star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka na raty bez dochodów. Czy to możliwe?

kobieta zaglądająca do pustego portfela

Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest zaciągnięcie pozabankowej pożyczki na raty, gdy nie posiada się żadnych dochodów. W końcu to produkt elastyczny, stworzony także dla osób, które borykają się z trudną sytuacją finansową. Nie jest to niemożliwe, ale też nie będzie proste.

 

Firmy pozabankowe już od kilku lat propagują odpowiedzialne pożyczanie. Takie, które nie tylko pomoże pożyczkobiorcy w ciężkich czasach, ale też nie pogorszy jego sytuacji i nie wpędzi go w kłopoty ze spłatą. Dużą wagę przywiązuje się więc do tego, by przyszły klient firmy był wiarygodny i mógł spłacić pożyczkę. Bez dochodów może się to okazać bardzo trudne i w takiej sytuacji najczęściej spotkamy się z odmową. W większości przypadków najbardziej liczy się bowiem jakość współpracy.

Jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać pożyczkę na raty?

By otrzymać jedną z pozabankowych pożyczek na raty, należy spełniać kilka warunków, które u większości pożyczkodawców wyglądają bardzo podobnie i różnią się tylko w kilku detalach. Podstawowymi kryteriami oceny osoby wnioskującej, są:

 • jego wiek – pożyczkobiorca musi mieć przynajmniej 18 lat, może się zdarzyć, że dolny próg wiekowy będzie większy
 • ważny dowód osobisty
 • zamieszkanie na terytorium Polski
 • dobra historia kredytowa (zwykle nie możemy mieć żadnych zaległości w BIK)
 • brak długów
 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa (zwłaszcza dobry stosunek stałych dochodów do wydatków); niektórzy pożyczkodawcy podają, że minimalny próg dochodowy wynosi ok. 500-600 złotych miesięcznie

Zwłaszcza to ostatnie kryterium jest bardzo ważne przy pożyczkach na raty. Musimy przecież wziąć pod uwagę fakt, że będzie to zobowiązanie bardzo wysokie (na rynku istnieją oferty nawet na 25 000 zł) i długoterminowe, a więc ryzykowne dla pożyczkodawcy. By mieć pewność, że pożyczka zostanie spłacona, firma pozabankowa zwróci uwagę nie tylko na samą wysokość dochodów, ale także na ich regularność i pewność.

Nie mam dochodów – czy otrzymam pożyczkę?

Brak dochodów często bywa utożsamiany z brakiem zatrudnienia, a nie zawsze przecież tak jest. Wbrew pozorom, nawet osoby bezrobotne mają szanse na pożyczkę, jeśli na ich konto cyklicznie wpływa konkretna kwota na wymaganym poziomie. W takich sytuacjach instytucja pozabankowa może wziąć pod uwagę także:

 • zasiłki
 • alimenty
 • stypendium
 • świadczenia 500+
 • dochody pasywne (np. z wynajmu mieszkania)

Jakaś część instytucji pozabankowych nie wymaga wpisania źródła dochodów we wniosku pożyczkowym, a jedynie ich wysokości. Nie warto jednak kłamać w tej kwestii – pożyczkodawca może chcieć zweryfikować to za pomocą szybkiej aplikacji weryfikacyjnej (np. Instantor). Dodatkowo, zgodnie z 297 § 1 Kodeksu Karnego, takie działanie może zostać uznane za próbę wyłudzenia i zagrożone jest nawet karą pozbawienia wolności! W takiej sytuacji lepiej udać się po chwilówkę. To będzie mniejsza kwota, ale też łatwiej ją otrzymać i – co istotne – łatwiej spłacić.

Uwaga na pożyczki bez żadnych warunków!

Możemy znaleźć wiele ogłoszeń pożyczek „bez BIK, KRD i dochodów”. Firm, które pożyczą pieniądze absolutnie każdemu jest mnóstwo, ale raczej nie są to firmy zaufane. Większość z nich para się działalnością lichwiarską, nastawiona jest na wyłudzenie opłat wstępnych (np. za rozpatrzenie wniosku), lub też wymaga podpisania bardzo niekorzystnego weksla. Takie postępowanie to ogromne ryzyko i dosłowne proszenie się o problemy.

Ocena: 4.50 (2 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments