star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl

Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl

Z każdej strony jesteśmy nakłaniani do oszczędzania: na lepszą przyszłość, na nowy samochód, na spełnianie marzeń czy dostatnią emeryturę. Nie każdemu jednak po drodze z tym modelem zarządzania swoimi pieniędzmi. Jednym oszczędzanie przychodzi z łatwością, bo taką mają naturę, inni z kolei wolą wydawać…. Czy zatem oszczędzania można się nauczyć? Oczywiście, że tak. Pomóc w tym może platforma eduakcyjna stworzona przez dobrze nam znanego pożyczkodawcę – Wonga.pl.

Kapitalni.org – bo tak nazywa się ta platforma – mają za zadanie podnosić kwalifikacje z zakresu wiedzy finansowej. Serwis powstał już dwa lata temu, ale cieszy się dużą popularnością. Jego twórcy za cel obrali sobie efektywną edukację finansową internatów, a w szczególności klientów korzystających z usług Wonga.pl. Wiedza z zakresu finansów osobistych oraz ich internetowego aspektu jest dostarczana w sposób przyjazny, a jednocześnie merytoryczny. Każdy internauta można podnieść swoje kwalifikacje z zakresu oszczędzania i rozsądnego wydawania za pomocą przystępnych kursów video, artykułów i porad ekspertów, a także weryfikować swoją wiedzę egzaminami.

Wiedza finansowa w pigułce. Jakie metody nauki oferują Kapitalni.org?

baner kapitalniPlatforma oferuje przede wszystkim kursy internetowe, które pozwalają na szybkie i efektywne zdobycie wiedzy z zakresu finansów oraz natychmiastowe jej zweryfikowanie za pomocą egzaminów. Kursy dostępne w serwisie zostały podzielone na kilka przystępnych kategorii:

  • wychodzenie z długów (omawiane są: takie tematy, jak upadłość konsumencka, jak uniknąć zajęć komorniczych, licytacja i egzekucja komornicza krok po kroku, jak wyjść z długów krok po kroku, prawa i obowiązku dłużnika, co może windykator i komornik),
  • pożyczanie (omawiane są szczegóły pożyczki, RRSO, 5 rzeczy, które budują wiarygodność kredytową i finansową, rozsądne pożyczanie, pułapka spirali długów, odstąpienie od pożyczki, wiedza na temat baz kredytowych, problemy z terminową spłatą, odrzucenie wniosku kredytowego, pożyczki krótkoterminowe, problem historii kredytowej czy na co zwracać uwagę przy pożyczaniu),
  • oszczędzanie (podejmowane są następujące tematy: oszczędzanie długoterminowe i krótkoterminowe, jak oszczędzać na wymianie walut, podstawy oszczędzania, jak krok po kroku robić zestawienie finansowe, jak planować swój budżet domowy, jak oszczędzać na jedzeniu, jakich błędów w oszczędzaniu uniknąć,jak kupować, jak planować wydatki itp.),
  • bezpieczeństwo finansowe i cyfrowe (dowiemy się w tym dziale między innymi, kim jest rzecznik konsumentów, jakie są popularne oszustwa internetowe, jak chronić swoją tożsamość, jak bezpiecznie kupować online, korzystać z internetu oraz bankowości elektronicznej),kapitalni
  • pomnażanie oszczędności (omawiane są kwestie inwestowania w nieruchomości, systemu emerytalnego, trzeciego filaru czy obligacji),
  • psychologia finansów (mowa jest o zakupoholizmie, problemach z zadłużaniem się, sztuczkach sklepowych, błędach finansowych i promocjach).

Każdy kurs zaczyna się od filmu video omawiającego problem. Następnie przypominane są najważniejsze jego zagadnienia w formie praktycznych wskazówek (tzw. wiedza w pigułce). Kurs kończy się egzaminem.

W serwiesie Kapitalni.org można znaleźć wiele artykułów poruszających różne problemy z zakresu finansów: pożyczania, oszczędzania, wydawania, inwestowania itp. Znajdziemy tam odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Pomocne mogą okazać się także Porady ekspertów – są to artykuły tworzone przez wykwalifikowanych prawników, doradców, marketerów i finansistów, którzy swoją wiedzę konfrontują z doświadczeniem w różnych branżach. Użytkownicy serwisu Kapitalni.org mogą skorzystać także z kalkulatorów, np. obliczając swój budżet domowy, sprawdzając ile kosztuje palenie papierosów czy wyliczając zysk z lokaty. Na platformie można też rozwiązywać ciekawe quizy (np. sprawdzając swoją osobowość finansową) lub brać udział w sondach dotyczących różnych zakresów finansowych.

Pożyczaj, ucz się i zarabiaj

Wonga – twórca serwisu Kapitalni.org – swoim klientom-pożyczkobiorcom oferuje dodatkowe korzyści w zamian za udział w kursach i regularne zdobywanie nowych kompetencji finansowych. Powstał nawet specjalny Program Korzyści, który pozwala na zdobycie rabatów na kolejne pożyczki zaciągane w Wonga. Jeśli klient terminowo spłaci swoje zobowiązania i rozwiąże testy przygotowane w serwisie Kapitalni.org, to zakwalifikuje się na odpowiedni segment uprawniający do określonej liczby zniżek przy kolejnej chwilówce. I tak:

  • Segment Plus zapewnia 28% rabatu,
  • Segment Premium to 34% zniżki,
  • Segment Max to rabat w wysokości 42%.

Można więc oszczędzać na pożyczaniu, a przy okazji zdobyć nokapitalni strona głównawe umiejętności i profesjonalną wiedzę na temat finansów.

[Weź pożyczkę w Wonga i korzystaj z Programu Korzyści]

Kapitalna edukacja finansowa się opłaca

Wonga wpadła na świetny pomysł. Każdy może nauczyć się oszczędzania, racjonalnego wydawania, zarządzania budżetem domowym, uniknąć pułapek finansowych, dowiedzieć się więcej o pożyczkach i sposobach inwestowania pieniędzy. Takiej wiedzy niestety nie wynosimy ze szkoły- warto więc nadrobić zaległości z Kapitalni.org!

Ocena: 4.22 (27 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments