star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczki 20 000 zł. Co trzeba wiedzieć?

kobieta przy laptopie podczas pracy

Pożyczki długoterminowe nie są wyłącznie receptą na pokrycie nagłych i niespodziewanych wydatków. Stanowią także świetne rozwiązanie dla osób poszukujących gotówki niezbędnej do zrealizowania większych, zaplanowanych inwestycji. Jednym z takich rozwiązań jest pożyczka na 20 000 zł.

Pożyczka 20 000 zł umożliwia uzyskanie solidnego zastrzyku finansowego, a spłata zadłużenia rozłożona na raty pozwala uniknąć dotkliwego uszczerbku na domowym budżecie.

Pożyczka 20 000 zł – jaka powinna być? 

Pożyczka 20 000 zł powinna być bezpieczna, korzystna i dobrze dopasowana do potrzeb i możliwości finansowych klienta. By uniknąć ryzyka, zawsze należy sprawdzić czy wybrana oferta charakteryzuje się:

 • klarowną i w pełni zrozumiałą dla pożyczkobiorcy umową,
 • łatwą procedurą wnioskowania,
 • ograniczonymi do minimum formalnościami,
 • odpowiednią wysokością raty,
 • automatyczną decyzją o przyznaniu środków,
 • krótkim czasem oczekiwania na przelew.

Każdy pożyczkobiorca, decydując się na konkretną firmę pozabankową, powinien również sprawdzić opinie innych klientów, by na pewno wybrać wierzyciela godnego zaufania.

Gdzie wziąć pożyczkę 20 000 zł?

Aby znaleźć długoterminowe finansowanie na 20 000 zł, wystarczy skorzystać z porównywarki internetowej. Po wpisaniu preferowanej kwoty zadłużenia i terminu spłaty na ekranie pojawi się czytelne zestawienie dostępnych ofert. Pożyczkę na 20 000 zł można zaciągnąć między innymi w firmach:

Provident

Pożyczasz 5 000
od 300 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 3 do 48 mies.
Rata 229,17 zł/mies.
Koszt 500
RRSO: 9,73%

Smartney

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 298,40 zł/mies.
Koszt 2 165,15
RRSO: 44,15%

Kto może wnioskować o pożyczkę 20 000 zł? 

Każda osoba dorosła, która posiada jakiekolwiek źródło dochodu umożliwiające jej spłatę zadłużenia, może z powodzeniem starać się o pożyczkę 20 000 zł. Firmy pozabankowe są znane z bardzo elastycznych i liberalnych wymagań stawianych swoim klientom. Dzięki temu pożyczkobiorca starający się o uzyskanie finansowania musi spełnić jedynie kilka podstawowych warunków. Należą do nich:

 • ukończony 18., 21. lub 25. rok życia (w zależności od wymagań wierzyciela),
 • obywatelstwo polskie,
 • posiadanie numeru telefonu komórkowego,
 • otwarty rachunek bankowy,
 • ważny dowód osobisty,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników,
 • źródło dochodu.

Pożyczka 20 000 zł – na jak długo mogę pożyczyć? 

Pożyczka 20 000 zł zwykle może zostać zaciągnięta na okres od 24 do nawet 84 miesięcy. Właśnie dlatego tego typu produkty finansowe cieszą się dużą popularnością wśród osób poszukujących większej gotówki, które ze względu na brak zdolności kredytowej nie otrzymałyby finansowania w banku.  

Ile kosztuje pożyczka 20 000 zł? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy bowiem od konkretnej oferty, a te znacznie się od siebie różnią. By poznać realny koszt pożyczki, warto sięgnąć do rankingów internetowych, które przejrzyście przedstawiają szczegółowe warunki dostępnych na rynku pożyczek. Należy jednak pamiętać, że na całkowity koszt zadłużenia składa się kilka zasadniczych elementów:

 • część kapitałowa – uzyskana przez klienta gotówka,
 • oprocentowanie,
 • wybrany okres spłaty,
 • wszelkie dodatkowe koszty związane z procedurą wnioskowania, a także z ewentualnym obowiązkowym ubezpieczeniem czy przedłużeniem terminu spłaty.

W celu sprawdzenia dokładnej wysokości raty można użyć kalkulatora pożyczkowego dostępnego na stronie internetowej wierzyciela. Po wpisaniu kwoty pożyczki i preferowanego okresu spłaty na ekranie natychmiast pojawi się kwota miesięcznej raty.

Czy można pożyczkę 20 000 zł można wziąć za darmo? 

Choć często słyszy się o kuszącej propozycji pożyczek za 0 złotych, to jednak nie dotyczą one finansowania długoterminowego. Zadłużenia sięgające 20 000 zł, które spłacane są w ratach, nigdy nie są oferowane za darmo. Taka promocja stanowiłaby bowiem zbyt duże ryzyko finansowe dla wierzyciela. Darmowe bywają wyłącznie tradycyjne chwilówki.

Pożyczka 20 000 zł – online czy stacjonarnie? 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zaciągnięcie pożyczki na 20 000 zł online jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Ubiegając się o finansowanie drogą internetową pożyczkobiorca:

 • oszczędza czas,
 • ma możliwość przeprowadzenie bardzo prostej i szybkiej procedury,
 • nie musi martwić się o formalności,
 • może uzyskać gotówkę w przeciągu 15 minut bez wychodzenia z domu,
 • dzięki porównywarce internetowej ma pewność, że wybierze najkorzystniejszą ofertę.

