestety, wybór takiego rozwiązania wiąże się z dodatkowymi kosztami. Poznaj szczegóły!

Firmy oferujące pożyczkę z obsługą domową ogłaszają się praktycznie wszędzie. Wystarczy, że spojrzysz na przystanki autobusowe czy tablice ogłoszeniowe w twoim mieście. Niestety, część z tych ofert nigdy nie powinna trafić do twoich rąk.

Z dnia na dzień zwiększa się bowiem ilość oszustów, którzy żerują na osobach będących w trudnej sytuacji finansowej. Zawyżone koszty pożyczki czy niejasności w umowach bardzo często wpędzają klienta w jeszcze większe zadłużenie.

Dlatego jeśli już koniecznie potrzebujesz gotówki z dostawą do domu, lepiej zdecydować się na znaną firmę, która wniosek o pożyczkę pozwala złożyć online.

Kto daje pożyczki w domu klienta?Chwilówka na 500+

W naszej porównywarce znajdują się także i takie instytucje pożyczkowe. Co więcej, każda z nich gwarantuje, że pożyczek udziela na rzetelnych i uczciwych zasadach. Po pożyczkę z obsługą domową możesz wnioskować przez internet w następujących firmach:

Pożyczka w domu klienta – jak wnioskować?

Choć podpisanie umowy pożyczkowej oraz dopełnienie wszelkich innych formalności mają miejsce w domu klienta, wniosek o pożyczkę w każdej z wymienionych firm pozabankowych składa się online. Aby wypełnić taki wniosek będziesz zatem musiał:

1. Wybrać pożyczkodawcę

Z przedstawionych przez nas marek pożyczkowych wybierz firmę, której oferta najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Porównaj pożyczki pod kątem takich parametrów jak:

 • maksymalna kwota pożyczki,
 • dopuszczalny okres spłaty,
 • koszt zobowiązania,
 • koszt obsługi domowej,
 • inne opłaty naliczane przez pożyczkodawcę (np. opłata przygotowawcza),
 • wymagania w stosunku do pożyczkobiorców (np. minimalny i maksymalny wiek),
 • ewentualne skutki nieterminowości.

2. Wypełnij wniosek pożyczkowy

Kiedy wybierzesz już swojego pożyczkodawcę, przejdź na jego stronę internetową i wypełnij zamieszczony tam wniosek o pożyczkę. W niektórych przypadkach wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, a konsultant firmy oddzwoni do ciebie i wspólnie dopełnicie formalności pożyczkowych.

Niektóre wnioski pożyczkowe są jednak dużo bardziej rozbudowane. Oprócz wspomnianych wyżej danych, w takich formularzach zwykle trzeba podać także:

 • informacje z dowodu osobistego,
 • adres zameldowania/zamieszkania/korespondencyjny,
 • adres mailowy,
 • informacje o zatrudnieniu (ewentualnie),
 • informacje dotyczące twoich finansów.

Firmy pozabankowe bardzo często już na etapie wniosku pytają o to, jaki rodzaj pożyczki interesuje klienta – z dostawą do domu czy też z przelewem na konto. Tak jest np. w przypadku firmy Provident, oferującej tzw. Pożyczkę Dopasowaną.

Uwaga!

Określenie w jaki sposób chcesz otrzymać pieniądze bardzo często potrzebne jest do ustalenia ostatecznych kosztów pożyczki. Obsługa domowa jest bowiem droższa niż przelew pieniędzy na rachunek bankowy. Wybierając taki wariant musisz zatem liczyć się z tym, że zapłacisz więcej niż w innych firmach pozabankowych.

3. Poczekaj na kontakt ze strony pożyczkodawcy

Jeśli wniosek o pożyczkę wypełnisz prawidłowo, po jakimś czasie powinien odezwać się do ciebie konsultant wybranego pożyczkodawcy. Z jego pomocą dopełnisz pozostałych formalności pożyczkowych i ustalisz dogodny termin spotkania w celu odbioru pożyczki

Koszty pożyczki w domu klientaumowa pożyczki

Koszty tego typu pożyczki są większe średnio o 25% co oznacza, że w zależności od kwoty, do ceny pożyczki będziesz musiał doliczyć od klikudziesięciu do kilkuset złotych.

Firmy pożyczkowe naliczają także różne opłaty za poszczególne rodzaje wizyty w domu klienta – dla przykładu, za udzielenie pożyczki w kwocie 300 zł jeden z pożyczkodawców oprócz łącznych koszów w wysokości 134 zł naliczy klientowi także opłatę:

 • za przyniesienie pieniędzy do domu w wysokości 100 zł,
 • za odbiór pożyczki kolejne 80 zł.

Identyczna pożyczka w firmach oferujących całkowitą obsługę pożyczki przez internet może natomiast kosztować zaledwie niecałe 50 zł. Jak widzisz, różnica w kosztach jest ogromna.

Oczywiście wyższa cena pożyczki z dostawą do domu klienta wynika z tego, że do obsługi takiej transakcji potrzebna jest dodatkowa osoba, która pojedzie do domu pożyczkobiorcy, w imieniu firmy podpisze z nim umowę, dostarczy pieniądze, a potem zgłosi się także po ich odbiór.

Praca takiego człowieka to dodatkowy koszt ponoszony przez firmę. Dlatego częścią opłat z tym związanych pożyczkodawca obciąża klienta. Często jednak opłaty te nie są adekwatne do rzeczywistych kosztów poniesionych przez firmę pozabankową.

Jak zwrócić pożyczkę?pożyczka przez całą dobę

Podczas wizyty pracownika firmy w twoim domu zwykle będziesz musiał podpisać umowę pożyczki oraz zapoznać się z pozostałymi dokumentami związanymi z danym zobowiązaniem. W dokumentach tych znajdziesz informacje o terminie zwrotu pożyczki.

W ustalonym dniu pracownik pożyczkodawcy pojawi się u ciebie ponownie, aby odebrać pożyczony kapitał wraz z należnymi z tego tytułu kosztami.

Pamiętaj!

#1. Jeżeli  zdecydujesz się na pożyczenie pieniędzy z dostawą do domu, pamiętaj żeby korzystać z usług tylko sprawdzonych pożyczkodawców (o których pisaliśmy wyżej).

#2. Kiedy nadejdzie dzień zwrotu pożyczki, a ty wciąż nie będziesz dysponował potrzebną na ten cel gotówką, lepiej wcześniej poinformować o tym pożyczkodawcę i próbować umówić się na inny termin.

Niektóre firmy pozabankowe naliczają bowiem dodatkowa opłatę za bezskuteczną wizytę swojego pracownika. Dodatkowo będziesz musiał także liczyć się z odsetkami za opóźnienie w spłacie.

#3. W przypadku niedotrzymania terminu płatności może zdarzyć się tak, że przedstawiciel firmy będzie zjawiał się u ciebie co jakiś czas i nalegał na zwrot długu. Niektóre firmy pożyczkowe naliczają sobie opłaty za każdą taką wizytę.

Przed podpisaniem umowy warto zatem sprawdzić jaką politykę w tej kwestii stosuje wybrany  pożyczkodawca, aby potem uniknąć nerwów i niepotrzebnych kosztów.(kg)

Ocena: 4.17 (189 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x