star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Kilka aktywnych pożyczek w jednej firmie – czy to możliwe?

młodzi ludzie z pieniędzmi

Zdarza się tak, że nasze potrzeby finansowe są większe, niż zakładaliśmy biorąc pożyczkę. Co zrobić w sytuacji, gdy jeszcze nie spłaciliśmy zobowiązania, ale nadal brakuje nam gotówki? Czy możemy pożyczyć kolejne pieniądze w tej samej firmie, czy udać się do innej? I jak poradzić sobie ze spłatą takich zobowiązań? Sprawdzamy!

Niespodziewany wydatek, trudności ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, czy złe oszacowanie swoich potrzeb. To tylko kilka powodów, które mogą nas skłonić do zainteresowania się wzięciem kolejnej pożyczki, zanim spłacimy obecną. I chociaż wiąże się to z dodatkowymi wymaganiami, to jednak rynek pożyczek oferuje taką możliwość. Zapewne dlatego na stronie większości firm pożyczkowych znajdziemy sekcję “FAQ” lub “Pytania i odpowiedzi”, a w niej powtarzające się pytanie: “Czy mogę mieć kilka pożyczek jednocześnie?”.

Każda firma odpowiada na to pytanie nieco inaczej, w zależności od swojej wewnętrznej polityki. Dzisiaj sprawdzimy, czy są wśród nich takie, które umożliwiają posiadanie kilku aktywnych pożyczek i na jakich zasadach to robią.

Kilka aktywnych pożyczek w jednej firmie – o co chodzi?

Z reguły potrzebujemy pożyczki, by sfinansować większy zakup, niespodziewany wydatek czy uregulować należności. Czasami zdarza się, że nasza potrzeba finansowa będzie większa niż myśleliśmy. W tej sytuacji chcemy podjąć kolejną pożyczkę i naturalnie najpierw kierujemy swoje kroki do miejsca, w którym mamy otwarte zobowiązanie. Właśnie dlatego sprawdzimy dzisiaj, które firmy pożyczkowe oferują możliwość posiadania dwóch lub więcej otwartych zobowiązań.

Kto pozwala na kilka aktywnych pożyczek w jednej firmie?

Największą szansę na kilka zobowiązań mamy u pożyczkodawców udzielających pożyczek ratalnych, chociaż również w przypadku chwilówek możemy liczyć na kilka wyjątków. Które z firm pożyczkowych pozwalają na zaciągnięcie kilku aktywnych zobowiązań i jakie musimy spełnić wymagania?

Kolejna pożyczka w TAKTO Finanse

Firma umożliwia posiadanie dwóch pożyczek ratalnych jednocześnie. Opcja ta jest dostępna po terminowej spłacie 6 rat pierwszej pożyczki. Decyzja o przyznaniu drugiej pożyczki zależy od naszej zdolności kredytowej, brana pod uwagę jest także konieczność spłacania pierwszego zobowiązania.

Supergrosz.pl – kolejna pożyczka po terminowym spłaceniu 4 rat

Firma pozwala na aplikowanie o kolejne finansowanie, jeśli poprzednia pożyczka jest spłacana terminowo. Możemy to zrobić po upływie 130 dni od zaciągnięcia pierwszej pożyczki. To oznacza, że po terminowym opłaceniu 4 rat pierwszej pożyczki, możemy aplikować o kolejne środki.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 30000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 343,54 zł/mies.
Koszt 1 751,27
RRSO: 35,38%

Smartney BIS, czyli kolejna pożyczka w Smartney

W firmie Smartney istnieje opcja dodatkowej pożyczki równoległej, która nazywa się Smartney BIS. Jest ona dostępna dla wybranych klientów z aktywną pożyczką. Zasady jej przyznawania są zależne od terminowości spłat pierwszej pożyczki, a możliwość złożenia kolejnego wniosku znajduje się w Panelu Klienta.

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 298,40 zł/mies.
Koszt 2 165,15
RRSO: 44,15%

Kolejna pożyczka w Provident

Firma oferuje możliwość uzyskania kolejnej pożyczki jeszcze przed spłaceniem aktualnej. Najczęściej taka opcja jest dostępna po spłaceniu większości części kapitałowej zobowiązania. Wtedy otrzymamy wiadomość SMS lub mailem, a na naszym koncie klienta będziemy mogli zobaczyć szczegóły przygotowanej dla nas oferty.

wyróżniona
Pożyczasz 5 000
od 500 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 5 do 48 mies.
Rata 267,50 zł/mies.
Koszt 1 420
RRSO: 28,39%

Zasady udzielania kolejnej aktywnej pożyczki w tej samej firmie

Każda firma prowadzi inną politykę udzielania kolejnej aktywnej pożyczki. Najczęstsze zasady to:

 • opcja kilku aktywnych pożyczek jest dostępna tylko dla stałych klientów,
 • możliwość pożyczenia kolejnych pieniędzy istnieje dla wybranych klientów spłacających pierwsze zobowiązanie terminowo,
 • kolejną pożyczkę możemy podjąć dopiero po spłacie większości wcześniejszej.

