star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka pozabankowa na alimenty. Co na to pożyczkodawcy?

Pożyczka pozabankowa na alimenty

Rodzice samotnie wychowujący dzieci często mają wiele wydatków, których pokrycie nie raz bywa bardzo trudne. Dlatego też pożyczka pozabankowa na alimenty jest często poszukiwanym produktem finansowym. Stanowi bowiem łatwą i szybką możliwość uzyskania potrzebnej gotówki.

Osoby, które utrzymują się z alimentów oraz świadczeń rodzinnych, z pewnością nie otrzymają kredytu w banku. Mogą jednak śmiało ubiegać się o pożyczkę w firmach pozabankowych, które akceptują każdy rodzaj źródła dochodów.

Czy pożyczka pozabankowa na alimenty jest możliwa?

Zasady przyznawania pożyczek w firmach pozabankowych są bardzo elastyczne i liberalne. Zadłużenie jest udzielane niemal wszystkim osobom dorosłym, które posiadają jakiekolwiek wpływy finansowe. Dlatego pożyczka na alimenty jest jak najbardziej możliwa i wcale nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych wymagań formalnych.

Jak działa pożyczka pozabankowa na alimenty?

Pożyczka na alimenty działa dokładnie tak samo, jak każde inne finansowanie udzielane przez firmy pozabankowe. Procedura wnioskowania może odbyć się 100% online, a formalności ograniczone są do jednego prostego formularza, w którym pożyczkobiorca zaznacza, że jego źródłem dochodów stanowiącym zabezpieczenie dla wierzyciela są alimenty. Pożyczka na alimenty może być tradycyjną chwilówką sięgająca 5000 zł lub finansowaniem długoterminowym – opiewającym na wyższe kwoty – które regulowane jest w ratach.

Kto może wnioskować o pożyczkę na alimenty?

Jak wiadomo, finansowanie w firmie pozabankowej może otrzymać praktycznie każdy dorosły, który spełni podstawowe wymagania stawiane przez wierzyciela. Wśród wnioskujących znajdują się często rodzice samotnie wychowujący dzieci  utrzymujący się z alimentów i innych świadczeń lub osoby pełnoletnie w trakcie nauki, które otrzymują alimenty na własne konto. Każdy pożyczkobiorca oprócz posiadania  źródła dochodów musi jednak spełnić kilka innych warunków. Najczęściej należą do nich:

 • ukończony 18. rok życia,
 • obywatelstwo polskie,
 • numer telefonu komórkowego,
 • numer konta bankowego,
 • ważny dowód osobisty.

Pożyczka na alimenty – jakie dokumenty przygotować?

Aby dopełnić wszystkich formalności związanych z procedurą wnioskowania o pożyczkę na alimenty w firmie pozabankowej wystarczy przygotować ważny dowód osobisty. Pożyczkobiorca nie musi organizować ani skanować żadnych innych dokumentów lub zaświadczeń. To ogromne ułatwienie, które bardzo cenią sobie klienci firm pożyczkowych. Pozwala bowiem na szybkie i sprawne uzyskanie finansowania.

Gdzie można wziąć pożyczkę na alimenty?

Osoby poszukujące pożyczki na alimenty powinny skorzystać z porównywarki internetowej, która w prosty sposób przedstawi ranking dostępnych na rynku ofert. Do firm pozabankowych, które udzielają tego typu finansowania, należą między innymi:

Gotówka Non Stop

100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Wandoo

Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%

Net Credit

KARTA PŁATNICZA
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Feniko.pl

Pożyczasz 500
od 300 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Provident

Ile kosztuje pożyczka na alimenty?

Całkowity koszt pożyczki składa się z:

 • kapitału – kwoty, którą zaciąga pożyczkobiorca,
 • oprocentowania – odsetek,
 • RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania) – która określa realny koszt zadłużenia,
 • prowizji dla wierzyciela,
 • dodatkowych opłat związanych np. z samym przeprowadzeniem procedury.

Każda firma posiada własne, indywidualne oferty pożyczek, ich koszty znacznie się od siebie różnią. Dlatego ważne jest, by pożyczkobiorca zapoznał się z rankingiem internetowym, który klarownie porównuje koszty aktualnych propozycji finansowania.

Pożyczka na alimenty może być także darmowa. Jest to jednak oferta skierowana do nowych klientów firm pozabankowych, którzy poszukują niewielkiej kwoty – do 1500 zł. Jeśli tylko pożyczkobiorca spłaci zadłużenie terminowo, nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

Pożyczka na alimenty – czy to dobre wyjście?

Osoby utrzymujące się wyłącznie z alimentów i innych świadczeń rodzinnych lub zasiłków powinny szczególnie ostrożnie zaciągać jakiekolwiek zobowiązania finansowe. Ich dochody zwykle nie są zbyt wysokie, zatem każdy dług stanowi dla nich pewnego rodzaju obciążenie. Jeśli jednak kwota pożyczki jest dobrze dopasowana do możliwości finansowych wnioskującego, może być świetnym sposobem rozwiązania chwilowych kłopotów.

Warto wiedzieć:

 1. Dla firm pozabankowych rodzaj źródła dochodu pożyczkobiorcy nie ma znaczenia. Dlatego finansowanie mogą otrzymać również osoby utrzymujące się z alimentów lub innych świadczeń rodzinnych.
 2. Jedynym dokumentem niezbędnym do otrzymania pożyczki na alimenty jest ważny dowód osobisty.
 3. Procedurę wnioskowania o pożyczkę na alimenty można przeprowadzić drogą internetową.
 4. Klienci poszukujący pożyczki do 1500 zł mogą skorzystać z finansowania za 0 zł.
 5. Osoby, dla których alimenty stanowią główne wpływy w domowym budżecie, powinny dopasować wysokość pożyczki do swoich możliwości finansowych, aby spłata zobowiązania nie była dla nich zbyt obciążająca.

 1. Czy osoba bezrobotna również może otrzymać pożyczkę na alimenty?

  Tak. Każdy pełnoletnia osoba, która posiada regularne wpływy finansowe, na przykład w postaci alimentów, może starać się o pożyczkę w firmie pozabankowej.

 2. Co jest najbardziej ryzykowne w pożyczce na alimenty?

  Pożyczka zaciągnięta na przejrzystych i uczciwych warunkach w renomowanej firmie pozabankowej jest bezpiecznym rozwiązaniem. Ryzyko pojawia się jednak wtedy, gdy pożyczkobiorca zaciąga kolejne zobowiązanie, wiedząc, że prawdopodobnie będzie miał problemy z jego terminowa spłatą. Naraża się wówczas na dodatkowe koszty.

 3. Czy pożyczka na alimenty jest możliwa również dla osób zadłużonych?

  Osoby zadłużone najpewniej nie otrzymają tradycyjnego finansowania w firmie pozabankowej. Mogą jednak skorzystać z pożyczek dla zadłużonych, trzeba jednak mieć świadomość, że piętrzenie długów jest prostą drogą do popadnięcia w spiralę zadłużenia.

Ocena: 4.00 (7 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments