star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka online na czek GIRO, czyli odbierz gotówkę na poczcie!

skrzynka pocztowa

Firmy pozabankowe coraz częściej umożliwiają wypłatę pożyczki na podstawie czeku GIRO. Opcja to z pewnością zainteresuje tych, którzy nie chcą, aby pożyczona przez nich gotówka trafiła na konto bankowe. Gdzie szukać pożyczki na czek GIRO i na czym dokładnie polega to rozwiązanie, wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.

Choć przelew pieniędzy na konto jest najszybszym sposobem przepływu środków pomiędzy instytucją pożyczkową a pożyczkobiorcą, taka forma nie każdemu musi być na rękę.

Przykładowo, wiele osób prowadzi rachunki w banku wspólnie ze swoich współmałżonkiem. Firmy pożyczkowe wymagają natomiast, aby klient był jedynym właścicielem konta na które ma trafić pożyczka. Jeśli więc wskazany rachunek należy do kilku właścicieli, zwykle odmawiają przelewu gotówki. W takim przypadku potencjalny pożyczkobiorca ma więc związane ręce – chyba, że wybierze ofertę firmy, która umożliwia odbiór gotówki w inny sposób, np. na podstawie czeku GIRO.

Gdzie wypłacisz pożyczkę na podstawie czeku GIRO?

Czek GIRO to dokument wystawiany przez firmę pozabankową ze wskazaniem konkretnej instytucji, która może wypłacić klientowi pieniądze z pożyczki. Obecnie zobowiązania z taką możliwością odbioru oferują takie firmy jak AasaKredyt, Takto, Mikrorata czy Super Grosz.

Jak wnioskować o pożyczkę na czek GIRO?

Jeśli wybrana przez nas firma oferuje pożyczki na czek GIRO, w trakcie wypełniania wniosku zostaniemy poproszeni o wskazanie odpowiedniej dla nas formy wypłaty środków. Obok przelewu bankowego do wyboru będziemy mieli właśnie odbiór pożyczki na poczcie za pomocą czeku GIRO. Zaznaczamy tę opcję i kontynuujemy proces wnioskowania zgodnie ze wskazówkami pożyczkodawcy

Pożyczka na czek GIRO – jak wypłacić pieniądze?

 1. Jeśli firma pozabankowa przychyli się do naszego wniosku pozabankowego, pożyczkodawca wystawia na nasze dane czek GIRO.
 2. Następnie, czek ten wraz z innymi dokumentami dotyczącymi naszej pożyczki zostanie dostarczony przez kuriera pod wskazany przez nas adres.
 3. Z otrzymanym czekiem GIRO musimy udać się do dowolnej placówki Poczty Polskiej bądź oddziału Banku Pocztowego.
 • To właśnie w tych miejscach możemy bowiem wypłacić pieniądze.
 • Do odbioru gotówki potrzebny będzie także dowód osobisty, na podstawie którego zostanie potwierdzona nasza tożsamość.

4. Po okazaniu dokumentu tożsamości i posiadanego czeku, otrzymamy przekazaną przez pożyczkodawcę gotówkę.

Czek GIRO – co jeszcze musisz wiedzieć?

Wspomnieliśmy już, że czek GIRO to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć konieczności angażowania banku w kwestie swojej pożyczki. Jednocześnie jest to także dobre wyjście np. dla klientów w podeszłym wieku, którzy nie orientują się zbytnio w nowych technologiach.

Wypłata na podstawie czeku. Słabsze strony tego rozwiązania

Opcja wypłaty pieniędzy za pomocą czeku GIRO nie pozbawiona jest jednak wad.

 1. Decydując się na taką formę przede wszystkim wydłużamy czas oczekiwania na pożyczkę.
 • W przypadku przelewu na konto pieniądze możemy mieć jeszcze tego samego dnia.
 • Wybierając czek GIRO najpierw jesteśmy zatem uzależnieniu od kuriera, a następnie od godzin pracy Urzędu Pocztowego.
 • W takich przypadkach z pieniędzy będziemy mogli więc skorzystać dopiero po kilku dniach od złożenia wniosku.
 1. Wypłacając pożyczkę za pomocą czeku GIRO musimy także liczyć się z dodatkowymi opłatami.
 • Są to niewielkie sumy (zwykle ok. 13 zł), które pożyczkodawca nalicza w związku z obsługą naszego czeku.
 • Klient nie musi jednak martwić się tymi kosztami przed otrzymaniem pożyczki – kwota ta bywa bowiem często doliczana do rat zaciąganego zobowiązania.

Sprawdź, zanim złożysz wniosek!

Analizując oferty firm oferujących pożyczki na czek GIRO, sprawdźmy także jakiej formy potwierdzenia tożsamości wymagają. Może bowiem zdarzyć się tak, że pożyczkodawca przekazując nam gotówkę w formie czeku GIRO i tak będzie domagał się weryfikacji naszych danych za pomocą przelewu. Jeśli koniecznie chcemy uniknąć konieczności angażowania w proces pożyczkowy naszego banku, zwracamy uwagę także i na tę kwestię.

Pamiętajmy, że czek GIRO to nie tylko wygoda i alternatywa dla tradycyjnego przelewu, ale też dodatkowe koszty i dłuższy czas oczekiwania na pieniądze. Jeśli jednak zależy nam na wypłacie środków bez konta bankowego, musimy przyjąć te niedogodności.(kg)

Ocena: 3.98 (174 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 80,40
RRSO: 513,59%

Inne wpisy z tej kategorii

0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x