Kilka aktywnych pożyczek w tej samej firmie – wyjątki

Interesującą ofertę ma dla nas firma Vivus. To jedna z nielicznych firm oferujących chwilówki, która umożliwia nie tyle podjęcie kolejnej pożyczki, co zwiększenie pożyczonej kwoty. Składając wniosek o pożyczkę wskazujemy dwie kwoty: kwotę pożyczki i kwotę do wypłaty teraz. Kwota pożyczki to cała przyznana nam suma, którą możemy wypłacić w częściach w czasie pożyczki.

W ten sposób nie musimy wnioskować drugi raz o pożyczkę, a możemy skorzystać z dodatkowych środków finansowych. Należy jednak zwrócić uwagę, że termin spłacenia pożyczki nie zmienia się, co oznacza że musimy być gotowi na spłatę takiej kwoty, jaką ostatecznie podjęliśmy z rachunku.

Czy opłaca się mieć kilka aktywnych pożyczek w tej samej firmie?

Ubieganie się o kolejną pożyczkę w tej samej firmie ma wiele plusów: pożyczkodawca zna naszą historię kredytową, nie musimy zakładać nowego konta, złożenie wniosku jest o wiele łatwiejsze, niż w innych firmach. Jednak wygoda to nie wszystko, co powinniśmy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie warunki kolejnej pożyczki oferuje nam nasza firma pożyczkowa. Jeśli są one atrakcyjne, warto rozważyć podjęcie pożyczki w tej samej firmie. Jeśli jednak jej warunki znacznie odbiegają od ofert dostępnych na rynku, warto rozważyć podjęcie pożyczki gdzie indziej.

Kiedy warto zaciągnąć drugą pożyczkę w innej firmie?

Pożyczkę w dwóch firmach jednocześnie możemy rozważyć, gdy jesteśmy w dużej potrzebie finansowej, a firma w której mamy otwartą pożyczkę nie pozwala na posiadanie dwóch pożyczek jednocześnie lub jej warunki nie są korzystne.

Źródła:

https://krd.pl/centrum-prasowe/informacje-prasowe/2021/blisko-co-czwarty-pozyczajacy-nie-sprawdza-czy-bedzie-w-stanie-splacic-zobowiazanie

Warto wiedzieć:

 1. Możliwość podjęcia kilku aktywnych pożyczek w jednej firmie jest możliwe, jednak nie wszystkie firmy oferują taką opcję. Najłatwiej będzie nam podjąć dwa zobowiązania w firmach, które oferują pożyczki ratalne.
 2. Jeśli firma pozwala na podjęcie kolejnej pożyczki, najczęściej pierwsza musi być częściowo spłacona. To ile dokładnie rat musi być spłaconych, zależy od zasad panujących w konkretnej firmie.
 3. Jeśli nasza firma pożyczkowa nie pozwala na kilka pożyczek jednocześnie, możemy pożyczyć pieniądze w innej firmie.
 4. Przed podjęciem kolejnej pożyczki, rzetelnie oszacujmy nasze możliwości finansowe. W końcu druga pożyczka ma nam pomóc, a nie wpędzić w jeszcze większe kłopoty.

 1. Czy można mieć kilka aktywnych pożyczek w jednej firmie?

  Tak. Są na rynku firmy, które dają możliwość posiadania u nich kilku zobowiązań. Aby podjąć drugą pożyczkę w tym samym czasie, najczęściej należy spłacić część pierwszego zobowiązania. To, jak duża powinna być ta część, zależy od konkretnej firmy pożyczkowej.

 2. Czy zawsze warto sięgać po kolejną pożyczkę?

  Nie. Musimy uważnie i odpowiedzialnie podchodzić do podejmowania kolejnych zobowiązań finansowych. Zaciąganie kolejnych pożyczek, by spłacić wcześniejsze jest najprostszą drogą do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Zanim podejmiemy kolejna pożyczkę, musimy to bardzo poważnie przemyśleć.

 3. Czy dwie pożyczki w tej samej firmie to to samo, co pożyczka konsolidacyjna?

  Nie. Pożyczka konsolidacyjna łączy nasze zobowiązania w jedną, niższą ratę. Natomiast dwie pożyczki jednocześnie, nawet w tej samej firmie, to nadal dwa osobne zobowiązania, które musimy spłacać osobno.

Ocena: 4.07 (241 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar

Inne wpisy z tej kategorii

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments