Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Finansowe ABC

Moneyback – jak to działa?

Podobno pieniądze nie spadają z nieba. A jednak można, praktycznie robiąc to samo co zwykle – czyli wydając – dobrze zarobić, bez żadnego wysiłku i kombinowania. Niemożliwe? A jednak! Wystarczy mieć konto w banku, włączoną usługę moneyback i regularnie płacić za zakupy kartą. No dobrze, brzmi pięknie, a jak to działa w praktyce? O tym dzisiaj kilka słów w naszym Poradniku finansowym.

Płać i zarabiaj, czyli czym jest moneyback?

Najprościej mówiąc moneyback jest usługą  bankową, w ramach której można otrzymać zwrot pieniędzy za transakcje bezgotówkowe. Oferowany jest jak dodatek do konta osobistego, jest coraz chętniej wybierany przez klientów, bo stanowi formę oszczędzania przez wydawanie – nic zatem dziwnego, że konta z moneybackiem cieszą się tak dużą popularnością. Mechanizm jest prosty – robisz zakupy, płacisz za nie kartą, odzyskujesz określony procent i pod koniec miesiąca adekwatną do wydatków kwotę masz już na swoim koncie. Ten zwracany procent zazwyczaj wynosi od 1 do 5%. Zatem jeśli w ciągu miesiąca przeprowadziłeś transakcje bezgotówkowe na kwotę 3000 zł, to przy 1% premii moneyback, to na konto otrzymasz 7027595009_99e38dcc0d_o30 zł. Jednak nie każda operacja może zostać zaliczona na poczet moneybacku – spis takowych znajduje się w regulaminie dotyczącym tego bonusu.

Zwracać czy nie? Zalety i wady moneybacku

Dlaczego warto?

Taka forma zarabiania jest bardzo wygodna, nie trzeba składać żadnych wniosków, wypełniać formularzy ani brać udziału w żadnych konkursach. Wystarczy po prostu korzystając z własnego konta bankowego, czerpać dodatkowe korzyści. Moneyback nie wymaga od nas zaangażowania – robimy to, co zawsze, czyli: kupujemy, płacimy rachunki, tankujemy paliwo, a grosz po groszu, prowizja nalicza się od każdej transakcji. Oszczędzamy więc poprzez wydawanie, samemu nie odkładając dodatkowych środków. Prowizje udzielane przez bank wynoszą od 1 nawet do 5 %, co pozwoli na zwrot do kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Moneyback to oszczędność czasu, a sam proces nie należy do najtrudniejszych.

A może jednak nie warto?

A czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Fakt – jakieś pieniądze musimy zainwestować, robiąc zakupy, więc to nie tak, że moneyback przychodzi za darmo, jednakże im więcej płacimy, tym więcej zyskamy. Nie wszystkie transakcje bezgotówkowe podlegają zwrotowi – wszystko zależy od ustaleń banku, niekiedy moneyback jest naliczany tylko od płatności w wybranych punktach (np. na stacjach paliw) albo przy operacjach innych niż te wykonywane kartą. To jednakże małe niegodności, które można zniwelować, wybierając dopasowaną do swoich potrzeb ofertę.

Dla kogo moneyback?

Jeśli często płacisz za zakupy kartą, to moneyback może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem – bo praktycznie nie zauważysz, jak uzbiera Ci się całkiem zgrabna sumka do zwrotu. Moneyback polecany jest też osobom, które dużo podróżują samochodem, np. służbowo i płatność za paliwo uiszczają kartą. W zasadzie warto pomyś6848823919_c3857ccdfc_oleć o moneybacku jako długoterminowej inwestycji – w ciągu roku zdarzają się nam większe zakupy, przy okazji remontu albo płacimy spore sumy za wakacje, samochód, mieszkanie itp. – a zatem i prowizja będzie większa, a zwrot satysfakcjonujący.

Znajdź dobre konto osobiste z moneybackiem

Ba, łatwo powiedzieć, gorzej zrobić! Zacząć trzeba od wyznaczenia sobie pewnych kryteriów, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając moneyback. Koniecznie trzeba rozpatrzyć:

  • koszty użytkowania rachunku i karty, z których będziemy korzystać,
  • warunki, jakie musimy spełnić, aby regularnie otrzymywać zwrot w ramach moneyback (np. przelanie na konto określonej sumy lub wykonanie konkretnej liczny operacji kartą),
  • typ transakcji od jakiej naliczany jest moneyback, np. w konkretnych sklepach, na stacjach paliw itp.
  • wysokość prowizji (procent kwoty transakcji zwracanej przez bank),
  • miesięczne lub roczne limity wysokości zwrotu.

jonmp7tpgkA jak znaleźć dobry rachunek osobisty – bez zbędnych opłat, dopasowane do indywidualnych wymogów, własnych kryteriów i możliwości finansowych? To już w ogóle proste zadanie – bo wystarczy zapoznać się z naszym rankingiem kont bankowych i wybrać najlepszą ofertę. To zestawienie najpopularniejszych rachunków osobistych oferowanych przez polskie banki w jednym miejscu, dzięki temu szybko i wygodnie można zadecydować, która propozycja spełnia nasze warunki.

Otwórz konto, wydawaj i zarabiaj!

Moneyback to naprawdę wygodna forma oszczędzania. Nie robisz nic ponad to, co zwykle. Robisz zakupy, płacisz rachunki, tankujesz samochód – z tą różnicą, że wykonujesz te transakcje kartą płatniczą. Prowizja nalicza się sama, a po miesiącu procent z wydanych pieniędzy wraca na Twoje konto. Prawda, że proste? A zatem nie czekajmy – znajdźmy konto osobiste z moneybackiem i zacznijmy zarabiać, wydając!

PORÓWNAJ KREDYTY
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments