star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka samoobsługowa w Provident czyli pieniądze na już!

Pożyczka samoobsługowa w Provident czyli pieniądze na już!

Jak dotąd Provident kojarzył się głównie z pożyczkami z obsługą domową. Jakiś czas temu firma postanowiła jednak odejść nieco od tego wizerunku i wpisać się w nurt pożyczkodawców którzy cały proces pożyczania pieniędzy załatwiają online. I tak powstała tzw. pożyczka samoobsługowa. Przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi.

 

Jak działa pożyczka samoobsługowa?

Każdy kto choć raz korzystał z chwilówek przez internet, znajdzie w Providencie dokładnie tę samą zasadę działania. Na początek potrzebna będzie rejestracja w serwisie oraz utworzenie indywidualnego konta online u pożyczkodawcy. Provident zapyta o nasze podstawowe dane takie jak adres bądź Pesel. Dodatkowo będziemy musieli także podać informacje o naszym zatrudnieniu. Provident zapewnia jednak, że nie będzie kontaktował się z naszym pracodawcą. Tych danych potrzebuje bowiem wyłącznie po to, aby stwierdzić, że posiadamy jakiekolwiek źródło dochodów.

Oprócz informacji z życia zawodowego, pożyczkodawca będzie chciał się dowiedzieć co nieco o naszym życiu prywatnym. A dokładniej zapyta nas o to, czy posiadamy jakieś osoby na utrzymaniu i własny samochód, jaki jest nasz stan cywilny oraz jakim wykształceniem możemy się pochwalić. W ten sposób firma weryfikuje jakie wydatki ponosimy na co dzień i czy pożyczka nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem.

W następnym etapie wnioskowania podajemy swoje dane adresowe. Do wzięcia pożyczki potrzebny będzie także nasz osobisty numer konta bankowego oraz numer telefonu komórkowego. Podanie takich informacji nie jest niczym nowym dla osób korzystających z chwilówek. Także i w tym przypadku konto bankowe służy bowiem potwierdzeniu naszej tożsamości.

Ale uwaga! Provident poprosi nas o przelew wyłącznie wtedy, gdy będzie mógł nam zaproponować pożyczkę. Wtedy na konto firmy należy przelać 1 zł, które następnie zostanie nam zwrócone wraz z pożyczką. Nie dokładamy więc niczego do interesu. Pamiętajmy jednak, żeby przelew wykonywać wyłącznie z własnego rachunku bankowego. Transakcja z konta nie należącego do nas z pewnością zostanie odrzucona.

Gotowy wniosek wysyłamy do pożyczkodawcy drogą elektroniczną. Jak tylko Provident oceni naszą zdolność kredytową, otrzymamy decyzję o przyznaniu bądź też nie naszej wymarzonej pożyczki. Jeśli pożyczkodawca przychyli się do naszej prośby, pieniądze otrzymamy na konto praktycznie od zaraz.

provident_tw_750x200

Ile dostanę i na jak długo?

W ramach pożyczki samoobsługowej pożyczyć możemy 7 500 zł. Jako że jest to pożyczka ratalna, jej spłatę można rozłożyć na okres od 3 do 24 miesięcy.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku?

Oprócz wspomnianego wcześniej numeru konta bankowego potrzebny nam będzie także dowód osobisty. Na komórkę otrzymamy sms zawierający niezbędne informacje związane z obsługą pożyczki, dlatego podanie swojego numeru jest warunkiem koniecznym. Dlatego udostępnienie swojego numeru jest warunkiem koniecznym w aplikowaniu o pożyczkę.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  • tym samym czasie możemy mieć aktywną wyłącznie jedną pożyczkę samoobsługową – ale jeśli mamy dobrą zdolność kredytową możemy skorzystać z innych pożyczek w Provident
  • każdą pożyczkę samoobsługową można spłacić wcześniej – wtedy całkowity koszt pożyczki będzie niższy
  • pożyczka samoobsługowa działa non stop – pieniądze mogą wpłynąć na nasze konto także w weekend
online
Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 36 mies.
Rata 286,54 zł/mies.
Koszt 1 876,96
RRSO: 38,29%

Podsumowując

Pożyczka samoobsługowa w Providencie nie bez powodu otrzymała taką właśnie nazwę. Jak widać, cały proces wnioskowania klient przechodzi sam, a jedyne czego potrzebuje to dostęp do internetu. Dla Providenta który do tej pory wchodził w bezpośredni kontakt z klientem taka opcja z pewnością jest czymś nowym. Jednak dla pożyczkobiorców znających już chwilówki online taki schemat wnioskowania nie powinien być zaskoczeniem. W ten sposób Provident wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, co z pewnością może być dla firmy bardzo opłacalne.

Ocena: 3.94 (491 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 80,50
RRSO: 514,88%
Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 80,70
RRSO: 517,46%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 80,72
RRSO: 520,80%

Inne wpisy z tej kategorii

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
Darek
Gość
Darek

Tej pożyczki chyba nikt nie dostał. Nawet przedstawiciel firmy Provident potwierdził że złożenie wniosku o tą pożyczkę i tak kończy się spotkaniem w miejscu zamieszkania…. Oszustwo i nic więcej. Podasz wszystkie dane, sprawdza ci BIK itd a na końcu i tak kasy w obiecane „15 min „nie dostaniesz.