star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka na wesele. Jaka powinna być?

szpilki i bukiet ślubny

Ile kosztuje wesele na 100 osób?

Przyjaciele i osoby towarzyszące, świadkowie, rodzina pani młodej oraz rodzina pana młodego – tak zazwyczaj wyglądają listy z gośćmi weselnymi. Zanim człowiek się obejrzy, już jest zapełniona przez stonazwisk.Zaproszenie na imprezę weselną wiąże się z pewnymi obowiązkami wobec gości. Jakimi?

Transport

Gości weselnych przede wszystkim trzeba dowieźć na salę. Jeśli będzie ich aż 100, przymusowe staje się wynajęcie autokaru lub autobusu. Po zabawie zazwyczaj wynajmuje się prywatnych kierowców, którzy swoimi samochodami odwożą gości we wskazane miejsce.Para młoda najczęściej decyduje się wynająć eleganckie auto z kierowcą, który zawiezie ich na salę.Orientacyjny koszt autokaru:
 • Bus mieszczący 9 osób – 100 zł
 • Bus mieszczący 50 osób – 500 zł
 • Autobus: 200 zł
 • Prywatny kierowca: 200 zł
Orientacyjny koszt auta:
 • Retro car – około 800 zł
 • Eleganckie auto – około 500 zł
 • Bryczka – od 2 500 zł

Miejsce do zabawy

Sala na 100 osób musi być przestronna, z wygodnie ułożonymi stołami i sporą przestrzenią do zabawy.Klimatyzacja jest punktem obowiązkowym, bo na zatłoczonej sali szybko zrobi się gorąco – zwłaszcza, jeśli wesele wyprawiasz w ciepłych miesiącach. Punktem dodatkowym, który goście na pewno docenią, będzie ogród lub taras, gdzie będzie można złapać chwilę wytchnienia od zabawy.

Catering i napoje

To, na co goście najbardziej czekają po ceremonii zaślubin, to obiad i tort weselny!W polskiej kulturze przyjęło się, że goście nie mogą być głodni, dlatego zazwyczaj serwuje się im kilkudaniowy poczęstunek, przekąski oraz szwedzki stół z rarytasami. Do picia podawane są napoje ciepłe, takie jak kawa czy herbata oraz zimne, jak Coca-Cola i alkohol.

Nocleg

Niektórzy krewni przejadą całą Polskę lub przylecą z zagranicy, aby być świadkami wstąpienia przez was na nową drogę w życiu. Wypada zapewnić im nocleg. Podobnie rzecz ma się z najstarszymi członkami rodzin, jak babcie i dziadkowie. Także młodzi państwo, gospodarze imprezy noc poślubną często spędzają w pokoju hotelowym.Orientacyjny koszt:
 • Sala bankietowa: 250 zł / os. (25 000 zł)
 • Hotel: 300 zł / os. (30 000 zł)
 • Dworek: 250 zł / os. (25 000 zł)

Oprawa muzyczna i zabawy

Wesele, które wspomina się latami, to takie, na którym goście doskonale się bawili.Zespół muzyczny lub DJ oraz wodzirej dbają przez całą noc o dobry nastrój. Kapela będzie droższym wariantem, ale często lider jest jednocześnie animatorem. Usługi DJ-a będą tańsze, ale zazwyczaj będzie on zapewniać tylko muzykę, bez zabaw weselnych.Orientacyjny koszt:
 • Zespół: 4 000 zł
 • DJ: 2 500 zł

Dodatkowe atrakcje na sali

Dla wymagającej pary młodej, które chce zatańczyć pierwszy taniec w chmurach i przy świetle napisu LOVE, profesjonalne firmy zajmują się przygotowaniem świateł na sali weselnej.Orientacyjny koszt:
 • Oprawa świetlna: 2 000 zł
 • Fotobudka: 400 zł
 • Barman: 800 zł
 • Pokaz pirotechniczny: 2 500 zł

Pamiątki foto/video

Chwile szczęścia zasługują na specjalną pamiątkę – w formie filmu lub zdjęć. Wiele par decyduje się korzystać z usług w obydwu formach jednocześnieOrientacyjny koszt:
 • Fotograf: 3 000 zł
 • Kamerzysta: 4 000 zł

Opiekunka dla dzieci

Podczas gdy wy i wasi goście będziecie wirować w tańcu i omawiać ważne rodzinne kwestie, najmłodsi zasługują na swoją rozrywkę. Profesjonalna niania, wynajęta na kilka godzin, zajmie się maluchami jak należy.Orientacyjny koszt: 50 zł / godzinę

Koszyczek awaryjny w WC dla pań

W takim koszyczku nie może zabraknąć antyperspirantu, kilku par rajstop, podpasek, tamponów i kremu do rąk. Skompletowanie koszyczka nie będzie drogie w porównaniu do reszty wesela, ale ważne ze względu na komfort gości.Orientacyjny koszt: 50 złCałość wesela będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale nie zapominajmy, że do tych kosztów należy doliczyć także organizację samego ślubu, czyli garderobę, opłaty urzędowe, obrączki, kosmetyczkę, fryzjera oraz kwiaty. To dodatkowych kilkanaście tysięcy złotych.Jeśli budżet będzie układany z głową, całościowy koszt organizacji wymarzonego wesela będzie oscylować w kwotach 10-60 tysięcy złotych.

Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Jeśli nie posiadasz oszczędności w takich kwotach, warto zastanowić się nad pożyczką. Pożyczka na wesele to produkt dostępny zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych – z tą uwagą, że firmy pozabankowe stawiają niskie wymagania i działają dynamicznie.Jakie produkty znajdziesz w ofercie?
 • Pożyczka krótkoterminowa: pożyczka w stosunkowo niskiej kwocie na okres do kilku miesięcy
 • Pożyczka długoterminowa: pożyczka w wysokiej kwocie na okres do kilku lat
 • Kredyt: pożyczka sięgająca kilkuset tysięcy złotych na kilka do kilkunastu lat
Młode pary chętnie sięgają po pożyczkę długoterminową – na raty.Idealna pożyczka na wesele powinna spełniać oczekiwania pary młodej.
 1. Dostępność – od decyzji o ślubie do załatwiania kolejnych spraw mija zazwyczaj bardzo niewiele czasu. Dobrze, jeśli decyzję o pożyczce młodzi dostaną w ciągu kilku dni.
 2. Wysoka kwota – wymarzone wesele to z reguły koszt rzędu 30-60 tysięcy złotych
 3. Długi okres spłaty – aby młoda para miała odpowiednio dużo czasu na oddanie pieniędzy
 4. Niski koszt – tańsza oferta nie obciąży dodatkowo budżetu pary młodej

Pożyczka na wesele – gdzie ją znajdziesz?

W tych firmach pożyczysz pieniądze na zrealizowanie swoich marzeń. Podane kwoty pożyczki oraz okresy spłat są zakresami maksymalnymi dla danej oferty.

Monedo Now – pożyczysz do 20 000 zł na 48 miesięcy.

 • Warunki: minimum 18 lat.
 • Koszty: jeśli pożyczysz 10 000 zł na 48 miesięcy, oddasz łącznie 12 947,66 zł

Wonga – pożyczysz do 20 000 zł na 60 miesięcy.

 • Warunki: aby otrzymać pożyczkę musisz mieć min. 18 lat.
 • Koszty: Za pożyczkę 10 000 zł na 36 miesięcy zapłacisz łącznie 18 504 zł
 • Dodatkowe informacje: Jeśli pożyczasz do 10 000 zł, masz możliwość zawiesić raty pożyczki na miesiąc bez ponoszenia kosztów. Wonga dodatkowo bezpłatnie odroczy o 7 dni termin spłaty wybranej przez Ciebie raty.
Pożyczasz 5 000
od 200 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 36 mies.
Rata 251,66 zł/mies.
Koszt 1 039,50
RRSO: 75,08%

ProfiCredit – pożyczysz do 25 000 zł na 48 miesięcy.