Klient starający się o pożyczkę w trybie stacjonarnym straci o wiele więcej czasu i prawdopodobnie nie będzie miał możliwości skorzystania z najbardziej atrakcyjnej, aktualnie dostępnej na rynku propozycji.

Jak wziąć pożyczkę 20 000 zł przez internet? 

Ze wzięciem pożyczki 20 000 zł online poradzi sobie każdy, kto na co dzień korzysta z Internetu. Jedyne co należy zrobić, to wejść na stronę wybranej firmy pozabankowej, której oferta w rankingu okazała się najkorzystniejsza, zarejestrować się i wypełnić prosty formularz. Zazwyczaj we wniosku należy podać podstawowe dane:

 • imię i nazwisko,
 • adres zamieszkania ,
 • numer PESEL,
 • numer i serię ważnego dowodu osobistego,
 • numer konta bankowego,
 • numer telefonu komórkowego.

Dodatkowo klient proszony jest o podanie kilku informacji dotyczących dochodów i miesięcznych wydatków. Mają jednak one charakter oświadczenia.

Gdy formularz będzie już wypełniony, wystarczy kliknąć „wyślij” i chwilę poczekać na decyzję o przyznaniu pożyczki. W przypadku, gdy jest ona pozytywna, nawet w przeciągu 15 minut na koncie klienta pojawi się gotówka.

Pożyczka 20 000 zł – wymagane dokumenty 

Choć pożyczka na 20 000 zł stanowi alternatywę dla kredytu bankowego, jej uzyskanie jest znacznie prostsze. Klient często nie musi przedstawiać żadnych dokumentów i zaświadczeń. Wystarczy, że we wniosku poda numer i serię ważnego dowodu osobistego. To ogromne ułatwienie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i umożliwić dostęp do pożyczki osobom, które nie posiadają stałej umowy o pracę.

Pożyczka 20 000 zł a bazy dłużników 

Bazy dłużników stanowią bardzo ważne źródło informacji, które pozwala ocenić wiarygodność pożyczkobiorcy. W zasadzie każda firma pozabankowa sprawdza w ten sposób swoich klientów. Jednak osoby, które zmagały się z niewielkimi zaległościami w spłacie zobowiązań mogą liczyć na przychylne oko firm pożyczkowych.

Wpisy uniemożliwiające otrzymanie kredytu w banku wcale nie dyskwalifikują klienta w instytucjach pozabankowych. Oczywiście mowa o drobnych przewinieniach. Notoryczni dłużnicy mają niewielkie szanse na otrzymanie wysokiej pożyczki na raty.

Pożyczka 20 000 zł bez BIK – czy to możliwe? 

Negatywna historia kredytowa może stanowić poważną przeszkodę w otrzymaniu pożyczki 20 000 zł. Klienci ubiegający się o wysokie kwoty finansowania zawsze sprawdzani są w BIK. Jeśli w przeszłości mieli duże problemy z regulowaniem zadłużeń, raczej muszą liczyć się z odmową udzielenia pożyczki długoterminowej. Mogą jednak postarać się na przykład o pożyczkę z gwarantem. Powinna to jednak być ostateczność. W przypadku niestabilnej sytuacji ekonomicznej pożyczkobiorcy poręczyciel ponosi spore ryzyko.

Warto wiedzieć:

 1. Pożyczka 20 000 zł umożliwia uzyskanie wysokiej kwoty finansowania osobom, które nie mogą liczyć na kredyt w banku.
 2. Pożyczkę 20 000 zł można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Cała procedura odbywa się online.
 3. Jedynym dokumentem potrzebnym do uzyskania pożyczki 20 000 zł jest ważny dowód osobisty.
 4. Aby wybrać najkorzystniejszą pożyczkę na 20 000 zł, warto skorzystać z porównywarki internetowej.
 5. Osoby zadłużone i posiadające negatywną historię kredytową mają niewielkie szanse na otrzymanie pożyczki 20 000 zł.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jakie oprocentowanie ma pożyczka na 20 000 zł?

  Każda oferta jest inna. Wszystko zależy od propozycji konkretnej firmy pozabankowej. Aby poznać wysokość raty i całkowity koszt pożyczki, wystarczy użyć kalkulatora pożyczkowego znajdującego się na stronie internetowej wierzyciela.

 2. Czy mogę otrzymać pożyczkę na 20 000 zł, żeby spłacić zaległe zobowiązania finansowe?

  Osoby zadłużone nie otrzymają pożyczki długoterminowej. Warto także pamiętać, że zaciąganie kolejnych zobowiązań, by spłacić zaległości, jest bardzo ryzykownym rozwiązaniem, które prowadzi do pogłębienia kłopotów finansowych.

 3. Czy pożyczka na 20 000 zł jest bezpieczna?

  Jeśli pożyczkobiorca jest pewien, że przez najbliższe miesiące nie będzie miał żadnych problemów ze spłatą rat, a finansowanie zaciągnął w wiarygodnej firmie pozabankowej, może mieć pewność, że pożyczka jest bezpiecznym sposobem na zasilenie domowego budżetu.

Ocena: 4.20 (15 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments