star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Konta osobiste – jak wybrać najlepsze?

Konta osobiste – jak wybrać najlepsze?

Kto dziś trzyma pieniądze w skarpecie albo w śwince skarbonce? Ze świecą szukać takich osób, które nie posiadają konta bankowego – to tam wpływa nasze wynagrodzenie, za jego pomocą płacimy rachunki, robimy zakupy. Ofert rachunków osobistych jest tyle, co banków, a nawet i więcej. Jak jednak wybrać to najlepsze konto bankowe? Na co się zdecydować, jakimi kryteriami się kierować? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, jakby mogło się wydawać.

Po co nam konto osobiste?

Niemal każdy pracodawca wynagrodzenie przelewa na konto. Rachunek osobisty musimy mieć, jeśli chcemy wziąć kredyt czy chwilówkę (zwłaszcza online – potrzebne jest to przy weryfikacji tożsamości) . Konto przydaje się także przy opłacaniu należności: rachunków, rat kredytowych, robieniu zakupów internetowych, czy stacjonarnych za pomocą karty płatniczej. Rachunek osobisty to także nasza wygoda – bo możemy trzymać gotówkę w jednym bezpiecznym miejscu, korzystać z dodatkowych produktów bankowych i wygodnie robić zakupy. Summa summarum – każdy w dzisiejszym świecie powinien rachunek osobisty mieć, to po prostu standard.

Rodzaje rachunków bankowych

yes-945356Banki oferują kilka różnych rodzajów kont. Do najpopularniejszych należą konta osobiste, czyli standardowe, to rachunki przeznaczone dla klientów indywidualnych, które mogą być prowadzone samodzielne lub połączone z innymi usługami bankowymi, np. młodzieżowe, studenckie, standardowe, premium itp. Oferowane są także konta firmowe (dla przedsiębiorstw, organizacji oraz instytucji), walutowe (służące do transakcji międzynarodowych, najczęściej prowadzone w euro, dolarach, frankach szwajcarskich lub funtach).

Jak wybrać konto osobiste?

Istnieje kilka czynników, na które zwraca się uwagę, podczas wyboru konta. Postaramy się pokrótce je omówić i podpowiedzieć, co jest najważniejsze podczas wyboru konta.

Opłaty małe i duże – czy to konto jest darmowe?

Należy sprawdzić, czy bank zapewnia darmowe przelewy i wypłaty z bankomatu (swojej sieci i wszystkich innych banków, w Polsce i za granicą), czy pobiera opłatę za kartę debetową – generalnie, czy w jakikolwiek sposób każe nam płacić za otwarcie i prowadzenie rachunku. Trzeba zwrócić też uwagę na haczyki – często konto mamy za 0 zł, ale pod warunkiem, że wykonujemy transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę lub konkretną liczbę przelewów w miesiącu.

Konto szyte na miarę – dopasuj je do swoich potrzeb

To od Ciebie zależy, jakie ma być konto, czy wolisz płatne, ale z opcją premium czy wystarczy Ci standardowa wersja, ale całkowicie bezpłatna. Jeśli jesteś typem “online-owca”, który wszystkie ważne sprawy załatwia przez internet, to skup się na tym, żeby znaleźć konto z dobrą bankowością internetową. Tradycjonaliści powinni sprawdzić, czy i ile będą za wypłaty w oddziale banku. Po prostu wybierz najlepszą dla siebie opcję, jeśli nie zamierzasz korzystać z takich czy innych usług, szukaj innego rodzaju konta bądź też innej oferty.

Zadbaj o funkcjonalność

Dzisiaj mało kto nie ma smartfona czy internetu. Warto zadbać, by wybrane przez nas konto dawało możliwość szybkich przelewów, nawet w weekendy. Przyda się także aplikacja mobilna – dzięki niej wszędzie sprawdzisz stan konta, zrobisz przelew czy zapłacisz za zakupy, nawet podczas wakacji czy pobytu za granicą.euro-870754

Konto bankowe z bonusami

Banki chcą przyciągać nowych klientów, dlatego też co rusz organizują promocje. Oferują darmowe konta, dodatkowe premie za otwarcie rachunku czy polecenie oferty innym osobom. Czasem rozdawane są gadżety, innym razem można wziąć udział w konkursie. Bardzo często oprócz konta osobistego można otworzyć konto oszczędnościowe (zazwyczaj darmowe), uruchomić usługę money back lub Smart Server (zwrot za zakupy). Dzięki temu przy otwarciu konta możesz zyskać, a nawet zarobić – warto mieć to na uwadze.

Wybierz dobry bank

Warto sprawdzić opinie innych klientów, dowiedzieć się, czy faktycznie konto jest tak dobre jak nam się wydaje. Ważna jest także renoma banku – znana, sprawdzona, słynąca z uczciwości firma jest gwarancją, że w ofercie nie ma żadnych haczyków i można spokojnie otworzyć w danym banku rachunek osobisty i oddać swoje finanse w dobre ręce.

Porównuj oferty z economy-816491głową!

Jak się połapać w tych wszystkich kryteriach? Robić notatki? Śledzić każdą ofertę? Skądże znowu! Wszystkie najlepsze oferty kont bankowych można porównać w jednym miejscu – dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych kont bankowych, dzięki któremu można zapoznać się z różnymi ofertami, ich szczegółami, kryteriami i wybrać najbardziej dopasowany do swoich potrzeb rachunek osobisty. Mało tego – można od razu przejść na stronę banku i złożyć wniosek o otwarcie konta online. Dzięki temu szybko i wygodnie znajdziesz rachunek, który odpowie Twoim wymaganiom.

 

Ocena: 4.22 (9 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments