star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka samoobsługowa w Provident czyli pieniądze na już!

Pożyczka samoobsługowa w Provident czyli pieniądze na już!

Jak dotąd Provident kojarzył się głównie z pożyczkami z obsługą domową. Jakiś czas temu firma postanowiła jednak odejść nieco od tego wizerunku i wpisać się w nurt pożyczkodawców którzy cały proces pożyczania pieniędzy załatwiają online. I tak powstała tzw. pożyczka samoobsługowa. Przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi.

Jak działa pożyczka samoobsługowa?

Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

Na pożyczkę samoobsługową decydują się najczęściej klienci, gdyż jest ona szybkim i prostym sposobem na pozyskanie środków. Proces ubiegania się o pieniądze przechodzi się całkowicie online, bez wychodzenia z domu. Aby uzyskać pożyczkę należy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie firmy Provident. Zajmuje to maksymalnie kilkanaście minut.

Formularz należy uzupełnić o takie dane jak – wysokość pożyczki, czas spłaty oraz informacje kontaktowe. To co kusi najbardziej klientów Providenta jest zapis, w którym firma wskazuje, że w przypadku całkowitej spłaty pożyczki przed pierwszą ratą, za pożyczkę nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów.

Sama nazwa pożyczki „samoobsługowa” – wskazuje, że rozpatrzenie wniosku dokonuje się bez udziału konsultanta poprzez automatyczny system rozpatrywania wniosków. Co oznacza, że pożyczka jest wypłacana 24h/7 dni w tygodniu, bez względu na to, czy jest to dzień roboczy czy weekend.

Jak wnioskować o pożyczkę samoobsługową?

Rejestracja konta

Każdy kto choć raz korzystał z chwilówek przez internet, znajdzie w Providencie dokładnie tę samą zasadę działania. Na początek potrzebna będzie rejestracja w serwisie oraz utworzenie indywidualnego konta online u pożyczkodawcy.

Dane kontaktowe

Provident zapyta o nasze podstawowe dane takie jak adres bądź pesel. Dodatkowo będziemy musieli także podać informacje o naszym zatrudnieniu. Provident zapewnia jednak, że nie będzie kontaktował się z naszym pracodawcą. Tych danych potrzebuje bowiem wyłącznie po to, aby stwierdzić, że posiadamy jakiekolwiek źródło dochodów.

Ocena zdolności kredytowej

Oprócz informacji z życia zawodowego, pożyczkodawca będzie chciał się dowiedzieć co nieco o naszym życiu prywatnym. A dokładniej zapyta nas o to, czy posiadamy jakieś osoby na utrzymaniu i własny samochód, jaki jest nasz stan cywilny oraz jakim wykształceniem możemy się pochwalić. W ten sposób firma weryfikuje jakie wydatki ponosimy na co dzień i czy pożyczka nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem.

Weryfikacja tożsamości

W następnym etapie wnioskowania podajemy swoje dane adresowe. Do wzięcia pożyczki potrzebny będzie także nasz osobisty numer konta bankowego oraz numer telefonu komórkowego. Podanie takich informacji nie jest niczym nowym dla osób korzystających z chwilówek. Także i w tym przypadku konto bankowe służy bowiem potwierdzeniu naszej tożsamości.

Weryfikacja z przelewem 1 grosza 

Ale uwaga! Provident poprosi nas o przelew wyłącznie wtedy, gdy będzie mógł nam zaproponować pożyczkę. Wtedy na konto firmy należy przelać 1 zł, które następnie zostanie nam zwrócone wraz z pożyczką. Nie dokładamy więc niczego do interesu. Pamiętajmy jednak, żeby przelew wykonywać wyłącznie z własnego rachunku bankowego. Transakcja z konta nie należącego do nas z pewnością zostanie odrzucona.

Gotowy wniosek wysyłamy do pożyczkodawcy drogą elektroniczną. Jak tylko Provident oceni naszą zdolność kredytową, otrzymamy decyzję o przyznaniu bądź też nie naszej wymarzonej pożyczki. Jeśli pożyczkodawca przychyli się do naszej prośby, pieniądze otrzymamy na konto praktycznie od zaraz.

provident_tw_750x200

Ile dostanę i na jak długo?

W ramach pożyczki samoobsługowej pożyczyć możemy 15 000 . Jako że jest to pożyczka ratalna, jej spłatę można rozłożyć na okres od 3 do 24 miesięcy.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku?

Oprócz wspomnianego wcześniej numeru konta bankowego potrzebny nam będzie także dowód osobisty. Na komórkę otrzymamy SMS zawierający niezbędne informacje związane z obsługą pożyczki, dlatego podanie swojego numeru jest warunkiem koniecznym. Dlatego udostępnienie swojego numeru jest warunkiem koniecznym w aplikowaniu o pożyczkę.

Wymagania a pożyczka samoobsługowa w Provident

Aby uzyskać pożyczkę samoobsługową w Provident, należy spełniać następujące kryteria:

 • posiadanie dowodu osobistego (ponieważ należy wskazać informacje takie jak PESEL czy numer dowodu we wniosku pożyczkowym),
 • konto bankowe, którego jest się jedynym posiadaczem (niezbędne do potwierdzenia tożsamości poprzez wcześniejszy przelew 1 grosza oraz następnie do wypłaty pożyczki),
 • adres email,
 • telefon komórkowy,
 • potwierdzenie posiadania stałego dochodu (we wniosku należy uzupełnić informacje o statusie zatrudnienia oraz informacje o pracodawcy, firma akceptuje róże źródła dochodów: umowę o pracę, umowę o zlecenie, rentę czy emeryturę)
 • polskie obywatelstwo,
 • adres zamieszkania na terenie Polski.

Koszty pożyczki samoobsługowej Provident

Tak jak każde rozwiązanie, pożyczka na raty w firmie Provident również kosztuje. Przygotowaliśmy małą symulację kosztów, tak aby porównać ile kosztuje pożyczka na raty w zależności od firmy pożykowej.

Pożyczając pożyczkę na 10 000 zł na okres spłaty 24 miesiące:

 • W Smartney – rata miesięczna (płata od 3 mies. pożyczki – od
  533,33 zł), całkowita pożyczki wyniesie 12 801,91 zł
Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 293,47 zł/mies.
Koszt 2 617,62
RRSO: 34,01%
 • W Monedo Now – rata miesięczna od 490,30 zł, całkowity koszt pożyczki wyniesie 11 769,20 zł
 • W Super Grosz – rata miesięczna 732,93 zł, a całkowity koszt pożyczki wyniesie 17 488,26 zł
Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 343,54 zł/mies.
Koszt 1 751,27
RRSO: 35,38%

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

 • tym samym czasie możemy mieć aktywną wyłącznie jedną pożyczkę samoobsługową – ale jeśli mamy dobrą zdolność kredytową możemy skorzystać z innych pożyczek w Provident
 • każdą pożyczkę samoobsługową można spłacić wcześniej – wtedy całkowity koszt pożyczki będzie niższy
 • pożyczka samoobsługowa działa non stop – pieniądze mogą wpłynąć na nasze konto także w weekend
Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

Wcześniejsza spłata pożyczki. Czy faktycznie za darmo?

W Provident możliwa jest opcja wcześniejszej spłaty zobowiązania, które obniża całkowity koszt pożyczki. Należy wcześniej zorientować się, ile dokładnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić decydując się na takie rozwiązanie.

Pożyczka na start za darmo na 4 miesiące

Dostępna pożyczka w wysokości od 500 zł do 1 500 zł z RRSO wynoszącym 0%. Środki z pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warunkiem jest zwrot pieniędzy w terminie w równych, czterech ratach.

Co istotne – przed zaciągnięciem pożyczki samoobsługowej należy nie zapominać o dokonaniu odpowiedniej kalkulacji. Nieterminowa spłata zadłużenia może skończyć się obciążeniem w postaci dodatkowych kosztów oraz wpisem na listę dłużników.

Pożyczka samoobsługowa w Provident. Zalety i wady

Tak jak każde rozwiązanie, pożyczanie w Providencie ma swoje zalety i wady. Postaramy się wskazać główne z nich:

Zalety:

 • pożyczanie od znanej i zaufanej firmy
 • wysoka kwota pożyczki – nawet 15 000 zł na start
 • szansa na pożyczkę nawet dla osób bez zdolności kredytowej
 • opcja okresowej przerwy w spłacie – oznacza, że klient w każdym momencie może czasowo zawiesić spłatę raty bez podania przyczyny
 • możliwość przedłużenia terminu spłaty – po wcześniejszym porozumieniu się z firmą
 • szybki przelew na konto uzyskanych środków

Wady:

 • firma sprawdza wszystkie bazy dłużników: BIK, BIG, InfoMonitor
 • płatne monity w razie nieterminowej spłaty
 • stosunkowo wysokie koszty odsetkowe
 • szczegóły oferty dostępne po wypełnieniu wniosku

Podsumowując

Pożyczka samoobsługowa w Providencie nie bez powodu otrzymała taką właśnie nazwę. Jak widać, cały proces wnioskowania klient przechodzi sam, a jedyne czego potrzebuje to dostęp do internetu. Dla Providenta który do tej pory wchodził w bezpośredni kontakt z klientem taka opcja z pewnością jest czymś nowym. Jednak dla pożyczkobiorców znających już chwilówki online taki schemat wnioskowania nie powinien być zaskoczeniem. W ten sposób Provident wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, co z pewnością może być dla firmy bardzo opłacalne.

Ocena: 4.15 (743 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
6 lat temu

Tej pożyczki chyba nikt nie dostał. Nawet przedstawiciel firmy Provident potwierdził że złożenie wniosku o tą pożyczkę i tak kończy się spotkaniem w miejscu zamieszkania…. Oszustwo i nic więcej. Podasz wszystkie dane, sprawdza ci BIK itd a na końcu i tak kasy w obiecane „15 min „nie dostaniesz.