 • Warunki: minimum 18 lat i osobiste konto bankowe, którego jesteś jedynym właścicielem.
Koszty: Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę 5 000 zł na okres 24 miesięcy, oddasz w sumie 10 224 zł.
Pożyczasz 5 000
od 3000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 72 mies.
Rata 266,94 zł/mies.
Koszt 1 406,56
RRSO: 28,10%

Provident – pożyczysz do 20 000 zł na 48 miesięcy.

 • Warunki: minimum 18 lat i stały dochód
Koszty: Za pożyczkę 10 000 zł na 48 miesięcy zapłacisz łącznie 12 044,64 zł.

Pożyczasz 5 000
od 500 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 12 do 48 mies.
Rata 250 zł/mies.
Koszt 1 000
RRSO: 19,80%

Wniosek przez Internet – jak to wygląda?

Każda z wyżej wymienionych ofert daje ci możliwość złożenia wniosku przez Internet. W dowolnej chwili możesz wybrać kwotę pożyczki, określić czas jej trwania i podać dane niezbędne do dalszego procesowania wniosku (np. dane kontaktowe, informacje o dochodzie czy cel pożyczki).Jeśli firma pożyczkowa będzie potrzebować od ciebie dodatkowych informacji, skontaktuje się z tobą.Następnym krokiem będzie weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy – służą do tego przelewy weryfikacyjne, usługi typu Instantor lub konsultacje z pracownikami firmy pożyczkowej, jak w przypadku ProfiCredit.Pożyczanie w Rapida wiąże się z dodatkowymi formalnościami dla żyranta. Niezbędne będzie wprowadzenie jego danych oraz podpisu do umowy pożyczki.

Kiedy pożyczka na wesele to dobre rozwiązanie?

Najważniejsza zasada dotycząca pożyczania polega na określeniu, czy stać cię na pożyczkę. Jeśli cię na nią nie stać, bo masz już inne zobowiązania, płacisz alimenty, właśnie straciłeś pracę – odradzamy zaciąganie pożyczki.Jeśli natomiast nie masz podstaw, żeby bać się o swoją i małżonka lub małżonki przyszłość finansową i jesteś pewien, że budżet domowy nie zostanie obciążony za mocno przez spłatę rat pożyczki, możesz śmiało realizować plany wesela z rozmachem.Pożyczka na wesele to dobre rozwiązanie dla osób, których sytuacja finansowa jest stabilna lub ustabilizuje się po ślubie.

Pożyczka na wesele – zalety

Przede wszystkiem pieniądze otrzymasz w ekspresowym tempie, dzięki czemu organizacja wesela pójdzie równie szybko. Wysokie kwoty pożyczek pozwolą pokryć koszt całej imprezy, nawet na 100 osób. Pożyczka na wesele to także sprytny sposób, aby zrealizować marzenia bez nadmiernego obciążania budżetu.

Pożyczka na wesele – wady

Największy minus to koszty – w niektórych firmach należy spłacić niemal dwukrotnie swoją pożyczkę. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem oferty, aby zminimalizować koszty i nie wchodzić na nową drogę życiową z długiem przekraczającym wasze możliwości finansowe.

Podsumowanie

Jak widzisz, organizacja wesela wiąże się z dużą ilością decyzji do podjęcia, a co za tym często idzie – dużymi kosztami. Na szczęście nie musisz odkładać decyzji o ślubie w czasie, jeśli nie masz kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na rynku pozabankowym znajdziesz wiele ofert, które pozwolą Ci sfinansować wymarzoną imprezę.
Ocena: 4.00 (2 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x