star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka Fit w Kasie Stefczyka. Jak działa?

uścisk dłoni dwóch osób w garniturach

Kasa Stefczyka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych pozabankowych instytucji finansowych. Wśród wielu oferowanych produktów, na szczególną uwagę zasługuje Pożyczka Fit. To rozwiązanie skierowane do osób, chcących skonsolidować swoje zobowiązania finansowe. Na czym polega i kto może się o nią ubiegać?

Konsolidacja wcześniejszych zobowiązań to rozwiązanie, z którego klienci chętnie korzystają. Nic dziwnego, że również w ofercie jednej z najstarszych firm pożyczkowych pojawiła się taka możliwość – Pożyczka Fit. Według rankingów jest to najtańsze rozwiązanie tego typu na rynku. Jak to wygląda w praktyce, jakie warunki należy spełnić, by ją uzyskać oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdźmy!

Kasa Stefczyka – informacja o instytucji

Kasa Stefczyka, Stefczyk, SKOK Stefczyka – tak potocznie mówi się o Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej imienia dr. Franciszka Stefczyka. Wybór patrona tej założonej w 1993 roku instytucji nie był przypadkowy. Nawiązuje on do tradycji polskiej spółdzielczości z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie Stefczyk założył pod koniec XIX wieku Kasy spółdzielcze, które odegrały ogromną rolę m.in. w ograniczeniu lichwy na ziemiach polskich. Przed II wojną światową istniało już 3,5 tysiąca kas spółdzielczych, z których usług korzystało 1,5 mln polskich obywateli. Po 1947 roku Kasy zostały rozwiązane, a zgromadzony majątek rozgrabiony lub znacjonalizowany. Finansowy ruch spółdzielczy odrodził się dopiero po 1989 roku, czego przykładem może być założona w latach 90-tych SKOK Stefczyka. Obecnie Kasa Stefczyka jest jedyną SKOK, która posiada placówki na terenie całego kraju.

Jak działa oferta Pożyczki Fit w Kasie Stefczyka?

Pożyczka Fit w Kasie Stefczyka to pożyczka konsolidacyjna, dzięki której możemy uporządkować spłacanie kilku zobowiązań. Jest dostępna również dla osób, które posiadają zobowiązania finansowe w innych instytucjach innych niż SKOK-i. Konsolidacja kilku pożyczek lub kredytów pozwoli na połączenie wielu rat w jedną, niższą ratę miesięczną. Dodatkowo spłatę pierwszej raty możemy odroczyć aż o 60 dni, co może znacząco pomóc we wzmocnieniu naszego budżetu. Kwoty, na które można uzyskać konsolidację mają dużą rozpiętość: od 1000 aż do 160 000 zł. Czas spłaty musi mieścić się między 12 a 120 miesiącami.

Koszty pożyczki w Kasie Stefczyka

Według rankingów Pożyczka Fit to najtańszy produkt konsolidacyjny dostępny na rynku (stan na grudzień 2020). Deklarowane RRSO Pożyczki Fit wynosi zaledwie 6,22%, zaś oprocentowanie to 6% w skali roku. Jak to przekłada się na koszty pożyczki? Na stronie Kasy Stefczyka znajdziemy kalkulator, za pomocą którego możemy wybrać wysokość pożyczki oraz liczbę miesięcy, na które chcemy rozłożyć spłatę*. Dzięki temu możemy sprawdzić, ile będzie wynosiła miesięczna rata. Zakładając, że nasza pożyczka będzie rozłożona na 12 rat, wówczas wysokość raty miesięcznej będzie się kształtować następująco:

 • dla pożyczki w kwocie 1000 zł miesięczna rata wyniesie 86,07 zł, zaś całkowity koszt pożyczki to 32 zł,
 • przy pożyczce o wysokości 5000 zł rata miesięczna wyniesie 430,33 zł, a całkowity koszt pożyczki to 163 zł,
 • dla pożyczki 10 000 zł rata miesięczna wyniesie 860,66 zł, zaś całkowity koszt pożyczki to 327 zł.

Załóżmy jednak, że interesuje nas pożyczka o większej wysokości, a co za tym idzie, rozłożona na większą liczbę rat, na przykład 24. Jak wówczas będą się kształtowały opłaty?

 • dla pożyczki 20 tys. rata miesięczna wyniesie 886,41 zł, a całkowity koszt pożyczki to 1273 zł,
 • dla pożyczki o wysokości 30 tys. rata miesięczna wyniesie 1329,62 zł, a całkowity koszt pożyczki – 1910 zł.

Miejmy jednak na względzie, że powyższe wyliczenia są jedynie szacunkowe i orientacyjne. Ostateczna wysokość rat, a także rozłożenie ich w czasie będzie zależało do indywidualnej oceny wiarygodności kredytowej. Dodatkowo będziemy musieli zapłacić także za:

 • opłatę przygotowawczą,
 • opłatę za przelew
 • pokryć ewentualne koszty ubezpieczenia z tytułu zawarcia umowy pożyczki.

Jeśli zdarzy nam się spóźnić z płatnością, wówczas do kosztów pożyczki będziemy musieli doliczyć także odsetki za opóźnienie oraz koszt ewentualnych monitów. Informacje na temat tych opłat znajdziemy w Tabeli Opłat Kasy Stefczyka oraz w umowie pożyczkowej.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać Pożyczkę Fit w Kasie Stefczyka?

Chcąc skorzystać z usług Kasy Stefczyka należy:

 • mieścić się w przedziale wiekowym 18 – 90 lat
 • być członkiem Kasy Stefczyka, który posiada tam konto osobiste.
 • posiadać stałe, udokumentowane źródło dochodu
 • nie mieć zaległości wpisanych do BIK lub BIG.

Z Pożyczki Fit mogą skorzystać osoby, które chcą skonsolidować zobowiązania finansowe z innych instytucji finansowych niż Kasa Stefczyka. Niezależnie od spełnienia powyższych warunków, ostateczna decyzja pożyczkowa jest podejmowana indywidualnie na podstawie oceny wiarygodności kredytowej.

Co można skonsolidować w ramach Pożyczki Fit?

Możliwości konsolidacyjne w ramach Pożyczki Fit są bardzo szerokie. Możemy ujednolicić zarówno:

 • pożyczki gotówkowe: chwilówki i ratalne,
 • kartę kredytową,
 • kredyt na samochód,
 • kredyt w rachunku płatniczym,
 • a nawet debet w rachunku osobistym.

Najważniejszym warunkiem jest to, że powyższe zobowiązania muszą być zaciągnięte w instytucjach innych, niż Kasa Stefczyka. W przypadku pożyczek w Kasie, będziemy mieć do dyspozycji inne narzędzia ułatwiające spłatę.

Wady i zalety pożyczania w Kasie Stefczyka

Wady

 • Pożyczka Fit bez wychodzenia z domu jest dostępna jedynie dla Członków Kasy Stefczyka
 • aby uzyskać finansowanie, należy dołączyć do społeczności kasy poprzez założenie rachunku oraz uiszczenie odpowiedniej opłaty,
 • określony czas pracy placówek stacjonarnych,
 • brak możliwości wnioskowania online o pełną kwotę pożyczki.

Zalety

 • wysoka kwota i długi okres spłaty,
 • relatywnie niski koszt pożyczki,
 • brak prowizji,
 • możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania,
 • możliwość skorzystania z “wakacji kredytowych”,
 • prawie 400 placówek w całej Polsce.

Opinie o Kasie Stefczyka

Wśród opinii o Kasie Stefczyka łatwo można zauważyć te, które podkreślają atrakcyjne warunki cenowe pożyczek i innych produktów finansowych oferowanych przez tę instytucję. Przykładowe opinie:

 • Niskie raty to główny powód mojego zadowolenia, dodatkowymi zaletami są również miła obsługa i super podejście do klienta!

 • Skok Stefczyka wypada bardzo korzystnie cenowo jak się porówna ich ofertę do innych pożyczek czy kredytów!

Wśród negatywnych opinii najczęściej pojawiają się informacje o niedogodnościach związanych z koniecznością wizyty w placówce SKOK-u i podpisania umowy osobiście.

Pożyczka Fit w Kasie Stefczyka  – podsumowanie

Pożyczka Fit to produkt wart rozważenia, jeśli chcemy nasze zobowiązania połączyć w jedną, wygodną ratę. Wysoka maksymalna kwota pożyczki sprawia, że możemy pod “parasolem” pożyczki zmienić sporo innych zobowiązań. Mimo iż umowę będziemy musieli podpisać w placówce firmy, to jednak większość formalności, łącznie z wnioskowaniem, możemy załatwić przez internet, co stanowi dużą wygodę.

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, Pożyczka Fit wydaje się ofertą godną naszej uwagi.

Źródło:

https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-fit

Ocena: 4.05 (113 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments