star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń. Czy to jest możliwe?

kobieta z pieniędzmi

Chwilówki bez dodatkowych formalności to już niemal standard. Coraz częściej zasad stosowanych przy pożyczkach krótkoterminowych, oczekujemy także w firmach z ofertą ratalną. Zaciągnięcie pożyczki na raty przez Internet i bez zaświadczeń, obecnie również jest możliwe. W naszym artykule prezentujemy internetowe pożyczki ratalne, które nie wymagają przedstawiania dokumentów. 

W przypadku krótkoterminowych pożyczek, sprawa jest prosta: pożyczamy kilkaset złotych na jeden, góra dwa miesiące. Takie zobowiązanie zwykle dopasowane jest do naszych możliwości finansowych. Dlatego bez problemu spłacamy je w terminie i zapominamy o sprawie. Ze względu na opisywany charakter chwilówek, pożyczkodawcy wystarczą podstawowe dane o naszych finansach. Zwykle wiedza ta sprowadza się do deklaracji klienta o osiąganych co miesiąc dochodach i ponoszonych w tym czasie wydatkach. 

Gdzie szukać pożyczki na raty przez Internet i bez zaświadczeń?

Wnioskując o pożyczkę na raty przez Internet, dość często spotkamy się z koniecznością dostarczenia zaświadczeń o dochodach. Na szczęście, ciekawą ofertę ma też kilka firm i marek pożyczkowych, które takiego dokumentu nie wymagają. Zaprezentowaliśmy je poniżej. 

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 10000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 24 mies.
Rata 229,34 zł/mies.
Koszt 504,16
RRSO: 9,81%
Pożyczasz 5 000
od 3000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 289,20 zł/mies.
Koszt 1 944,12
RRSO: 39,36%
Pożyczasz 5 000
od 200 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 36 mies.
Rata 251,66 zł/mies.
Koszt 1 039,50
RRSO: 75,08%
Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

Powyższe informacje wskazują, że oferta internetowych pożyczek ratalnych bez dokumentów jest całkiem szeroka.

Szczególnie korzystną ofertę proponuje HapiPożyczki. Oferta Pożyczki Długoterminowa jest skierowana wyłącznie dla nowych klientów i można tu pożyczyć od 2 000 do 15 000 zł. To bardzo korzystna oferta, gdyż pożyczka jest opatrzona RRSO na poziomie 9,81% (dla maksymalnego okresu pożyczki, czyli dla 24 miesięcy), czyli jest bardzo tania.

Warto zwrócić uwagę między innymi na propozycję Smartney. Ten pożyczkodawca może nam wypłacić nawet 60 000 zł i rozłożyć spłatę na 5 lat. Co ważne, pożyczki Smartney pomimo braku wymaganych dokumentów są stosunkowo tanie. Ich Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) może nie przekraczać 14,00%. To wynik typowy dla kredytów gotówkowych z banku.

Bardzo ciekawą ofertę posiada również SuperGrosz. Ta firma pożycza do 10 000 zł (nowi klienci) lub do 15 000 zł (stali klienci) i rozkłada spłatę zadłużenia nawet na okres 50 miesięcy. Co ciekawe, pieniądze od SuperGrosz.pl można odebrać na poczcie. Ten pożyczkodawca regularnie oferuje nam ciekawe promocje (np. możliwość darmowego pożyczenia do 10 000 zł na 30 dni). 

Osoby, którym zależy na szybkiej wypłacie środków, powinny skorzystać z oferty MonedoNow. Klient tej firmy może w 5 minut wypełnić wniosek i starać się o wypłatę do 20 000 zł. Decyzja pożyczkowa jest wydawana nawet po minucie. Pożyczka od MonedoNow ma okres spłaty wynoszący do 48 miesięcy i jest dostępna nawet dla osiemnastolatka.

Nie można również zapominać o propozycji rynkowego weterana. Provident w ramach Pożyczki Samoobsługowej oferuje nam wypłatę do 20 000 zł i rozłożenie długu nawet na 48 miesięcy. O tanią pożyczkę w Providencie (RRSO od 9,98%), może wnioskować nawet osiemnastolatek. 

Pamiętaj: składając wniosek o pożyczkę w powyższych firmach, musisz wiedzieć, że za każdym razem dokonają one oceny Twojej zdolności kredytowej, a także sprawdzą Twoją wiarygodność finansową w bazach danych takich jak np. BIKERIF, BIG lub KRD. Niektórzy pożyczkodawcy w przypadku wątpliwości co do Twojej sytuacji finansowej, mogą poprosić o dodatkowe dokumenty. Są to jednak bardzo rzadkie sytuacje. 

Branżowe magazyny (np. Promeritum) donoszą, że z pożyczek krótkoterminowych najczęściej korzystają osoby potrzebujące szybkiego zastrzyku gotówki, aby np. kupić coś okazyjnie. Tacy klienci sięgają po szybkie pożyczki, bo muszą mieć pieniądze “na już”, a gdy na ich konto wpłynie wynagrodzenie, szybko regulują zaciągnięty dług. Znając profil swojego klienta, pożyczkodawcy są więc spokojniejsi i często nie wymagają, aby dostarczał on jakiekolwiek zaświadczenia od pracodawcy. Sytuacja nieco zmienia się w momencie, gdy taki klient chce pożyczyć więcej i na dłużej.

Pożyczka na raty przez Internet i bez zaświadczeń – czy jest możliwa?

Pożyczki ratalne zwykle zaciągane na kwoty wynoszące kilka bądź kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku takich pożyczek, otrzymujemy zwykle dużo więcej niż wynoszą nasze miesięczne dochody. Właśnie dlatego spłata ratalnych zobowiązań musi być rozciągnięta w czasie.

W firmach pozabankowych pożyczkę ratalną można spłacać nawet przez 48 miesięcy – 60 miesięcy. Aby jednak zagwarantować taką możliwość, pożyczkodawca musi mieć pewność, że przez cały czas będziemy posiadać środki finansowe umożliwiające terminową spłatę. Tego typu zabezpieczenie stanowią głównie stałe dochody, które najczęściej są czerpane z wynagrodzenia za pracę.  

W związku z powyższym, ratalny pożyczkodawca częściej zapyta o dane naszego pracodawcy i poprosi także o zaświadczenie potwierdzające wysokość otrzymywanej przez nas wypłaty. Warto jednak pamiętać, że na szczęście nie wszystkie pożyczki ratalne są udzielane pod warunkiem dostarczenia dokumentów potwierdzających dochody. Poniżej zaprezentowaliśmy pożyczki na raty, które można otrzymać bez zaświadczenia o dochodach. Taki wariant wnioskowania o pożyczkę nie tylko oszczędza nam cenny czas. Warto również wiedzieć, że dzięki pożyczce bez zaświadczeń, nasz pracodawca lub znajomy pracownik działu kadr nie dowie się o zaciąganym zobowiązaniu. 

Podsumowując

Po przeczytaniu naszego artykułu dowiedziałeś się, że internetowa pożyczka na raty bez zaświadczeń jest jak najbardziej możliwa. Szukając takiej oferty, warto dokładnie przyjrzeć się wymaganiom, jakie dana firma stawia potencjalnym klientom. Jeżeli nie znajdziemy wzmianki o konieczności dostarczenia dokumentów potwierdzających dochód, można będzie przypuszczać, że jest to propozycja, której szukaliśmy.

Nie każdy może jednak skorzystać z takiego wygodnego rozwiązania, jakim jest pożyczka ratalna bez zaświadczeń. Kluczem do pozytywnej odpowiedzi pożyczkodawcy będzie dobra zdolność kredytowa i historia finansowa. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, warto zatem zweryfikować swoją sytuację w bazach dłużników i uregulować zaległe zobowiązania. Takie działanie z pewnością poprawi Twój wizerunek i może przesądzić o pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Ocena: 4.03 (115 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Dawid Florek
Dawid Florek
2 lat temu

Wziąłem pożyczkę od Super Grosz. Faktycznie, poza tym, że we wniosku informujesz jakie masz zyski to nie musisz się męczyć i dokładać te zaświadczenia z pracy – także polecam.