star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pośrednik pożyczkowy. Kim jest?

osoby na spotkaniu z pośrednikiem pożyczkowym

Korzystanie z pomocy pośrednika pożyczkowego może być opłacalne. Sprawdź dlaczego czasem warto skorzystać z jego usług.

Pośrednik pożyczkowy to osoba lub firma, która podejmuje czynności mające na celu doprowadzić do zawarcia umowy pomiędzy osobą, która ubiega się o otrzymanie pożyczki a firmą, która pożyczki może udzielić. Pośrednik w ramach prowadzonej działalności nie udziela nikomu żadnego wsparcia finansowego. Jak sama nazwa wskazuje jedynie pośredniczy w zawarciu umowy pożyczkowej.

Jakie działania wykonuje pośrednik pożyczkowy?

Przede wszystkim ma możliwość szybkiego sprawdzenia oferty wielu firm pożyczkowych z którymi współpracuje. Pozwala to na maksymalne skrócenie czasu znalezienia najlepszej pożyczki bez konieczności sprawdzania każdej oferty z osobna samodzielnie. Zdecydowanie oszczędza to czas.

Jak może pomóc pośrednik pożyczkowy?

Oferta pośredników pożyczkowych jest zazwyczaj bardzo szeroka. Wszystko dzięki współpracy z różnymi instytucjami finansowymi. Dzięki temu znalezienie oferty, która dokładnie odpowiada wymaganiom klienta jest dużo prostsze. Szeroka konkurencja na rynku finansowym wymusza na pośrednikach finansowych wyszukiwanie i oferowanie klientom jak najlepszych warunków finansowych. Dlatego wizyta w siedzibie lub na stronie internetowej pośrednika może być opłacalna.

Kiedy warto skorzystać z pomocy pośrednika pożyczkowego?

Ogromna liczba firm pożyczkowych nie zawsze ułatwia podjęcie decyzji, z której oferty skorzystać. W szczególności jeśli do tego dochodzą inne niż standardowe wymagania co do okresu spłaty pożyczki czy wcześniejsze problemy w spłacie zadłużenia. Dlatego pośrednik finansowy może pomóc uzyskać potrzebne finansowanie. Dodatkowo osoba, która ma odpowiednie doświadczenie w branży finansowej, pomoże rozjaśnić wątpliwości co do warunków oferowanych produktów finansowych.

Pośrednik pożyczkowy online – jak to działa?

Zasada jest prosta. Pośrednik może współpracować z różnymi firmami pożyczkowymi i dzięki temu jego skuteczność w znalezieniu pożyczki szytej na miarę jest często wyższa niż samodzielne działania. Pozwala bowiem na odpytanie kilku firm pożyczkowych w oparciu o wymagania klienta np. co do wysokości pożyczki czy okresu na jaki ma być udzielona.

  • Trzeba pamiętać, że pośrednik sam nie pożycza pieniędzy a jedynie proponuje zawarcie umowy z firmą pożyczkową.
  • Informacja jaka firma faktycznie udziela pożyczki jest określona w umowie.

Rozwój technologii pozwala na uzyskanie odpowiedzi, który pożyczkodawca jest w stanie zaoferować najlepsze warunki, już w kilka chwil od złożenia wniosku. Dlatego korzystanie z usług pośrednika finansowego może być opłacalne i jest na pewno wygodne.

Podsumowanie

Znalezienie pożyczki, w szczególności przez Internet, wydaje się dziś niezwykle proste. Włączamy komputer, wpisujemy hasło w przeglądarkę i już mamy setki ofert wsparcia finansowego. Jednak wpisanie swoich danych osobowych i wszelkich informacji wymaganych przez firmy pożyczkowe może zająć sporo czasu. W szczególności jeśli nasza historia pożyczkowa nie jest idealna i spotykamy się z odmową finansowania. W takich przypadkach warto skorzystać z usług pośrednictwa finansowego – zwłaszcza online.

Ocena: 3.91 (11 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments