star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka dla każdego. Czy istnieje uniwersalna oferta?

ludzie, którzy rozmawiają ze sobą

Pożyczka dla każdego – co kryje się pod tą nazwą? Na jakich zasadach jest przyznawana i czy rzeczywiście każdy może ją otrzymać? Sprawdzamy, gdzie szukać pożyczki dla każdego, jak o nią wnioskować i co warto o niej wiedzieć.

Wszyscy znamy powiedzenie “jeśli coś jest dla każdego, to jest dla nikogo”. W przypadku wielu produktów jest ono prawdziwe, jednak w zakresie usług finansowych sytuacja wygląda zgoła inaczej. Rynek pożyczek pozabankowych cechuje się dużą dostępnością i małą liczbą formalności. Już samo to sprawia, że jest dostępny dla szerokiego grona odbiorców. Sprawdźmy, jak pożyczki dla każdego wyglądają w praktyce.

Pożyczka dla każdego. Jaka powinna być?

Najpopularniejsze cechy pożyczki dla każdego to:

 • dostępność online, bez konieczności wychodzenia z domu,
 • mała liczba formalności,
 • brak górnego limitu wieku,
 • dostępna nie tylko dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę,
 • bez wygórowanych wymagań odnośnie zdolności kredytowej.

Czy firmy pozabankowe oferują pożyczki dla każdego?

Większość firm pożyczkowych ma w swojej ofercie pożyczki dostępne dla szerokiego grona klientów. Cechuje je m.in.:

 • relatywnie niska kwota pożyczki,
 • krótki czas spłaty, w przypadku chwilówek 30-60 dni,
 • minimum formalności.

Gdzie szukać pożyczki dla każdego?

Oferty pożyczki dla każdego znajdziemy bezpośrednio na stronie wybranej firmy pożyczkowej. Przed podjęciem decyzji warto wybrać najlepsze warunki pożyczki, a w tym celu najlepiej skorzystać z porównywarki pożyczek. Dzięki temu szybko sprawdzimy kilka konkurencyjnych ofert, porównamy ich warunki, a następnie szybko złożymy wniosek o pożyczkę.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z pożyczki dla każdego?

O pożyczkę dla każdego mogą wnioskować wszystkie pełnoletnie osoby, które posiadają polskie obywatelstwo poświadczone dowodem osobistym. Inne warunki, jakie stawiają przed nami pożyczkodawcy to:

 • adres zamieszkania na terenie Polski;
 • stały dochód – może to być dochód z umowy o pracę, zlecenie lub o dzieło, renta lub emerytura;
 • pełna zdolność do czynności prawnych;
 • zdolność kredytowa;
 • aktywny numer telefonu komórkowego;
 • aktywny rachunek bankowy w polskim banku;
 • adres e-mail – służy do celów kontaktowych.

Ile kosztuje pożyczka dla każdego?

Koszt pożyczki różni się w zależności od pożyczkodawcy, a jej maksymalna wysokość jest regulowana przez prawo. Podejmując pożyczkę warto pamiętać, że będziemy musieli spłacić nie tylko kwotę finansowania, ale także prowizję, oprocentowanie i ewentualnie dodatkowe opłaty. Przy porównaniu ofert zwróćmy uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To ten wskaźnik powie nam, ile w skali rocznej zapłacimy za wybraną pożyczkę.

Jakie dokumenty są wymagane do pożyczki dla każdego?

Pożyczki dla każdego charakteryzują się niewielką liczbą formalności. Dlatego najważniejszym i w zasadzie jedynym dokumentem, jaki musimy okazać, jest dowód osobisty. Potwierdza on naszą tożsamość, a także świadczy o pełnoletniości i posiadaniu polskiego obywatelstwa. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe nie oczekują od nas przedstawienia innych dokumentów, np.:

 • zaświadczenia potwierdzającego zatrudnienie,
 • zaświadczenia o zarobkach.

Pożyczka dla każdego a bazy dłużników

Obecnie wszystkie firmy pożyczkowe weryfikują wpisy na nasz temat w bazach dłużników. Rzadko zdarza się, że sprawdzane są wszystkie dostępne bazy. Najczęściej pożyczkodawca weryfikuje 1-2 wybrane bazy, a informacje o tym, które są sprawdzane, znajdziemy na stronie internetowej firmy. Przykładowe bazy dłużników działające w Polsce to:

 • BIK, Biuro Informacji Kredytowej,
 • BIG, Biuro Informacji Gospodarczej,
 • KRD, Krajowy Rejestr Dłużników,
 • ERIF, Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Infomonitor,
 • Związek Banków Polskich.

Pożyczka dla każdego – online czy stacjonarnie?

Pożyczki dla każdego oferowane są zarówno w formie online, jak i stacjonarnej. Czym różnią się te dwa sposoby udzielania pożyczki?

Pożyczka dla każdego online

Pożyczki przez internet mają wiele zalet, które sprawiają, że są atrakcyjne dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Wśród nich warto wymienić:

 • wygoda – wniosek o pożyczkę online można złożyć bez wychodzenia z domu, będzie nam potrzebny jedynie komputer lub telefon z dostępem do internetu. To szczególnie ważne dla osób z niepełnosprawnościami, mieszkańców wsi i małych miejscowości, ale też dla każdego, kto chce skorzystać z zastrzyku finansowego bez konieczności wizyty w placówce firmy pożyczkowej;
 • szybkość – złożenie wniosku i otrzymanie decyzji pożyczkowej to najczęściej kilkanaście minut;
 • dostępność – wniosek o pożyczkę możemy złożyć w dowolnym momencie. Z reguły jest on oceniany automatycznie, więc możemy to zrobić także w niedzielę i święta, o dowolnej porze dnia i nocy;
 • bezpieczeństwo – pożyczka jest przelewana bezpośrednio na nasze konto, nie musimy nosić przy sobie większej kwoty gotówki;
 • promocje – w przypadku wnioskowania online, wiele firm oferuje darmową pierwszą pożyczkę. Oznacza to, że nowi klienci, spłacając pożyczkę w terminie, będą musieli oddać tylko tyle, ile pożyczyli – bez prowizji i odsetek.

Pożyczka dla każdego stacjonarnie

Mimo wielu zalet pożyczek online, istnieją takie grupy klientów, dla których to wizyta w placówce firmy będzie optymalnym rozwiązaniem. Przeważnie są to osoby starsze, wykluczone cyfrowo lub takie, dla których złożenie wniosku przez internet stanowi wyzwanie.

Część osób chce otrzymać pieniądze w gotówce, bez pozostawiania śladów na rachunku bankowym. Z usług placówek stacjonarnych korzystają także osoby, które nie posiadają osobistego rachunku bankowego, a w związku z tym nie mogą przejść weryfikacji wymaganej przez pożyczkodawcę.

Pożyczka dla każdego – czy to dobry pomysł?

Przed podjęciem pożyczki musimy pamiętać, by realnie ocenić nasze możliwości finansowe. Oprócz doraźnego i często niezbędnego zastrzyku gotówki, otrzymamy także zobowiązanie finansowe, które należy spłacić terminowo i w całości.

Tylko w ten sposób będziemy budować pozytywną historię kredytową, co będzie niezwykle przydatne, gdy będziemy chcieli skorzystać z pożyczek w przyszłości. W razie jakichkolwiek problemów z terminową płatnością, warto niezwłocznie skontaktować się z pożyczkodawcą i od razu ustalić kolejne kroki, a w razie potrzeby także plan naprawczy.

Gdzie szukać pożyczki dla każdego?

Aby znaleźć najlepszą ofertę pożyczki dla każdego, przejdź do naszego rankingu pożyczek na sowafinansowa.pl

Warto wiedzieć:

 1. Klientem zdecydowanej większości firm pożyczkowych może być każda osoba, która okaże dowód osobisty, posiada polskie obywatelstwo i ukończyła 18 rok życia.
 2. Niewielkie wymagania pożyczek dla każdego wynikają m.in. z relatywnie niskich kwot pożyczek oraz krótkiego czasu ich spłaty. Dzięki temu pożyczkodawca może ograniczyć formalności do niezbędnego minimum.
 3. Podjęcie i terminowe spłacenie pożyczki dla każdego, to dobry sposób na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej. Może to być niezwykle pomocne w ubieganiu się o kredyt czy pożyczkę na wyższą kwotę.
 4. Przed podjęciem pożyczki zawsze należy sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej. Możemy to zrobić m.in. w Rejestrze Firm Pożyczkowych prowadzonym przez Związek Firm Pożyczkowych.
 5. Mimo niskich wymagań i dużej dostępności, może się zdarzyć, że złożenie wniosku o pożyczkę dla każdego zakończy się odmową. Będzie ona wynikała z negatywnej oceny naszej historii lub zdolności kredytowej, czyli obecności w bazach dłużników lub braku stałych dochodów.

 1. Dlaczego “pożyczki dla każdego” mają tak niskie wymagania?

  Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do pożyczek bankowych, pożyczka dla każdego może nas zaskoczyć niewielkimi wymaganiami. Nie powinno to jednak budzić naszych obaw. Chociaż firmy pożyczkowe ograniczają formalności do minimum, to cały proces jest bezpieczny i zgodny z aktualnymi przepisami.

 2. Czy z pożyczki dla każdego mogą skorzystać osoby zadłużone?

  Każda firma pożyczkowa ma inne zasady oceny wiarygodności kredytowej klientów. Dlatego negatywny wpis w bazie dłużników nie oznacza automatycznie odmowy przez każdego pożyczkodawcę. Pamiętajmy jednak, że pożyczanie pieniędzy na spłatę wcześniejszych długów jest niebezpieczne i może doprowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

 3. Na co można przeznaczyć pożyczkę dla każdego?

  W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, czy pożyczki celowej, pożyczką dla każdego możemy rozporządzać dowolnie. Przy składaniu wniosku nie trzeba deklarować żadnego przeznaczenia środków, zaś firma pożyczkowa w żadnej sposób nie weryfikuje na co wydaliśmy pożyczone pieniądze.

Ocena: 4.33 (3 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments