star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń. Czy to jest możliwe?

kobieta z pieniędzmi

Chwilówki bez dodatkowych formalności to już standard. Coraz częściej zasad stosowanych w pożyczkach krótkoterminowych oczekujemy także w firmach z ofertą ratalną. Zaciągnięcie pożyczki na raty przez internet bez zaświadczeń może być jednak bardziej skomplikowane.

W przypadku krótkoterminowych pożyczek sprawa jest prosta: pożyczamy kilkaset złotych na jeden, góra dwa miesiące. Takie zobowiązanie zwykle dopasowane jest do naszych miesięcznych możliwości finansowych, więc bez problemu spłacamy je w terminie i zapominamy o sprawie.

Ze względu na wspomniany charakter chwilówek, pożyczkodawcy wystarczą podstawowe dane o naszych finansach. Zwykle wiedza ta sprowadza się do naszej deklaracji o osiąganych co miesiąc dochodach i ponoszonych w tym czasie wydatkach. Co więcej, branżowe magazyny (np. Promeritum) donoszą, że z pożyczek krótkoterminowych najczęściej korzystają osoby, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, aby np. kupić coś okazyjnie.

Tacy klienci sięgają zatem po szybkie pożyczki, bo muszą mieć pieniądze “na już”, a gdy na ich konto wpłynie wynagrodzenie, szybko regulują zaciągnięty dług. Znając profil swojego klienta pożyczkodawcy są więc spokojniejsi i nie wymagają, aby dostarczał on jakiekolwiek zaświadczenia od pracodawcy. Sytuacja zmienia się jednak w momencie, gdy taki klient chce pożyczyć więcej i na dłużej.

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń – dlaczego nie taka prosta?

Pożyczki ratalne zwykle zaciągane są na kwoty wynoszące kilka bądź kilkanaście tysięcy złotych. W tym przypadku pożyczamy zwykle dużo więcej niż wynoszą nasze miesięczne dochody. Siłą rzeczy spłata takich zobowiązań musi być rozciągnięta w czasie.

pożyczka bez zaświadczeń

W firmach pozabankowych pożyczkę można spłacać nawet przez 48 miesięcy. Aby jednak zagwarantować sobie taką możliwość, pożyczkodawca musi mieć pewność, że przez cały ten czas będziemy posiadać środki finansowe umożliwiające terminową spłatę. Tego typu zabezpieczenie stanowią głównie stałe dochody, czerpane z wynagrodzenia za pracę.  

Pożyczkodawca zapyta więc nie tylko o dane naszego pracodawcy, ale poprosi także o zaświadczenie potwierdzające wysokość otrzymywanej przez nas wypłaty. Mając informacje o miejscu naszego zatrudnienia pożyczkodawca może już bezpośrednio zwrócić się do naszego pracodawcy  z zapytaniem także o inne szczegóły, np. rodzaj naszej umowy czy staż zatrudnienia. Dzięki temu łatwiej oceni naszą zdolność kredytową i zdecyduje, czy pożyczka nie przekracza naszych możliwości finansowych.

Oczywiście, pobranie danych od pracodawcy odbywa się wyłącznie za naszą zgodą. Jeśli chcemy wnioskować o pożyczkę tak naprawdę nie mamy jednak wyboru – musimy zgodzić się na takie działanie.

Gdzie szukać pożyczki na raty przez internet bez zaświadczeń?

Wnioskując o pożyczkę na raty przez internet zwykle spotkamy się zatem z koniecznością dostarczenia zaświadczeń o dochodach. Na szczęście, na rynku działa też kilka marek, które takiego dokumentu nie wymagają. A są to m.in.:

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 10000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 48 mies.
Rata 341,09 zł/mies.
Koszt 3 186,05
RRSO: 67,38%
Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 48 mies.
Rata 398,37 zł/mies.
Koszt 4 560
RRSO: 103%

Składając wniosek o pożyczkę w powyższych firmach, musimy jednak pamiętać, że za każdym razem firma dokona oceny naszej zdolności kredytowej, a także sprawdzi posiadaną przez nas wiarygodność finansową w bazach takich jak BIK, ERIF czy KRD. Niektóre marki (np. Ferratum) od każdego klienta wymagają posiadania dodatkowego zabezpieczenia w postaci gwaranta. Inni pożyczkodawcy, w przypadku wątpliwości co do naszej sytuacji finansowej, również mogą poprosić o dodatkowe dokumenty. Warto zatem mieć to na uwadze składając wniosek o pożyczkę.

Podsumowując

Odpowiadając na zadane w tytule pytanie, wiemy już, że pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń istnieje naprawdę. Szukając takiej młodzi ludzie z pieniędzmioferty warto zatem dokładnie przyjrzeć się wymaganiom, jakie firma stawia potencjalnym pożyczkobiorcom. Jeżeli nie znajdziemy tam wzmianki o konieczności dostarczenia dokumentów potwierdzających dochód, możemy przypuszczać, że jest to propozycja, której szukaliśmy.

Nie każdy jednak może skorzystać z takiego rozwiązania. Kluczem do pozytywnej odpowiedzi pożyczkodawcy jest bez wątpienia dobra zdolność kredytowa i nienaganna historia finansowa. Zanim złożymy wniosek warto zweryfikować swoją sytuację w bazach dłużników i uregulować zaległe zobowiązania. Takie działanie z pewnością poprawi nasz wizerunek i może przesądzić o akceptacji naszego wniosku.

Ocena: 4.11 (107 głosów)
avatar
HIT!
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 5 dni do 45 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 5 dni do 45 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 1 dnia do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

Dodaj komentarz

avatar