star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Kredyt Konsolidacyjny – czy wiesz jak wybrać najlepszy?

Kredyt Konsolidacyjny – czy wiesz jak wybrać najlepszy?

Wyobraź sobie, że wszystkie raty twoich kredytów nagle stają się mniejsze. Co więcej, łączą się w tylko jedno zobowiązanie. A teraz uświadom sobie, że twoje marzenie to rzeczywistość – rzeczywistość, którą określamy mianem kredytu konsolidacyjnego. Najnowszy ranking ebroker.pl podpowiada gdzie szukać takiego rozwiązania.

Możesz mieć co tylko chcesz – tak w skrócie można określić współczesną ofertę banków w zakresie kredytów. Instytucje te pożyczą nam pieniądze niemal na każdy cel. A my coraz chętniej z tego korzystamy. Statystyki dowodzą, że po takie rozwiązanie sięga już przykładowo ponad pół miliona naszych rodaków w wieku od 18 do 24 lata.

Przez ograniczenie formalności do minimum kredyty stają się coraz bardziej dostępne, a pieniądze możemy mieć na koncie nawet w ciągu doby. Dlatego też bierzemy ich coraz więcej. W takiej sytuacji bardzo łatwo stracić kontrolę nad tym, ile i gdzie jesteśmy winni. Do tego spłacane raty zaczynają pochłaniać coraz większą część naszego domowego budżetu i niewiele brakuje do tego, abyśmy stracili kontrolę nad swoimi finansami.

Wybawieniem w takiej sytuacji wydaje się więc skumulowanie wszystkich zobowiązań w jedno, a do tego obniżenie miesięcznej raty. Takie warunki zapewnia właśnie kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny w szczegółach

Najogólniej mówiąc kredyt konsolidacyjny to kredyt na konkretny cel jakim jest spłata dotychczasowych zadłużeń danego klienta. Posiadane raty kredytu hipotecznego, samochodowego czy na remont mieszkania możemy więc skumulować w jedno zobowiązanie z korzystnym oprocentowaniem i co miesiąc spłacać wyłącznie ratę ustaloną przez bank udzielający nam kredytu konsolidacyjnego.

Co więcej, taka rata zwykle jest dużo niższa niż łączna kwota miesięcznych zobowiązań wobec banku, które spłacaliśmy do tej pory. Jak to możliwe? Otóż, niższa rata kredytu konsolidacyjnego zwykle wiąże się z wydłużeniem czasu spłaty. Musimy się więc przygotować, że taki kredyt będziemy spłacać dłużej, niż zakładały to nasze wyjściowe założenia. Niestety, często oznacza to automatycznie wzrost ostatecznej kwoty do spłaty. Ale za to nasz miesięczny budżet odczuje sporą ulgę, a my nie będziemy musieli juz ogarniać kilku planów spłat jednocześnie.

Wybierając kredyt konsolidacyjny możemy zatem poprawić zarówno swoją kondycję finansową, jak i psychiczną. Zanim jednak to zrobimy, warto przejrzeć oferty różnych banków w zakresie tego typu rozwiązań finansowych. Dzięki rankingowi kredytów konsolidacyjnych ebroker.pl znalezienie odpowiedniego produktu nie będzie tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać.

Sprawdź aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych ebroker.pl

O rankingu słów kilka

Jak wiadomo, przy wyborze kredytu należy zwrócić uwagę na takie parametry jak oprocentowanie, prowizja, czy wysokośćklient firmy pożyczkowej miesięcznej raty. Równie ważne jest także ubezpieczenie – to właśnie ten czynnik może bowiem znacząco wpłynąć na wysokość kwoty, którą ostatecznie będziemy spłacać. W rankingu kredytów konsolidacyjnych ebroker.pl uwzględniono wszystkie te składowe. Co więcej, aby ułatwić klientowi wybór najkorzystniejszej oferty, twórcy tego zestawienia posłużyli się przykładową kwotą 125 000 zł z opcją spłaty przez pięć lat. Na podstawie tego przykładu udało się wskazać banki, gdzie kredyt konsolidacyjny będzie kosztował nas najmniej.

Analizując przywołany tutaj ranking, możemy więc zobaczyć jak duża jest różnica pomiędzy bankami znajdującymi się na podium, a tymi zamykającymi zestawienie. Rozbieżność ta potwierdza tylko, że każda decyzja finansowa, którą podejmujemy, powinna zostać poprzedzona dokładnym porównaniem dostępnych na rynku opcji. W przeciwnym razie zapłacimy dużo więcej za coś, co gdzie indziej moglibyśmy zdobyć o wiele mniejszy kosztem.

Czytaj także:

Kredyt Konsolidacyjny  – czy wiesz jak wybrać najlepszy?

Kredyt refinansowy – sposób na obniżenie dotychczasowych kosztów kredytu bankowego

Nie spłacasz kredytu? Sprawdź, co ci grozi!

Ocena: 4.03 (66 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1000 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Inne wpisy z tej kategorii

0 0
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Andrzej
3 lat temu

Najlepszy kredyt konsolidacyjny to taki, który ma najniższe RRSO. Proste? – proste.