star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka na 12 miesięcy – gdzie pożyczyć pieniądze na rok?

ludzie szukający pożyczki

Zdobycie kredytu w banku nie jest łatwym zadaniem.  Oprócz wielu formalności wymaga od klienta odpowiednio wysokich dochodów, stałego zatrudnienia i krystalicznej reputacji finansowej. Nie każdy jest w stanie spełnić restrykcyjne warunki stawiane przez banki,  dlatego wiele osób decyduje się na zadłużenie w firmie pożyczkowej.

Pożyczka na 12 miesięcy może śmiało konkurować z kredytem bankowym. Jest to bowiem finansowanie sięgające zwykle 20 000 zł, które należy uregulować w ciągu roku.

Jakie firmy oferują pożyczkę na 12 miesięcy?

Długoterminowe pożyczki ratalne znajdują się w ofercie wielu firm pozabankowych. Finansowanie udzielane na rok można zaciągnąć między innymi w:

Provident

Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

HapiPożyczki

Wonga

Pożyczasz 5 000
od 200 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 256,62 zł/mies.
Koszt 1 171,60
RRSO: 22,99%

Smartney

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 298,40 zł/mies.
Koszt 2 165,15
RRSO: 44,15%

SuperGrosz

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 30000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 343,54 zł/mies.
Koszt 1 751,27
RRSO: 35,38%

Kto może skorzystać z pożyczki na rok?

Choć pożyczka na rok z uwagi na wyższe kwoty zadłużenia i rozłożoną na raty spłatę zobowiązania przypomina kredyt, jej uzyskanie jest znacznie prostsze. Beneficjentem tego typu finansowania może być w zasadzie każda osoba dorosła, która posiada regularne wpływy finansowe i nie widnieje w bazach jako notoryczny dłużnik.

Mało tego, wnioskujący nie musi posiadać zdolności kredytowej, która opiera się między innymi na stałym zatrudnieniu oraz  stabilnych, wystarczająco wysokich dochodach.

Ile kosztuje pożyczka na 12 miesięcy?

 Oferty pożyczek na 12 miesięcy potrafią znacznie się od siebie różnić. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej propozycji zawsze warto skorzystać z porównywarki internetowej. Przejrzysty ranking dostępnych na rynku pożyczek pozwoli szybko znaleźć najkorzystniejszą opcję. Na całkowity koszt pożyczki składa się kilka elementów:

 • kapitał – kwota, którą otrzymuje klient,
 • oprocentowanie – odsetki, jakie płaci pożyczkobiorca,
 • prowizja oraz dodatkowe koszty związane choćby z opłatą proceduralną lub ewentualnym obowiązkowym ubezpieczeniem zadłużenia.

Na stronach internetowych firm pozabankowych znajdują się kalkulatory pożyczkowe. To przydatne narzędzie umożliwia ekspresowe obliczenie wysokości raty oraz poznanie całkowitego kosztu finansowania. Wystarczy wpisać kwotę pożyczki oraz wybrać preferowany okres spłaty.

Czy można dostać pożyczkę na rok za darmo?

 Niemal każda firma pożyczkowa, chcąc przyciągnąć nowych klientów, oferuje im pierwsze finansowanie za 0 zł. Oznacza to, że pożyczkobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów zadłużenia – spłaca tylko tyle, ile otrzymał od wierzyciela. Niestety ta promocja dotyczy wyłącznie tradycyjnych chwilówek, które nie przekraczają 2000 zł. Finansowania długoterminowe, regulowane w ratach nigdy nie są oferowane za darmo.

Na jakich warunkach udzielane są pożyczki na 12 miesięcy?

Zwykle firmy pozabankowe przyznające pożyczki na 12 miesięcy wymagają od swoich klientów spełnienia  kilku prostych warunków, należą do nich:

 • ukończony 18. lub 21. rok życia,
 • obywatelstwo polskie,
 • numer rachunku bankowego,
 • numer telefonu komórkowego,
 • stałe źródło dochodu, niekoniecznie w oparciu o umowę o pracę,
 • brak licznych negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Pożyczka na 12 miesięcy a wymagane dokumenty

 Klienci firm pozabankowych mogą być pewni, że wierzyciel na pewno nie przytłoczy ich zbędnymi formalnościami. Cała procedura wnioskowania jest bardzo prosta i szybka. Zazwyczaj jedynym potrzebnym dokumentem do uzyskania finansowania jest ważny dowód osobisty.

Zdarza się jednak, że niektóre firmy, udzielając pożyczek długoterminowych, wymagają od wnioskującego zaświadczenia o dochodach lub otrzymywanych świadczeniach.

Pożyczka na 12 miesięcy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Na rynku pozabankowym można swobodnie znaleźć oferty pożyczki na 12 miesięcy bez zaświadczeń. Wówczas pożyczkobiorca wnioskuje o finansowanie w oparciu o jeden dokument, którym jest dowód osobisty.

Pożyczkobiorca musi jednak wpisać w formularzu wysokość oraz źródło uzyskiwanych dochodów, a także podać kilka informacji na temat kosztów utrzymania i ewentualnych innych zobowiązań finansowych.  Deklarowane dane mają charakter oświadczenia.

Pożyczka na 12 miesięcy a BIK

 Praktycznie żadna firma pozabankowa nie udzieli finansowania długoterminowego bez uprzedniego sprawdzenia wiarygodności klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to bowiem podstawowa baza, która pomaga zweryfikować reputację finansową pożyczkobiorcy.

Wpisy są szczególnie ważne w przypadku pożyczek opiewających na wysokie kwoty. Dlatego osoby, które w przeszłości miały problem z terminowym regulowaniem rat, najprawdopodobniej nie otrzymają pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki na 12 miesięcy.

Pożyczka na 12 miesięcy online czy stacjonarnie?

Możliwość zaciągnięcia pożyczki na 12 miesięcy drogą internetową jest ogromnym ułatwieniem dla klientów firm pozabankowych. Nie dość, że procedura wnioskowania nie jest obarczona nadmiernymi formalnościami, to jeszcze można ją przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

 • Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej oraz wypełnić nieskomplikowany formularz.
 • W pustych polach najczęściej należy podać podstawowe dane: imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, numer rachunku bankowego, numer telefonu komórkowego, serię oraz numer aktualnego dowodu osobistego oraz informacje dotyczące źródła dochodu, a także kosztów utrzymania.
 • Wypełniony wniosek jednym kliknięciem jest wysyłany do rozpatrzenia.
 • W przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu finansowania środki znajdą się na koncie klienta nawet w 15 minut. Można, rzecz jasna, wziąć pożyczkę także w trybie stacjonarnym, udając się do placówki firmy pozabankowej, wymaga to jednak znacznie więcej czasu, a co najważniejsze, klient nie ma możliwości skorzystania z rankingu internetowego i wybrania  najbardziej odpowiadającej jego preferencjom pożyczki.

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach na 12 miesięcy?

Pożyczka na 12 miesięcy jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów nie posiadają zdolności kredytowej, przez co nie mogą uzyskać finansowania w banku. Kwota 15 000 zł może z powodzeniem zastąpić kredyt. Warto jednak pamiętać, aby pożyczka była bezpieczna i dobrze dopasowana do potrzeb wnioskującego. Ponadto warto zwrócić uwagę czy:

 • procedura wnioskowania jest prosta i nie wymaga licznych formalności,
 • czas oczekiwania na przelew środków na konto jest krótki,
 • rata dopasowana jest do możliwości finansowych pożyczkobiorcy,
 • całkowity koszt zadłużenia mieści się w rozsądnych i uczciwych granicach,
 • umowa jest jasna i w pełni zrozumiała dla wnioskującego.

Warto wiedzieć:

 1. Pożyczka na 12 miesięcy jest długoterminowym zobowiązaniem finansowym opiewającym na wyższe kwoty, dlatego stanowi alternatywę dla kredytów bankowych.
 2. Osoby ubiegające się o pożyczkę na 12 miesięcy nie muszą wykazywać zdolności kredytowej. Wystarczy, że posiadają regularne źródło dochodów.
 3. Negatywne wpisy w bazach dłużników przekreślają szanse na otrzymanie pożyczki na 12 miesięcy.
 4. Klient firmy pozabankowej może wziąć pożyczkę na 12 miesięcy, przeprowadzając całą procedurę drogą internetową. Proces wnioskowania jest łatwy i zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
 5. Pożyczka na 12 miesięcy sięga zazwyczaj 15 000 zł. Są jednak firmy oferujące wyższe kwoty finansowania.

 1. Czy otrzymam pożyczkę na 12 miesięcy, jeśli utrzymuję się ze świadczeń i alimentów?

  Tak. Firmy pozabankowe akceptują wszystkie rodzaje źródeł dochodów. Ważne, by pożyczkobiorca posiadał stałe wpływy finansowe.

 2. Czy istnieją pożyczki na 12 miesięcy bez sprawdzania BIK?

  Nie. W zasadzie wszystkie firmy pożyczkowe przed udzieleniem finansowania długoterminowego sprawdzają wiarygodność klienta w Biurze Informacji Kredytowej.

 3. Czy formalności związane z otrzymaniem pożyczki na 12 miesięcy można załatwić 100 % online?

  Jak najbardziej. Zdecydowanie najwygodniejszym sposobem na wzięcie pożyczki na 12 miesięcy jest przeprowadzenie całej procedury drogą internetową.

Ocena: 4.14 (14 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments