star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka na rok. Jakie wymagania trzeba spełnić?

kobiety na zakupach

Rynek pozabankowy to nie tylko chwilówki. Firmy pożyczkowe oferują również pożyczki długoterminowe. Wymagania do spełnienia są prostsze niż w banku. Dlatego warto zainteresować się taką formą finansowania.
Spis treści:

Generalny remont kuchni, zakup auta czy realizacja marzeń o zagranicznych wakacjach to moment, kiedy zaczynamy się zastanawiać gdzie zdobyć pieniądze. W takim przypadku pożyczka długoterminowa to dobre rozwiązanie. Wysokie wsparcie finansowe, nawet do 60.000 zł, przy rozłożeniu spłaty zadłużenia na dłuższy okres, pozwoli na oddanie pożyczki bez nadmiernego obciążania domowych finansów.

Wymagania, które musisz spełnić, żeby dostać pożyczkę na rok

Podstawowym warunkiem, żeby uzyskać pieniądze w ramach pożyczki długoterminowej jest stałe zatrudnienie. Firmy pożyczkowe wymagają zwykle przedstawienia zaświadczenia o zatrudnieniu lub stałym dochodzie. Podstawą udzielenia finansowania będzie nie tylko umowa o pracę, ale też umowa o dzieło czy zlecenie, a także emerytura lub renta.

Dodatkowe wymagania są podobne jak przypadku chwilówek czyli: dowód osobisty, polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania na terenie kraju. Weryfikacja danych osobowych klienta i jego zdolności pożyczkowej prowadzona jest zazwyczaj online, dlatego żeby otrzymać finansowanie trzeba mieć indywidualne konto bankowe. Zwykle również pożyczka trafia do klienta przelewem.

Dodatkowo premiowane są osoby, które terminowo spłacają swoje zobowiązania. Wpis do bazy dłużników może skutecznie zablokować otrzymanie pożyczki na rok. Pieniądze mogą trafić do osoby, która ukończyła co najmniej 18 lat, choć niektóre firmy pożyczkowe wprowadzają wyższy limit wieku.

Pożyczka z rocznym okresem spłaty. Porównanie ofert

Hapi Pożyczki proponuje pożyczkę na raty w wysokości od 2 000 do 15 000 zł. Ofertę charakteryzuje bardzo korzystne RRSO. Co sprawia, że pożyczka jest bardzo tania. Przykładowo pożyczając 5 000 zł na 1 rok przy RRSO równym 9,57 % dodatkowe koszty do spłaty wyniosą łącznie nieco ponad 250 zł.

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 10000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 24 mies.
Rata 229,34 zł/mies.
Koszt 504,16
RRSO: 9,81%

Super Grosz oferuje do 10.000 zł przy pierwszej pożyczce. Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty, konto bankowe, telefon komórkowy i adres e-mail. Oferta jest skierowana do osób mających polskie obywatelstwo, miejsce zamieszkania na terenie kraju oraz wiek pomiędzy 21 a 80 lat.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 409,08 zł/mies.
Koszt 4 785,78
RRSO: 107,51%

Monedo Now to szansa na pożyczkę ratalną od 1 500 zł do 20 000 zł na 1 rok. To co działa na korzyść tej oferty to m.in. możliwość samodzielnego ustalenia wysokości rat miesięcznych do spłaty. Z wymagań w stosunku do przyszłego klienta, to Monedo Now zastrzega, że oferta jest skierowana od osób, które ukończyły 18 rok życia.

Provident daje szanse na pożyczkę ratalną na rok w wysokości maksymalnie 8 000 zł dla nowego klienta. Aby ją otrzymać należy mieć min.: ukończone 18 lat, dokument potwierdzający stały dochód oraz polskie obywatelstwo.

Pożyczasz 5 000
od 500 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 12 do 48 mies.
Rata 250 zł/mies.
Koszt 1 000
RRSO: 19,80%

Smartney pożyczki do 50.000 zł na 24 miesiące. Do złożenia wniosku, oprócz dowodu osobistego, konieczny jest dokument potwierdzający wysokość stałych dochodów. Dodatkowo finansowanie może otrzymać osoba, która ukończyła co najmniej 25 lat i ma nie więcej niż 70 lat.

Pożyczasz 5 000
od 3000 zł do 60000 zł
Okres 21 mies.
od 6 do 60 mies.
Rata 302,41 zł/mies.
Koszt 1 351,58
RRSO: 31,06%

Koszty pożyczki z rocznym okresem spłaty

Maksymalne koszty pożyczki na raty reguluje ustawa o kredycie konsumenckim. Typowa dla tej formy finansowania, oprócz odsetek (do 10% w skali roku), jest prowizja, opłata przygotowawcza i opłata administracyjna.  O ile w przypadku chwilówek promocyjne warunki w postaci pierwszej pożyczki za darmo to już standardowa oferta, to w przypadku pożyczek ratalnych trzeba zapłacić wszystkie koszty. Klient zyskuje za to wyższą kwotę finansowania i dłuższy okres spłaty. Najczęściej podstawowym miernikiem kosztów dodatkowych pożyczki jest RRSO. Więcej o RRSO pisaliśmy w artykule: RRSO nie zawsze prawdę powie.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę na 12 miesięcy?

Wszystkie formalności można załatwić przez Internet. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy, wybrać kwotę, okres spłaty i wypełnić formularz rejestracyjny. Potwierdzenie danych osobowych wymaga zwykle wykonania niewielkiej płatności online w ramach przelewu weryfikacyjnego lub wyrażenia zgody na usługę Instantor.

Czy opłaca się brać pożyczkę na rok?

Najczęściej, biorąc pożyczkę ratalną na 1 rok pożyczkobiorcy decydują się na zaciągnięcie długu najczęściej w wysokości od ok. 2 000 zł do 10 000 zł. Czy jest to opłacalna decyzja? Składa się na to wiele czynników. Wskazujemy kilka z nich:

  • wysokość RRSO a okres spłaty – pożyczając np. 10 000 zł na krótki okres np. 3 miesiące plusem jest fakt, że wysokość całkowita kosztów pożyczki powinna być niższa niż przy rozłożeniu zadłużenia na np. 2 lata. Choć z drugiej strony, rozkładając pożyczkę na wygodne np. 24 raty miesięczne mamy pewność, że spłacimy zadłużenie w czasie i ze względu na korzystne, niewielkie raty możemy się cieszyć większą swobodą finansową i pewnością, że pożyczkę będzie łatwiej spłacić.
  • wysokość pożyczki – tutaj powinno się kierować zasadą – należy brać tylko tyle, ile jest nam koniecznie potrzebne i ile damy radę spłacić w terminie. Przede wszystkim wysokość pożyczki powinna być dostosowana do naszych możliwości finansowych, czyli do zasobności portfela. Jeżeli pożyczkobiorca decyduje się zaciągnąć zobowiązanie na stosunkowo wysoką kwotę np. 20 000 zł, to powinien mieć świadomość, jaka będzie miesięczna wysokość raty do spłaty takiego zadłużenia oraz powinien zaplanować dokładnie ich spłatę, tak aby nie wpaść w spiralę długu.
  • opinię i wiarygodność pożyczkodawcy – to być może najważniejszy z czynników, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki. Pożyczanie od nieznanych firm pozabankowych lub osób prywatnych może się dla nas skończyć katastrofą i problemami finansowymi ciągnącymi się przez wiele lat. W rankingu Sowy Finansowej proponujemy oferty tylko znanych i cenionych firm pożyczkowych.

Pożyczka na 1 rok od 18 lat – gdzie znaleźć taką ofertę?

Od 18 lat, a może od 22 lat? Czy są w ogóle pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek ratalnych na wyższe sumy (tj. np. na 10 000 albo 20 000 zł) osobom, które niedawno ukończyły 18 lat? Jednym z najważniejszych warunków, który musi spełnić przyszły pożyczkobiorca jest dopasowanie do kryterium wiekowego. O tym, jaki powinien być wiek przyszłego klienta zawsze decyduje dana firma pozabankowa. Jedno jest pewne – pożyczkobiorca zawsze musi być osobą pełnoletnią. Drugim warunkiem, który poniekąd się z tym wiąże to wymaganie dotyczące posiadania dochodów bądź stałych zysków. Nie każdy pożyczkodawca zawsze wymaga od klienta potwierdzenie w postaci stałego dochodu np. Super Grosz – nie wymaga zaświadczenia o dochodach, jednak aby się ubiegać o pożyczkę należy mieścić się w przedziale wiekowym od 21 lat do 80 lat. Natomiast w Monedo Now czy Alior Banku pożyczkę ratalną dostanie osoba w wieku nawet 18 lat.

Podsumowanie

Pożyczka na 12 miesięcy to rozwiązanie finansowe dla osób, które poszukują większej gotówki. Długi okres kredytowania pozwoli na bezpieczną spłatę. Warunki, które trzeba spełnić, aby dostać pieniądze są podobne. Jednak zawsze warto porównać wszystkie koszty, tak aby wybrać najlepszą ofertę.

Ocena: 4.17 (6 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x